Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Raftel'in Parçası: Zou!

O zaman 5 antik ada olsa; 4 ü çok önemli ve geleceğin D sini bekleyen, 5. ada da raftel olamaz mı?Önemli adaları Wano ile tamamladığımızı sayarsak bence diğer kırmızı taşımız Goroseilerin adasında çıkacak ki Dofy'nin hükümete karşı kozunun bu olduğunu düşünüyorum.Bu bambaşka bir başlık olmayı hak eden bir konu belki de teorini çok sevdim.Robin'e Rayleigh'den gelen bir uyarı vardı hatta:"Yonkuolar tüm kopyaları çıkardıktan sonra sana gelecekler" diye.Yani Doffy'nin bu bilgiyi yaymasından korkuyorlar gibi gelmişti.Ben de ek teori atayım madem.Eline sağlık :)

Güzel olmuş ellerine sağlık. One Piece'e yakışır bir teori olmuş. Tek parça olabilmesi için bir şeylerin birleştirilmesi gerekiyor 4 ayrı Zunisha muhabbeti olmayacak orası kesin çünkü senin de teori başında dediğin gibi Oda tamamen işlemiyor kendinden bir şeyler katarak ilerliyor. Balıkadamlari suyun altına götüren Deniz Kralları olabilir. Wanoyu da bi görelim teorine katkı sağlayacak şeyler illa ki çıkacaktır.
Ooo hocam :) Sende tasdiklediysen bu iş tamamdır. 4 Fil muhabbeti konuyu açtıktan sonra banada gereksiz geldi. 4 Fil değilde 4 farklı hayvan olarak girseydim konuya çok daha süper olurdu. Minkler-Momo-Fil, Balık insanlar-Deniz Kralları-Shirahoshi, İnsanlar-D.'ler-Luffy vb.

Güzel yorumların için teşekkürler hocam özletme kendini.

Balıkadamlar noah ile geldiler ve noah ile geri dönecekler. (Luffy balikadam adasını yıkacak :))
Yüksek ihtimal.

O zaman 5 antik ada olsa; 4 ü çok önemli ve geleceğin D sini bekleyen, 5. ada da raftel olamaz mı?Önemli adaları Wano ile tamamladığımızı sayarsak bence diğer kırmızı taşımız Goroseilerin adasında çıkacak ki Dofy'nin hükümete karşı kozunun bu olduğunu düşünüyorum.Bu bambaşka bir başlık olmayı hak eden bir konu belki de teorini çok sevdim.Robin'e Rayleigh'den gelen bir uyarı vardı hatta:"Yonkuolar tüm kopyaları çıkardıktan sonra sana gelecekler" diye.Yani Doffy'nin bu bilgiyi yaymasından korkuyorlar gibi gelmişti.Ben de ek teori atayım madem.Eline sağlık :)
Yani diyorsun ki işaretlenen dört yerde dört adet raftel var. Ve bu dört raftelin ortasında kesiştiği yerde ise ortaya çıkan 5.raftel var? Bu da aklıma geldi, epey mantıklı ama dört tanesini bile zor uydururken beş raftele nasıl bir şey bulabilirim? :(

Seninde eline sağlık.

Tek kötü yanı kısa olması, biraz daha kazıyla daha iyi cevherler çıkabilir, yeni bilgiler ve araştırmalar ile bir güncelleme bekliyoruz efendim. Teşekkürler.

Çok hoş teori, yazacağım diyordum fırsat bulmuşken, yazayım. Hint mitolojisinden bulgular kesinlikle mevcut bunu biliyoruz. Bu yüzden tutarlı kısımları ve bakış açısı makul. 4 file gelince. Zunisha'nın cezalandırılması ve diğer 3'ünün ortada olmaması. Zunisha 1000 yıldan fazladır yaşıyorsa diğer 3'ü zartürreden ölmemiştir. Savaş başladığında 3 fil savaşa girmiş ise, Zunisha'nın ihaneti bu cezayı almasını gerektirmiştir diye düşünüyorum. Luffy'nin fil ile birlikte savaşma isteği zaten mevcuttu. Fillerin konuşabildiği Kozuki yani Ay ışığı aşireti lideri kilit nokta. Bu kişi Wano'nun başkent olma durumunu da ayrıca destekliyor. Savaş zamanı 3 file katılmayan, kandırılan yada başka bir sebebi olan Zunisha ise cezalandırıldı. Hinduizm'in en itibarlı tanrılarından biri Ganesha. Fil başlı bu tanrı, Hİnduizm'in koruyucusu ve bekçisi olarak geçer.

Zunisha : Minklerin koruyucusu
Ganesha : Hinduizm'in koruyucusu

İlginç olan diğer kısım ise, Ganesha'nın tüm hikayelerinde doğan bir çocuğun başı kesilip, bir filin başının konulmasıdır.(farklı sebeplerle)
Bir insan olarak doğup, fil başlı olmuştur. Bu Mink'lerin önceden insan olduklarını düşünmemin başka bir sebebidir. Gelelim derinlere,

Chandra, Hinduizm de ay tanrısıdır ve Ay'ı temsil eder. En meşhur hikayesi;
Kralın verdiği şölenden sonra Ganesha (fil tanrı) dolunayda evine dönüyordu. Yolunun üzerine bir yılan çıktı ve onu gördüğünde irkilen Ganesha yere düştü. Bunu gözlemleyen Chandra, Ganesha'ya gülmeye başladı. Ganesha ise öfkesini kaybetti ve Chandra'yı lanetledi. Chandra'nın bundan sonra bir bütün olması ve Ganesha'yı izlemesi yasaklandı.

Fil tanrı yılandan korkuyor. Ve Ay ona güldüğünde, onu lanetliyor. Hint mitolojisinde Fil ve Yılan her zaman akıllara tek şeyi getirir. Cennet tanrısı Indra'nın savaş fili ve savaştığı Vritra Ashura adlı yılan. Bu Zunisha'nın antik krallık zamanında korkmasından kaynaklı savaşa gelmemesinin sebebi olabilir. Oda'nın ters etkisi ile, Fil, Ay'ı değil de Ay, Fili lanetlerse? Minklerin dolunayda, berserk moduna girerek vahşileşmesi ve güç kazanması mümkün olabilir. Gece kralı Neko, hırçın ve tutkulu iken, İnu daha temkinli ve sağ duyulu idi. Ayrıca bu lanet onların önceden insanken hayvana dönüşmelerine de sebebiyet vermiş olabilir. Daha yazacağım çok şey var lakin uykum da var. Bir ara tamamlarım. Güzel ve gelişime açık teori aklına sağlık tekrar. :good:

@Densetsu no Samurai sende bir oku. zaten hikayeden sonra şimşekler çakmıştır sende.

Çok hoş teori, yazacağım diyordum fırsat bulmuşken, yazayım. Hint mitolojisinden bulgular kesinlikle mevcut bunu biliyoruz. Bu yüzden tutarlı kısımları ve bakış açısı makul. 4 file gelince. Zunisha'nın cezalandırılması ve diğer 3'ünün ortada olmaması. Zunisha 1000 yıldan fazladır yaşıyorsa diğer 3'ü zartürreden ölmemiştir. Savaş başladığında 3 fil savaşa girmiş ise, Zunisha'nın ihaneti bu cezayı almasını gerektirmiştir diye düşünüyorum. Luffy'nin fil ile birlikte savaşma isteği zaten mevcuttu. Fillerin konuşabildiği Kozuki yani Ay ışığı aşireti lideri kilit nokta. Bu kişi Wano'nun başkent olma durumunu da ayrıca destekliyor. Savaş zamanı 3 file katılmayan, kandırılan yada başka bir sebebi olan Zunisha ise cezalandırıldı. Hinduizm'in en itibarlı tanrılarından biri Ganesha. Fil başlı bu tanrı, Hİnduizm'in koruyucusu ve bekçisi olarak geçer.

Zunisha : Minklerin koruyucusu
Ganesha : Hinduizm'in koruyucusu

İlginç olan diğer kısım ise, Ganesha'nın tüm hikayelerinde doğan bir çocuğun başı kesilip, bir filin başının konulmasıdır.(farklı sebeplerle)
Bir insan olarak doğup, fil başlı olmuştur. Bu Mink'lerin önceden insan olduklarını düşünmemin başka bir sebebidir. Gelelim derinlere,

Chandra, Hinduizm de ay tanrısıdır ve Ay'ı temsil eder. En meşhur hikayesi;
Kralın verdiği şölenden sonra Ganesha (fil tanrı) dolunayda evine dönüyordu. Yolunun üzerine bir yılan çıktı ve onu gördüğünde irkilen Ganesha yere düştü. Bunu gözlemleyen Chandra, Ganesha'ya gülmeye başladı. Ganesha ise öfkesini kaybetti ve Chandra'yı lanetledi. Chandra'nın bundan sonra bir bütün olması ve Ganesha'yı izlemesi yasaklandı.

Fil tanrı yılandan korkuyor. Ve Ay ona güldüğünde, onu lanetliyor. Hint mitolojisinde Fil ve Yılan her zaman akıllara tek şeyi getirir. Cennet tanrısı Indra'nın savaş fili ve savaştığı Vritra Ashura adlı yılan. Bu Zunisha'nın antik krallık zamanında korkmasından kaynaklı savaşa gelmemesinin sebebi olabilir. Oda'nın ters etkisi ile, Fil, Ay'ı değil de Ay, Fili lanetlerse? Minklerin dolunayda, berserk moduna girerek vahşileşmesi ve güç kazanması mümkün olabilir. Gece kralı Neko, hırçın ve tutkulu iken, İnu daha temkinli ve sağ duyulu idi. Ayrıca bu lanet onların önceden insanken hayvana dönüşmelerine de sebebiyet vermiş olabilir. Daha yazacağım çok şey var lakin uykum da var. Bir ara tamamlarım. Güzel ve gelişime açık teori aklına sağlık tekrar. :good:

@Densetsu no Samurai sende bir oku. zaten hikayeden sonra şimşekler çakmıştır sende.
Bu konuyu açarken Ganeshayıda eklemeyi düşünmüştüm ama hikayedeki yerini bir türlü uyduramamıştım. @amaneden 'lede paslaşmıştık hatta Ganesha konusunda. Senin anlattığın yerleri görseydim ya da bilseydim yüksek ihtimal eklerdim. Tekrardan eline sağlık. Bu arada İngilizce Op viki sayfasında Zunishanın official ismi Zunesha. Ganesha/Zunesha diye yürümüştüm daha bi kafiyeli oluyor. :D

Minkleri ay, balık adamlarıda güneş lanetlemiş olabilir mi? Hani senin bulduğun sembollerde balık adamların sembolleri güneşe benziyordu. Ve balık adam korsanlarının tayfa ismi Güneş Korsanları idi. Günyüzünü görememeleri yani güneşe en uzak yerde okyanusun en altında olmaları ve senin mink tespitin. İki farklı ırkın iki farklı gezegen tarafından lanetlenmesi mantıklı geldi bana.

Tekrardan eline sağlık. Konuyu hortlattığın için :sapkali:

Son düzenleme:
Bende begendim güzel bi teori ama tutma ihtimali cok yüksek degil.bence 4 parca degil raftel ayrıca digerleirnin bulamamasının en büyük sebeplerinden biride tas tabletleri okutacak kimse yok herkez alıp saklıyo falan roger ise herseyin sesini duyabilme yetenegi sayesinde olayları cözmüs bu yetenekde tam olarak nasıl isliyo bilgi sahibi degiliz
Ben öncelikle raftel olayında sunu belirtmek isterim roger sonuc olarak korsanlar kralı olucam diye cıkmadı bu yolculuga tam olarak bilmesek de dünyanın altını üstüne getirelim diyordu tam olarak maksadını bilemicem
Neyse demek istedigim roger macerasına ilerledikce kayıp tarihi cözdü yapılması gerekenleri buldu ama saglıgı el vermedigi icin korsan cagını baslattı artık kayıp parcalarmı birlestirilmesi lazım raftelin tek parca haline mi gelmesinlazım bilemem ama kendi yapamadıgı bir seyi gelecek nesillere devretti emin oldugum tek sey bu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık