Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Prime Mike Tyson MMA'de 70 Kilolara Karşı

Mike Tyson Kaçıncı Rounda Kadar Gelebilir?

• Kullanılan toplam oy
    85
Stil olarak boksörler dışarda dövüşen(out-boxer) ve içerde dövüşen(in-boxer) olmak üzere ikiye ayrılıyor. Mike'ın boksun vücut bulmuş hali olduğunu söylerken ne demek istediğini çok iyi anlıyorum çünkü kendisi benim gözümde Joe Frazier'la beraber içerde dövüşme stilini zirveye çıkardılar. Bu stil Ali gibi rakiplerinin etrafında ayaklarını iyi kullanarak dans eden dışarda dövüşme stilinin aksine direkt olarak rakiple kafa kafaya, yumruk yumruğa mücadele etmeyi içeriyor. Bu yüzden ben de boksun ruhunu daha iyi yansıttığını düşünüyorum. Ancak Ali'den daha iyi olması konusunda katılamayacağım çünkü ikisinin de zirve dönemlerinde olduğu bir karşılaşmada Ali Tyson'ın etrafında sabahtan akşama kadar dans ederek solunu suratına suratına indirerek maçı puanlara götürerek alırdı. Tabii ki Tyson mutlaka içeri girip darbe indirmeyi başarabilecektir, kendisinin ayaklarını kullanma seviyesi bunun için fazlasıyla yeterli. Ama Ali sadece hızdan ibaret değil. Bu adam Foreman'ın, Shavers'ın yumruklarına, Frazier'ın sol kroşesine(1 firesi var) bile dayanıp bu kişilere karşı kazandı. Çenesi şaka değil kesinlikle. Evet Tyson bu isimlerden çok daha hızlı ama güç konusunda rakip olabileceğini düşünmüyorum. Yanlış anlaşılma olmasın Ali'yi epey epey zorlardı.
Ya bi dövüşte tabii her sey olabilir de ben Muhammed Ali'ye Mike Tyson gibi bakıyorum birazda.Kendisi yanlış hatırlamıyorsam Ali için o bir dövüşçüden çok rol model,süper kahraman gibi bir şeydi diyordu.Olayı boks yeteneği olarak değerlendirirsek bence Mike daha iyi ama Ali'deki irade mi azim mi diyim bir şekilde galip ayrılmasını sağlıyor.Anlatabildim mi şu an bilmiyorum gerçi.

Ha ikisi arasındaki bir dövüş çok çetin olurdu orası bir gerçek.

Khabib ve Conor Mike'ı yere indirebilirse alır muhtemelen.Onlar yerde acayip kitliyorlar.Güreş bilmeyen birinin ne kadar güçlü olursa olsun o kitlemeden kurtulması zor.Ama Mike gibi bir boksörü yere indirebilmeleri çok zor iş.Ayakta geçen bir dövüşte de Mike alır zaten.Adamın hızı ve yumruk gücü inanılmaz.Gerçekten 1 tane vurursa yüze bir daha vurmasına gerek kalmayabilir.2 vs 1 zor ama.İkisi birlikte dalıp Mike'ı yere indirebilirler ve ondan sonra zaten geçmiş olsun.Yinede belli olmaz.Kaan ise zaten tek yer.Onun yapacağı işler değil bunlar.

Khabib ve Conor Mike'ı yere indirebilirse alır muhtemelen.Onlar yerde acayip kitliyorlar.Güreş bilmeyen birinin ne kadar güçlü olursa olsun o kitlemeden kurtulması zor.Ama Mike gibi bir boksörü yere indirebilmeleri çok zor iş.Ayakta geçen bir dövüşte de Mike alır zaten.Adamın hızı ve yumruk gücü inanılmaz.Gerçekten 1 tane vurursa yüze bir daha vurmasına gerek kalmayabilir.2 vs 1 zor ama.İkisi birlikte dalıp Mike'ı yere indirebilirler ve ondan sonra zaten geçmiş olsun.Yinede belli olmaz.Kaan ise zaten tek yer.Onun yapacağı işler değil bunlar.
2v1'de şampiyon iki dövüşcüyü nereye alıyor gözünüzü sevim yapmayın ya :oleyo2:

Ya bi dövüşte tabii her sey olabilir de ben Muhammed Ali'ye Mike Tyson gibi bakıyorum birazda.Kendisi yanlış hatırlamıyorsam Ali için o bir dövüşçüden çok rol model,süper kahraman gibi bir şeydi diyordu.Olayı boks yeteneği olarak değerlendirirsek bence Mike daha iyi ama Ali'deki irade mi azim mi diyim bir şekilde galip ayrılmasını sağlıyor.Anlatabildim mi şu an bilmiyorum gerçi.

Ha ikisi arasındaki bir dövüş çok çetin olurdu orası bir gerçek.
Muhammed Ali'nin ölecek olsa bile maça asılacağını söyleyip kendisinin bunu göze alamayacağını söylemişti sanırım. Ama Mike'ın Ali'yle ilgili bir soruya derin anlamı olmayan bir cevap vermesi zaten pek mümkün değil. Ben daha çok teknik olarak değerlendiriyorum. Zaten Muhammed Ali'den Tyson'a inene kadar arada baya sağlam isimler var.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık