Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Prime Mike Tyson MMA'de 70 Kilolara Karşı

Mike Tyson Kaçıncı Rounda Kadar Gelebilir?

• Kullanılan toplam oy
    85
Kardeşim çok güzel bir konu olmuş eline sağlık. Savaş Cebeci gibi bir canavarı gören 3 Kaan, Mike'ı evine uğurlayacaktır.
Kaan'ın, savaş cebeci görmüş olması çok belirleyici bir faktör. Bana da şansı yok gibi geliyor.
arkadaşlar çok abartıyorsunuz mike tyson dediğiniz adamı . khabib ve conor beraber eforsuz alırlar tartışılması bile abes .
Peki boks maçında 2v1 yenebilir mi? Kendi branşında teke tekte yenmesi için 1 round bile fazla gibi geliyor. 2v1 i bilemedim ama

Kaan'ın, savaş cebeci görmüş olması çok belirleyici bir faktör. Bana da şansı yok gibi geliyor.

Peki boks maçında 2v1 yenebilir mi? Kendi branşında teke tekte yenmesi için 1 round bile fazla gibi geliyor. 2v1 i bilemedim ama
yenemez. 2v1 çok ayrı bi olay bence. 2 vs 1 i boks eldivenleriyle yaparlarsa bence mike ın hiç şansı yok. mma eldivenleriyle ya da hayali eldivensiz bir dövüşte şansı yükselir vurduğu gibi indirebilir çünkü. ama yine de yenemez .

Son düzenleme:
Öncelikle belirtmem gerekir ki Tyson tarihin en iyi boksörü değildir bana göre zorlasak anca en iyi 5 yapar. Tabii bu en korkutucularından biri olduğu gerçeğini kesinlikle değiştirmiyor. Kendisini diğer boksörlere kıyasla özel kılan şey sanılanın aksine sert yumrukları değil hızı olmuştu. Kendine has (peak-a-boo stili) savunmasıyla vücudunu sağa sola sallayarak(D'Amato Shift) rakiplerinin içine girer ve mermer gibi vücuduyla attığı aparkatlarla rakiplerini ezip geçerdi. Özellikle zirve dönemi Tyson'ı düşündüğümüz zaman(Don King'le ortaklığından önce) 95-100 kiloluk, hızlı, isabetli vurması zor olan ve kamyon gibi yumruk atan bir canavarın Conor'ın, Khabib'in veya herhangi bir 70kglik dövüşçünün üzerine gitmesi korkudan onları titretmeye yeter. Roundlardaki gruplamadan bağımsız kişisel olarak kendisine karşı en çok zorluk çıkarma potansiyeline sahip kişi güreş bildiği için Khabib ama kilosu 70. Tyson da Savaş Cebeci falan değil ağırlık merkezini en iyi konumlandıran boksörler listesinde Joe Louis'le birlikte tepeye oynar. Khabib'in etkili olması olası değil. Tyson'ın çenesinin sertliğinden bahsetmiyorum bile. Roundlardaki rakiplerinin hepsini toplayıp önüne koysan sadece gözlerinin içine bakarak hayata küstürür onları sonra da doğal afet gibi bitirir. Geleceğini bilirsin ama yine de hiçbir şey yapamazsın.

Mike Tyson boks alanında dünyanın en iyilerinden birisi olabilir ama MMA dövüşünde bu saydıklarımızdan hiç birini yenemez. İnanın uzun yıllardır Boks yapan birisi olarak söylüyorum ki MMA dövüşçüleri 1 gömlek fazla gelir.

İflah olmaz bir Mike Tyson hayranı olarak hepsini yener dedim.

İstatiksel olarak bakınca dünyanın en iyisi değil ama net bir şekilde en yetenekli boksörü bence.Dövüşmeye bu kadar yakışan bir insan evladı daha yok.Dövüş stili de zaten sokak kavgasına çok uygun.

Khabib'in güreş yetenekleri tabii ki tehlikeli ama prime zamanında 97-98 kglik Tyson'ı alacağını sanmıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık