Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Pokémon (1997-)

Charizard'a sonra ne oluyor ? Onun uğruna gameboy'da hep charmender seçerdim.
Bir de neden bilmem oyunda Golduck'ı çok severdim.

Milyonlarca bebe izliyor kimsenin kendine zarar verdiği yok 1 tane mal çatıdan atlıyor tak animenin fişini çekelim. Hayır uçabilen bir pokemon olduğunu hayal edip atlamış olsa yine anlayışla karşılarsın ama yarım beyinle doğan insanların hesabını da zamanında bu ülkenin bebelerine kestiler.

Çocukluğumda izlediğim kısım hariç yıllarca izlemedim. Yıllar sonra animasyonu çok güzel olan, Ash'in finalde kaybettiği ve ninja pokemonu kullandığı sezonu izledim biraz ve devamında bıraktım. Ash'i minik arabeskçiler gibi çizmeye başlamışlar, rezillik. Oyun tanıtma amaçlı yapılan animeden de zaten çok bir şey beklememek lazım. İlk sezonlarının büyüsü farklıydı onun hatırında arada bir durum kontrolü yapılır tabi.

Bunun efsanevi openingi de gelmiş geçmiş en iyi openingdir bana göre.

Sırf bölümlerini yayınladıkları için face sayfası beğendim. Hala ara ara aklıma gelen maçları izlerim.

Bu kadar harika bir konunun oyundan çıkması sonra onun insanları düşünmeye sevk etmesi. Resmen kendini yapan insan bu kadar derin bir dünya düşünmemiş.

Charizard'a sonra ne oluyor ? Onun uğruna gameboy'da hep charmender seçerdim.
Bir de neden bilmem oyunda Golduck'ı çok severdim.
Charizard eğitime gittikten sonra Charizard vadisindeki en güçlü Charizardlardan biri oluyor. Hatta dişi bir Charizard vardı onu yere çalan o bile ona hayran oluyor çünkü güçleniyor baya. Bir spor salonu müsabakasında geri geliyor Johto'da ve Ash'e yardım ediyor rozet kazanmasında.

Ardından Johto liginde tekrar geri geliyor. Johto'da Ash ile Gary Oak Son 8'e kalmak için mücadele veriyor. Ash'in Charizard'ı ve Gary'nin Blastoise'ı var. Charizard su tipine karşı dezavantaja sahip de olsa o maçı kazanıyor ve Ash Gary'yi yenmiş oluyor. Ama sonraki turda Blaziken isimli bir pokemon'a yeniliyor ve Ash'ye son 8'e girmiş oluyor turnuvada. Bunlar 5. sezonda olan şeyler. Pokemon Türkiye'de yasaklandıktan sonra yayınlanan ilk sezon.

Ondan sonra Charizard vadisine geri dönüyor. 9. sezonda yine ger, dönüyor bir süreliğine. Ash'in ilk üç starter pokemonu Bulbasaur, Squirtle ve Charizard bir araya geliyor anılarını tazeliyorlar filan. Bu arada Charizard bir Articuno yeniyor. Ki kendisi efsanevi bir pokemon, buz tipinde.

Ondan sonra yine vadiye dönüyor ve ortalardan bir süre kayboluyor. 16. sezon Pokemon'un reytingleri mi düşüyor nedir Charizard kısa süreliğine geri dönüyor. Ash ile geçmişi hatırlanıyor filan. Ash'in yol arkadaşlarından birinin bir Dragonite'ı var. Dragonite ile kapışıyor bence üstün de geliyor ama dövüş yarıda kalıyor. Ondan sonra bir süre daha Ash ile takılıyor ama kayda değer bir şey olmuyor diye hatırlıyorum. Sırf geri getirilmek için getirilmiş gibi sanki.

Ondan sonra sanırım bu sefer Profesör Oak'ın laboratuvarında yani Ash'in kasabasında kalıyor. Ve 6 sezonu aşan bir süredir görülmüş değil. Bu sezon Ash'in yakınları ara ara dönüyor. Belki yine gelir.

Aslında bütün başlangıç pokemon larını gösterse güzel bir bölüm olur. Kuşu kelebeği balbazarı sucuyu hepsini bıraktı. En çok da mug vardı yengeç vardı. Acaba ne oldu? Neler yaptılar? Adlarını unutsamda sevgileri gönlümüzde.

Aslında bütün başlangıç pokemon larını gösterse güzel bir bölüm olur. Kuşu kelebeği balbazarı sucuyu hepsini bıraktı. En çok da mug vardı yengeç vardı. Acaba ne oldu? Neler yaptılar? Adlarını unutsamda sevgileri gönlümüzde.
Yengeç dediğinin adı muhtemelen Kingler. Muk ve Kingler Profesör'ün laboratuvarında. Kingler uzun zamandır gözükmedi. Muk desen o da öyle. Squirtle en son dokuzuncu sezonda gözüktü. Balbasaur da laboratuvarda. Pokemonlar arasındaki anlaşmazlıkları çözen bir lider konumunda. Kuş dediğin Pidgeot muhtemelen. Onu da bir ormanda bıraktı. Ormandaki bazı kuş pokemonları korusun diye. Butterfree'yi zaten hiç görmedik gittikten sonra.
Bende kendimi digimondan Agumon sanıp annemlere saldırıyormusum ama dışarı atlamadım.
4 yaşında bir çocukmuş etkilenebilir normal,sadece Pikachu'da uçamıyor ama olsun.
Atlanmaz ama yaa. xd

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık