Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Balta fetişi güzel kardeşim neden kendini düzgünce ifade etmek yerine insanlara ağlak vs diyerek "ben iplenmeyecek adamım" mesajı veriyorsun? Bu tarz ekşınlar gereksiz. Mekan ve düşman çeşitliliği konusunda sınıfta kalmış sürekli aynı şeyleri yaptıran yapayalnız bir dünyaya, çok tekdüze bir oynanışa ve ilerleyişe sahip inanılmaz az sayıda boss fight barındıran ve daha saymak istemediğim bir sürü sıkıntısı olan bu oyunu insanlar köpek gibi beklentisi olarak aldı. Yepyeni bir IP olarak şu oyunu piyasa sürselerdi keşke de oyun dünyasındaki etkisi ne olurdu görebilseydik. Senin sandığın kadar öven ve aşka gelen çıkmayacağına adım kadar eminim ben mesela. Mitoloji konusundaki ayrım ise zevk meselesi olmakla birlikte ayrıca Santa Monica'nın bu iki mitolojiye olan yaklaşımıyla da alakalı. Atmosfer konusunda aşmış olan bu adamların elinden çıkan yunan mitolojisini de iskandinav mitolojisini de gördüğümüzden ona göre bir değerlendirme yapabiliyoruz. Yalayıp yutmana gerek yok mitleri. Eski ve yeni seri arasındaki en büyük farklardan biri mitoloji ve bende attan inip eşşeğe binmiş hissiyatı oluşturdu. Sarmıyor, sarana bir şey demem.
Bu işin zevki yoktur kalite kalitedir Mitoloji konusunda İçerik bakımından yünan miti çok daha zayif bu bir gerçek zevkler gerçeği değiştirmez. İkinci olarak Santa monica firmasının yaklaşımı demişşin mitoloji de de Ne gördük ilk üç gowda. Göz oy kafa kopar milleti kapı açacağı olarak kullan. Ağlak diyorum çünkü düzgün bir şekilde yorum yapmıyorsunuz Lan lafı ve anasını satayım lafı ağzınızdan düşmüyor şu lafları azıcık ağzınızdan düşürüp daha sakin oyun gömerseniz bizde ona göre cevap veririz. Yani burada iplenmeyecek kişi izlenemi veren asıl kişi ben miyim emin değilim. Balta fetişi de denmez ona iyi oynanış mekaniği denir onuda düzelteyimde. Yoksa baltadansa mızrağı tercih ederim fetiş olarak.

Bence cidden ilk Gowlar eskimiş oyunlardı. Geçen gow 3ü bitirdim mobil oyun gibi geldi. Fakat bu dediğim olay biraz zamandan bağımsız birşey. Misal atıyorum benzer bir türde olan dmc 3 ve prince of persia serisi(bunun bossları hariç) veya farklı türde olan half life 1, resident evil 4 falan bu denli eskimiş oyunlar değiller daha önce çıkmış olmalarına rağmen. Sanırım gow biraz ps3 tuş takımıyla bakın şunlarda yapılıyor kafasında yapıldığı için çok cazip gelmedi bana bilmiyorum. Yeni gow daha güzel bence. Tabiki bir souls oyunu kadar iyi değil dövüş mekaniği. Fakat yinede iyi.
Ha mitoloji konusuna gelirsek tabikide Yunan mitolojisi daha sade ve ilgi çekici. Açıkçası Hel, Tyr falan çok yabancı zorlama isimler. Ben düz adamım arkadaş zeus yıldırım atıyor, poseidon su büküyor, Ares dümdüz savaşıyor falan. Lokinin gücü belli değil mesela, tyr ne hatta Odin bile ne yapıyor bilmiyorum tam olarak. Atıyorum Odin ateş tanrısı falan olsaydı düz konsepte bağlansaydı güzel iş çıkabilir derdim. Fakat devler, farklı ırklar, cüceler, troller falan zaten defalarca işlenmiş konular. O yüzden İskandinav mitolojisinin daha derin olması(ki zannetmiyorum bunuda yunan mitolojisinda ne kahramanlar vardı tanrılar dışında falan) beni fazla ilgilendirmiyor. Mesela Freya falan vardı oyunda çokta füfü. Odin ve Thor belki ilgi çeker biraz

Gow'a bir devrim gerekiyordu, gereken yapıldı. 3'lük seri bizlere muhteşem anlar yaşattı ve bitti. Biraz daha aynı tarzda devam etseler işin b.ku çıkacaktı bence. Ascension bu yüzden çok sarmadı zaten. Hem insanlar doydu hem de adamların sunabilecekleri başka bir şey kalmamıştı.

Gow'a bir devrim gerekiyordu, gereken yapıldı. 3'lük seri bizlere muhteşem anlar yaşattı ve bitti. Biraz daha aynı tarzda devam etseler işin b.ku çıkacaktı bence. Ascension bu yüzden çok sarmadı zaten. Hem insanlar doydu hem de adamların sunabilecekleri başka bir şey kalmamıştı.
Ascension olayında zaten Santa monica yapmak istememiş bile diye biliyorum Sony zorlamış hatta multiplayer mod da olsun falan demiş. Ekipte biz anlamayız mp moddan sp yaparız falan diyince ekibi ikiye ayırtmışlar biriniz mp biriniz sp yapın diye sonra ortaya Ascension çıkmış. Yani ekip zaten isteksizken Sony de Mp modda skin gold satma derdine düşmüş sonrası ortada. Bunun bedeli olarakte Santa monica işten çıkarmak zorunda kalmış ekip küçülmeye gitmiş falan satışlar sıkıntı olunca. Sonra sony dayak yiyince oyuncu kitlesinden aklı başına gelmiş tabi.

Serinin en iyi oyunu olarak kabul edilen Gow 2(çoğu kişi tarafından) yönetmeni ile görüşmüşler şirkete geri dönmesini istemişler o sıralarda Tomb raider'in firmasında çalışıyormuş Cory. Corye demişler anca sen ölmekten kurtarırsın Gow serisini. Zaten bilim kurgu oyunu yapıyormuş Santa monica Cory başa dönünce oyunu çöpe atıp yeniden Gowa başlamışlar. Cory barlog dönmese kısacası Gow yerine açık dünya bilim kurgu oyunu oynuyor olacaktık geçen yıl o oyunuda merak etmiyorum değil gerçi. Oyun şirketlerinin arka planda dönen olayları da amma heyecan verici oluyor takip edince neler neler dönüyor.

Ulan GOW'un gazıyla ps4 aldım ben. İlk üç oyunu ağzım açık oynamış coşku seline kapılmış defalarca serinin baştan sona birleştirilmiş ara sahnelerini izlemiş adamım ben. PS4 için çıkardıkları GOW'u ancak oynama şansım oldu. Yemin ediyorum çok büyük hayal kırıklığı oldu bende. GOW standartlarında değerlendiriyorum; konu ziggo, ekşın ziggo, karakterlerin çoğu ziggo. Yüksek prodüksiyonlu Darksiders yapmış adamlar (puzzlelarının boş beleşliğini seveyim senin), olmamış abi. Geçiş oyunu yapacağım devamının kaymağını yiyeceğim diye zaten şu oyunu bile yarım yapmışlar resmen. Göz boyamak için koyulan 2 boss fight var ve de milleti tribe sokmak için bir secret ending. Has sektör ya bu muydu lan o kadar muhabbeti yapılan devam oyunu. Lan şu oyunu işte GOW abiii diye övmek önceki 3 oyuna hakarettir yemin ediyorum. Zaten yunan mitolojisinden iskandinav mitolojisine geçmek attan inip eşşeğe binmekten farksızdı. Oyundaki tek iyi şey atmosfer, umuyorum ps5 için çıkaracakları oyunda (kesin çıkar) GOW kalitesine yakışır adam akıllı bir oyun yaparlar. Şöyle dolu dolu ekşının dibini gördüğümüz hikayesi sürükleyen bir oyun. Ayrıca o Atreus malının "mutlu bana bir şey oluyor mutlu" triplerine gülmekten öldüm anasını satayım. Daha badass bir velet tiplemesiyle gaza getirecek olan sahneler bu ayakkabı boyacısı ginger'a hiç gitmemiş.

Velhasıl kelam bir şey sırf adı var diye övülmemeli bu GOW bile olsa benim bünye kaldırmıyor.
Kisura bakma ama bu sefer sana katılmıyorum. Son GoW oyunu bildiğin taş gibi oyundur. Eski oyunları o zaman güzeldi, devri geçti artık. Ben sahsen geçenlerde GoW 3 oynadim, tat almadım açıkçası. Boss fight yok diyorsun ama şu oyundaki Valkür denen yaratiklar ile uğraştığım kadar az şeyle uğraştım şimdiye kadar oyunlarda. Hele Valkür liderini kesmek için abartmıyorum 2 saat uğraştım.

Kisura bakma ama bu sefer sana katılmıyorum. Son GoW oyunu bildiğin taş gibi oyundur. Eski oyunları o zaman güzeldi, devri geçti artık. Ben sahsen geçenlerde GoW 3 oynadim, tat almadım açıkçası. Boss fight yok diyorsun ama şu oyundaki Valkür denen yaratiklar ile uğraştığım kadar az şeyle uğraştım şimdiye kadar oyunlarda. Hele Valkür liderini kesmek için abartmıyorum 2 saat uğraştım.
Valkürlerle bir hafta boyunca uğraştım.Nasıl geçtiğimi ben bile anlamadım.Şuan olsa yine geçemem heralde

Ulan GOW'un gazıyla ps4 aldım ben. İlk üç oyunu ağzım açık oynamış coşku seline kapılmış defalarca serinin baştan sona birleştirilmiş ara sahnelerini izlemiş adamım ben. PS4 için çıkardıkları GOW'u ancak oynama şansım oldu. Yemin ediyorum çok büyük hayal kırıklığı oldu bende. GOW standartlarında değerlendiriyorum; konu ziggo, ekşın ziggo, karakterlerin çoğu ziggo. Yüksek prodüksiyonlu Darksiders yapmış adamlar (puzzlelarının boş beleşliğini seveyim senin), olmamış abi. Geçiş oyunu yapacağım devamının kaymağını yiyeceğim diye zaten şu oyunu bile yarım yapmışlar resmen. Göz boyamak için koyulan 2 boss fight var ve de milleti tribe sokmak için bir secret ending. Has sektör ya bu muydu lan o kadar muhabbeti yapılan devam oyunu. Lan şu oyunu işte GOW abiii diye övmek önceki 3 oyuna hakarettir yemin ediyorum. Zaten yunan mitolojisinden iskandinav mitolojisine geçmek attan inip eşşeğe binmekten farksızdı. Oyundaki tek iyi şey atmosfer, umuyorum ps5 için çıkaracakları oyunda (kesin çıkar) GOW kalitesine yakışır adam akıllı bir oyun yaparlar. Şöyle dolu dolu ekşının dibini gördüğümüz hikayesi sürükleyen bir oyun. Ayrıca o Atreus malının "mutlu bana bir şey oluyor mutlu" triplerine gülmekten öldüm anasını satayım. Daha badass bir velet tiplemesiyle gaza getirecek olan sahneler bu ayakkabı boyacısı ginger'a hiç gitmemiş.

Velhasıl kelam bir şey sırf adı var diye övülmemeli bu GOW bile olsa benim bünye kaldırmıyor.
Reis kalm dawn ya hafif step back yap reis öyle olur mu güzel oyundu GOW4.

Nostaljik duygu tavan yaptı bu oyunda. Grafikler olsun soundtrackler olsun harikaydı. Dövüşürken bir yandan oğlunun bağırması ve Kratos’un artık dermanı kalmayışı falan. Atreusun bazı durumlarda “mutlu” boduna geçmesi normal çünkü daha çocuk bize oyunda düşen de onu eğitmek zaten.

Bu oyun adeta bir Whitebeard simülasyonu.
“Im Whitebeard!” diye bağırıp sağlam düşmanlara yumrukla girdiğimi biliyorum.

Ne kusuru abi zevk meselesi beklenti meselesi. Bu oyuna başlamadan önce 10/10'luk bir deneyim yaşayacağıma emindim. Şüphe duymadım yerime kuruldum ve tadını çıkarmaya çalıştım ama beklentimi karşılayamadı. Bunun nedenlerini ve oyunun eksilerini yazdım bir şaheser olarak adlandırılmak için fazlasıyla eksik yanı var işin iyi yanı bunların neredeyse tamamının geliştirilebilir olması. Bir sonraki oyundan çok daha umutluyum bu yüzden ve yine beklentim yüksek. Bu oyun maksimum 10/8'likti bana göre çok fazla hype yapılmış çok fazlaca övülmüş yeni bir IP olarak tanıtılsaydı daha kıvamında eleştiriler alacağını düşünüyorum o yüzden. İlk üç oyunu bitirdiğimde günlerce kendime gelememiştim bu oyunda o duyguyu yaşayamadım, bunun için tribe girip kendime hazırlamama rağmen.

Reis kalm dawn ya hafif step back yap reis öyle olur mu güzel oyundu GOW4.

Nostaljik duygu tavan yaptı bu oyunda. Grafikler olsun soundtrackler olsun harikaydı. Dövüşürken bir yandan oğlunun bağırması ve Kratos’un artık dermanı kalmayışı falan. Atreusun bazı durumlarda “mutlu” boduna geçmesi normal çünkü daha çocuk bize oyunda düşen de onu eğitmek zaten.

Bu oyun adeta bir Whitebeard simülasyonu.
“Im Whitebeard!” diye bağırıp sağlam düşmanlara yumrukla girdiğimi biliyorum.
Dostum bu ayakkabı boyacısı ginger'ın tipi sesi hareketleri çok falso dediğim gibi daha farklı bir tasarımda çok gaza getirecek sahneler bu velet üzerinden anca mutlu bana bir şeyler oluyor etkisi yapıyor. Bir sonraki oyunda eli yüzü hal ve hareketleri daha oturaklı bir karakter olarak görürüz umarım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık