Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Orta Dünya Genel Başlığı

Bu çocuk kitabı meselesi çok yanlış anlaşılmış. Tolkien, önce Roverandom'u kendi çocukları için yazıyor. O kitaptaki bazı karakterlerde Yüzüklerin Efendisi esintisi var. Tolkien en baştan beridir Silmarillion'u yazmaya uğraşıyor. Daha sonra Hobbit kitabını çocuklara yönelik olarak çıkarıyor. Kitap beğeni alınca, yayınevi kitabın devamını yazmasını istiyor. Tolkien ise o sıra Silmarillion ile uğraştığı dan bu fikre sıcak bakmıyor, ama neticede baskılar sonucunda Yüzüklerin Efendisi serisini çıkarıyor. Sonrasında Silmarillion'a devam etse de, bitirmeye ömrü yetmiyor.

Tolkien en başından beridir İngiliz kültürüne ait bir mitoloji yaratmanın peşindeydi. Olay hiçbir zaman çocuk kitabı olmadı. Burada bahse konu olan Tom Bombadil karakterini sadece üçlemede görürüz. Daha sonra 1962 yılında karakterle alakalı Tom Bombadil'in Maceraları adında bir şiir kitabı daha yazdı Tolkien.

Yazarın gerçekleşen Dünya Savaşları'ndan etkilendiği doğrudur, ancak yaratılan dünyanın karanlık olmasında bunun çok fazla etkisi yoktur.
Senin kitapları okuma zamanın geldimi tekrar ?

Sende bir orta çağ karakteri olsaydın sanırım şu Bilge adamlar oluyor ya her orta çağ konulu mecralarda, onlardan biri olurdun.Ağzında tütsü,elinde kitaplarla oturur böyle, çağ öncesinin ve o çağın neredeyse bütün olaylarını bilir,geçmişini en ince detayına kadar aklında tutar.Bir konu olduğu zaman o zorlu dağları aşıp, tehlikeli ormanlardan geçilerek ulaşılmaya çalışan kişidir ya o, heh işte oda sensin benim gözümde.

Adam her konuyu biliyor yav :d Eyvallah sağ olasın.
Tolkien'i, damgasını dövme yaptıracak kadar çok severim

Ben Tom Bombadil kadar Altınyemiş hanımı da merak ediyorum. Kendisi hakkında daha da az bilgiye sahibiz.

Ve yine yeniden, o kadar reisin kaynadığı dünyada, Faramir, sen başka bir şeysin.:utan:

Ben Tom Bombadil kadar Altınyemiş hanımı da merak ediyorum. Kendisi hakkında daha da az bilgiye sahibiz.

Ve yine yeniden, o kadar reisin kaynadığı dünyada, Faramir, sen başka bir şeysin.:utan:
1962 yılında yazılan Tom Bombadil'in Maceraları isimli kitapta ikisinin tanışma ve evlenme kısımları var. Tom der ki; sadece kendisi ve karısı Altınyemiş onun aslında ne olduğunu bilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık