Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece vs. Naruto

Hangi Taraf Kazanır ?

• One Piece Ekibi

Kullanılan: 73 40.3%
  • Naruto Ekibi

Kullanılan: 103 56.9%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 5 2.8%

• Kullanılan toplam oy
    181
Madara narutoda tanrı gibi gösterilse de one piece de amiral seviyesini geçemez çok net.
Neden geçemez mesela onu açıklar mısın merak ettim. :)

Amiral dediğin adamların 10 gün dövüşmesinin etkisi bir adanın yüzey alanını ve iklimini değiştirmek mesela. Ha bir de adanın ortasında bir delik açmışlar. Ki seride 1000+ bölümdür çıkan en iyi feat.

Madara'yı felan unut, onun pet mualemesi yaptığı Kyuubi bir atak sıksa ortada Punk Hazard kalmaz bile. :hhh:

Bu arada bir de şey diyeceğim, OP karakterleri şöyle güçlü böyle fiziksel felan denir hep iki Yonkou'ya ek olarak bir ton karakter kaç sayıdır Onigashima'da savaşıyor adayı geçtim kuru kafaya doğru hasar veremediler. Ben daha OPde okuduğum 970 civarı sayıda Gai'nin Kisame'ye attığı Hirudora kadar büyük alanı etkileyen bir yumruk göremedim mesela. :bilmem:

Ha bence de OP karakterleri genel olarak fiziksel açıdan daha güçlüdür. (Ya da en azından olmalı.) Ama Naruto'da öyle yetenekler varken yumrukla dövüşmek gereksiz zaten. :oops:

Son düzenleme:
akatsuki ile op evreni dengelenir belki. gerci obito var ya hepsinin icinden gecer rinneganli haliyle sadece madara falan karismaz bile.

One piece i daha fazla seven birisiyim ama 100 tane roger vs narutodaki karakterler olsa yine naruto ekibi zorlanmaz

Bir kere Naruto dünyası çok fazla tanrısal güç ve tekniklerle dolu

Akainunun bir magmasına bakar.
Rogerın kral hakisine bakar.
Garpın yumruğuna bakar
Kaidonun kendine hayrı yok
Wb depremle Allahlarına kavuşturur.
Diye böyle gider en sevdiğim karakter madara olmasına rağmen durum bu.
Itachi bu adamları Izanami'ye alır üst üste 100 kere kendilerini parmaklattırır.

One Piece maalesef saf kaba kuvvete dayanan strateji ve taktiğin olmadığı bir seri. Çok gizli bir teşkilat mı var? Sorun değil, git başındaki adamı döv teşkilat çöksün.(Croco,Dof) KK'mi olman lazım, git bütün yonkouları döv yeter. Gidip de kendime ada bağlayayım, dünya hükümetiyle gizli anlaşma yapıp diğer yonkouların üzerine çökeyim vs vs. gibi şeyler olmaz. Diğer taraftan da Akatsuki'ye bakın. Liderlerinin yapısını çözene kadar bütün köy telef oldu. Naruto'da gidip Nagato'yu dövmedi. Ortak noktaları olduğunu görüp oradan yürüdü.

Sonuç olarak hiç fiziksel gücü olmayan Shiki, Shino gibi adamlar bile stratejik zekaları sayesinde birçok OP karakterini patates eder.

Itachi bu adamları Izanami'ye alır üst üste 100 kere kendilerini parmaklattırır.

One Piece maalesef saf kaba kuvvete dayanan strateji ve taktiğin olmadığı bir seri. Çok gizli bir teşkilat mı var? Sorun değil, git başındaki adamı döv teşkilat çöksün.(Croco,Dof) KK'mi olman lazım, git bütün yonkouları döv yeter. Gidip de kendime ada bağlayayım, dünya hükümetiyle gizli anlaşma yapıp diğer yonkouların üzerine çökeyim vs vs. gibi şeyler olmaz. Diğer taraftan da Akatsuki'ye bakın. Liderlerinin yapısını çözene kadar bütün köy telef oldu. Naruto'da gidip Nagato'yu dövmedi. Ortak noktaları olduğunu görüp oradan yürüdü.

Sonuç olarak hiç fiziksel gücü olmayan Shiki, Shino gibi adamlar bile stratejik zekaları sayesinde birçok OP karakterini patates eder.
Naruto karakterleri daha tanrısal ona diyecek bir şey yok.Korsan dünyasında ne stratejisi? Ayriyeten Naruto da strateji nolur temelinde ergence karakterlerin yer aldığı bir seri One Piece in yarısı etmez.

Naruto karakterleri daha tanrısal ona diyecek bir şey yok.Korsan dünyasında ne stratejisi? Ayriyeten Naruto da strateji nolur temelinde ergence karakterlerin yer aldığı bir seri One Piece in yarısı etmez.
Yahu OP ile karşılaştırıp eleştirirsin, neyse dee. Gömdüğün kıstas şu olmasın. Temelinde ergence karakterlerin olması OPde farklı mı yahu? Sanki bu tarafta olaylar hükümet, denizciler, devrimciler etrafında ilerliyormuş gibi. OP farklı değil her şey Luffy'nin etrafında dönüyor.

Hatta OPde bu son dönem çok daha bariz hal aldı. Seçilmişlik olayı çoktandır gözümüze sokuluyor. Luffy, Momonosuke, Shirahoshi tüm tarih bu üçünün etrafında şekilleniyor.

Şurada bahsedilen iki kral henüz belli olmasa da şu anlık akla gelen ihtimaller Luffy ve Momonosuke gibi.

Naruto'nun temelinde ergence karakterler var diyorsun ya, tekrar sorayım OPde farklı mı?

Korsanlar kralı Roger, Beyazsakal gibi isimler Luffy'i bekliyordu. Newgate, Teach'e sen o değilsin diyordu felan. Oden, Wano'yu açma fırsatı varken yirmi yıl sonrasına vaadi verilmiş kişileri bekliyor. :bilmem:

Son düzenleme:
Yahu OP ile karşılaştırıp eleştirirsin, neyse dee. Gömdüğün kıstas şu olmasın. Temelinde ergence karakterlerin olması OPde farklı mı yahu? Sanki bu tarafta olaylar hükümet, denizciler, devrimciler etrafında ilerliyormuş gibi. OP farklı değil her şey Luffy'nin etrafında dönüyor.

Hatta OPde bu son dönem çok daha bariz hal aldı. Seçilmişlik olayı çoktandır gözümüze sokuluyor. Luffy, Momonosuke, Shirahoshi tüm tarih bu üçünün etrafında şekilleniyor.

Şurada bahsedilen iki kral henüz belli olmasa da şu anlık akla gelen ihtimaller Luffy ve Momonosuke gibi.

Naruto'nun temelinde ergence karakterler var diyorsun ya, tekrar sorayım OPde farklı mı?

Korsanlar kralı Roger, Beyazsakal gibi isimler Luffy'i bekliyordu. Newgate, Teach'e sen o değilsin diyordu felan. Oden, Wano'yu açma fırsatı varken yirmi yıl sonrasına vaadi verilmiş kişileri bekliyor. :bilmem:
Öncelikle dediğin şey Naruto da da var. Bu büyük canavarı yenip 9 canavara bölen adam size değer verecek birisi gelecek onu bekleyin diyor ki OP deki gibi 30 40 yıl önce değil yüzlerce,binlerce yıl öncesinde söyledi bunu.Naruto da seçilmiş kişi oluyor ki animeni ismi bile Naruto

Ikinci olarak herkesi öldüren insanı bile affetmeye çalışan barış simgesi olmaya calışan birisi Naruto ki çok can sıkıcı,çocuklar için örnek olmasını istemiş yazarı.

Üçüncü olarak Sakura,Ino ve ismini hatırlayamadığım kızıl saçlı Orochimaru nun askeri.Hiçbir animede bunlar kadar işe yaramaz olup animenin yarısını kaplayan göremezsin ki işe yaramamazlık dediğim gücü geçtim ergence ve boş karakterler olması.

Tabii ki One Piece te tamamen akıl işi değil ama Naruto cidden çok çocuksu

Öncelikle dediğin şey Naruto da da var. Bu 9 canavarı toplayan adam size değer verecek birisi gelecek onu bekleyin diyor ki OP deki gibi 30 40 yıl önce değil yüzlerce,binlerce yıl öncesinde söyledi bunu.Naruto da seçilmiş kişi oluyor
Bana zaten bildiğim şeyleri anlatıyorsun. Aksini iddia etmiyorum, Naruto da da var. Sıkıntı olan, sanki bu OPde yokmuşta sadece Naruto'da varmış gibi Naruto'yu gömmeye çalışman.

Ikinci olarak herkesi öldüren insanı bile affetmeye çalışan barış simgesi olmaya calışan birisi Naruto ki çok can sıkıcı,çocuklar için örnek olmasını istemiş yazarı.
Konumuzla hiç alakası olmamasını ve OP'nin bu konuda çok daha beter olmasını geçtim, sen Naruto'yu okumamışsın bile ben bunu anlıyorum. Naruto'nun daha ilk arcında Kakashi daha bir çocuğu göğsünden raikiri ile deşerek öldürüyor. :( Bana OPde kim ölmüş şu ana kadar anlatsana?:hhh:

Üçüncü olarak Sakura,Ino ve ismini hatırlayamadığım kızıl saçlı Orochimaru nun askeri.Hiçbir animede bunlar kadar işe yaramaz olup animenin yarısını kaplayan göremezsin ki işe yaramamazlık dediğim gücü geçtim ergence ve boş karakterler olması.
Tekrardan, konumuzla alakası nedir? Düzgünce tartışıp soruma cevap verecek misin artık boş yapmayı bırakıp? Naruto bir kaç karakterin etrafında dönüyor da OP çok mu farklı?

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık