Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Film] One Piece Stampede [Ağustos 2019]

En müthişi de adamın uyanışı denizleri falan aşıyor. Bunu buster call ile indirecekler dskafhdhkas Ulan orda Kizaru var buster call ne lan? Adamın meyvesi 20x buster call atar oraya. Ama buster call önemli. Topla tüfekle adam indirecekler.

@Monkey D. Luffy

Film hakkinda ve karakter hakkında ki hemen hemen her bilgi şu şekilde.

-Bullet 15 yaşındayken Roger ile karşılaşıyor dayak yiyor.

-15~18 arası Roger korsanlarıyla beraber takılıyor.

-Buggy'e göre gücü Rayleigh ile denk.

-19 yaşında Crocodile ile savaşıyor ve kazanan çıkmıyor.

-22 yaşinda Buster Call tarafından çağırılan Sengoku ve Garp tarafından yakalanıp ID'ye atılıyor. Bununla beraber burada yatıp durmuyor. Yani paslanmıyor eğitim yapıyor içeride.

-43 yaşinda hapishaneden çıkıyor. Fakat Teach bile bulaşmıyor kendi haline bırakıyor.

-45 yaşinda korsan festivalinde Luffy ile karşılaşıyor.

Hayat hikayesi...

Adamın hayat felsefesi,inancı."Yalnızken en güçlüsün! Güçlüsün çünkü yalnızsın!"

Yaş 0: Grand Line da Savaşın hiç bitmediği ûlkede doğdu. Annesi onu terk etti yetim kaldı.

Yaş 1~8: Düşman devlet askerleri tarafından bulunup kendi saflarına katılıyor. Kendisine asgari sayida ekipman veriliyor. Ana görevi öncü olarak mayın tarlasında yürümek, bomba taşımak ve onları patlatma görevi yani bir nevi kendinden fedakarlik yapmak...

İsminin kökeni: Orduda topalak çocuklara koyulan bir isim "Mermi" yani "Bullet"Ayrıca çocuk askerleri sayı ile isimlendiriyorlardı. Bullet "Sayı 9" ve komutanının ismi Dougles. "Dougles birliğinin 9. mermisi" isminin kaynagi Dougles Bullet.

Savaş alaninda en çok beceri gösteren kişinin savaş madalyasi alacağı bir sistem varmış. Kendisine silah dışında bir sey verilmeyen Bullet madalya kazanmak istiyormuş.

Madalyanin sadece bir galibi olabilir. Dahi yeteneğine sahip olan Bullet savaş alanında çok yetenekliydi. Ancak daha sonra yoldaşları tarafından ihanete uğradı. Madalya alamadi ve ağır yaralandı.

"Çok güçlüsün seni canavar!"
İhanetin nedeni Bulletin gücü idi.Hatta onunla beraber yaşayan asker çocuklardan bile zulüm gördü.

Ona ihanet ve zulüm eden tüm çocukları topladı ve madalyaları ele geçirdi. Başarısızlığının nedeninin dikkatsizliği, gururu ve müttefiklerine olan inancı olduğunu fark etti. Bullet hatasının farkına vardıktan sonra tereddüt etmeden hepsini kendi çıkarları için kullandı. Birbiri ardına madalyalar kazanır ve yenilmez olur.

Yaş 9~13: "Savaş alanının eşsiz kahramanı. En güçlü çocuk asker"

Ne kadar çok kazanırsa tatmin duygusu hissetti. Hayatta olduğunu ve özgür olduğunu hissetti. Güçlü olmak hayatta kalmanıza ve sizin özgür olmanıza olanak sağlar. Güçlü olmanın ona yaşamak için bir sebep verdiğini fark etti. Bir gün savaş alanında sınırına ulaştıgında, tükenme ve açlık çektiği sırada Gasha Gasha meyvesini buldu ve yedi. Bu sayede hayatta kaldı ve gücü daha farkli bir seviyeye geldi.

Yaş 14: Savaş Kahramanı Bullet sayesinde savaş sona erdi.

Bullet'in Komutani Dougles Gray Bullet'i başarısından dolayı General rütbesine terfi ettirdi. Gray getirebileceği faydalar sebebiyle Bullet'e farklı muamele etmeye başladı.

"Bullet seni oğlum olarak görüyorum! Sana bu savaşı kazandıktan sonra sana ordunun en büyük yetkilerini vereceğim. Seni Bu kanlı savaş alanından çıkaracağım. Hatta zengin bir hayata bile sahip olabilirsin. Gerçek özgürlüğe sahip olacaksınız!"

Bullet 14 yaşına gelene kadar orduda görev yapmaya devam etti. Yeteneklerinden ötürü kahraman olarak adlandırılmaya devam etti. "Bir hazinenin yalnizca 1 kişi tarafından elde edilebileceğini" anlıyor ve "Bir kişi yalnizsa güçlü olabilir" kişiliğini benimsiyordu.

Generalin övgüsünde ki sözler Bullet'in hayaline dönüştü. "Savaştan uzak özgür bir hayat"

Bullet son savaşına katıldı. Bullet sayesinde düşman ordusu teslim olmaya zorlandı. Tam kazandığını düşündüğü sırada kendi ordusu tarafından kuşatıldı...

"Gücün sonunda benim konumumu tehdit edecek" Dougles Gray onu öldürmek Bullet'e ihanet etti. Güvendiği tek kişi tarafından ihanete uğrayan Bullet hayal kırıklığına uğradı. Olanlar onu öfkelendirdi ve ölümle burun buruna geldi. Sadece eğitimden aldığı gücü ona ihanet etmedi. Tüm orduyu ve ülkesini yok etti.

Bir ülkeyi yok ettiği için Dünya hükümeti onun peşinden gitmeye başladı. Bullet savaş alanı arayan bir korsan olarak tek başına denize açıldı.

Yaş 15: Yenilmeyen Bullet denizlerde savaş aramaya başladı. Roger ile karşılaştı ona meydan okudu ve kaybetti. Ona kaç kez meydan okursa okusun kaybetmeye devam etti. Bullet ilk kez mağlubiyet serisi yaşadı.

Görünüşe göre Roger'ın gücü "Güçlüsün çünkü sen yalnızsın" düşüncesinden farklı. Bullet kimliği ve benliği bulma çabasıyla beraber Roger'a saldırmaya devam etti. Kaybetmeye devam etmek istemiyor.

Bullet ve Roger yine karşı karşiya geldi. Bullet yine kazanamadı. Roger'a yemin etti. "Bir gün seni yeneceğim ve dünyanın en güçlüsü olacağım." Roger "Her zaman gel" dedi ve güldü.

Bullet Roger Korsanlarına katıldı.

Her zaman yalnız olan Bullet ilk kez kendinden güçlü biriyle tanıştı. Roger'a hayran kaldı ilk kez "arkadaş" yaptı.

Yaş 17: Roger Korsanlarının "Şeytan Varisi" olarak anılmaya başlandı. Roger'ın tedavi edilemez hastalığını öğrendiğinde Bullet şok oldu.

Yaş 18: Roger'ın hastalandığını öğrendiğinde verdiği sözü tutayacaği için sabırsızlandı, şüpheye düştü. Sonunda savaşırken "Arkadaşlarımı korumalıyım" bilincini benimsedi. Fakat bu onu savaşırken, kararlar alırken tereddüte düşürüyordu. Güçsüzleştiğini düşünüyordu.

Roger'ın gücü hakkında şüpheleri oluşmuş. Roger arkadaşları için dövüşürken iblis gibi güçlü oluyormuş. Bunun özü yalnız kalarak ve kendini tehlikeye atarak olağan üstü bir kararlılık göstermenin sonucuymuş.

Öte yandan Bullet Roger'ın "Arkadaşlarımı koruma" fikrinin kendi fikirlerinin önüne geçtiğini ve her şeyin dışına çıkamayacağını fark etti. Bullet arkadaşlarının varlığının gücü kusurlu hale getirdiğini düşündü.

Bullet Roger'ı onlarla kaldığı sürece yenemeyeceğini düşünmeye başladı. Kendini daha fazla köşeye sıkışmış hissetti ve son kez Roger'a meydan okudu. İyi bir mücadele etti ama yine de kaybetti.

Bullet: Öldür beni...
Roger her zaman ki gibi : Bana her zaman gel!

Bullet gemiyi terk etti ve bağımsızlığından sonra çaylak olarak ismini duyurmaya başladı.

Yaş 19: Crocodile'a karşı savaştı. Berabere.

Roger'ın astı Laugh Tale'i işaret eden bir Eternal pose yaptı. Fakat Roger bunu öğrendikten sonra denize attı. Onu kocaman bir deniz kralı yuttu.

Artık ölmüş olan Roger'ı aşmak için ne yapabilir? Ölenlere karşı asla kazanamayacağınız bir ikilem. Sanki tereddütten kurtulmaya çalışıyormuş gibi denizlerde öfkeli şekilde dolanıyor.

Sol omzunda ki yara Buster Call sırasında oluşuyor.

Yaş 22: Denizciler Bullet'i yakalamak için Buster Call kullaniyor. Bullet onlara karşı savaşsada öncesinde yendiği korsanlar kendisine saldırıyor. Savaşta bitkin düşüp denizciler tarafından yakalanıyor ve ID 6. kata hapsediliyor.

Yaş 23~43: ID de 20 yıl boyunca eğitime devam ediyor. Roger'ı geçmek için ne yapabileceği konusunda bir karar verdi. "Roger'ı aşan Dünyanın En Güçlü Korsanlar kralı olacağım"

"Yonkoular ve Donanma Amiralleri dahil tüm güçlü kişileri öldürmeye karar verdi. Bunun en güçlü olmanın kanıti olduğunu ve Roger'ın bile başaramadığına inanıyor.

Eğitimini bitirirken Luffy ve Teach tarafından düzenlenen hapishane kargaşasından faydalanarak kaçtı.

Denizlerin mevcut durumunu öğrenmek ve Beyazsakalın astlarını korumak için öldüğünü öğrendiğinde inancının doğru olduğunu anladı. "Yalnızken en güçlüsün. Güçlüsün çünkü yalnızsın."

Roger'ın hazinesini en güçlü olma hırsiyla elde ettiler. Buster Call ve tüm korsanları öldürme planı başlar...

Yaş 44-45: Saklanma hazirlik aşaması.
Korsan festivali başlıyor. Roger'ı geçen en güçlü korsan olduğunu göstermek için, kararlılığının kanıtı olan kökenlerinden gelen askeri üniformayı giyer.

Orada bence bir cool shit durumu vardı. Zoan formunda o sahne o kadar havalı olmazdı. Bembeyaz takım elbise içinde bacağını kaldırıp adamın kolunu harcaması düz izleyiciye "wooow" çektirmiştir. :D
Haklısın artistlik olsun diye.Ama başka karakter de seçilebilirdi Lucci hükümet köpeği lideri olduğu için baya güçlendi.
Üf ne boş film :D

@Millennium Wizard Filmde Lucci - Sanji vs si var. Bundan bir güç seviyesi çıkarımı yapılır mı ne diyon kldshfjklsdhflkdhsf
Aynen sanji Lucci seviyesine ulaşmış ahahaha.Saçma ya o kısım.Gerçi sadece durduruyorlar kapışma yok ama yine saçma.Buster call için kutsal ateş dediler kutsallarla ilgisi varmış gibi ve toplu ada imhası yapıyormuş ondan övüyorlar.İyi de özel silah ne kullandılar ve enies lobbyde bizimkilere niye birşey olmadı o zaman.Valla garip garip işler mangada böyle çıkmaz umarım :S Bak şu efsanevi korsanı Ray gücünde adamı buster call ile indirdik falan.

Filmin güzel yönleri var ama genel olarak vasat. Manga yokken izlenir mi kesinlikle.

Ufak bir değerlendirme.

Filmin konusu girişi vs hoşuma gitmedi. Sanki sadece Laugh Tale'i duyurmak için uydurulmuş bir film imajı veriyor.

Ufak detaylar güzeldi. Filmin başında arkası dönük bir şekilde kısa bir an gördüğümüz Lucci filmin sonuna kadar ortaya çıkmıyor. Ayrıca daha önceki filler bölümlerinde bir nevi süpernova gibi tanıtılan bir karakteri görüyoruz ismini hatırlayamadım

Panda-man'i bir kez koymakla yetinmemişler. İki'den fazla mı bilmiyorum.

Bulleti beğendim. Ray'in dengi vurgusu güzeldi. Gençleri iyi tokatladı. Bu anlamda güç dengesini iyi yansıttı bence. Canon karakter olsaydı iyi olurdu.

Sanji'nin ilk defa Luffy'e kaptan diye hitap ettiğini duydum. Anime de böyle bir şey hatırlamıyorum.

Sanji yine dövüşmedi. Gerçi kimse pek dövüşmedi.

Bir an Zoro'yu Fuji'ye denk çizecek diye düşünecektim ama sadece kör samurayın meyvesiz halini tutabiliyor vurgusu var. Fuji eğlenmiş. Kılıç yeteneğimle bir düello yapayım demiş. Zoro'yu sınamak için gönderdiği meteorla Zoro başa çıkamayınca Mihawk abisi yetişiyor. Tabii bunlar filler. Bir şeylere dayanak yapmıyorum ama güç dengelerini bozmadıklarını düşünüyorum.

Usopp sahnesinde ve dövüş finalinde eski şarkıları duymak güzeldi.

İlk bir saatten sonrası bir yönüyle komedi bence. Muazzam bir güç var ortada. Buster Call hiç bir işe yaramaz. Ama orada onca güçlü adam var 2 Amiral var üstelik birisinin meteor meyvesi var. Çok kan dökmek zorundayız buster call kullanmak zorundayız olayı çok saçmaydı.

Ancak BB dövüşü final sahnesine benzer şekilde olacak diye düşünüyorum. Bir şekilde meyve güçleri başka karakterler tarafından zayıflatacak tamamen fiziksel dövüşe dönmesi sonucu Luffy kazanacak.

Bir çok karakter saçma sapan sebeplerle filme eklenmiş. Fanlara yönelik bir hareket. Ama Ace detayı benim hoşuma gitti açıkçası.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık