Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Live-Action TV Serisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Buna çok bütçe bayılmazlar yav, var mı bütçe haberi? @justahuman
Kimse bu seri çıksın diye beklemiyor sonuçta. Fazla beklenti yok.
Yapımcı M. Adelstein ayrılacak bütçenin TV serilerinde rekor olabileceğini, dünyaca ünlü böyle bir eserin bunu hak ettiğini söylemiş.

Onun dışında bölüm başı 10 milyon dolar kesin gibi çünkü Netflix'in global projeleri genelde bu bantta oluyormuş sanırım. OP için daha fazlası olacak mı? Netfxlik bunu en önde gelen projesi yapmak istiyor mu? Önemli olan bu.

Game of Thrones bölüm başı 15 milyon yazıyor bir yerde doğru mu bilmiyorum. Paranın nasıl kullanıldığı da epey önemli.

Tek beklentim Netflix'in saçma sapan cinsel, aşk, politik mesajlarını sokmaya çalışmasınlar seriye. Gerisi benim için önemli değil oturur izlerim. Zaten yazarın One Piece hayranı olmasından dolayı Death Note'daki facialar yaşanmaz. Death Note'ın filmini yapan kimse animesini açıp izlememiş bile muhtemelen, elinde silahla koşan zenci L, gerizekalı, aşık olup heyecanlı heyecanlı hareketler yapan ergen Kira filan. Öyle bi şey yapmazlar yazardan dolayı. Yani umarım :(

Tek beklentim Netflix'in saçma sapan cinsel, aşk, politik mesajlarını sokmaya çalışmasınlar seriye. Gerisi benim için önemli değil oturur izlerim. Zaten yazarın One Piece hayranı olmasından dolayı Death Note'daki facialar yaşanmaz. Death Note'ın filmini yapan kimse animesini açıp izlememiş bile muhtemelen, elinde silahla koşan zenci L, gerizekalı, aşık olup heyecanlı heyecanlı hareketler yapan ergen Kira filan. Öyle bi şey yapmazlar yazardan dolayı. Yani umarım :(
Tayfada potansiyel iki siyahi var. Biri Usopp ki buna pek kimse itiraz etmez zaten Afrikalı. Diğeri ise Robin. Her ne kadar rus olsada seriye ilk girdiğinde siyahi-melez bir havası vardı. Bu ikisi siyahi olabilir benim açımdan sorun yok. Robin'in havasını verebilsin yeter. Ama işin evreni tasarlamak, güçleri göz hoş gösterme kısmı en önemli ve en zor yanı. Oyuncuların hepsi genç, deneyimsiz oyuncular olacak zaten. Bir tık benzeseler yeter. Evren iyi olduktan sonra seri hikayeden yürür ve Netflix'in önde gelen yapımlarından olur. Yeter ki görsel olarak batırmasınlar.

Luffy ve Zoro da aseksüel olabilir çok önemli değil. Luffy'nin öyle bir tarafı var zaten. Seri shounen olmasa mangada altı daha çok çizilirdi zaten. Dizinin en azından +14 olacağı söyleniyor ki bu iyi bir şey.

Son düzenleme:
Tayfada potansiyel iki siyahi var. Biri Usopp ki buna pek kimse itiraz etmez zaten Afrikalı. Diğeri ise Robin. Her ne kadar rus olsada seriye ilk girdiğinde siyahi-melez bir havası vardı. Bu ikisi siyahi olabilir benim açımdan sorun yok. Robin'in havasını verebilsin yeter. Ama işin evreni tasarlamak, güçleri göz hoş gösterme kısmı en önemli ve en zor yanı. Oyuncuların hepsi genç, deneyimsiz oyuncular olacak zaten. Bir tık benzeseler yeter. Evren iyi olduktan sonra seri hikayeden yürür ve Netfliz önde gelen yapımlarından olur. Yeter ki görsel olarak batırmasınlar.

Luffy ve Zoro da aseksüel olabilir çok önemli değil. Luffy'nin öyle bir tarafı var zaten. Seri shounen olmasa mangada altı daha çok çizilirdi zaten. Ki dizininde en azından +14 olacağı söyleniyor ki bu iyi bir şey.
Usopp tamam da Robin hiç hoş olmaz bence. Esmer olabilir belki. Lastik adam gibi güçler olduğu için ben çok başarılı, gerçekçi bir CGI beklemiyorum açıkcası. O konuda beklentimi düşük tutuyorum ki bence çok da önemli değil, önemli olan konunun işlenişi ve karakterleri nasıl yansıttıkları. Korsanlarla alakalı bir seri olacağı için kan vahşet olacak diyor yazar, aynı şekilde Zeff sahneleri filan sansürsüz, mangadaki gibi olacakmış. Ben animeye de mangaya da çok bağlı kalmayacaklarını düşünüyorum bu konuda. Örneğin Oda Doflmingo ve Violet arasında bir şeyler yaşandığını ama shounen olduğu için mangaya aktaramadığını söylemişti. Ben o tür şeyleri ekleyeceklerini düşünüyorum ki bu güzel bir şey. Geçen fanart konusunda kokain çeken Doflamingo görmüştüm, o tür şeyler de güzel olabilir bence. Diziyi yaparken çocuk masalı gibi değil daha ciddi bir şekilde aktarma şansları var umarım bunu iyi kullanırlar.

Bu OP dizisinin sosyal medya etkileşimleri çok kötü. OP bir dünya markası olarak fazla değerli değil gibi.
Bana da öyle geldi. Steven Maeda bile bu hesapları takip ediyor. En fazla takipçisi olan bir kaç tane 3binlik hesap var sadece.
OP'un animeye uzak olanlar hiç bilmiyor ve dünya genelinde anime izlese bile OP'u pek bilmeyen çok fazla kişi var. Çünkü yeni yeni iyice yaygınlaşmaya başladı ve OP'un çok fazla bölümü olduğu için ve ilk etapta pek çekici gelmediği için pek tercih edilmiyor.

Dizi beklenmeyeni başarıp başarılı olursa bu durum değişebilir. Açıkçası pek umudum olmasa da OP'un dünya genelinde hak ettiği ilgiyi görmesini isterim. Hem bu bazı büyük animelerin de büyük bütçelerle serileştirilmesinin önünü açar. OP büyük bir sınav olacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık