Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] One Piece 1015 Wano Teori

Tutar mı?

• Kullanılan toplam oy
    65
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle teorimi anlayabilmeniz için manganın şuanlık son bölümü olan 1014. sayıyı okumanız gerekmektedir.
Çünkü 1014. sayı bize çok fazla ipucu veriyor. Noktaları birleştirdiğimde çok ilginç bir sonuçla karşılaştım.
Güncelde oymayanlar için spoiler uyarısı!

Bence Luffy, Kaido ile savaşında sahip olduğu Gear 4 gibi tekniğini kralın hakisiyle birleştirmeye çalıştı ama birşey ters gitti. Bir şeyi hesaba katmadı büyük ihtimalle. Bununla ile ilgili bir tahminim var bunu söylemeden önce bazı yerlere değinmem gerek;

Luffy suya düştüksen sonra ne olacak konusuna gelirsek, 4 tane seçenek var bence:

1) Bazıların dediği gibi Luffy suda durabilmeyi keşfedebilir. Evet bence de bunu yapması çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Yani vucudunu fatihin hakisiyle kaplayıp suyla temasını keserek yüzebilir ve sudan rahat çıkabilmesi gerekir. Böyle birşey olması beni çok şaşırtmaz.

2) Law'ın tayfası tarafından kurtarılması.

3)Deniz kralları tarafından kurtarılması.

4)Süpriz bir destek gelmesi, Shanks gibi...

4. olursa, animenin işleyişine aykırı olur diye düşünüyorum. Yani Kaıdo'yu başkahraman olan Luffy devirmeli. Hem de tek başına. 1. yada 2. seçenekten biri olabilir ama bu sefer de az önce başaramadığı şeyi şimdi niye başarsın? Kaido hiç zorlanmadan yendi çünkü. Bir şey eksik ve o tamamlanmalı. İşte bunun 3. seçenek ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bunu açmadan önce ve desteklemek için bu bölümdeki Momo'nun verdiği ipuçlarına bakalım:

Momo benim ölmemem gerek diyor. Ya kendsinin antik silah olduğunu anlıyor yada kendisinin seçilmiş kişi Joy boy olduğunu anlıyor. Ki çoğu kişinin tahmin ettiği üzere kendisinin antik silah olduğunu ve nihai savaşta çok önemli bir görev alacağını anlıyor bence. Artık herkes kabul etmeli ki Joy Boy, Luffy. Momo'nun bunu dedikten hemen sonrasında kulaklarını kapatıp daha önce Zunisha 'nın sesini duyduğunda verdiği tepkinin aynısını vermesi ile birlikte deniz yaratıklarının sesini duyduğu kesinleşiyor bence bu kadar tesadüf üst üste gelemez. Yani Wano'ya deniz kralları geldi belli ki, Luffy'nin düşmesi ile bunun aynı anda yaşanması tesadüf olamaz. Bu da üstteki 3. seçeneğin gerçekleşme ihtimalini çok fazla arttırıyor.

Herkes biliyor ki sadece kralın hakisine sahip olanlar deniz yaratıkları ile konuşabiliyor. Yani bu deniz yaratıklarının kralın hakisine sahip olduğu anlamına gelebilir. Deniz kralları ve kralın hakisi arasında bir bağlantı olmasına çok da şaşırmamak gerekir bence. İkisinde de kral kelimesinin geçmesi tesadüf olmamalı. Büyük ihtimalle de Joy Boy denen kişi 800 yıl önce ilk defa kralın hakisine sahip olan daha doğrusu deniz kralları tarafından seçilmiş ve kendisine kralın hakisi verimiş ilk ve belki de tek kişi.

Luffy bu zamana kadar öğrendiği yeni teknikleri eskisiyle birleştirmeyi ve böylelikle kendini geliştirmeyi çok iyi yapan yaratıcı bir karakter. Gelelim en baştaki dediğime. Evet eğer Luffy bir yeni teknik bulacaksa bu kralın hakisiyle alakalı olmalı. Bence Luffy Gear 4 ile Kralın Hakisini birleştirmeye çalıştı. İşte burada bir sıkıntı çıktı. Burada ki teorim bence Luffy'nin, Kralın hakisi yetmedi buna. İşte burada Deniz Kralları devreye giriyor. Bence Deniz Kralları Luffy'i kurtarıp onunla konuşacak ve Luffy'e Kralın Hakisini verecekler. Böylelikle kralın hakisiyle dolmuş bir şekilde geri dönen Luffy ikinci denemesinde gear 4 ile kralın hakisini çok iyi bir şekilde birleştirip Kaido'yu yenecek.

Emanet güç diye bir olayın yaşanacağını düşünmüyorum. Joy-Boy olduğunun belli olması karşı tarafı psikolojik olarak geri düşürebilir. Düşünsene yüzlerce deniz kralı bir arada en öndekinin üstünde de senin pp deki gibi luffy duruyor...

Emanet güç diye bir olayın yaşanacağını düşünmüyorum. Joy-Boy olduğunun belli olması karşı tarafı psikolojik olarak geri düşürebilir. Düşünsene yüzlerce deniz kralı bir arada en öndekinin üstünde de senin pp deki gibi luffy duruyor...
Senin dediğin gibi olması durumunda deniz krallarının gelmesi Luffy'ye ne fayda sağlayacak? Sadece piskolojik etki yüzünden mi kazanmasına sebep olacak. Hele ki karşısında ölümden hiç korkmayan, en çok istediği ölmek olan bir Kaido varken. Gidip bu durumdan mı korkacak. Emin ol daha fazla gaza gelir ve daha sert savaşır. Luffy üzerideki piskolojik etkisine bakarsak. Luffy zaten her zaman kazanacağına %100 emin olan kendine güveni tam olan biri. Daha savaş öncesi kazandığımızı ilan edin diyen biri. Yani Luffy üzerinde de artı bir etki oluşturmaz. Sonuç olarak deniz kralları, luffy üzerinde ciddi somut bir fark yaratmalı ki kazanmasını sağlasın. Bu durumda benim aklıma kralın hakisi geldi. Başka bir seçenek gelen varsa söylesin.

Senin dediğin gibi olması durumunda deniz krallarının gelmesi Luffy'ye ne fayda sağlayacak? Sadece piskolojik etki yüzünden mi kazanmasına sebep olacak. Hele ki karşısında ölümden hiç korkmayan, en çok istediği ölmek olan bir Kaido varken. Gidip bu durumdan mı korkacak. Emin ol daha fazla gaza gelir ve daha sert savaşır. Luffy üzerideki piskolojik etkisine bakarsak. Luffy zaten her zaman kazanacağına %100 emin olan kendine güveni tam olan biri. Daha savaş öncesi kazandığımızı ilan edin diyen biri. Yani Luffy üzerinde de artı bir etki oluşturmaz. Sonuç olarak deniz kralları, luffy üzerinde ciddi somut bir fark yaratmalı ki kazanmasını sağlasın. Bu durumda benim aklıma kralın hakisi geldi. Başka bir seçenek gelen varsa söylesin.
Ben zaten deniz krallarının gelip etki yaratacağını savunmuyorum. Savunduğun kısma küçük bir ekleme yaptım diyelim. Olacaklar konusun da en ufak bir fikrim yok.

1014 okursan teorin direk yatıyor ne yazikki.

Kaido şunları söylüyor luffy için :
Lastik ile ilgili birşey dedin devamini getirmedin.

Yani eğer gear4 + fatihin hakisini kaplamaya çalışsaydı

Kaido Bounce man yani Top adam veya 4. Vites dedin devamını getirmedin derdi .

Son düzenleme:
1015i okursan teorin direk yatıyor ne yazikki.

Kaido şunları söylüyor luffy için :
Lastik ile ilgili birşey dedin devamini getirmedin.

Yani eğer gear4 + fatihin hakisini kaplamaya çalışsaydı

Kaido Bounce man yani Top adam veya 4. Vites dedin devamını getirmedin derdi .
1014 demek istedin herhalde. 1014'ü okumadan bu teoriyi nasıl yazabilirim. :)

Eğer dönüşümü hiç başarmasaydı haklı olurdun. Kaldı ki dönüşüm yapmadan direk gomu gomu no ile saldırması pek mantıklı değil. Kaldı ki oda bize bu kısmı göstermiyor belli ki burada yeni birşey denedi, süprizi sona saklıyor bize oda.

Gear 4 + fatihin hakisi birleşimi anlık olarak başarmış ve tam gomu gomu no saldırısı yapacakken tükenmiş olabilir. Yani bu yeni birleşim muazzam şekilde haki harcıyor olmalı.

Luffy meyve uyanışını düştüğü denizde yapabilir lastik olduğu için ciğer kapasitesini minimuma kadar kullanabilir ve hareket edemese bile kafasında kaido ile dövüşmeye devam eder birşekilde sudan çıkar ve nasıl yapacağımı buldum der

1014 demek istedin herhalde. 1014'ü okumadan bu teoriyi nasıl yazabilirim. :)

Gear 4 + fatihin hakisi birleşimi anlık olarak başarmış ve tam gomu gomu no saldırısı yapacakken tükenmiş olabilir. Yani bu yeni birleşim muazzam şekilde haki harcıyor olmalı.
Böyle olduğunu sanmıyorum çünkü g4 formundan çıkınca dikkat edersen ağzından duman çıkıyor ama çatıdan düşerken duman çıkmadı bir de Luffy yeni öğrendiği bir tekniği hemen en güçlü formunda denemez

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık