Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Pace Türkçeleştirme Projesi - onepacetr.net - (%95)

merhaba proje devam ediyor değil mi? birde size zamanı ile destek olamayıp maddi olarak destek olmak isteyebilecek kişiler için bir patreon hesabı eklemeyi düşünür müsünüz? veya herhangi bir şekilde maddi destek sistemi.
Maddi olarak destek olmak istiyorsanız gmail üzerinden ulaşabilirsiniz. Patreon ve ona benzer destek sistemlerine Toei izin vermiyor maalesef.

29 Ekim Pazar 2023

- Whole Cake Island sezonuna ait 39 bölüm arşiv ve siteye eklendi. İlerleme durumu %100
- The Adventures of Buggy's Crew sezonuna ait 1 bölüm arşiv ve siteye eklendi. İlerleme durumu %100
- Reverie sezonuna ait 3 bölüm arşiv ve siteye eklendi. İlerleme durumu %100
- Zou sezonuna ait 10 bölüm arşiv ve siteye eklendi. İlerleme durumu %100

EN BÜYÜK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
❤

Keyifli seyirler.

onepacetr.net

Herkese merhaba. Umarım konuyu doğru yere açtım. Hepinizin bildiği üzere One Piece animesi son birkaç sezondur iyice zıvanadan çıktı. Bunda Toei'nin her gün geriye giden performansının payı büyüktür. Özellikle Wano sezonunda renkler, gereksiz uzatmalar, mangada olmayan sahneler ve animasyon kalitesi beni iyice çileden çıkardı. Animasyon kalitesi veya renklere yapacak bir şeyimiz yok. Ama şu Luffy gibi uzatılan bölümleri görünce, kendi kendime yok mu bu gereksiz sahneleri kesip, biçip tekrardan önümüze sunacak bir proje diye düşünmeye başladım. Biraz araştırdıktan sonra ONE PACE diye bir projenin olduğunu öğrendim. One Pace'in ne olduğunu size kısaca anlatayım.

One Pace Nedir?

Çeşitli One Piece hayranları tarafından yürütülen bir projedir. Toei'nin hazırladığı One Piece animesindeki gereksiz sahneleri, filleri kesip mangaya bağlı kalarak yeniden düzenliyorlar. Genelde 2,3 anime bölümünden bir bölüm oluşturuyorlar. Çok başarılı bir iş ortaya çıkarmışlar. İzlerken bana hak vereceksiniz. Sitelerini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ben de bu oluşumun düzenlediği videolara türkçe altyazı entegre ediyorum. Tek başıma olduğum için işler biraz yavaş ilerliyor. Daha işin başındayız ama olsun yavaş yavaş tüm sezonları türkçeleştireceğim. Tam olarak nasıl bir yol izliyorum kısaca ondan da bahsedeyim.

Çeviri Entegrasyonu > Düzenleme > Upload

One Piece çevirisi yapan ve bunları planetdp.org üzerinden yayınlayan çevirmen arkadaşların çevirilerini, One Pace ekibin hazırladığı videolara entegre ediyorum. Bir bölümün çeviri entegrasyonu ortalama 2 ile 4 saat arası sürüyor. Daha sonra bu çevirileri düzenliyorum. Son iş olarak videoyu upload servislerine yükleyip web sitesinde yayınlıyorum. Yaptığım iş kısaca bu. Bu konuda yardımcı olmak isteyen var ise aşağıya bırakacağım iletişim adreslerinden bana ulaşabilirler.

İLERLEME DURUMU - 17 Ekim Salı 2023

Sezon AdıOne Pace Aktif Bölüm SayısıİlerlemeKalite
1 - Romance Dawn4 Bölüm%100 Türkçe1080p
2 - Orange Town3 Bölüm%100 Türkçe1080p
3 - Syrup Village6 Bölüm%100 Türkçe480p
4 - Gaimon1 Bölüm%100 Türkçe1080p
5 - Baratie9 Bölüm%100 Türkçe1080p
6 - Arlong Park10 Bölüm%100 Türkçe480p
7 - The Adventures of Buggy's Crew1 Bölüm%100 Türkçe1080p
8 - Loguetown3 Bölüm%100 Türkçe480p
9 - Reverse Mountain2 Bölüm%100 Türkçe480p
10 - Whisky Peak2 Bölüm%100 Türkçe480p
11 - The Trials of Koby-Meppo1 Bölüm%100 Türkçe1080p
12 - Little Garden5 Bölüm%100 Türkçe480p
13 - Drum Island8 Bölüm%100 Türkçe1080p
17 - Long Ring Long Land6 Bölüm%100 Türkçe720p
19 - Enies Lobby25 Bölüm%100 Türkçe720p - 1080p
20 - Post-Enies Lobby5 Bölüm%100 Türkçe720p
21 - Thriller Bark22 Bölüm%100 Türkçe720p
22 - Sabaody Archipelago11 Bölüm%100 Türkçe720p
23 - Amazon Lily5 Bölüm%100 Türkçe720p
24 - Impel Down10 Bölüm%100 Türkçe720p
25 - Marineford17 Bölüm%100 Türkçe720p
27 - Return to Sabaody3 Bölüm%100 Türkçe720p
30 - Dressrosa48 Bölüm%100 Türkçe720p
31 - Zou10 Bölüm%100 Türkçe720p
32 - Whole Cake Island39 Bölüm%100 Türkçe720p
33 - Reverie3 Bölüm%100 Türkçe1080p
34 - Wano40 Bölüm - Sezon devam ediyor.%32 Türkçe1080p

WEB SİTESİ: onepacetr.net
GMAIL: [email protected]
INSTAGRAM: @jackcohle
ARŞİV: Google Drive

Not 1: Sezonların ve Bölümlerin altındaki konu yazıları "Google Translate" kullanarak çevrilmiştir.

Not 2: Hakaret olmadığı sürece eleştiri ve önerilere açığız. Bu konu altından düşündüklerinizi dile getirirseniz memnun oluruz.

Not 3: Özellikle çeviri yapıp insanların faydalanması için herkese açık bir şekilde çevirilerini paylaşan ÇEVİRMEN arkadaşlara teşekkür ederim.

Not 4: Bağış bölümü
ONE PACE ekibinden uyarı aldıktan sonra siteden kaldırılmıştır. Toei sorun çıkarıyormuş. Bağış yapmak isteyen arkadaşlar iletişim kanallarından bize ulaşabilirler.

Not 5: Sitedeki oynatıcılara tıkladığınız zaman çıkan reklamlar bize ait değildir. "Reklam Engelleyici" kullanmadan video izlemenizi tavsiye etmiyorum.

Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Herkese keyifli seyirler.

Whiskey Peak 3 bölüm Zou 11 bölüm olarak düzenlenmiş sonradan onepace.net te bunların eksik birer bölümleri eklenecek mi

Ya yeniden düzenlenecek ya da yeniden düzenlendi diyor Wiskey Peak sayfasinda ama anlamadım. Zou ya direkt 11 Bölüm yazmışlar. Sitede Bölüm kısımlarında ekli değil onuda çözemedim. Belkide daha düzenlemediler bölümleri

Ya yeniden düzenlenecek ya da yeniden düzenlendi diyor Wiskey Peak sayfasinda ama anlamadım. Zou ya direkt 11 Bölüm yazmışlar. Sitede Bölüm kısımlarında ekli değil onuda çözemedim. Belkide daha düzenlemediler bölümleri
yıl 2018'den önceki sezonları yeniden düzenleyeceklerini biliyorum. Ama şu anda böyle bir şey yok. Kallavi bir düzenleme olacağını da sanmıyorum. Şu anki hali yeterince anlaşılır, seriye ihanetlik bir hata göremedim. Altyazı, kalite ve basit hataları mutlaka yeniden düzenleyeceklerdir. Onlar düzenleseler biz de ona göre düzenleriz. Tabii proje o zaman da devam ediyorsa.. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık