Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Olası Luffy vs. Sakazuki

BB vs Mugiwara'dan daha çok beklediğim bir dövüş bu.

Bence Akainu silahlanma ve kral hakide de uzman. Aksi halde Luffy'yi zorlayamaz. Luffy hakiyle tanklayarak döver bunu.

Luffy'den uyanış bekliyorum Gear 5 olarak. Bu özelliği Kaido karşısında açabilir. Katakuri'nin bölünmesi gibi bölünerek de saldırıları atlatabilir. (biraz komik bir görünümü olur gerçi :D)

Luffy bu arc sonu gorus hakisinde de, temassiz hakide de usta duzeye gecer. Akainu da dokunamadigi kisiyi yenemez.

Akainunun yumrugunu temassiz haki ile karsilasa ne olurdu acaba?

Ataklarından gözlem hakisi ile kaçabilirse kral haki ile dokunmadan saldırı uygulayabiliyor. Mantığa oturtulabilir aslında.

Akainu'nun sıkıştığında ne yapacağını merak ediyorum mesela magmadan oluşan bir Tsunami yapabilir mi? Yada buna benzer şekilde her tarafından çok fazla magma fışkırtarak karşısındakini yutabilir mi? Böyle saldırılarla rakibini magmaya boğarsa Akainu, değil Luffy ister Yonko olsun sağ çıkacağından şüpheliyim Luffy'nin saldırmayı geçtim önce kendini adam akıllı Akainu'ya karşı koruyabilmeli. Bunun içinde hıza ve Silahlanma Hakisinin en üst seviyesini uygulayabilmeye ihtiyacı var. Bu arada Ben Beyazsakal'ın mızrağının Akainu'nun saldırılarına dayanabilmesinin sebebini hep 12 üstün kılıçtan biri olması sanıyordum.

Amiraller hata affetmez. Akainu deler geçer. Kaido dangalağı gibi defalarca şans tanımaz.
Luffy korsanlar kralı olduğunda bile Akainu tarafından öldürülebilir. Çünkü Akainu bu.

hayvanların sesini duyması dışında, luffy'de olup akainu'da olmayan bir özellik olacağını sanmıyorum. akainunun meyvesinin luffynin meyvesine göre avantajı var. ikisi de meyvesini olabilecek en iyi şekilde kullansa (uyanış vs. dahil) akainu meyvesi ile öne geçiyor. hakide ise luffynin daha önde olacağını düşünüyorum. hem hakisini kullanma süresi, hem hakisinin dayanıklılığı, hem hakiyi meyvesi ile entegre şekilde kullanabilmesi onu bir adım öne geçirebilir.

akainu'da wb gibi "mass destruction" diyebileceğimiz, büyük alanda büyük yıkıcılık sağlayabilecek meyveye sahip. bu yüzden bence akainu vs luffy ile akainu vs luffy + katakuri + zoro + sanji +... (fiziksel zarar veren, hex yeteneği olmayan karakterler) arasında pek fark yok. akainuya ulaşamazlarsa, kaç kişi olduklarının bir önemi yok. hepsini yener. bu açıdan totalde luffyden her türlü daha güçlüdür.

luffy daha çok küçük alanda yada tek kişiye daha büyük hasar verme özelliğine sahip. eğer akainu'ya ulaşabilirse, büyük hasar verebilir. ama luffy birden çok rakiple savaşırken akainunun göstereceği performansı gösteremez. rakip sayısı arttıkça üstünlüğünü kaybeder.

dolayısıyla akainu totalde daha güçlü gözükse bile, sonuçta eğer luffy akainu'ya hasar verebilmenin bir yolunu bulabilirse ki bulur, akainuyu yenebilir. bulamazsa fazla dayanamaz.
luffy, ace gibi tek yemez ve dövüşleri aokiji vs akainu gibi 10 küsür gün sürmez. bir-iki saat içinde biter.

hayvanların sesini duyması dışında, luffy'de olup akainu'da olmayan bir özellik olacağını sanmıyorum. akainunun meyvesinin luffynin meyvesine göre avantajı var. ikisi de meyvesini olabilecek en iyi şekilde kullansa (uyanış vs. dahil) akainu meyvesi ile öne geçiyor. hakide ise luffynin daha önde olacağını düşünüyorum. hem hakisini kullanma süresi, hem hakisinin dayanıklılığı, hem hakiyi meyvesi ile entegre şekilde kullanabilmesi onu bir adım öne geçirebilir.

akainu'da wb gibi "mass destruction" diyebileceğimiz, büyük alanda büyük yıkıcılık sağlayabilecek meyveye sahip. bu yüzden bence akainu vs luffy ile akainu vs luffy + katakuri + zoro + sanji +... (fiziksel zarar veren, hex yeteneği olmayan karakterler) arasında pek fark yok. akainuya ulaşamazlarsa, kaç kişi olduklarının bir önemi yok. hepsini yener. bu açıdan totalde luffyden her türlü daha güçlüdür.

luffy daha çok küçük alanda yada tek kişiye daha büyük hasar verme özelliğine sahip. eğer akainu'ya ulaşabilirse, büyük hasar verebilir. ama luffy birden çok rakiple savaşırken akainunun göstereceği performansı gösteremez. rakip sayısı arttıkça üstünlüğünü kaybeder.

dolayısıyla akainu totalde daha güçlü gözükse bile, sonuçta eğer luffy akainu'ya hasar verebilmenin bir yolunu bulabilirse ki bulur, akainuyu yenebilir. bulamazsa fazla dayanamaz.
luffy, ace gibi tek yemez ve dövüşleri aokiji vs akainu gibi 10 küsür gün sürmez. bir-iki saat içinde biter.
Burada sorun hasar değil sorun Luffy'nin savunması bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık