Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Duruma göre değişir bence. Sadece terör, vatan hainliği gibi suçlara idam getirilip, tecavüz gibi suçlardan yargılananların da hadım edilip suç aletini ağzına vererek adalet sağlanabilir. Tecavüzcülerin öldürülmesine karşıyım çünkü. Ya aynı şekilde cezalandıracaksın ya da suç aletini kesip ağzına tıkayacaksın ki başkasına çektirdiği acılar aklına gelsin.
Fazla politik olmak istemiyorum ama senin benim de herhangi attığımız bir tweet ile veya mesaj ile vatan haini ilan edilmeyeceğimiz nereden belli? Bu ülkede ne olursa olsun farklı görüş belirtilince dünyanın en saçma şeyleriyle suçlanıyorsun. Konu sadece şuan ki iktidar bazında değil genel olarak başa kim geçerse geçsin eline böyle bir güç verilmemeli.

Fazla politik olmak istemiyorum ama senin benim de herhangi attığımız bir tweet ile veya mesaj ile vatan haini ilan edilmeyeceğimiz nereden belli? Bu ülkede ne olursa olsun farklı görüş belirtilince dünyanın en saçma şeyleriyle suçlanıyorsun. Konu sadece şuan ki iktidar bazında değil genel olarak başa kim geçerse geçsin böyle bir güç verilmemeli.
Benim bahsettiğim hainlik o değil ama. Senin dediğini anladım ben. Benim deyimim daha adaletli bir yönetim olduğunda işe yarar ama onu da çok zor göreceğimizden idam işi dediğin gibi adaletli olmayabilir :/ Tecavüzcüler konusunda netim ama. Hangi yönetim olursa olsun kesinlikle hadım edilmeleri şart.

Benim bahsettiğim hainlik o değil ama. Senin dediğini anladım ben. Benim deyimim daha adaletli bir yönetim olduğunda işe yarar ama onu da çok zor göreceğimizden idam işi dediğin gibi adaletli olmayabilir :/ Tecavüzcüler konusunda netim ama. Hangi yönetim olursa olsun kesinlikle hadım edilmeleri şart.
İlk önce ülkede "tecavüzcüler, katilleri vs." içeride tutacak bir adalet sistemi oluşsun da ondan sonra hadım vs. bakarız.

İlk önce ülkede "tecavüzcüler, katilleri vs." içeride tutacak bir adalet sistemi oluşsun da ondan sonra hadım vs. bakarız.
Fazla ince düşünüyorsun yalnız. Konu bu tarz şeylerin olup olmamasını belirtmek için açılmış. Önce adalet olsun sonra bakarız demekle olmuyor ne yazık ki. Tabii bu senin fikrin saygı duyarım ama biz de buraya yazınca ha diye idam gelip kimse hadım edilmiyor yani :/

Fazla ince düşünüyorsun yalnız. Konu bu tarz şeylerin olup olmamasını belirtmek için açılmış. Önce adalet olsun sonra bakarız demekle olmuyor ne yazık ki. Tabii bu senin fikrin saygı duyarım ama biz de buraya yazınca ha diye idam gelip kimse hadım edilmiyor yani :/
Yani dediğin gibi benim fikrim ve yine diyorum "astımdan kestimden" önce yargılamanın başarılı olması gerekiyor. Yoksa bir anlamı kalmıyor getirilen cezanın.

Yani dediğin gibi benim fikrim ve yine diyorum "astımdan kestimden" önce yargılamanın başarılı olması gerekiyor. Yoksa bir anlamı kalmıyor getirilen cezanın.
Benim kastettiğim de yargılamadan sonraydı zaten. İlk mesajımda belirtmiştim halbuki :/ Yoksa suçu kesinleşmemiş birinin asılıp kesilmesine ben de karşıyım yani.

Suçu mahkemece kesinleşip idam kararı alındıktan 20-30 sene sonra idamı gerçekleştiren mevcut iktidar göçünce muhtemelen çoğu ölen insanın, adlarına anıt yapılacak kadar boşa öldürüldüğü olduğu ortaya çıkacaktır. Bir tane tecavüzcü, katil sallanacak diye idam etme hakkına sahip iktidar muhalifleri terörist ilan ederek onlarca masum kişiyi uyuşmayan fikirleri yüzünden sallandıracaktır. İki ucu kör bıçak. Herhangi bir ülkede yargı gerektiği gibi işlerse gereği olmayan işlemdir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık