Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ölüm Cezası

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

• Kullanılan toplam oy
    220
Ben şunu sormak istiyorum.İslam da var mı yoksa genel mi bunu öğrenmek için.Zorla kadının saçını kesen birisinin makası tuttuğu eli kesmek.Nedeni kadın saçı uzuv sayıldığından dolayı.Bu var mu uygulanmış mı ?

Aslında bende idamın olması gerektiğini düşünenlerdenim lakin biraz düşününce idam hak eden kişi için fazlasıyla kolay bir çözüm yolu hatta bir ödül.İşkence de çözüm değil tabi fakat sadece hapis cezası olmamalı öyle cezalar verilmeliki hem kişi binlerce kez pişman olmalı.Şöyleki cezalar bence daha ziyade psikolojik olmalı kişiyi delirtecek kadar ağır travmalara sokacak türden ve akıl sağlığını yitirdikden sonra bu suçluları cam kafesler içersinde insanlara sergileyecekler bence böyle bir yöntem daha caydırıcı olur.

Onların yanında işte hainlikle alakası olmayanlar da gidecek. Siyasete girmek istemiyorum ama yani neredeyse herkesi yargılayıp idam edebilirsin hainlikten.

Bu yüzden idam yerine başka cezalar olmalı. İdamın masum için geri dönüşü yok.
İdam cezası yemek o kadar kolay olmuyor zaten. Kesin ve çok ağır bir suç işlemek gerekiyor.

Hayret henüz kimse paşanın "Asmayalım da, besleyelim mi?" sözünü örnek vermemiş.
Valla geçen yazacaktım bunu vazgeçmiştim şimdi de yazmak için girdim konuya sen yazmışsın bile :D Hevesim kursağımda kaldı :(

Herkesin suçlu da olsa insanlara "beslemek" üzerinden bakması üzücü. Demek ihtilaller toplumda karşılık bulduğu için hep oluyor ve bu durumdayız..

Son düzenleme:
Aslında bende idamın olması gerektiğini düşünenlerdenim lakin biraz düşününce idam hak eden kişi için fazlasıyla kolay bir çözüm yolu hatta bir ödül.İşkence de çözüm değil tabi fakat sadece hapis cezası olmamalı öyle cezalar verilmeliki hem kişi binlerce kez pişman olmalı.Şöyleki cezalar bence daha ziyade psikolojik olmalı kişiyi delirtecek kadar ağır travmalara sokacak türden ve akıl sağlığını yitirdikden sonra bu suçluları cam kafesler içersinde insanlara sergileyecekler bence böyle bir yöntem daha caydırıcı olur.
Yok artık diyecek şey bulamadım.

Ölüm küçümsenmeyecek bir şey. Ve ölümden beter bazı olgular varken ölüm cezası yanlış bana göre.

Olması gerekiyorsa dahi bu ülkede kesinlikle olmaz.Çünkü masum insanlar hapislerde çürürken geri dönüşü olmayan bir yola giriyorsun.Önce adaletin güvenilir olması gerekli.

Recmi komple sildim arkadaşlar. Bu gece gönül rahatlığı ile uyuyabilirsiniz.
Bu kitapta yok zaten bildiğim kadarıyla.Yine bir başka sapkınlıklardan biri arap kültürüyle ilgili.

Bence doğrudur ve gereklidir. İşlenen bazı suçlara göre yetersiz bile kalabilir. Fakat siyasi bir amaç güderek kullanılması sıkıntı verebilir. Demokrasi ile yönetilen ülkelerde azınlık bir kitle olacağı için bu ceza eğer siyasi bir şekilde azınlığı bastırılması için kullanılırsa sıkıntı oluşturur.
Şuan en modern yönetim sistemine uygun değildir bu ceza o yüzden. Fakat doğru olan budur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık