Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Ölüm Cerrahı Trafalgar Law

Direk Kaido değilde süpernova seviyesinde (Üçlünün altında yani) Birkaç tayfa ile kapışsalar devrimciler biraz zarar görseler ama az zarar görürler. :)
bence Dressrosa'da ne olduğuna bakmak için Kaido bizzat gelmek yerine bir kaç adamını gönderir. Devrim Ordusu raconlarını bunlara keser. Denizciler de çıkan çatışma sonrasında adaya çöreklenmeye kalkar, sonra da boylarının ölçüsünün alıp dönerler. Kaido ve Dragon'un aynı anda çatışmaya dahil olması için biraz erken. Sonra da Sabo Devrim Ordusu adına adaya el koyduğunu ve Luffy'nin diğer abisi olduğunu duyurur.

Süpernovaların tamamını tekrardan sahalarda görmeyi ben de istiyorum ama bence henüz erken.

bence Dressrosa'da ne olduğuna bakmak için Kaido bizzat gelmek yerine bir kaç adamını gönderir. Devrim Ordusu raconlarını bunlara keser. Denizciler de çıkan çatışma sonrasında adaya çöreklenmeye kalkar, sonra da boylarının ölçüsünün alıp dönerler. Kaido ve Dragon'un aynı anda çatışmaya dahil olması için biraz erken. Sonra da Sabo Devrim Ordusu adına adaya el koyduğunu ve Luffy'nin diğer abisi olduğunu duyurur.

Süpernovaların tamamını tekrardan sahalarda görmeyi ben de istiyorum ama bence henüz erken.
Novalardan bazılarını zor görürüz gibi geliyor.

Bu adamın korsanfanda başlığı var ama benim yorumum yok ööle mi? Öha. Bu adama cidden hastayım. Hastan olam tedavi et beni öhmsagdmandnands. (OHA RESMEN YAVŞADIM)

Neyse. Fanlığı bırakırsak, konuşabilirim. Tayfaya katılacağını pek sanmıyorum. Kişiliği ekip çalışması yapmaya pek müsait değil. Yani Luffy bulduğu her vakitte kendisini tayfaya davet edip duruyor ama Law kişilik yapısı itibariyle tek başına çalışmaya ya da bir ekipteki tek adam olmaya daha yatkın. Tayfası da buna bağlı olarak, ekip çalışması yapacak şekilde yetenekli kişilerden değil de ne denirse aynen uygulayacak biraz saf kişilerden oluşuyor. Yani, bu işin sonunda Law tayfaya katılsa bile ekipteki diğer kişilerle uzun vadede uyuşmazlıklar yaşayacaktır, bu da bir gerçek. Bence akıbeti Vivi gibi olucak, herşeyin sonunda kendi yoluna geri dönecek ama Luffy onu nakaması olarak görmeye devam edecek.

Yonkou devirme meselesi ise... Benim arcın bitişiyle ilgili bir teorim var. Şimdi, Law'nun asıl amacının Yonkou devirmek değil, Dof'un işlerini baltalamak olduğu gayet açık. Lakin ittifak ettiği tayfa hali hazırda Bigmom gibi bir belaya meydan okumuş ve hazine içinde bilmeden de olsa bir bomba göndermiş vaziyette. Arc bitimine doğru, devirecekleri yonkounun Kaido değil de Bigmom olacağını ve dizinin buradan devam edeceğini tahmin ediyorum. Şöyle olurmuş gibime geliyor.

Law ve Luffy Dof'u devirir, bizimkiler tayfalarının geri kalanlarını bulmak için parti yapma faslına geçemeden adadan ayrılmak zorunda kalır, Dof düşünce Fuji bi bahane bulur ve adayı terkeder, Sabo da hali hazırda düşmüş bir krallığın üstüne denk geldiği için ada halkını örgütler ve D.O. nun yeni dünyada bir üs daha edinmesini sağlar. Belki bu arada Luffy'ye bir yaşam kartı verir bilemiyorum. Kaido Dressrosa'ya gittiğinde de bütün bunların sorumlusu olarak Devrim Ordusunu görür, sonuç olarak burada bir savaş daha çıkar ve Kaido bir süre için aradan çekilmiş olur. DO ve Kaidou güçleri birbirilerini iyice yıpratınca da Denizci birlikleri leş kargası gibi adaya çöker ve Yeni Dünya hakkaten ciddi bir skandalla çalkalanmış olur.

O sırada Bigmom'a savaş açmış olan Sanji'nin ekibi araya Kid ve saz arkadaşlarının da girmesiyle kaçma fırsatı bulur. Ekibi toplayıp Zou'ya dönecekken, Dressrosa'ya yeniden DDM den ulaşma imkanı bulurlar (çünkü Zoro efsanevi bir hareketle taştan kafesi parçalamayı başarmış olur) olnaları öğrenince de Luffy ve diğerlerini almak için DR ya geri dönerler. Sonuç olarak, tee Sabaody'de sinyali verilen Law, Luffy ve Kid üçlü ittifakı kurulmuş olur. Apoo ve Hawkins de bu işin bonusu olur artık.

Hakkaten tam bir teori oldu yanlız.
Teorin guzel :good: olabilitesi var.
Ama ben sadece ilk kismina tamamen katiliyorum. Her zamanda dedigim gibi law + luffy ya da kid+apoo+hawkins bu ittifaklar kendi basina younkou alamaz. Mutlak birlesmeleri lazim. Ortak dusman da simdilik big mom gibi. Kaido daha gosterilmedi ve en son yikilacak younkou dur bence bb yi saymazsak.
Luffy big mom a gider yapmis. Kid zaten gemilerine saldiriyor. Simdide sanji meselesi var. Kidler de olaya dahil olur ve big mom yikilir. Sonrasi da corap sokugu zaten. (Dile kolay bunlar en az 5-6 yil gecer )

Katilmadigim kisim ise devrimcilerin dogrudan korsanlar ozellikle de younkoular ile carpismayacagidir. Cunku big mom dan gordugumuz gibi younkoular adadan sadece haracini aliyor adini kullanmak karsiliginda. Yonetimdir ic islerdir karismiyor pek. Zulum de gormedik. Hepsi boyle mi bilinmez tabi. Ama devrimciler son savasa kadar da ortaya cikmaz bence. Sabo bu arc in bonusu bizim icin meyve ile baglandi arca. Gozumuz gonlumuz acildi :) ama devami gelmez gibi. Insallah olur ama artik dovus gormek mucadele gormek istiyoruz yav sikildi bu insanlar entrikalardan aglak prenseslerden. Soyle guzel bir savas olsun acimasiz insanlar olsun. One piece basladiginda dogan cocuk bile simdi 15-16 yasina geldi. Simdiki cocuklar da seriyi bastan izleyecek degil yani izleyici kitlesi 16-17 den asagi degil. Siddet ve korku icerigi olsun artik :mincika:

@ShiShi

dediğine katılıyorum, ancak ben de zaten tam bir savaş çıkar demedim. Kaidounun bir kaç adamı gelir, adada bir çatışma çıkar ama bu bi mf arc kadar büyük bir savaş olmaz. Kaidou ada halkının artık onu ve korumasını istemediğini görünce adayı terk eder, bu arada adamları da sabo, koala ve hack ten bi dayak yer. Bir de, kaidounun dofun ada halkına çektirdiği zulümden sorumlu olduğu gerçeği de var. Ve bi yerde ezilmiş bir halk varsa, sabo onları kurtarmadan rahat etmez. Kendisi de dedi, büyüdüğüm ülkeye benziyor diye.

Bundan sonra, kaidou, devrimciler ve cp 0 yu son bi iki arc kalıncaya kadar görmeyiz. Tabi bu süre zarfında kaidou ve devrimciler ne yapar bilemem.

@ShiShi

dediğine katılıyorum, ancak ben de zaten tam bir savaş çıkar demedim. Kaidounun bir kaç adamı gelir, adada bir çatışma çıkar ama bu bi mf arc kadar büyük bir savaş olmaz. Kaidou ada halkının artık onu ve korumasını istemediğini görünce adayı terk eder, bu arada adamları da sabo, koala ve hack ten bi dayak yer. Bir de, kaidounun dofun ada halkına çektirdiği zulümden sorumlu olduğu gerçeği de var. Ve bi yerde ezilmiş bir halk varsa, sabo onları kurtarmadan rahat etmez. Kendisi de dedi, büyüdüğüm ülkeye benziyor diye.

Bundan sonra, kaidou, devrimciler ve cp 0 yu son bi iki arc kalıncaya kadar görmeyiz. Tabi bu süre zarfında kaidou ve devrimciler ne yapar bilemem.
Bak o olur. Ufak capli bir catisma olabilir tabi.
Cp0 da herkes bu arc bekliyor ama onlar adadan coktan gitmistir bence. Adamlar dofun schibukailigi birakmadigini teyit etmeye gelmistir. Sonrada donmustur. Sanjigil gibi onlarda bu arc bitene kadar gorunmez.

Roronoa Zoro

ben lawa bi türlü güvenemiyorum adam sonuçta yüz tane korsanın kalbini almış

Trao

Bence Oda Law'ın tayfasını Kidd ve Luffy'e göre zayıf tutmuş. Law bu tayfayla ne hasır şapkalara nede kidd ekibine rakip olamaz. Bepo, Penguin, Sachi Zoro'ya Sanji'ye Killer'a vs. karşı durabilir mi? Hiç sanmıyorum. Bepo'nun karate tarzı bir gücü olduğunu gördük. Rakip olsa olsa Chopper'a olur. Diğerlerini bilmiyoruz tabi ancak güç varsa Bepo'dan sonra en güçlüleri Penguin ve Sachi dir yani. Güçlerininde öyle bizi şaşırtacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Eğer Law'ın tayfası bir Kidd bir Hasır şapkalar kadar güçlü olsaydı Zou'daki mücadelede efsaneler oluştururdu. Luffy, Mink şövalyeleri ile kafa kafaya gelirken Bepo ve diğerleri şaşkınlıkla izliyordu. Yani tayfası minklere dahi kafa tutacak seviyede bile değil bence. Hatta Law Zou'da ilk tayfasıyla karşılaştığında öyle mutlu olduğunu görmedik. Tayfama kavuştum diye insan sevincini biraz olsun belli eder dimi. Aksine Law ın yüzünde sinsi bir gülümseme vardı. Benimde aklıma nedense bu aralar Law'ın tayfayı emelleri uğruna ilerleyebilmek için geçici kurmuş gibi geliyor. Tayfa bir şekilde dağılabilir. Bepo kendi memleketinde kalır. Diğer koca herif önceden kaptandı gider kendi tayfasını kurar yine. Penguin ile Sachi de bakar kendi yoluna. Mangada gösterilmedi ancak bence Law wanoya tayfasıyla gitmiyor. Law ın tayfası Neko ile Marcoyu aramaya gidecektir diye düşünüyorum. Böyle olursa Law yine tayfasından ayrı kalacak ve iyice Hasır Şapkalara yakınlaşmış olacaktır. Zoro'nun Law'a nasıl davrandığını da gördük. Zoro ilk defa yakın davrandı birisine. Ve yine mangada Luffy ile Law Neko nun yanında buluştuklarında Luffy senin tayfan bumu diyor Law da evet diyor sonra Bepoları takmıyorlar bile. Kenara çekilip konuşuyorlar. Bu işin sonu ne olur bilmiyorum ancak Law ın bu tayfayla sonu yok. Bir sonu olması için tayfasının sağlam power up alması lazım.

Not: Law'ı bir hasır şapka olarak görmek istiyorum.En büyük arzum bu. D olmasını engel görenler olabiliyor. Bence D olması bir engel değil. Çünkü D ismiyle gizli bir şekilde yaşıyor, ben D yim diye gezmiyor. Tayfada gösterdiği değişkenlikler de acaba mı diye düşündürüyor??
Geçmişinde rahibe nin "umut her zaman vardır. Şefkatli bir el bir gün sana ulaşacaktır" demesi de bir soru işareti?? Çünkü bu sözler hatırladığım kadarıyla Robin in Chopper ın ve Sanji nin geçmişinde kullanılmıştı. Bu 3 üde şuan bir hasır şapka. Law bir doktor olabilir fakat Chopper ile alanları farklı. Trao anatomi ile ilgileniyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık