Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Yardım] Ölmeden Önce Yapılacaklar Listesi

Ahirete yatırım yapardım diyen arkadaşlar cidden Tanrı'ya kendinizi böyle yutturabileceğinizi düşünüyorsanız Tanrı'ya hakaret etmiş olursunuz :)

@OROCHI Çok şey yapılabilir ama sevdiğiniz insan var mı acaba yanınızda? Çünkü yoksa istediğiniz kadar paranızda olsa eksik kalırsınız eğer ki cidden dopdolu bir sene yaşamak istiyorsanız.
sevdiği tüm insanları kaybetmiş insanlar yada hiç kimseyi sevmemiş insanlar ne yapardı ?

Biraz karalamak geldi içimden...

Liste hazırlanabilir, kişinin tercih meselesidir; lakin liste içerisine ne yazılacağı bence şahsa münhasır olmalıdır. Demek istediğim, böyle bir liste hazırlamaya kalkıştıysan sanki biraz daha fazla empati kurman gerekir. Gerçekten önünde 365 gün var. 366.'sı gelmeyecek. Bunu hissetmek (yaşamadığın müddetçe) mümkün olmayacaktır. Yine de biraz o psikolojiye kendini sokabilirsin.

"Gerçekten ne yapmak isterdin?" sorusundan önce cevabını bilmen gereken daha farklı sorular olabilir mi acaba? "Sen gerçekten kimsin?" "Nelerden hoşlanırsın?" "Kırmızı çizgilerin nelerdir?" "En çok hissetmek istediğin duygular neler olabilir?" gibi sorulardan bahsediyorum. Bu doğrultuda listeni tamamen kendi -öz- iraden ile hazırlayabilecek ve sonuncusunu yaptığında takdirde sana vereceği tatmin ile artık ölümü rahatlıkla kucaklayabilirsin.
bence bunları zaten kendine sormuştur önceden

Rio'ya gitmek, çocukluğumu geçirdiğim eve gidip saatlerce anılarımı canlandırmak.Kimseye öleceğimi söylemeyip tüm ilişkilerimi kesmek, biraz ibadet, olurda bir servetim olursa ve varisi olmazsa tümünü ardımda kalacak sevdiklerimi az da olsa mutlu olmaları için harcardım, en sonda hayatın bana verdiği değerleri bir esere (şiir, tablo, kısa bir mektup) dönüştürür ve ortadan kaybolurdum.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık