Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Nika Meyvesi Ne Kadar İyi?

Nika meyvesi ne kadar iyi?

• Serideki en iyi şeytan meyvesi

• Üst düzey meyvelerden biri

• Ortalama bir meyve

• Kötü meyve

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Dofun tel meyvesiyle organ dikmesi meyvesiyle yaoabilecegi bir şey diye nereden çıkardın? Kendisinin aynı klonunu yapıyor bu kendisi gibi konuşuyor. Plazma TV yapıyor. Ateş çıkarıyor o tel. Evet uyanışında da çevreyi etkiliyor. Ve sanki paramecia değil gibi dediği sıra kimse bu meyve farklı demedi. Şimdi en ince ayrıntısına kadar elestiriyonuz.

Luffy'nin meyvesi paramecia değil zaten mitolojik xoan. Mitlojik zoan özelliklerinin de standardı yok. Dönüştüğü şeyin ozelliklerini alıyor.
doffynin meyve güçlerini konuşurken dofçular

Dofun tel meyvesiyle organ dikmesi meyvesiyle yaoabilecegi bir şey diye nereden çıkardın? Kendisinin aynı klonunu yapıyor bu kendisi gibi konuşuyor. Plazma TV yapıyor. Ateş çıkarıyor o tel. Evet uyanışında da çevreyi etkiliyor. Ve sanki paramecia değil gibi dediği sıra kimse bu meyve farklı demedi. Şimdi en ince ayrıntısına kadar elestiriyonuz.

Luffy'nin meyvesi paramecia değil zaten mitolojik xoan. Mitlojik zoan özelliklerinin de standardı yok. Dönüştüğü şeyin ozelliklerini alıyor.
Dof sonuçta yapabildiklerinin hepsini tel meyvesi yemesine borçlu. Tel ile yapıyor bu şeyleri. Zoan özelliği yok mesela. İyileşmesini mantıklı mantıksız yine de tel meyvesine borçlu. Luffy lastik meyvesi yemedi. Zoan meyvesi yedi onu diyorum. Luffy'nin zoan özelliklerinin yanı sıra ekstra lastik gücüyle uyanış açtığında onun yapabildiği güçlere de sahip oluyor. Hem zoan uyanışı, hem lastik uyanışı. Yok Yok resmen. :D

Ben sadece bunlara rağmen ortalama demene şaşırıyorum o kadar. Meyvenin bunları yapabildiğini kabul ediyorsun ama ortalama diyorsun sonra. :D

Dof sonuçta yapabildiklerinin hepsini tel meyvesi yemesine borçlu. Tel ile yapıyor bu şeyleri. Zoan özelliği yok mesela. İyileşmesini mantıklı mantıksız yine de tel meyvesine borçlu. Luffy lastik meyvesi yemedi. Zoan meyvesi yedi onu diyorum. Luffy'nin zoan özelliklerinin yanı sıra ekstra lastik gücüyle uyanış açtığında onun yapabildiği güçlere de sahip oluyor. Hem zoan uyanışı, hem lastik uyanışı. Yok Yok resmen. :D

Ben sadece bunlara rağmen ortalama demene şaşırıyorum o kadar. Meyvenin bunları yapabildiğini kabul ediyorsun ama ortalama diyorsun sonra. :D
Ben de en iyi demenize şaşırıyorum.

Luffy'nin de güçleri hep lastiğin uzantısı. Mitolojik zoan olsa bile ana gücü lastik. Çünkü o zoanin ana bedeni lastik.

Marco da logia gibi davranıyor resmen.

Bu kişilerin yedikleri meyve tamamen o güce dayalı. Tel meyvesi yemiş. Etrafı tel yapıyor. Mochi meyvesi yemiş etrafı mochi yapıyor. Luffy mitolojik bir zoan meyvesi yiyor ve zoan meyvelerinin özelliklerinin yanı sıra bir de ekstra lastik özelliğini sahip oluyor ve uyanışında da lastik gücüyle etrafı ve rakibini istediği gibi şekillendiriyor. Üstüne bir şeyler üretiyor. Ben bunu yapamaz demiyorum. Meyvenin gücünü anlaşılması için belirtiyorum. Gariban Lucci ve Kaku'nun suçu neydi. Zoan meyvesi yemişler uyanış açıyorlar ama sadece kendilerine güç katıyor. Uyanış etrafa etki ediyorsa bunlarda bence toynak falan yapsaydı çevresini. Ortalama bir meyve ve ortalama bir meyve uyanışı budur. Luffy zaten mitolojik zoan meyvesi yediği için otomatik olarak ortalama seviye meyveye sahip olmaktan çıkıyor. Hem Zoan özelliklerine hem de diğer özelliği lastikle uyanışında etrafı etkileyebiliyor.
Luffy de insan insan meyvesi Nika yemiş bedenini lastik yapıyor. Meyvenin olayı kullanıcıyı lastik yapması zaten, hem zoan hem lastik derken ne demek istiyorsun onu anlamıyorum. Sengoku zoan formunda altın oluyor diye çift meyve mi diyeceğiz.

Ben de en iyi demenize şaşırıyorum.

Luffy'nin de güçleri hep lastiğin uzantısı. Mitolojik zoan olsa bile ana gücü lastik. Çünkü o zoanin ana bedeni lastik.

Marco da logia gibi davranıyor resmen.
Evet Marco'nun meyvesi de çok özel zaten. Mitolojik zoan meyveleri zaten bu yüzden çok özel meyveler. Devon mesela mitolojik zoan ama üstüne Mr 2'un meyve özelliğine sahip. Bu da 2 meyve gücü yemiş gibi.

Ben zaten mitolojik zoan meyveleri otomatik olarak ortalama seviyesinden çıkartıyorum. Benim için üst düzey meyveler fakat Nika'ya bu denli önemli profil çizilmesi benim için en iyi kategorisine girdi. Tekrar tekrar neden bu kadar önemli olduğunu yazmayayım. Onu da @Reiper yazdı burada.

Bu konunun 29 sayfa tartışılması küreseldeki itibarımıza gölge düşürüyor gençler. NİKA EN İYİ MEYVE Mİ, diye EVET-HAYIR'dan oluşan iki seçenekli bir anket açılıp plebisit yapılıp konu EVET ile sonuçlanmalı ve konu kilitlenmeliydi. :)

Nika öyle bir meyve ki;

***Koca koca ulusların birleştiği Dünya Hükümeti meyveyi tehdit olarak algılıyor,
***800 yıldır ele geçirmeye ve muhtemelen bir kafese kapatmaya çalışıyorlar,
***Dünyanın tamamına dağıtılan şeytan meyvesi kitabından meyvenin ismini silip değiştiriyorlar, muhtemelen var olan eski kitapları da toplatmışlardır,
***Meyveyi kaptıran gözde CP9 ajanını hapse atıyorlar
***Meyve uyanmasın diye başka bir gözde CP0 ajanını harcamayı ve en güçlü tabir edilen Yonkoyu kızdırmayı göze alıyorlar

Şu anlatılanlara bakıldığında WG için en büyük tehditin NİKA meyvesi olduğu ortada, ne Dragon, ne Devrimciler, en büyük tehdit NİKA meyvesi. YAHU MEYVE KULLANICISI OLMADAN BİLE EN BÜYÜK TEHDİT, DÜŞÜNÜN ARTIK, ELMA ARMUT GİBİ BİR MEYVEDEN ÇEKİNİYOR WG :)

Bu sırada NİKA da boş durmuyor,

***Kaderi manipule edip 800 yıl WG'den kaçıyor
***Kendi konağını kendi seçiyor
***Konağa kendi kişiliğini ve karakterini veriyor
***Ölen konağını geri diriltiyor

Böyle bir meyvenin rakibinin olması mümkün değil. En değerli meyve olarak geçen 5 milyar değerindeki Law'ın meyvesi NİKA yanında 5 para etmez. :)

Evet Marco'nun meyvesi de çok özel zaten. Mitolojik zoan meyveleri zaten bu yüzden çok özel meyveler. Devon mesela mitolojik zoan ama üstüne Mr 2'un meyve özelliğine sahip. Bu da 2 meyve gücü yemiş gibi.

Ben zaten mitolojik zoan meyveleri otomatik olarak ortalama seviyesinden çıkartıyorum. Benim için üst düzey meyveler fakat Nika'ya bu denli önemli profil çizilmesi benim için en iyi kategorisine girdi. Tekrar tekrar neden bu kadar önemli olduğunu yazmayayım. Onu da @Reiper yazdı burada.
Peki malum soru yemek ister mıydın bu meyveyi?:D Senin için en iyiyse yemek istersin.:D

Luffy de insan insan meyvesi Nika yemiş bedenini lastik yapıyor. Meyvenin olayı kullanıcıyı lastik yapması zaten, hem zoan hem lastik derken ne demek istiyorsun onu anlamıyorum. Sengoku zoan formunda altın oluyor diye çift meyve mi diyeceğiz.
Zoan meyvelerinin kendi özellikleri var. Onu demek istiyorum. Daha dayanıklı olmaları, daha çabuk iyileşmeleri gibi. Mitolojik zoan meyveleri bunun yanı sıra ekstra özellikler veriyor. Ondan bahsediyorum. Marco Logia gibi yeniliyor kendini. Devon Mr2 gibi şekil değiştirme özelliği kazanıyor. Luffy'nin ekstra gücü de lastik olması. Bu zaten meyveyi ortalama seviyesinden otomatik olarak çıkarıyor.

Zoan meyvelerinin kendi özellikleri var. Onu demek istiyorum. Daha dayanıklı olmaları, daha çabuk iyileşmeleri gibi. Mitolojik zoan meyveleri bunun yanı sıra ekstra özellikler veriyor. Ondan bahsediyorum. Marco Logia gibi yeniliyor kendini. Devon Mr2 gibi şekil değiştirme özelliği kazanıyor. Luffy'nin ekstra gücü de lastik olması. Bu zaten meyveyi ortalama seviyesinden otomatik olarak çıkarıyor.
Sen şu anda fazladan anlam yüklemeye çalışıyorsun. Nika'nın lastik özelliği olmasa sıradan bir insandan farkı kalmıyor. :D Logia meyvelerine karşı da haki gerekiyor mesela her türün avantajı var.

Tamam zoan özelliklerine sahip ve ekstra olarak lastik özelliği var. Uyanışında da bu lastik özelliğiyle çevreyi etkiliyor. Mitolojik zoan meyvesi yediği için zaten üst seviye bir meyve klasmanına giriyor yediği meyve. Üstüne uyanışında da diğer meyveler gibi etrafı etkiliyor. Zoan uyanışını Lucci ve Kaku'da gördük. Sadece kendine güç katıyor. Bu adamlar etrafı etkilemiyor. Luffy hem mitolojik zoan güçlerine sahip hem de uyanışında lastik özelliğiyle etrafı düşmanı her şeyi etkiliyor.

Ama aynı şeyler oluyor nedense ve meyve ortalama güçte meyve oluyor. :D

Meyve bunları yapabilir diyorsunuz bunları kabul ediyorsunuz ama sonra ortalama güçte meyve diyorsunuz. Ben bunu anlamıyorum. :ehe:
Lufffy'nin zoan özellikleri lastik olması zaten. Lastik olması ve zoan olması farklı bir şey değil. Sen öyle bir anlatıyorsun ki ikisi bambaşka dünyalar.

Ben sadece getirmelerine bakıp karar vermiyorum. Kişiden götürdüklerine da bakıp söylüyorum. Hangi üst düzey meyve kullandıkça hayat kısaltıyor mesela. Ya da G4 gibi seni zor durumlara sokuyor. Ki G5'te benzer olay mevcut. Adam uyanışta bile sıkıntı yaşıyor. Üst düzey meyvelere nazaran kullanıcı potansiyeline çok bağımlı bir meyve. Gura Gura yesen tabanın az çok belli zaten. Belli bir seviyenin altına düşman imkansız. Gomu Gomu'da öyle bir etki yok. O yüzden üst düzey bir meyve değil bana göre.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık