Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

NBA

Kim şampiyon olur

• Kullanılan toplam oy
    8
Güçlü bir üçlü oldu Nets'in elinde. Durant ve Sakal daha önceden de beraber oynamıştı ama bakalım üçlü mü olacak yoksa kavga mı çıkacak?
Birisi 2021 ödüllerini adamın evine kargolasın da yormasın adamı.
Hadi kyrie ve durant yüksek tempolu oynadıkları zaman top paylaşımı yapabiliyor ama harden hiç uyumlu değil gibi maç boyunca bu 3 oyuncu takımdaki diğer isimlere top vermez :D birde Allah steve nash e sabır versin 3 tane çok yetenekli ama sayko süperyıldızı var.

Hadi kyrie ve durant yüksek tempolu oynadıkları zaman top paylaşımı yapabiliyor ama harden hiç uyumlu değil gibi maç boyunca bu 3 oyuncu takımdaki diğer isimlere top vermez :D birde Allah steve nash e sabır versin 3 tane çok yetenekli ama sayko süperyıldızı var.
Steve Nash şapkasını koysa saygı uyandırır o üçü üzerinde. Sıkıntı olmaz o konuda :D

Steve Nash şapkasını koysa saygı uyandırır o üçü üzerinde. Sıkıntı olmaz o konuda :D
Houston 4 tane 1. Tur draft hakkı almış takas baya garip nets in beğendiğim uzunu allen cavse gitmiş oladipo houstana gitmiş baya garip bunlar böyle takas yapıyor ama ligin nasıl gideceğini kimse düşünmüyor galiba

NBA deki bu takas olaylarını yıllardır çözemedim çözemeyeceğim de. Şimdi normalde futbolda hani olmazda messi yi takasta kullanacaksan karşılığında Ronaldo istersin yani her oyuncunun bir değeri vardır o değerde oyuncu veya para istersin karşılığında.Ama NBA de oyuncuları satın alamıyorsun diğer takıma bonservis ücreti verip sadece takas ve ya sözleşmesi bitmiş oyuncu alınabiliyor.Harden dediğimiz adam şuan formsuz olsa da NBA in son yıllarına damga vurmuş bir adam her yerden sayı bulabilen bir süperstar Rockets olapido ve birkaç çöp almış bir de draft hakları almış ama alt sıralarda hep yani o da çöp bu nasıl ticaret bu nasıl takas anlayan beri gelsin...Nets in nerdeyse hiç bir şey vererek harden gibi bir süper star alarak üç tane nba in en büyük sayı tehdini bir araya getirmesini söylemiyorum bile.

Nets geçen sezonun Clippers'ı gibi olur geliyor bana.

Houston'ın ne yaptığını ben pek anlayamadım. Çok da Nbaden anlamam zaten de Cavs'ı bu takasa dahil etmenin anlamı neydi? Jarrett Allen ve Taurean Prince'in Dante Exum ve Bucks draft hakkı ile Cavs'a gönderilmesinin sebebi nedir? Westbrook takasıyla draft haklarından mahrum olan Rockets'in kendini toplamaya çalışması mı? Cavs olaya dahil olmasa Rockets'in yaptığı bana bayağı mantıklı gelebilirdi ama şimdi eksik NBA bilgimle ben bu işin mantığını anlamadım.

NBA'de durum ne şu an? 2020 finalinden sonra doğru düzgün hiç takip etmedim.
Durum tek kelime ile RE-ZA-LET. Oyuncularin tam dinlenmeye firsat bulamamasindan oturu [NBA yonetimi sag olsun bildigim kadari ile Christmas maclari olsun diye ligi aptal bir sekilde erken baslattilar] patir kutur sakatliklar oluyor. Bunun yanina bir de pandemi eklenince ve NBA yonetimi de sacma salak prosedurler uygulamaya calistigindan maclar erteleniyor ya da tam kadro maclar olmuyor genelde. Gecen bir mac vardi, adamlar toplamda 7 kisi kadroya yazabildiler ve sadece 1 tanesi ilk 5 oyuncusu idi [Sixers olmasi lazim takimin]. Boyle sacmaliklar donuyor genel olarak.

Sonraki mesajlarda Doncic'i sormussun, birazcik kisa bahsedeyim sana ki Doncic 16 yasindan beri takip ettigim ve su an fetisim olan oyuncudur [Doncic nereye, ben oraya]. Sezona cok kilolu basladi, fazla antreman yapmadigindan hazir gelmemisti. Rick hocanin aciklamasi vardi "Doncic de ligin ocak/subat gibi baslayacagini dusunen oyuncu grubundan oldugu icin hic hazirlanmamis, onu adapte etmeye calisiyoruz" diye. Tabii ne kadar dogru soyluyor bilmiyorum, lol. Sezon basindaki MVP betlerinde ilk 5'te gosteriliyordu ki sanirsam sezona birazcik kotu/baska oyuncular baya iyi baslayinca siralamasi birazcik gerilemis olabilir. Yazin calisabildigi kadar midrange kastigi cok belli, maclarda bunu goruyoruz ve bu muazzam bi' arti olacak. Dun geceki mac haric rezalet bi' ucluk yuzdesi ile oynuyor ve zamanla yukselecektir. Faul atislari hala sorunlu, Lebron gibi bu da %70'lerde kalan yildizlardan olacak, belli oldu artik, hahaha. KP'nin gelmesi ile baya rahatlayacak [dun geceki macta kisitli da olsa sure aldi, ilk defa maca cikti]. Ek olarak son 2-3 mactir yavastan kendini toparliyor gibi gozuktu. Kilolari vermeye baslamis ve savunma yapmak istediginde cidden orta ustu/iyi bir savunmaci olabilecegini gosteriyor [dunku macta birazcik ugrasti, 4 blok yapti]. KP tam olarak geldiginde ve hucumda cogu yuku cekmek zorunda kalmadiginda savunmaya daha cok enerji saklayabileceginden bu sene savunma anlaminda da Doncic'ten bi' gelisim bekliyorum.

Dallas haricinde takip etmeye calisacagim diger takimlar Jokic ve Sabonis'ten oturu Denver ve Indiana. Evet, Avrupali olup da basketbolu beyni ile oynayan oyuncu fetisim var.

Son düzenleme:
  • Like
Tepkiler: KFC
NBA deki bu takas olaylarını yıllardır çözemedim çözemeyeceğim de. Şimdi normalde futbolda hani olmazda messi yi takasta kullanacaksan karşılığında Ronaldo istersin yani her oyuncunun bir değeri vardır o değerde oyuncu veya para istersin karşılığında.Ama NBA de oyuncuları satın alamıyorsun diğer takıma bonservis ücreti verip sadece takas ve ya sözleşmesi bitmiş oyuncu alınabiliyor.Harden dediğimiz adam şuan formsuz olsa da NBA in son yıllarına damga vurmuş bir adam her yerden sayı bulabilen bir süperstar Rockets olapido ve birkaç çöp almış bir de draft hakları almış ama alt sıralarda hep yani o da çöp bu nasıl ticaret bu nasıl takas anlayan beri gelsin...Nets in nerdeyse hiç bir şey vererek harden gibi bir süper star alarak üç tane nba in en büyük sayı tehdini bir araya getirmesini söylemiyorum bile.
Bildigim kadari ile soyle aciklayayim [uzman degilim]. Rockets yapilanmaya gidecek sanirsam ve NBA'de salary capleri vardir. Her sene minimum da olsa belirli bir maas cope de atsan vermek zorundasin ve max verebileceginin de siniri vardir. Simdi sen Harden ile yeni zamanda kontrat uzattin, adam gittiginde yuksek ihtimal cap baya bos olacakti ve bunun icin Oladipo aldilar. Sene sonunda kontrati bitiyor, gecici olarak takimda kalacak ve sen de bi' olcude verim alacaksin falan iste. Boylelikle 2021 free agent geldiginde istedikleri baska bi' superstara max kontrat verebilecekler, dolayisi ile yapilanmaya gitmeleri cok rahatlasacak. Harden bu saatten sonra faydali olmazdi zaten, sen bu adami garanti kontrat ile 4 sene bu sekil cekmeyi tercih etmeyip takas ile gonderdin ve kurtuldun iste. Ayni sebepten oturu de Nets oyuncularini dagitmis oldu. Zaten 2 tane superstara baya para veriyorsun, Harden'in da senelik 40-45 milyon $'lik kontrati da eklenince imkani yok elindeki oyuncular ile bunu karsilayamazsin. O yuzden oyuncu gonderdiler ki yer acilsin. Gonderdikleri oyuncularin yillik toplami 30 civari bir sey yapiyor iste, gecenler de luks vergisine mi ne basvurmuslardi. Bunlarla beraber Harden'in parasini dengelediler sanirsam.

Caris LeVert Indiana'ya geçmiş sanırım. Houston oradan da Oladipo'yu almış. LeVert, Brogdon varken Indiana'nın top yönlendiricisi olmasa da en çok şut kullanan hücumcusu olur diye tahmin ediyorum. Aslında kendini daha fazla gösterebileceği bir takıma gitti bence.
Indiana adina cok iyi oldu. Sakatliktan dondu zaten Oladipo ve kesinlikle bi' yerden sonra buranin agasi benim modunda takilmaya baslayacakti ki ilk maclarda ara ara da olsa takiliyordu. Hazir takimda Sabonis ve Brogdon gibi beyninini kullanan oyuncular varken ve kendilerini gelistiriyorlarken, gitsin Oladipo gelsin soz dinleyecek olan LeVert. Sabonis ve Brogdon'un verecegi toplari tepe tepe kullansin tabii, surekli istemeyecek ise topu eline sorun yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık