Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Naruto

Raikage hızından dolayı uzak tutması çok zor olan bi karakter. Zırhı da iyileşme yerine savunma sağladığı için saldırılardan kaçmak yerine içinden geçebiliyor. Tsunade gelen bi ninjutsuyla geri püskürtülebilir ve iyileşir. Ama raikage’yi zırhından dolayı yavaşlatamazsın da. Ve vurduğu kişi genellikle ölüyor.

Adamda ninjutsu olmaması çok da önemli değil yani. Tsunade’nin saldırılarından kaçabilirsin. Oroc ve kabuto’nun yaptığı gibi. Ama aynısını A’ya yapamazsın.
Tsunade’ye uzaktan zarar verebilirsin. Ne atsan herkese işlediği gibi işler. Tsunade’nin avantajı iyileşmek. Ama A’nın zırhı bilinen en delici saldırılardan olan chidori’yle delinmedi.

Part 1’de kabuto’nun rasengana verdiği tepkiye bak. Tsunade’nin yumruklarından daha mı güçlüdür anlarsın.
Part 1 naruto’nun rasenganının part 2 sasuke’nin chidorisinden güçsüz olduğunu anlatmama gerek yoktur.

Deliciğe dayalı olan chidori tekniği A’nın zırhını zar zor geçerken tsunade’nin yumruğu nasıl bu kadar büyük bi tehdit oluyor? Byakugyou kullanacaksa anlarım. Ama o zaman da raikage zaten dikkatli olur. Kolunu sokacağına lariat vurur uçurur tsunade’yi.

Senin söylediğin taktiği juuho da denedi. A’nın kolu juuho’nun içindeyken juugo saldırmayı denedi. A hızı sayesinde rahatlıkla kurtuldu. Tsunade’nin yumruğunu nasıl yesin?

Zaten belki A’yı yener dedim. Kesin yenemez demedim. Bunun sebebi de byakugyou. katsuyuyu A karşısında önemsemedim pek. O asit tsunade’ye işlemiyor mu? Bu iki karakter yakın mesafede dövüşmeyecek mi?
Sadece iyileşme özelliklerinin bu dövüşte bi önemi olmaz kadın zaten byakugyou kullanmak zorunda.

Mei’nin deri yakan saldırısı asit. Lav yediğinde sadece derisi yanan kim var?
Kadının etrafında dostları var diye bitürlü kullanamadığı asit tekniği de çok küçümseniyor. Susanno’yla kendini koruyan sasuke’nin bile derisi yanıyordu. Asidin yoğunluğunu arttırsa, susanno olmasa ne olacaktı kim bilir. Ölümcül olmasa bile bu asidin içinde tam performans dövüşebilecek kaç kişi var? Hiç tepki vermeyecek mi tsunade? Yavaşlamayacak mı?

Madara’ya karşı kullandığı suiton boyutları da iyiydi. Chakrası sağlam yani. Tsunade sıfır ninjutsuyla, düşük hızıyla ve yıldırım zırhı benzeri bi teknik olmadan mei’ye, gaara’ya yaklaşamaz. Gelen saldırının verdiği hasarı umursamamak ayrı bişey. Susanno’ya yaptı bunu.

Ama bu kagelerin saldırıları sadece hasar vermekle kalmaz. geri püskürtecek, hareketini kısıtlayacak saldırılara sahipler.

Gaara’nın kumla tsunadeyi yakalamaması imkansız. Yerdeki düşmanlara karşı çok güçlü diye uçan düşman çıktı çocuğun karşısına. Tsunade üzerine gelen kum tsunamisine bişey yapamaz. Yumruk atarak tsunami patlatamazsın. Patlatsan bile etrafın yine kum olacak. Tsunami öldürmese bile gaara’nın kumu sıkıp tsunade’yi öldürmesi an meselesi olur. Bu kadının derisi sert değil iyileşiyor kadın. Bu farkı çözmek lazım.

Bunlara karşı koymasının tek yolu katsuyu. Onu görmezden gelmiyorum elbette. O olmasa şans vermezdim kadına. Gaara’nın kumuna karşı asit kullansa belki kendini kurtarır.
Ama şunu da unutma summon’ların süreleri var. Harcanan chakraya bağlı. Eğer iyileşme ve yüksek hasar için byakugyou kullanıyorsa bi yandan da katsuyu’yu uzun sire kullanması zor olur.

Raikage'nin vurduğu kişi genellikle ölüyor mu? Kim öldü bu seride Raikage'ye karşı? Atıyorsan inanılır at. Yarı kafes Susanoo'lu Sasuke karşısında hiç bir varlık gösteremeyip üstüne kolunu verdi yahu. :bilmem:

Part 1'den örnekler veriyorsun onu da yalan yanlış veriyorsun. Orochimaru Tsunade'den kaçamadı ki zaten?

Mei hakkında da şöyle böyle yaptı diyorsun da tüm bunları Tsunade'nin çakrası ile yapabiliyor? Tsunade diğer dört kageye defalarca çakra verdi.

Bu mu yavaş? Hızlıyı merak ediyorum öyleyse.

Açık açık söylüyorum, Raikage gibi güçsüz birisi için Katsuyu ile uğraşmasına gerek yok.

Son düzenleme:
Raikage'nin vurduğu kişi genellikle ölüyor mu? Kim öldü bu seride Raikage'ye karşı? Atıyorsan inanılır at. Yarı kafes Susanoo'lu Sasuke karşısında hiç bir varlık gösteremeyip üstüne kolunu verdi yahu. :bilmem:

Part 1'den örnekler veriyorsun onu da yalan yanlış veriyorsun. Orochimaru Tsunade'den kaçamadı ki zaten?

Mei hakkında da şöyle böyle yaptı diyorsun da tüm bunları Tsunade'nin çakrası ile yapabiliyor? Tsunade diğer dört kageye defalarca çakra verdi.

Açık açık söylüyorum, Raikage gibi güçsüz birisi için Katsuyu ile uğraşmasına gerek yok.
Tartışma ilk başladığından beri mesajları takip ediyorum.Önceden raikage yener diyordum fikrimi değiştirdim tsunade alır diyorum bir anket aç istersen naruto izleyen çok zaten forumda.

Vay be tsunade vs raikage tartışılıyor. Ne kadar nostaljik. Bende bir iki kelam edeyim.
Hızlı yenilenme+güç vs dayanıklılık+hız
İkiside birbirini bir şekilde karşılayan statlar. Bu yüzden galip kimin daha taktiksel savaşacağına bakar. Tsunadenin çağırma jutsusu oldukça süpriz mesela. Raikagenin hızını arttıran çakra kalkanının içine yerleştirebilirse o sümüklü böceği raikage yenilir. Ama yılların raikagesi böyle bir numaraya kanarmı kanmazmı belirsiz. Adam çok bodoslama dövüşüyor taktik olarak alt etmesi imajı var. Raikage yenilsin desem böyle yazarım senaryosunu.
Tsunade yenilsin desem daha kolay. Raikage vur-kaç yapıp tüketerek yenebilir. hızlı yneilenme süreli bir şey. Bitti mi bitti yani.

Raikage'nin vurduğu kişi genellikle ölüyor mu? Kim öldü bu seride Raikage'ye karşı? Atıyorsan inanılır at. :hhh:Kemik Susanoo'lu Sasuke karşısında hiç bir varlık gösteremeyip üstüne kolunu verdi yahu. :bilmem:

Neyse tartışmayı uzatmak istemiyorum. Sadece bana “uydurmuşsun” dediğin şeyleri düzelteceğim.

Oroc ve kabuto’nun kaçışı:

Tsunade oroc ve kabutoyu kovalarken bi yandan etrafı yıktı. Tsunade yorulduktan sonra kabuto hap alıp saldırıya geçti. Ordan bahsediyorum. Hatırlamadığın şeye hemen “yalan yanlış” demişsin. Hatırlamıyorsan atarım sayfasını ama üşeniyorum açıkçası. Hızlı bi karaktere bunu yapamazsın. Kovalamaktan yoruldu kadın. Bişey uydurduğum yok.

Raikage’nin saldırıları ölümcül. Juugo’ya vurduğu saldırı deldi juugo’yu. Karnında açılan o kadar büyük bi delikten sağ çıkacak kaç kişi var?

Raikagenin vücudu zaten anormal sertken kendi kolunu kağıt gibi kesti. Başkalarına ne yapar?

Herşeyi geçtim naruto sıyrılamasaydı raikage’nin yumruğu naruto’yu öldürecek denmişti. Kcm zırhı kullanan naruto’dan bahsediyoruz. Adama ölümcül dememle de dalga geçmişsin. Kcm naruto’yu tek yumrukla öldürecek adama kaç kişi dayanabilir bu mangada?
_________

Tsunade’nin hızı:

Databook stat’larında tsunade hız konusunda gennin lee ve gennin neji’nin altında. Mangaka 5 üzerinden 3,5 vermiş. Çoğu jonin’in altında.
Kadın 200-300 metre uzağa zıplamış buna hızlı demişsin. 1 saniyede gitse ses hızı etmiyor.

Mei suiton atarken tsunade’den destek almadı. Tsunade gaara ve oonoki’yi iyileştirdi, sonra oonoki’ye jinton için chakra verdi. Onun dışında mei’ye falan chakra desteği vermedi.
Mei madara’nın katonunu nötrleyip üstüne kontra yaptı. Suiton seviyesi gayet iyi.

@Starrk Raikage öldürmek için saldırdım demişti.Vuruşum seni öldürecek demedi yani.En azından böyle hatırlıyorum ben.
“Öldürmeye geliyorum ama ölmeyebilirsin” saçma olmuyor mu? “İ attacked you with the intent to kill you” gibi bişey demişti ben de hatırlıyorum. Kimse naruto’nun öleceğinin garantisini veremez zaten. Ama hem bee hem de raikage’nin kendisi o yumrukla naruto’yu öldürmeye çalıştığını söylüyorsa bunu ciddiye alırım ben.
En azından naruto ondan sağ çıkacaksa bile kcm gibi savunma tekniği olmayanlar sağ çıkmaz diye düşünüyorum.

“Öldürmeye geliyorum ama ölmeyebilirsin” saçma olmuyor mu? “İ attacked you with the intent to kill you” gibi bişey demişti ben de hatırlıyorum. Kimse naruto’nun öleceğinin garantisini veremez zaten. Ama hem bee hem de raikage’nin kendisi o yumrukla naruto’yu öldürmeye çalıştığını söylüyorsa bunu ciddiye alırım ben.
En azından naruto ondan sağ çıkacaksa bile kcm gibi savunma tekniği olmayanlar sağ çıkmaz diye düşünüyorum.
Orada Narutoyu sınıyor ya hani,tüm gücümle saldıracağım gibi bir şey oluyor yani.

Raikage dediğin adam Madara ile karşılaşana kadar kendini yenilmez sanıyordu.Kendine güveni çok yüksek olduğundan vuruşunu denk getirirse öldüreceğini düşünmesi normal.

Tartışma ilk başladığından beri mesajları takip ediyorum.Önceden raikage yener diyordum fikrimi değiştirdim tsunade alır diyorum bir anket aç istersen naruto izleyen çok zaten forumda.
Teşekkürler, isterseniz siz açabilirsiniz ancak bu benim de son mesajım olacak.
Raikage’nin saldırıları ölümcül. Juugo’ya vurduğu saldırı deldi juugo’yu. Karnında açılan o kadar büyük bi delikten sağ çıkacak kaç kişi var?
Juugo'yu delmedi. Karnında oyuk oluşturdu. Ki orada bir kere değil çok fazla kere vurdu ve buna rağmen oradan geçemedi, Juugo da buna göre şekillendirdi vücudunu.
Neyse tartışmayı uzatmak istemiyorum.
Herşeyi geçtim naruto sıyrılamasaydı raikage’nin yumruğu naruto’yu öldürecek denmişti. Kcm zırhı kullanan naruto’dan bahsediyoruz. Adama ölümcül dememle de dalga geçmişsin. Kcm naruto’yu tek yumrukla öldürecek adama kaç kişi dayanabilir bu mangada?
Asla öyle bir şey söylenmedi. Öldürmek için saldıracağım dedi Raikage. Bu bir amaç belirtiyor, güç değil. Suigetsu'ya da aynı amaçla saldırdı Juugo'ya da. Hiç birine hiç bir şey yapamadı. Üstüne üstlük Suigetsu'ya element üstünlüğü vardı.

Bir de dikkatimi çeken şey sürekli Raikage'nin Yıldırım zırhından geçilemez, üstün bir şeymiş gibi bahsetmen.

Hebi Sasuke'nin parmaklarını eforsuz şekilde sapladığı adama Tsunade vurursa ne olur hiç düşündün mü?

Raikage'nin tüm gösterimleri kendi elinde patlıyor. Tsuchikage'nin ikisine karşı tavırları da konumları arasındaki farkı ortaya koyuyor.

Son düzenleme:
Tsuchikage'nin ikisine karşı tavırları da konumları arasındaki farkı ortaya koyuyor.
Shounen okuyoruz, serideki sert çocuklar birbirilerine karşı hep bu tavırdalar, kaldı ki Tsunade yaş olarak var yani. Tavırlardan konum çıkartmakta iyiymiş

Naruto Güç Skalası veya Levelleri gibi bir paylaşımı olsaydı Kişimoto'nun, hxh'dan Togaşi gibi, bunlara girmezdik...ancak fanların var

Shounen okuyoruz, serideki sert çocuklar birbirilerine karşı hep bu tavırdalar, kaldı ki Tsunade yaş olarak var yani. Tavırlardan konum çıkartmakta iyiymiş

Naruto Güç Skalası veya Levelleri gibi bir paylaşımı olsaydı Kişimoto'nun, hxh'dan Togaşi gibi, bunlara girmezdik...ancak fanların var
Evet, fanların var. O da tüm featleri göz ardı etmek şu mesajına bakılırsa.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık