Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto Soru-Cevap Köşesi

1. Konoha'dan çıkmış en güçlü ninja olduğu söyleniyor. Altı Yolun Bilgesi ile aynı lakabı almış. Kitapçıkta açıklanana göre, öldüğü dönemdeki Kageler'in içerisinde en güçlüsü oymuş. Ayrıca Hokage olduğu zaman ninja dünyasındaki en güçlü kişiymiş. Konoha'dan çıkan tüm teknikleri kullanabiliyormuş.

2. Hayır. Zaten ikisini aynı anda kolay kolay kimse tek başına yenemez. Senju kardeşler güçlerinin %30'u ile geldiler.

Çok enteresan yahu :D Şu an ki manga bölümlerinde 1. Hokage'yi neredeyse 6 Yolun Bilgesi'yle aynı kefeye koyuyorlar, yok mühür kullanmadan kendini iyileştirirdi, EMS'li Madara+Kurama'yı tek başına yendi, onun zamanında onu yenecek kimse yoktu felan. Şimdi de en güçlü Hiruzen çıktı :D

Çok enteresan yahu :D Şu an ki manga bölümlerinde 1. Hokage'yi neredeyse 6 Yolun Bilgesi'yle aynı kefeye koyuyorlar, yok mühür kullanmadan kendini iyileştirirdi, EMS'li Madara+Kurama'yı tek başına yendi, onun zamanında onu yenecek kimse yoktu felan. Şimdi de en güçlü Hiruzen çıktı :D
Hashirama'yı kimse tam olarak tanımıyor. Kageler bile özelliklerini duyunca şaşırdılar. Adamın gücü efsane olarak nitelendiriliyor.

Tobi'nin Tobirama olmasını düşündüğünü söylüyorsun. Sence neden böyle? Ve Tobi hakkında başka ne teorin var?

Tobi'nin Tobirama olmasını düşündüğünü söylüyorsun. Sence neden böyle? Ve Tobi hakkında başka ne teorin var?
Tobirama, köyü için en çok icraat yapan Hokage olmasına rağmen, arkasından en çok sövülen adam. Yine tüm Hokageler içerisinde hakkında en az bilgi verilen kişi. Abisi barış için bir köy kurduğundan, kendini barış dolu bir dünya kurup onun önüne geçmek istiyor. Yine ölümü şaibeli. 2. Ninja Dünya Savaşı'nda elini yere koyup düşmanların geldiğini söylüyor ve Hiruzen'i Hokage ilan edip ordan ayrılıyor. Yenebileceği kişiler olup olmadığı meçhulken, geri dönmeyeceğini bildiğinden böyle bir hamle yapıyor. Sonrasında da herkes öldüğünü düşünüyor. Uzay-Zaman kullanabilmesi var bir de. Minato, Tobi'nin 2. Hokage kadar iyi bu tekniği kullanabildiğini söylüyor. O kadar Sharingan'a sahip olup, Mangekyou Sharingan'ı olmaması da, Uchiha ile kan bağı olmamasından kaynaklanıyor.

Tobirama, köyü için en çok icraat yapan Hokage olmasına rağmen, arkasından en çok sövülen adam. Yine tüm Hokageler içerisinde hakkında en az bilgi verilen kişi. Abisi barış için bir köy kurduğundan, kendini barış dolu bir dünya kurup onun önüne geçmek istiyor. Yine ölümü şaibeli. 2. Ninja Dünya Savaşı'nda elini yere koyup düşmanların geldiğini söylüyor ve Hiruzen'i Hokage ilan edip ordan ayrılıyor. Yenebileceği kişiler olup olmadığı meçhulken, geri dönmeyeceğini bildiğinden böyle bir hamle yapıyor. Sonrasında da herkes öldüğünü düşünüyor. Uzay-Zaman kullanabilmesi var bir de. Minato, Tobi'nin 2. Hokage kadar iyi bu tekniği kullanabildiğini söylüyor. O kadar Sharingan'a sahip olup, Mangekyou Sharingan'ı olmaması da, Uchiha ile kan bağı olmamasından kaynaklanıyor.
Teoriyi okurken bile hoşuma gitti. Çok mantıklı geldi. :good:
Ancak benim sormak istediğim bir husus var. İtachi, uchiha klanını katlederken yanlış hatırlamıyorsam yanında tobi vardı. Neden yada nasıl bir şekilde bu olayda itachi nin yanında bulunuyor merak ediyorum ya da herhangi bir bilgi verildi mi.

Teoriyi okurken bile hoşuma gitti. Çok mantıklı geldi. :good:
Ancak benim sormak istediğim bir husus var. İtachi, uchiha klanını katlederken yanlış hatırlamıyorsam yanında tobi vardı. Neden yada nasıl bir şekilde bu olayda itachi nin yanında bulunuyor merak ediyorum ya da herhangi bir bilgi verildi mi.
Onlar hep bir yap-bozun parçaları. Uchiha katliamının baş sorumlusu Danzo, Danzo, Orochimaru ile işbirliği yapıyor. Aynı kısımlarda da Madara'da Orochimaru ile çalışıyor. Bu yüzden Tobi'nin yancı olmasında şaşılacak bir şey yok.

Usta yani 2.hokage ilk edo-tensei yi kullanan adam,uzay-zaman jutsusu nu kullana bilen adam,su elementi kullanan adam ve 3.ile savaşta onu karanlık bir yere hapsetti adını bilmiyorum tekniğin bunları yapabiliyor yanlış hatırlamıyorsam.Ayrıca ''O kadar Sharingan'a sahip olup, Mangekyou Sharingan'ı olmaması da, Uchiha ile kan bağı olmamasından kaynaklanıyor.'' demişsin.Kakashi nin kan bağı var mı ?

Usta yani 2.hokage ilk edo-tensei yi kullanan adam,uzay-zaman jutsusu nu kullana bilen adam,su elementi kullanan adam ve 3.ile savaşta onu karanlık bir yere hapsetti adını bilmiyorum tekniğin bunları yapabiliyor yanlış hatırlamıyorsam.Ayrıca ''O kadar Sharingan'a sahip olup, Mangekyou Sharingan'ı olmaması da, Uchiha ile kan bağı olmamasından kaynaklanıyor.'' demişsin.Kakashi nin kan bağı var mı ?
O dediğin karanlık tekniği mangada Hashirama yapıyor. Animede Tobirama'ya yaptırmışlar. Mangekyou Sharingan hakkında da yanlış yazmışım, Eternal Mangekyou Sharingan olacaktı. Mangekyou Sharingan açamamasının sebebi de, hayatta değer verdiği kimsenin kalmamış olmasından.

ama smoka tobi edo tensei hakkında nerdeyse bir halt bilmiyorken tobirama edo tenseyi bulan kişi. Bu 2sinin aynı kişi olduğunu ben de düşünüyordum. Ama bugünkü anime bölümü ile fikrim değişti.
Tobirama, Edo Tensei'yi bulduğu gibi tekniği kinjutsu sınıfına aldılar. Yıllar sonra tekniğin en mükemmel hali karşısına çıktı. Nasıl yapıldığını görmesini istemesi gayet normal. Ayrıca Orochimaru tarafından çağrıldığı için öldüğü kesinleşen bir karakter. Öncesinde ruh transferi yaptıysa ya da bedenini böldüyse, hafızasında kayıplar olabilir. Tobirama çoğu kişiye göre çok uzak ihtimal, ama ben o olduğunu düşünüyorum.

mükemmel halini görmek istemiş olabilir evet. Hafızasında kayıp olacağını sanmam ama. Olsa ben niye burdayım ne yapıyorum moduna girerdi. Ama benim de düşüncem tobirama tobidir diye. Ayrıca tobi belki de kabutonun bulamadığı bedenleri bulmuş olabilir. Jiraiya gibi. gerçi onun yerini kabuto biliyor denizde diye alamıyor. belki çoktan tobi almış ve geri getirmek için edo tenseiyi görmek istemiş olabilir.
Olabilir tabi. Çünkü Shisui'nin gözü ve Jiraiya'nın kanının üzerinde olan çakra çubukları Tobi'nin elinde. O moda çok önceden girmiş olabilir. Sonuçta yıllardır el altından iş götürüyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık