Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Naruto? Bleach? Troll?

Böyle çekişmeli geçen anketler görmek güzel. Sadece diğer veya hiçbiri gibi seçenekler de olsa on numara olurdu.
baska manga yokki boyle trolleyen :D

Gintama haric :D
Gintama Trollu icat eden mangadir.

ve eger hicbiri secenegi biraksaydim guzel olmazdi cunku hepimiz biliyoruz birisi trolluyor ama kim? :D

Roronoa Zoro

Mesajın kendi içinde çelişiyo zaten. One Piece diğer serilerin gerisinde olsa da halk One Piece'den özeniyor diyorsun. Bu kadar beğenilmese özenilmez zaten. Ne yiyorlar ne içiyorlar bilmiyorum ama dediğin doğruysa bile bu sadece One Piece'in çok popüler olduğunu gösterir.

En iyi shonen seri Dragon Ball'dur. "One Piece mi daha iyi yoksa Dragon Ball mu?" diye tartışılan günlerde Bleach ve Naruto daha iyi diye bu kadar kesin konuşman da komik olmuş.

Bleach'de karakter çizimleri güzel de olsa arka plan diye bir şey yok seride. Çizim konusunda orta seviye bile sayılmaz, 3-5 manga okuyup "Bleach gibi seri yok arkadaş, adam ne çiziyor bea!" havasına kapılmışsın sanırım.

Kişisel olarak One Piece'i sevmeyebilirsin, normal bir şey ama en iyi shonen şudur budur diye konuşmadan önce son yıllardaki(hatta ondan önceki yıllardaki) Japonya içi ve Japonya dışındaki manga satışlarına bir göz atarsan daha iyi olur.

One Piece 10 bölümlük mü planlandı bilmiyorum, nerede böyle bir şey okudun merak ediyorum. Sadece ilk bölümü okuyan kişi bile uzun bir seri olacağını anlayabilir. Oda'nın gözünü para bürümüş mü bürümemiş mi bilmiyorum ama Bleach'de 4 bölümde işlenen konu One Piece'de 1-1.5 bölümde işleniyor. "Oda seriyi çok uzatıyor, 5 adada korsanlar kralı olunurdu." diye düşünüyorsan, tartışılabilir. Bence seri şu an yaklaşık yarısında, biraz daha hızlı işleyebilirdi belki ama bir çok güzel yeri atlamak zorunda kalırdı bence.

Son olarak kurbağa ve kaplumbağa yemek neden insanlık dışı onu anlamadım. Amazonda aç susuz kalmadıkça yemeyeceğimi biliyorum, kualğa iğrenç geliyor ama onlarda normal bir şey olabilir. Millet sümüklü böcek yiyor normal ama kurbağa yemek neden insanlık dışı. Kurbağanın inekten koyundan farkı ne? Kurbağalar torpilli mi?

Baştan sona saçma bir yorum atmışsın gibi geliyor bana. One Piece'de güç dengesini beğenmediğin için ona oy verdin sanırım? Naruto ve Bleach'in verdiği mükemmel mesajları ve harika güç dengesini anlatabilirsen sevinirim. Özellikle Bleach'te nerede bir güç dengesi buldun da mükemmel olduğunu anladın onu çok merak ediyorum.

Edit: Bu arada bence en troll mangaka Kubo. Zaten biz arkadaşla onu aramızda Troll Kubo diye anıyoruz. :D
Dragon Ball 20 yıl önceye göre gelmiş geçmiş en iyi mangadır. Kendi devrinin kralıdır ( Çizgi romanlar dahil, onlara 5 basar ) . Ama seri tamamlanması gereken yerde bitmemiştir, kendisi bizzat ' Troll ' olduğunu açıklamıştır. Seriyi Namek-Saga'dan sonra bitireceğini söylemiş ve Fan kitlesi arttığı için seriyi çizmeye devam etmiştir. Yani bizzat para için çizdiğini açıklamış bir adamdan bahsediyoruz burada. İki eğitim Goku gider alayına tek atar, olay bundan ibaret. Efsane Muten Roshi sama ile reyting yapan seri Buu gibi saçma sapan hiçbir orjinalliği olmayan bir karakterle sona erdi, bu mu en iyi shounen seri? Nereden o dillere destan dövüş ustası Muten Roshi?

Bleach'tan bile kötü Db. Fairy Tail'den iyidir ama..

@R.Lucci
Para için olduğunu düşünmüyorum. Para derdi olsa DB çizmeye devam ederdi. Seriyi önce Frieza sonra da Cell sagada bitirmek istemiştir. Buu saga için de Goku'yu kenara iteleyip oğullarından devam etmek istemiştir. Fakat fanların isteği doğrultusunda Goku'dan devam etmiştir.

Asıl naruto dururken bleachin bu kadar oy alması saçma ya neyse... Son naruto sayılarına hatta sayısına bakın neden böyle dediğimi anlarsınız.

Bu forumda op için bu kadar oy çıkması aslında şaşırtıcı.Az oy almamış yani.Yavaş yavaş mangaka hakkında düşünceler değişmeye başlıyor.

Asıl naruto dururken bleachin bu kadar oy alması saçma ya neyse... Son naruto sayılarına hatta sayısına bakın neden böyle dediğimi anlarsınız.

Bu forumda op için bu kadar oy çıkması aslında şaşırtıcı.Az oy almamış yani.Yavaş yavaş mangaka hakkında düşünceler değişmeye başlıyor.
Zaman atlamasından sonra bence büyük bir düşüşde.Şuan da bile devam ediyor.Ama adamın satışlarını etkilemiyor :D

Roronoa Zoro

@R.Lucci
Para için olduğunu düşünmüyorum. Para derdi olsa DB çizmeye devam ederdi. Seriyi önce Frieza sonra da Cell sagada bitirmek istemiştir. Buu saga için de Goku'yu kenara iteleyip oğullarından devam etmek istemiştir. Fakat fanların isteği doğrultusunda Goku'dan devam etmiştir.
Yok seriyi Frieza-Saga da bitireceğini açıklamış. Sonra bakmış fan kitlesi artmış iyice devam edeceğim demiş. Sonra dediğin gibi Cell sagada da öyle ama gene aynı şekilde devam edeceğim demiş. Doğrudan para için çiziyom demiyor, dolaylı yoldan öyle yapıyor. Ve çizdiği manga Freeza dan sonra hiçbir orjinalliği yok saçmalığa saçmalık katıp 100 bölüm önceki olayla çelişki içine girebiliyor. Seri içerisinde çok tutarsızlık var, açıkla açıkla bitmez.

Zaman atlamasından sonra bence büyük bir düşüşde.Şuan da bile devam ediyor.Ama adamın satışlarını etkilemiyor :D
Bence düşüşe geçmekten çok trolleşti.Birisi herhalde sektörde reklamın iyisi kötüsü olmaz diye gaz verince böyle garip hareketlerde bulunmaya başladı :D

Kafasını ani bir şokla kestirip sonra ehe ehe kandırdım bakın kuklaydı bu demek trollüktür. Spoiler olmasın diye yazmadım hangi manga olduğunu. Sonra lütfen demeyin spoiler verdin diye.
Trollüğün ağababasıydı yani.Hani şu kandırdım swfsi var ya aynen yaptığı o :D

Abi Luffy balıkadam adasında kendi diyor hakim yetersiz ama bu arc Bellamy hayallerimin ötesinde falan diyordu :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık