Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Müzik Dünyası Sohbet, Haber ve Tartışma

Çalma listesi projesine katılmak ister misin?

• Hayır, teşekkürler.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3
Winamp 1 Temmuz'da Spotify'a Rakip Olmaya Geliyor

" Bir zamanların en çok kullanılan müzik platformu Winamp, çok yakında yeni müzik platformu ile geri dönüyor. Yeni Winamp platformu sanatçılara odaklanan bir yayın platformu olacak.

Windows açıldığında çoğu zaman ilk çift tıklamanın yapıldığı uygulama olan Winamp, çok uzun bir süredir eski günlerinin uzağında bulunuyor. Ancak marka olarak halen ayakta ve görünüşe göre çok yakında daha farklı bir şekilde karşımıza çıkacak.

Radionomy olarak bilinen ve markanın şu anki sahibi olan
Llama Group, bir süre önce yeni Winamp müzik platformunun çıkış tarihini açıkladı.Yeni Winamp platformunun 1 Temmuz 2024'te resmi olarak piyasaya sürüleceği açıklandı. Yeni platform, son tüketicilerden ziyade esasında sanatçılara odaklanan bir yayın platformu olacak. Yapılan açıklamaya göre yeni Winamp platformu günümüz müzik endüstrisinin karşılaştığı para kazanma zorluklarına eşsiz bir çözüm sunacak.Llama Group, sadece 2024 yılında platforma 50.000 sanatçıyı dahil etmeyi ve 5 yıl içinde bu sayının 1 milyona ulaşmasını hedefliyor. Dolayısıyla o ikonik müzik çalar artık gözümüzün önünde farklı bir geleceğe doğru yol alacak.

Llama Group, yeni platformda sanatçıları özel teklifler, NFT'ler ve ürünler aracılığıyla desteklemeyi amaçlıyor. Bu, bir nevi Patreon benzeri bir hizmet olacak.
"

Kaynak ve alıntı: Donanım Haber

Spotify Viral Top 50 Global listesine bakarken birinci Bayhan'ın Tiryakinim şarkısı gördüm. Bu şarkı bu kadar beğenildi mi yoksa tamamen TikTok promosyon mu?

Not: Şarkıya nazar değdirdim galiba, platformdan silinmiş.

Son düzenleme:
Önümüzdeki aylarda Eminem yeni albümüyle piyasaya geri dönüyor.

Eminem’in 4 yıllık aradan sessizliğini bozacağı albümün adı The Death of Slim Shady (Coup de Grace). Eminem albüm yayınlanana kadar onun anlatısını, hikâyesini güçlendirmek için hamleler geliyor. Bunlardan ilki Slim Shady. Onu sıkı takip edenler bilir ki Slim Shady, Eminem’in ilk kez 1997 yılında EP'sinde bahsettiği ve 2000'lerin ortasına kadar kendisi kadar popüler hâlde, onun alter alter egosu olan ve rap müzik tarihinin en bilinen kimliklerinden biri. Slim Shady’nin ölüm ilanını, memleketi Detroit’te çıkan yerel bir gazetede yayınlatan Eminem, bu albümünde Slim Shady’nin başına gelenleri gerçek suçtan hareketle yazılmış bir dizi gibi göstererek çözümlemeyi ve Slim Shady’nin ölümünü aydınlatmayı planlıyor. Albümün kesin çıkış tarihi henüz belli değil ama yaz mevsimi içinde çıkacaktır.

8 Haziran'da Ankara'da ABBA "senfonik" 50. Yıl Konseri gerçekleştirilecektir. Ayrıntılar ve bilet için aşağıdaki linke bakınız:

Son düzenleme:
Haberler

Ülkü Adatape'nin vasiyeti üzerine Atatürk'ün sevdiği şarkılar albüm olacak.
"Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi kızı Ülkü Adatepe'nin vasiyeti üzerine hazırlanan "Vasiyet" adlı albümün ilk üç şarkısı müzikseverlerle buluştu."

Atatürk'ün sevdiği 9 eser çeşitli sanatçılar tarafindan seslendirilerek albümde yer alacak ve bu albüm 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yayınlanacak. Şimdilik 3 eser yayınlandı. Bunlardan "Fikrimin İnce Gülü" Cem Adrian, "Dağ Başını Duman Almış" Zakkum ve "Bülbülün Altın Kafeste" Eftalya Yağcı tarafından yorumlanarak yayınlandı.

Tarkan'ın yeni albümü 28 Haziran'da yayınlanması bekleniyor.

Tarkan'ın 11. Stüdyo albümü henüz yapımcılar tarafından onaylanmasa da bazı güçlü kaynaklar tarihinin bu olduğunu belirtmiş. Bunun dışında Yıldız Tilbe, Ebru Yaşar da yeni albüm hazırlığındadır.

Apple Music En İyi 100 Albüm Listesini Yayınladı.

Apple Music sosyal medyadan parça parça hâlinde en iyi 100 albüm listesini paylaştı. Liste uzun olduğu için ben sadece ilk 20 içerisinde olan albümleri buraya aktaracağım:

1. The Miseducation of Lauryn Hill” by Lauryn Hill
  2. “Thriller” by Michael Jackson
  3. “Abbey Road” by the Beatles
  4. “Purple Rain” by Prince and the Revolution
  5. “Blonde” by Frank Ocean
  6. “Songs in the Key of Life” by Stevie Wonder
  7. “good kid, m.A.A.d city (Deluxe Version)” by Kendrick Lamar
  8. “Back to Black” by Amy Winehouse
  9. “Nevermind” by Nirvana
  10. “Lemonade” by Beyoncé
  11. “Rumours” by Fleetwood Mac
  12. “OK Computer” by Radiohead
  13. “The Blueprint” by Jay-Z
  14. “Highway 61 Revisited” by Bob Dylan
  15. “21” by Adele
  16. “Blue” by Joni Mitchell
  17. “What’s Going On” by Marvin Gaye
  18. “1989 (Taylor’s Version)” by Taylor Swift
  19. “The Chronic” by Dr. Dre
  20. “Pet Sounds” by the Beach Boys

Yorum: Liste neye göre yapıldı bilmiyorum ama çok sığ ve taraflı bence. Bazı albümlerin ilk 20 içerisinde olması bazı sanatçılara ve albümlerine hakaret. Mesela 1989 (Taylor's Version) ne alaka bu listede; rezalet bir durum, kusura bakılmasın. Tam tersi bu listede hak edenler vardı, onları söylemeyeceğim. Eksik yanı, kusurlu yanı oldukça fazla.

Apple Music En İyi 100 Albüm Listesini Yayınladı.

Apple Music sosyal medyadan parça parça hâlinde en iyi 100 albüm listesini paylaştı. Liste uzun olduğu için ben sadece ilk 20 içerisinde olan albümleri buraya aktaracağım:

1. The Miseducation of Lauryn Hill” by Lauryn Hill
  2. “Thriller” by Michael Jackson
  3. “Abbey Road” by the Beatles
  4. “Purple Rain” by Prince and the Revolution
  5. “Blonde” by Frank Ocean
  6. “Songs in the Key of Life” by Stevie Wonder
  7. “good kid, m.A.A.d city (Deluxe Version)” by Kendrick Lamar
  8. “Back to Black” by Amy Winehouse
  9. “Nevermind” by Nirvana
  10. “Lemonade” by Beyoncé
  11. “Rumours” by Fleetwood Mac
  12. “OK Computer” by Radiohead
  13. “The Blueprint” by Jay-Z
  14. “Highway 61 Revisited” by Bob Dylan
  15. “21” by Adele
  16. “Blue” by Joni Mitchell
  17. “What’s Going On” by Marvin Gaye
  18. “1989 (Taylor’s Version)” by Taylor Swift
  19. “The Chronic” by Dr. Dre
  20. “Pet Sounds” by the Beach Boys

Yorum: Liste neye göre yapıldı bilmiyorum ama çok sığ ve taraflı bence. Bazı albümlerin ilk 20 içerisinde olması bazı sanatçılara ve albümlerine hakaret. Mesela 1989 (Taylor's Version) ne alaka bu listede; rezalet bir durum, kusura bakılmasın. Tam tersi bu listede hak edenler vardı, onları söylemeyeceğim. Eksik yanı, kusurlu yanı oldukça fazla.
listede cok abartili buldugum album var ama yine de sevdigim birkac albumu orada gormek sevindirdi. bunlardan biri de blonde.

Güzel konserdi. Cami yıkılmış, ama mihrap yerinde. Yaşlarına rağmen iyi gösteri yaptılar.

Atmosfer güzel görünüyor. Ne de olsa yılların grubu, tecrübe var. İmkânlar olsa orada olmak isterdim. Du Hast, Engel vs. daha nice şarkıda gruba eşlik ederdim. Senin adına sevindim. Kafa dağıtmalı aktivite.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık