Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Minato Namikaze vs. Borsalino

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    166
Şunj söyleyeyim ben naruto serisini one piece'ten çok daha fazla beğeniyorum. Son savaş çok aceleye gelince biraz gözümden düştü sadece. Naruto'yu daha çok beğenmemin en büyük sebeplerinden biri de güç dengesiydi.

Şunu kabullenelim one piece'te güç dengesi yok. Çok abartılı bi manga. İlk bölümden beri sürekli güçlenen bi ana karakter olduğu için seviyeler narutoya kıyasla çok yüksek şuan.

Naruto seviyesinden kastım da ninja dünyasının seviyesi. Seri sonunda 5 ülkenin birleşerek yenemediği, minato yetişmese tüm ninja ulusuna tek atacak olan yaratığın feat'lerini atmayın boşuna buraya :D

Hocam narutoda istedikleri kadar element kullansınlar. Bu ninjutsular naruto evreninde bile ölümcül değil. İki taraf da ateş kullanıyor ama seviyenin uzaktan yakından alakası yok. Bi gemiyi toza çevirecek bi güç yok narutodaki katonlarda.

Kapladıkları alan ne kadar geniş olursa olsun verdikleri hasar yüksek değil. Kishimaro'nun kemikleri çelikten az daha sert diye gaara tsunamiler attı, yerin yüzlerce metre altına gömdü yine de öldüremedi adamı mesela.

One piece karakterlerine karşı naruto karakterleri hep aynı duruma düşer. Yeni dünyadaki karakterlere hasar veremezler.

Saldırıların büyüklüğünün çok bir önemi yok bence.Optakiler zaten fiziksel kuvvet ve dayanıklılık olarak daha yukarıda.Üstüne yapacakları bir b.haki savunması bu tarz saldırıları küçük hasarlarla atlamak için yeterli.BM'nin ataklarının da bunları yapamayacağını nerden biliyorsun ayrıca ? Kadın bilinçsiz bir şekilde şu an.Bilinçli olsa ve dağa taşa bir saldırı yapsa aynı hasarı gayette verebilir.Hashi,Madara,seri sonundaki Naruto ve Sasuke gibi isimleri geçersek opta komutan ve üstü seviyedeki adamlar Naruto evrenine göre daha ağır geliyor bence.

Ben Bee>Yonkou demedim, Yonkoularda görmediğimiz saldırılar daha dedim. Ben Yonkouları MS-EMS Madara, zirveleri ise Hashirama seviyesinde görüyorum.

Atak gücü nasıl bir şey ifade etmiyor hocam? Konu iyileşme ise, gözü olmayan Kakashi'ye göz vereni, kolu bacağı kopunca yeniden çıkan RS çarları var. Böyle 10 karakter var desek, 10'unu salsan One Piece evrenini parçalayabilirler.(WB reis hariç, onu ayrı tutalım, ona laf yok.)

Ve hangi tümen komutanı Killer Bee, Pain alabilir tartışmak isterim özelden veyahut buradan featlerle.

Şekil Değiştirme, Klon Yapma, Süper Hız, Süper Sezgi, Sıkı Eğitim, Anlık Yer Değiştirme, Silah kullanma uzmanlığı Dövüş uzmanlığı Standart Üstü Taktik Zeka Tuzak Bilgisi Patlayıcılar

Bunlar da standart Naruto geninlerinin sahip oldukları özellikler. Peki bunların bir ehemmiyeti yok mudur gözünüzde?

Ben Bee>Yonkou demedim, Yonkoularda görmediğimiz saldırılar daha dedim. Ben Yonkouları MS-EMS Madara, zirveleri ise Hashirama seviyesinde görüyorum.

Atak gücü nasıl bir şey ifade etmiyor hocam? Konu iyileşme ise, gözü olmayan Kakashi'ye göz vereni, kolu bacağı kopunca yeniden çıkan RS çarları var. Böyle 10 karakter var desek, 10'unu salsan One Piece evrenini parçalayabilirler.(WB reis hariç, onu ayrı tutalım, ona laf yok.)

Ve hangi tümen komutanı Killer Bee, Pain alabilir tartışmak isterim özelden veyahut buradan featlerle.

Şekil Değiştirme, Klon Yapma, Süper Hız, Süper Sezgi, Sıkı Eğitim, Anlık Yer Değiştirme, Silah kullanma uzmanlığı Dövüş uzmanlığı Standart Üstü Taktik Zeka Tuzak Bilgisi Patlayıcılar

Bunlar da standart Naruto geninlerinin sahip oldukları özellikler. Peki bunların bir ehemmiyeti yok mudur gözünüzde?
Hashi,Madara gibi RS seviyesine yakın adamları ayrı tuttuğumu söyledim.Atak gücü bir şey ifade etmiyor demedim ayrıca.Saldırının büyüklüğü çok önemli değil diyorum.

Mesela Kata vs Bee diyelim.Pain dövüşündeki sannin mod Naruto'da bile mf Luffy kadar fiziki kuvvet vardır bence.Bee'de üç aşağı beş yukarı bu seviyelerdedir.Yani Kata'yla kıyaslanamaz bir fiziki kuvvet farkı var.Bunun dışında optaki insanlar fiziksel kuvvetleriyle orantılı olarak daha da dayanıklılar.Üstüne b.haki,k.haki,meyve gibi faktörler var.Ninjutsu çeşitliliğinin olması dövüş kazandırmıyor hacı.Yazdıklarına bakalım.

Klon yapma.Klon yaptıkça sonuçta çakra harcıyor.Yapsa da ne olucak ? Kata k.hakisi sayesinde saldırıları zaten Bee'den daha iyi görecektir.Saldırı alacağa yerlere logia savunması yapsa yeter.Hadi bir şekilde aştılar diyelim logia savunmasını b.haki var.O fiziksel dayanıklılığı b.hakiyle birleştirince Bee'nin saldırılarının etkisi büyük oranda azalır.

Süper hız.Bunu iki seride de referans almıyorum.Sonuçta birbirlerinin hızlarına illaki tepki verirler.Kata'nın k.hakisine olan vurguyu görünce daha da iyi görür hatta.

Süper sezgi.Sezgiyse Kata zaten daha önde.

Diğer yazdıkların zaten Kata'da da olan bir şey.Sadece Bee'ye özelmiş gibi yazmışsın.

Minato shiki fuujin kullanmıyormuş.Yinede kunai ile ışınlanma tekniği Kizaruda bırakacağı mühüre bakar. Her seferinde Rasengan vurabilir Kizaruya. Naruto evreniyle One Piece evreninde çok açık bir fark var. Evet biliyorum burası Op forumu, ama yonkoular bile Naruto'nun akatsukisindeki adamlara eşit. Ayrıca bazı arkadaşlar Tobirama olsa alırdı rahat felan demişte, son savaşta Tobirama, Minato'yu ezmeye çalışmasına rağmen Minato onu tokatladı. Tobirama Senju olduğu için chakra avantajı var, onun dışında bi olayı yok. Zaten internet üzerindeki herhangi bir En güçlü hokageler listesine baktığınızda Minato onun üstündedir seriyi bilen biri yapmışsa.

Hocam önce şunu yazayım övünmek gibi olmasın da naruto'daki nerdeyse her feat benim ezberimdedir. VS konusunda baya naruto incelemesi yaptığımdan nerdeyse tüm manga aklımda. Bana cevap yazacaksan mangadan sayfa aramana sebep yok yazsan yeterli.
________

Güç seviyesiyle alakası yok dedim çünkü attığın şey seri sonunda naruto evreninin tanrısının yaptığı şeydi. Naruto ve sasuke'nin ay yaratması da rikudou'nun 1 seferlik verdiği bi mühürleme tekniği. Naruto ve sasuke seri sonunda tanrılıklarını ilan edecek seviyeye gelseler de ay yaratacak seviyede değildi.

Ben narutodaki ninja düngasının seviyesinden bahsediyorum.

Bee ve jiraiya jonin seviyesinde adamlar değiller. Bee o ormanı zaten bijuu formunda yok etti. Bi bijuu köye saldırdığında köyün kagesi dahil tüm ninjalar onunla savaşmak zorunda kalıyor. Ninjaların seviyesiyle alakası yok.

Jiraiya zaten öldüğü sırada yaşayan en güçlü 3 kişiden biriydi (diğerleri obito ve pain). Defalarca hokagelik teklifi alıp reddetti bu adam.
_________

Mangayı farklı okumuşuz lafımdan dolayı kusura bakma ama cidden bu tartıştığımız konu bana komik geliyor. Boşuna tartıştık çünkü.
Attığın feat'ler zaten benim söylediğim seviyenin üstünde. Ben madaranın altındakiler luffy'i yenemez dedim sen gittin madarayla hashiramayı nerdeyse clonuyla yenecek seviyeye gelmiş narutonun rikudoudan aldığı tek seferlik gücü attın buraya :D

Hocam sen dayanıklılığın önemini anlayamamışsın gibi geliyor bana. One piece'i karıştırmayacağım bile sadece narutodaki karakterlerden konuşacağım:

Raikage vücudunu elektrikle kapladığı zaman adama bijuudama bile işlemedi. Bijuudama geniş alan kaplasa da verdiği hasar çok yüksek değil çünkü.
Adamın kendi eliyle yaptığı teknik deldi geçti o zırhı. O teknik az alan kaplasa da verdiği hasar aşırı yüksekti çünkü. Adam zaten bijuudamayla çarpıştırmış bu tekniği sen düşün gücü.

Naruto RS'den güç alıp döndüğünde madaraya rasenshuriken atıp kutsal ağacı kesti. Ama madara hala tek parçaydı.
Sasuke chakrasını küçük alanda birleştirip çok keskin bi kılıç yaptı. 1 metrelik kılıçla gitti madarayı 2'ye böldü.

Naruto tüm bijuuların güçlerini kullanarak kaguyaya 9 tane rasenshuriken attı. Verdiği hasar çok anormal değildi.
Naruto daha sonra gitti kaguyanın kolunu çıplak elle koparıp attı.

Fiziksel gücün ve dayanıklılığın önemi naruto serisinin içinde de belli oluyor zaten. Bikaç istisnayı saymazsak narutodaki ninja karakterler dayanıklı değil.

Sadece juubi, kaguya, madara, hashirama, naruto ve sasuke ayrı ligdeler. Bu karakterlerin seviyesi zaten naruto evreninin üstünde. Bunların komutanlarla savaşabileceğini kabul ediyorum zaten.

Hocam önce şunu yazayım övünmek gibi olmasın da naruto'daki nerdeyse her feat benim ezberimdedir. VS konusunda baya naruto incelemesi yaptığımdan nerdeyse tüm manga aklımda. Bana cevap yazacaksan mangadan sayfa aramana sebep yok yazsan yeterli.
________

Güç seviyesiyle alakası yok dedim çünkü attığın şey seri sonunda naruto evreninin tanrısının yaptığı şeydi. Naruto ve sasuke'nin ay yaratması da rikudou'nun 1 seferlik verdiği bi mühürleme tekniği. Naruto ve sasuke seri sonunda tanrılıklarını ilan edecek seviyeye gelseler de ay yaratacak seviyede değildi.

Ben narutodaki ninja düngasının seviyesinden bahsediyorum.

Bee ve jiraiya jonin seviyesinde adamlar değiller. Bee o ormanı zaten bijuu formunda yok etti. Bi bijuu köye saldırdığında köyün kagesi dahil tüm ninjalar onunla savaşmak zorunda kalıyor. Ninjaların seviyesiyle alakası yok.

Jiraiya zaten öldüğü sırada yaşayan en güçlü 3 kişiden biriydi (diğerleri obito ve pain). Defalarca hokagelik teklifi alıp reddetti bu adam.
_________

Mangayı farklı okumuşuz lafımdan dolayı kusura bakma ama cidden bu tartıştığımız konu bana komik geliyor. Boşuna tartıştık çünkü.
Attığın feat'ler zaten benim söylediğim seviyenin üstünde. Ben madaranın altındakiler luffy'i yenemez dedim sen gittin madarayla hashiramayı nerdeyse clonuyla yenecek seviyeye gelmiş narutonun rikudoudan aldığı tek seferlik gücü attın buraya :D

Hocam sen dayanıklılığın önemini anlayamamışsın gibi geliyor bana. One piece'i karıştırmayacağım bile sadece narutodaki karakterlerden konuşacağım:

Raikage vücudunu elektrikle kapladığı zaman adama bijuudama bile işlemedi. Bijuudama geniş alan kaplasa da verdiği hasar çok yüksek değil çünkü.
Adamın kendi eliyle yaptığı teknik deldi geçti o zırhı. O teknik az alan kaplasa da verdiği hasar aşırı yüksekti çünkü. Adam zaten bijuudamayla çarpıştırmış bu tekniği sen düşün gücü.

Naruto RS'den güç alıp döndüğünde madaraya rasenshuriken atıp kutsal ağacı kesti. Ama madara hala tek parçaydı.
Sasuke chakrasını küçük alanda birleştirip çok keskin bi kılıç yaptı. 1 metrelik kılıçla gitti madarayı 2'ye böldü.

Naruto tüm bijuuların güçlerini kullanarak kaguyaya 9 tane rasenshuriken attı. Verdiği hasar çok anormal değildi.
Naruto daha sonra gitti kaguyanın kolunu çıplak elle koparıp attı.

Fiziksel gücün ve dayanıklılığın önemi naruto serisinin içinde de belli oluyor zaten. Bikaç istisnayı saymazsak narutodaki ninja karakterler dayanıklı değil.

Sadece juubi, kaguya, madara, hashirama, naruto ve sasuke ayrı ligdeler. Bu karakterlerin seviyesi zaten naruto evreninin üstünde. Bunların komutanlarla savaşabileceğini kabul ediyorum zaten.
Aga seriyi baya iyi takip etmişsin de son satırda saydığın isimlerden 1 tanesi OP evreninde olsa 20 kere korsan kral olmuştu.

Aga seriyi baya iyi takip etmişsin de son satırda saydığın isimlerden 1 tanesi OP evreninde olsa 20 kere korsan kral olmuştu.
Onlar zaten tanrı :D yonkoularla amiralleri tam görmediğimiz için komutan dedim şimdilik. Haki konusu açıklandıktan sonra one piece'teki seviyeler çok değişti çünkü.

Onlar zaten tanrı :D yonkoularla amiralleri tam görmediğimiz için komutan dedim şimdilik. Haki konusu açıklandıktan sonra one piece'teki seviyeler çok değişti çünkü.
Ben şurdan çıkarıyorum az çok, Whitebeard magma ile delik deşik oldu. Tamam hastaydı,güçten düşüktü,yaşlıydı ama insandı sonuçta. Sasuke'nin amaterasusu. Alevi yakan alev, kara alev vsvs. Sasuke amaterasu ile WB'yi kül ederdi genç hali bile olsa. Naruto o saldırıyı chakrasıyla durduruyor :D Neyse konu dışı oldu fazla. Tekrar söylemek gerekirse Minato zaten bir dahi, savaş stratejisiyle maymun eder :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık