Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bi kere o laser kılıcı değil ışın kılıcı lütfen yanlış bilgi vermeyelim:ehe:

Sanji tekme attı ağladı kısmıyla güldürdünüz güzel yorum ama adam adamantium gibi bişeyden yapılmış bence orda zorro kılıçsız vursaydı sonuç pek farklı olmazdı orası da ayrı konu sonuçta adam kendi vucuduyla vuruyor metale zorro metalle yapıyor saldırıyı.

Yoksa ben katılıyorum bazı dediklerinize zorro bencede sağ kolu olucak luffy'nin, usopp konusunda ciddiyken herkes dinledi zaten zorroyu hatta kendi kaptanı bile.

Yalnız roger konusunda pek emin değilim sonuçta korsanlar kralı seçilmiş kişi ve tayfası diğer yonkouları altedecek güçtedir diye düşünüyorum belki ekstradan bir güçleri vardır(ki öyle gibi) durdurulamaz oluyodur vs

Ha ama wb gelse bişey yapamaz kısmına katılıyorum çünkü yonkoular arasında denge olmasa birbirlerine üstün gelip orayıda hakimiyetleri altına alırlar mantıken ama korsanlar kralı ve tayfası farklı siklet olmalı.

Bi kere o laser kılıcı değil ışın kılıcı lütfen yanlış bilgi vermeyelim:ehe:

Sanji tekme attı ağladı kısmıyla güldürdünüz güzel yorum ama adam adamantium gibi bişeyden yapılmış bence orda zorro kılıçsız vursaydı sonuç pek farklı olmazdı orası da ayrı konu sonuçta adam kendi vucuduyla vuruyor metale zorro metalle yapıyor saldırıyı.

Yoksa ben katılıyorum bazı dediklerinize zorro bencede sağ kolu olucak luffy'nin, usopp konusunda ciddiyken herkes dinledi zaten zorroyu hatta kendi kaptanı bile.

Yalnız roger konusunda pek emin değilim sonuçta korsanlar kralı seçilmiş kişi ve tayfası diğer yonkouları altedecek güçtedir diye düşünüyorum belki ekstradan bir güçleri vardır(ki öyle gibi) durdurulamaz oluyodur vs

Ha ama wb gelse bişey yapamaz kısmına katılıyorum çünkü yonkoular arasında denge olmasa birbirlerine üstün gelip orayıda hakimiyetleri altına alırlar mantıken ama korsanlar kralı ve tayfası farklı siklet olmalı.
Zoro kılıç ustası tabi ki kılıçla vuracak alla alla :D herkesin tekniği kendine. Tayfasız gelecek roger. Tek başına vs kaido ve tayfası

Senin burada kendi mantığın ile doğruyu bulman gerekiyor, ayrıca mangaka mı demiş onu bilmiyoruz vivre card bilgisi değil diye biliyorum o söylediğin şeyin tekrar bir kaynağını doğrulat.

Bir tarafta Vista Mihawk ile yarışacak seviyede, diğer tarafta Mihawk > Shanks.

Shanks Vista'dan fersah fersah üstte bir karakter. Haliyle bu çelişen bilgi arasında doğrusu Vista'nın Mihawk'a yakın güçte olduğu Mihawk'ın Shanks'tan üstün olduğu değil.

Heralde kimse kalkıp Vista Kaido veya Big Mom ile yarışacak düzeyde demez.

Klasik tayfa bahanesi. Marco'da istediği kadar tayfa olsun, ama kendisinde güç olmadıktan sonra Yonko olamaz, bu açık ve net gösterilen bir şey. Shanks tayfa yardımı ile Yonko oldu demek gülünç. Herkeste tayfa var, Kaido'dan tut Big Mom'a kadar.

Mihawk neden Yonko olmuyor demiyoruz zaten, Shanks'ın Yonko olması Mihawk'ın en iyi kılıçustası olmasından daha zorlu bir olay bundan bahsediliyor.

Yonko pozisyonunda olmak >> Dünyanın en iyi kılıçustası pozisyonunda olmaktır. Karşılaştıkları rakipler ve zorluklar ortada.

Kid-Hawkins-Apoo birleşip Mihawk'ı indirelim demediğine göre Shanks'ın bulunduğu yer çok daha zorlukları içeren bir yer. Mihawk'ın pozisyonuna en fazla sağ kol seviyesi Zoro gelir. Shanks'a direk WB ve Kaido geliyor, ben bu seride Mihawk WB ile karşılaşıp denk dövüştüğü, denk görüldüğünü duymadım görmedim. Shanks Kaido'yu durdurup yenilmeyip MF'ye geliyor, haliyle Shanks'ın yaptıkları Mihawk'ı fazlasıyla aşıyor, kılıç mılış hikaye, dünyanın en güçlü adamına göre neredesin önemli olan bu. Shanks dünyanın en güçlü adamı ile rekabet edip, ölüsünü denizcilerin elinden alacak kuvvette, bu kadar basit.

Zoro'nun Sanji'ye ''lafını geçirdiğini'' ben görmedim, adamların neredeyse yüzlerce bölüm yaptığı rekabeti ''espiri amaçlı'' diyorsan hakkaten Zoro tarafından aşırı taraflısın demektir, Zoro bile Sanji'ye 1000 adam gücünde diye basit bir övgü söylediğinde hemen kıskanıp ben 2000 adam gücündeyim diye atarlanıyor, bildiğin kıskanıyor böyle yard.kaptan mı olur? Düşünsene Roger Scopper 1000 adam gücünde diyince Rayleigh atlayıp ben 2000 adam gücündeyim ha one göre bak mı diyecek? Espirinin de ötesine geçmiş bir rekabet içerisinde bir ikili bunlar.

Son derece normal, Kuma ödüle göre bakıyor, 120 milyonluk Zoro o anda önde. Şuan gitse Sanji'den başlar onun ödülü daha yüksek çünkü. Hükümete göre Sanji şuan Zoro'dan büyük tehdit ve Kuma hükümet için çalışıyordu.

En güçlü kılıçustası, en güçlü değil. Arada büyük bir fark var. Kılıçustalığında en iyisi, güçlüsü vesaire ne haltsa işte. Sadece kılıçustalığında.

Kılıçustası olunca başka teknikler kullanamama gibi bir kısıtlama bulunmuyor haliyle bir insan hem kılıç hem tabanca hem balta kullanabilir, Mihawk sadece iş kılıca gelince en iyi olur, bu kadar basit.

Atıyorum dünyanın en iyi keskin nişancısı var diyelim bu da Auge olsun, Kizaru'da lazerlerini keskin nişancı gibi atabiliyorsa ve bu konuda az biraz yeteneği varsa, Kizaru'yu keskin nişancı sınıfı ile kısıtlayıp Auge > Kizaru mu diyeceğiz? Mihawk fanlarının ve senin yapmaya çalıştığınız şey bu.

Shichibukai olmasaydı tam tersine Amirallerle aşık atabilirdi, dediğin şey tamamen zıt bir şey. Shichibukai olmak hükümet ile savaşmama rahatlığıdır. Haliyle Mihawk tek tabanca takılsa hem diğer korsanlar hemde hükümet ile istediği zaman savaşırdı, diyorsun ya Mihawk rakip arıyor diye, rakip arayan adam Amirallerle dövüşme şansını niye çöpe atsın? Ahanda Fujitora, sizin mantığınıza göre kılıçustası sayılır, onunla dövüşürdü Shichibukai olmasaydı.

Neden öğretmesin? Bak Wano'da Luffy'nin eline kılıç geçti, kullanmayı bilmiyor kılıç tutup pistol atıyor. Bu eksikliktir, Rayleigh kılıçustası diye sınırlayıp adamı o kalıba sokuyorsun sonra Rayleigh'in 1,5 sene boyunca öğrencisi olan adama en basit kılıç tekniklerini bile öğretmemesini normal karşılıyorsun, Luffy'ye demezler mi senin hocan büyük kılıçustası Rayleigh ama kılıç sallamayı bile bilmiyorsun rezil herif diye? Ama böyle bir şeye rastlamadık, çünkü kimse Rayleigh'i senin gibi kılıçustası olarak sınırlamıyor da o yüzden.

Shanks'ın güç olarak muhatabı olsa, hükümetin adamı olarak MF'de karşısına o geçerdi Akainu değil. Kaido kibirli diyelim, Big Mom için o zayıf, ezik falan der mi? Hiç zannetmiyorum. Ama Mihawk'ın Shichibukai olduğunu bile bile onları küçümsemiş işte, bahanesi yok.
http://www.korsanfan.com/konu/vivre-card-Çevirileri.7228/
Vivrede geçiyor. Argümanlarımı da oranın üzerine kurdum. Doğal olarak benim dediklerimin de senin dediklerin kadar gerçeklik payı var. Bu sebeple benim savunduğum şey yanlış çıkmayabilir. Bence çıkmayacak. Sense çıkacak görüşündesin. Zaman gösterecek hangimiz haklı. Sen haksız çıksan da gelip sana laf çarpacak kadar kalitesiz biri değilim. Senden de öyle bir izlenim almadım zaten. Ama çakacaklarım var :D Onlar hakaret ettiler zira. SS aldım ben de.

Vista mihawk ile güç olarak değil, kılıç ustalığı konusunda yarışacak seviyede hocam. Aradaki farkı ayırt edelim. Ben sana dedim? Hala farklı bir şey diyor muşum gibi yazıyorsun. Shanks, mihawk, vista kılıç ustalığı konusunda bir birine denkler. Fakat güç olarak denk değiller. Bu kadar basit. Yani bu 3ü haki falan kullanmasın fiziksel kuvvet kullanmasın, hepsine aynı kılıçtan ver. kimliklerini gizle dövüşsünler kim hangisidir anlamazsın. Çünkü kılıç ustalığı konusunda bir birine denkler. Ama mesela vistada kral haki yok. Zırh hakisi daha düşük vs diye Mihawk ve Shanksin GÜÇ olarak gerisinde. Güç olarak gerisinde diye kılıç tekniği olarak da gerisinde olmak zorunda değil. O sebeple artık mihawk, vista, shanks kıyası yapma. Bıktım defalarca aynı şeyi yazmaktan.

Luffy tayfam olamdan kk olamam diyor. Hatta sanji olmadan da olamam diyor. Yonkouluk bir oluşum aynı zamanda. Kimse tek başına yonkou olamaz. Ama tek başına güçlenerek yonkou kaptanı seviyesinde bir güce ulaşabilir. İşte seride tek başına bu güce ulaşmış tek karakter mihawk diyorum ben.

E bende shanksin yonkou olması mihawkınkinden daha zorlu diyorum. Çünkü kendisi dışında da kişilere muhtaç ve onların da güçlenmesi lazım. Mihawkın böyle bir derdi yok ki. Adam güçlenir gider kılıç ustası olan yonko shankse meydan okur ne yener ne yenilir düello ederler WBnin kulağına kadar gider. Sonra elini kolunu sallaya geri gelir. Başka zaman bir daha gider falan. Bunlar olmayacak şey mi? Shanks gidip de bunu öldürün mü diyecek tayfasına?

Yonkou pozisyonunda olmak oluşum gerektirmesi sebebi ile tabiki de en güçlü kılıç ustası pozisyonunun üzerindendir. Ama bu demek değildir ki, mihawk yonkou kaptanı seviyesine çıkacak kadar güçlenemez. Güçlenebilir. Aynı rakiplerle kapışır o da yener. Aynı seviyeye çıkar. Ama tayfası olmadığı adalar hükmedemez. At mı koşturacak her yere tek başına. Ben Mihawk yonko gücünde derken yonko kaptanı gücündedir diyorum. Kaptan + tayfası değil. Öyle bir güç yok seride. Kaido bile o kadar güçlü değil. Yakalanıp durmuş.

Kid-hawkins-apoo neden mihawkın indirsin ya? Adamların öyle bir derdi yok. Yeni dünya ya yonkoya düşman olacaksın ya da ona katılacaksın başka çaren yok. Öyle değil mi? Mihawk yonko gibi bir oluşuma sahip değil ki ona gidip saldırsınlar alla alla. Adam denizcilerin tarafında. O zaman ben de derim ki bu ittifak neden gidip 3ü beraber akainuya dalmıyor? O da mihawk tarafından. Akainuya dalmadılar diye, hatta ve hatta Teache dalmadılar diye bunları gücü mü azaldı? Teach yonkoluktan mı düştü? Akainun filo amiralliği çöp mü oldu? Yani seçtikleri rakip diğer tarafın seviyesini belli etmez.

Mihawk neden kaidoyu durdursun? Yonkouları durdurmak onun görevi mi? Shanks gitti durdurdu diye, mihawk durduramaz diye bir şey mi var? Vivreye göre shanks yonko iken mihawkla düello etmiş gibi bir ihtimal bile var. Mihawkı indiremeyen adam kaidoyu durdurmuşsa çok da fifi derim :D

Hükümete göre sanji daha büyük tehdit değil. Çünkü ödülündeki 100 milyon havadan basıldı. Unutma bunu. Sanji ve zoro beni alakadar etmiyor o konuda bir daha yazma cevap vermicem konumuz mihawk. Uzatmamak için cevap hakkımı kullanmayacağım. Cevap veremeyeceğimden değil.

Auge en güçlü keskin nişancı ise tabiki de kizarudan güçlü deriz. Ama EN İYİ ise değil deriz. Çünkü en iyi olmak en güçlü olmak demek değildir. Sana bunu anlatamadık gitti. Geçenlerde anlar gibi oldu aha dedim jeton düşüyor yok gene olmadı. Sonra konuyu kitlediler gene başa döndük yav :D

Belki de fuji ile geçmişte dövüştü? Ne biliyorsun? Ayrıca dövüşmeden de mihawk rakibinin gücünü seziyor. Kendinden güçlü olduğu düşünse düelloya davet eder. Düelloya davet etti diye hapse mi atacaklar? Bakınız aokiji vs akainu. Aokiji ayrılmak istemese hapse mi atacaklardı? Mihawkın düello etme şansı hala var. Fujinin kıyafetinden tut, giydiği tahtalara, esinlenildiği zatoichi midir nedir o adama kadar ben kılıç ustasıyım diyor yav.

Çünkü luffy kılıç ustası değil. Kılıçla da alakası yok. Doğal olarak çocukluğundan beri dövüş tekniğini neden değiştirsin? Konu burada reylegih ne ustası olduğu değil, luffynin uzmanlığı. Sen bir erkeğe nasıl hamile kalınacağını öğretebilir misin? Adam nasıl hamile kalsın :D Mangaka luffye kılıç öğretecek olsa rayleigh yanına değil, mihawkın yanına yollardı.

Shanksin karşısına mfde neden mihawk geçsin? cobye saldıran akainu :D Mihawk cobyi neden öldürsün alla alla :D Olmayacak şeyden diyorsun ki neden olmadı. Mihawk da zaten diyor anlaşmamıza shanks dahil değil. Sen hala niye mihawk durmadı diyorsun. Mihawk istediği zaman zaten shanksin yanına gidebiliyor. Üstelik tek kollu diye dövüşmüyor da. O zaman kaido shichileri küçümsüyordu, mihawk da tek kollu diye düello etmek için muhattap almıyor artık. 2 kollu olsa alacak adam. Buradan sana ekmek çıkmaz.

Labsente

Bir kılıç severek olarak Mihawk'ın gücünün diğer Shicilerden 2-3 gömlek üstün görüyorum.

En güçlü kılıç ustası diye geçiyor zaten. Bu adam muhtemelen serideki güçlü karakterlerle dövüşebilecek seviyede bir adam. Dövüşebilecek diyorum bakın yanlış anlamayın kazanır veya kaybeder demiyorum. Zoro bir dövüşte 3 kılıç kullanmak ile 3 kılıç tekniklerini bilmek arasında fark var diyordu yani daha bu adamın kılıç tekniklerini görmedik gördüğümüz zaman net yorum yapabiliriz ama ister yonkou olsun, ister amiral bu adamı küçümseyenler de ciddi yaralar açabilecek seviyededir.

http://www.korsanfan.com/konu/vivre-card-Çevirileri.7228/
Vivrede geçiyor. Argümanlarımı da oranın üzerine kurdum. Doğal olarak benim dediklerimin de senin dediklerin kadar gerçeklik payı var. Bu sebeple benim savunduğum şey yanlış çıkmayabilir. Bence çıkmayacak. Sense çıkacak görüşündesin. Zaman gösterecek hangimiz haklı. Sen haksız çıksan da gelip sana laf çarpacak kadar kalitesiz biri değilim. Senden de öyle bir izlenim almadım zaten. Ama çakacaklarım var :D Onlar hakaret ettiler zira. SS aldım ben de.
.
Bunu doğru kabul edelim, peki Shanks'ın sadece kılıçustası olduğunun ve başka yeteneğinin olmadığını garantisi var mı? Bunun garantisi yokken siz Mihawk fanlarının bunun üzerinden Mihawk'ın gücünü belirlemeniz doğru mu?

Önce bir görelim bakalım Shanks'ın kılıçustalığından başka bir yeteneği numarası daha var mı, ondan sonra söylersiniz Mihawk bilmem kaç sene önce Shanks ile düello etmiş diye.

Kaldı ki Mihawk bilmem kaç sene önce düello ettiğinde ne Shanks'a düzgün yara vermiş ne de yendiği söylenmiş. Yine ikilem var, madem Shanks sadece kılıçustası madem Mihawk ondan daha iyi, Shanks'ı neden yenememiş ve Shanks'ın adasına gittiğinde Shanks ona düelloya mı geldin hayırdır diye merak ediyor. Yani daha önce hiç yenilmemiş ki Mihawk'ın tekrardan bunu deneyebileceğini düşünüyor. Ortada yenilmemiş bir Shanks, hemde sadece kılıçustası olup olmadığı belli olmayan bir Shanks. Sadece kılıç üzerine antreman yapıp yapmadıkları ve kendilerini sadece geliştirmeye adayıp adamadıkları, Shanks'ın ciddi olarak kazanmaya çalışıp çalışmadığı bile belli değil.

Shanks üzerinden güç denklemi yapmayın ona göre Mihawk ne yapmış bakalım.

Vista mihawk ile güç olarak değil, kılıç ustalığı konusunda yarışacak seviyede hocam. Aradaki farkı ayırt edelim. Ben sana dedim? Hala farklı bir şey diyor muşum gibi yazıyorsun. Shanks, mihawk, vista kılıç ustalığı konusunda bir birine denkler. Fakat güç olarak denk değiller. Bu kadar basit. Yani bu 3ü haki falan kullanmasın fiziksel kuvvet kullanmasın, hepsine aynı kılıçtan ver. kimliklerini gizle dövüşsünler kim hangisidir anlamazsın. Çünkü kılıç ustalığı konusunda bir birine denkler. Ama mesela vistada kral haki yok. Zırh hakisi daha düşük vs diye Mihawk ve Shanksin GÜÇ olarak gerisinde. Güç olarak gerisinde diye kılıç tekniği olarak da gerisinde olmak zorunda değil. O sebeple artık mihawk, vista, shanks kıyası yapma. Bıktım defalarca aynı şeyi yazmaktan.
Sen Shanks'ı sadece kılıçustası olarak kabul ediyorsun, ve bütün yeteneklerini görmüş gibi, sanki bilmem kaç sene evvel kazanmak amacıyla, ölümüne dövüşmüşler gibi algı yaratıyorsun, sonra Vista ile sadece kılıçustalığında yarışacak diyorsun. Zaten Mihawk'ın olayı kılıçustalığı bunun dışında ne numarası var? Halen güç diyorsun, jeton meton bir şeyler demişsinde sen şu unvanın ne olduğunu anladığında en büyük jeton bu olacak. KILIÇUSTALIĞI, bu kadar. En güçlü, en iyi kılıçustası. Bunun ardında başka anlamlar aramaya kalktığın için sıkıntı çıkıyor. Neymiş Haki'de diğerlerinden iyi olacakmış, ne alakası var. KK ve Yonko'nun neyde en iyisi olması gerekiyor? Madem Mihawk kılıç tutan herkesten daha iyi Haki'ye sahip olmak zorunda o zaman neden beni geçmek KK olmak için yeterli değil diyor? Adam sana göre Shanks'tan bile kuvvetli, Yonko Shanks'tan kuvvetli olan Mihawk'ı geçsen bile KK olamayacak mısın? Yonko'dan sonrası yok zaten bu seride bilmem farkettin mi. Bence farkında değilsin tekrar hatırlatalım, Luffy'nin seri sonu rakipleri Yonko'lar, ve Luffy Mihawk ile KK için dövüşmeyecek, Yonko'lar ile dövüşecek. Luffy > Zoro olacağınıda hatırlatayım bide sana onu da bilmiyormuş gibi konuşuyorsun. Yani Luffy > Zoro > Mihawk olacak, burada Mihawk'ın en fazla Yonko sağ kolu seviyesinde olması gerekir. Yonko seviyesinde değil.

Luffy tayfam olamdan kk olamam diyor. Hatta sanji olmadan da olamam diyor. Yonkouluk bir oluşum aynı zamanda. Kimse tek başına yonkou olamaz. Ama tek başına güçlenerek yonkou kaptanı seviyesinde bir güce ulaşabilir. İşte seride tek başına bu güce ulaşmış tek karakter mihawk diyorum ben.

E bende shanksin yonkou olması mihawkınkinden daha zorlu diyorum. Çünkü kendisi dışında da kişilere muhtaç ve onların da güçlenmesi lazım. Mihawkın böyle bir derdi yok ki. Adam güçlenir gider kılıç ustası olan yonko shankse meydan okur ne yener ne yenilir düello ederler WBnin kulağına kadar gider. Sonra elini kolunu sallaya geri gelir. Başka zaman bir daha gider falan. Bunlar olmayacak şey mi? Shanks gidip de bunu öldürün mü diyecek tayfasına?
.
Sana tekrar jetonları hatırlatayım;

Lucci vs. Luffy, eğer Luffy bıraksaydı Lucci hepsini öldürürdü, Zoroymuş Sanjiymiş hepsi ölürdü. Tayfa önemli ama kaptanın gücü daha önemli.

Big Mom'ı bütün tayfası durduramıyor,

Kaido da böyledir,

WB'de böyledir,

Haliyle bir kaptan bütün tayfasını alacak kuvvette olmalı, yani kaptan ile sağ kol arasında muazzam bir fark oluyor, Shanks bu seviyeye gelmiş. Heralde Shanks diğer Yonko'lar arasında istisna değil. O da bütün tayfasını alacak kuvvette. Mihawk ise WB'nin adamları Jozu'yu, Vista'yı geçecek kuvvette değil. Shanks muhtemelen Marco dahil bütün tayfa ile dövüşüp belki de kazanacak kuvvette.

Yonkou pozisyonunda olmak oluşum gerektirmesi sebebi ile tabiki de en güçlü kılıç ustası pozisyonunun üzerindendir. Ama bu demek değildir ki, mihawk yonkou kaptanı seviyesine çıkacak kadar güçlenemez. Güçlenebilir. Aynı rakiplerle kapışır o da yener. Aynı seviyeye çıkar. Ama tayfası olmadığı adalar hükmedemez. At mı koşturacak her yere tek başına. Ben Mihawk yonko gücünde derken yonko kaptanı gücündedir diyorum. Kaptan + tayfası değil. Öyle bir güç yok seride. Kaido bile o kadar güçlü değil. Yakalanıp durmuş.

Kid-hawkins-apoo neden mihawkın indirsin ya? Adamların öyle bir derdi yok. Yeni dünya ya yonkoya düşman olacaksın ya da ona katılacaksın başka çaren yok. Öyle değil mi? Mihawk yonko gibi bir oluşuma sahip değil ki ona gidip saldırsınlar alla alla. Adam denizcilerin tarafında. O zaman ben de derim ki bu ittifak neden gidip 3ü beraber akainuya dalmıyor? O da mihawk tarafından. Akainuya dalmadılar diye, hatta ve hatta Teache dalmadılar diye bunları gücü mü azaldı? Teach yonkoluktan mı düştü? Akainun filo amiralliği çöp mü oldu? Yani seçtikleri rakip diğer tarafın seviyesini belli etmez.
Kid-Hawkins-Apoo zaten Mihawk'a fazla gelir sıkıntı o. Birisi Zoro tarafından diğeri 3 tane nova kaptanı tarafından hedef alınan kişiler. Mihawk bireysel olarak o seviyeye çıkmış diyorsun, WB ile aramdaki farkı ölçeceğim diyen Mihawk. Shanks'ın WB ile aynı seviyede olduğunu söyleyen Garp ve Law. Onlara inanmıyorsan kendi gözüne inanırsın, WB'ye kendi gemisinde kılıç çekip elini kolunu sallayarak gitmesinden.

Hükümete göre sanji daha büyük tehdit değil. Çünkü ödülündeki 100 milyon havadan basıldı. Unutma bunu. Sanji ve zoro beni alakadar etmiyor o konuda bir daha yazma cevap vermicem konumuz mihawk. Uzatmamak için cevap hakkımı kullanmayacağım. Cevap veremeyeceğimden değil.
Aksi olsaydı 3. ödül artışını bunu göz önüne alarak az yaparlardı ve Zoro'nun altında tutarlardı, havadan falan bunlar bahane. Sonuç Sanji'nin size göre yard.kaptandan ödülü yüksek. Demek ki Zoro yard.kaptan olarak görülmüyor, bir tayfa üyesi asla kaptandan yüksek ödül alamaz, aynı şekilde yard.kaptan dan da almamalı, ama almış, demek ki Zoro yard.kaptan falan değil, ve Sanji'ye söz de geçiremez.

Auge en güçlü keskin nişancı ise tabiki de kizarudan güçlü deriz. Ama EN İYİ ise değil deriz. Çünkü en iyi olmak en güçlü olmak demek değildir. Sana bunu anlatamadık gitti. Geçenlerde anlar gibi oldu aha dedim jeton düşüyor yok gene olmadı. Sonra konuyu kitlediler gene başa döndük yav :D
Senin burada anlamadığın jeton dövüş stilleri ile insanları bir grup içerisinde sınırlamaya çalışman. Bana şunun cevabını ver, bir insan hem kılıçustası hem keskin nişancı olamaz mı? Olur. En iyi veya en güçlü kılıçustası o kişiden sadece kılıçustası olarak üstün olur, diğer yeteneklerini o unvan bağlamaz.

Hangi unvan bağlar? Dünyanın en güçlü adamı unvanı, işte o unvana sahip adam için diğerinden güçlü dersin, çünkü bu unvan ''insan'' diye sınıflandırmayı çok çok geniş tutmuş. ''kılıçustası'' unvanı ise çok dar bir sınıflandırma çünkü bu sadece dövüş stillerinden sadece bir dövüş stili ve bir insan birden fazla dövüş stilini aynı anda kullanabilir.

Şu dediğimi anlayabilsen tartışmaya falanda gerek kalmayacak zaten.

Belki de fuji ile geçmişte dövüştü? Ne biliyorsun? Ayrıca dövüşmeden de mihawk rakibinin gücünü seziyor. Kendinden güçlü olduğu düşünse düelloya davet eder. Düelloya davet etti diye hapse mi atacaklar? Bakınız aokiji vs akainu. Aokiji ayrılmak istemese hapse mi atacaklardı? Mihawkın düello etme şansı hala var. Fujinin kıyafetinden tut, giydiği tahtalara, esinlenildiği zatoichi midir nedir o adama kadar ben kılıç ustasıyım diyor yav.
.
Dövüşüp yendiği bilgisi verilmediği sürece bu söylenebilir. Mihawk Fuji ile dövüşme fırsatını Shichi olarak red etmiş durumda. Hükümet tarafından kişilerle dövüşme fırsatı varken Shichi olmuş, hükümetin gücüne boyun eğmiş adam. Başka sıkıntılı bir nokta. Amiral seviyesi olan birisi Shichibukai olmaz benim ölçütlerime göre. Mantığa aykırı. Ben senin en büyük savaş gücüne eşit güçteyim ama kalkıp senin dandik unvanını alıyorum, sonra da senin için savaşa gelip savaşıyorum, sen kimsin lan der çeker giderim, bir de utanmadan hükümet köpeği laflarını işiteceksin durduk yere, tam bir rezillik. Teach bile tek meyveliyken sizin dandik unvanınıza artık ihtiyacım yok diye kahkaha attı Denizci karargahına gelerek. Ama dediğim gibi Mihawk zaten kendi gücünü 2 sefer kabul etmiş, ve bana göre Shichibukai olarak 3.sefer gücünün sınırını kabullenmiş bir adam. Benim Mihawk'tan yana sıkıntım yok, onun gücünü abartan fanlarından yana sıkıntım var.

Çünkü luffy kılıç ustası değil. Kılıçla da alakası yok. Doğal olarak çocukluğundan beri dövüş tekniğini neden değiştirsin? Konu burada reylegih ne ustası olduğu değil, luffynin uzmanlığı. Sen bir erkeğe nasıl hamile kalınacağını öğretebilir misin? Adam nasıl hamile kalsın :D Mangaka luffye kılıç öğretecek olsa rayleigh yanına değil, mihawkın yanına yollardı.
.
Bir erkeğin vücudu buna el vermez. Verdiğin örnek ne kadar saçma bir dönüp bak.

Sanki ben Luffy'ye yüzme neden öğretmedi diyorum. Luffy kılıç kullanmayı en azından en basit hareketleri öğrenemeyecek kadar aptal mı? Değil. Peki kılıç kullanmak Luffy'nin işine yarayabilir mi? Evet. O zaman Rayleigh, sana göre kılıçustası olan adam, en basit kılıç tutmayı bile Luffy'ye 1,5 senede öğretmediyse bu adam kılıçustası değildir, bir kılıçustasının 1,5 sene eğittiği adam en azından basit kılıç hareketlerini bilir, o kadar da değil. Ama adamın kılıçustalığı umrunda değil zaten, haliyle kılıçustası da değil.

Shanksin karşısına mfde neden mihawk geçsin? cobye saldıran akainu :D Mihawk cobyi neden öldürsün alla alla :D Olmayacak şeyden diyorsun ki neden olmadı. Mihawk da zaten diyor anlaşmamıza shanks dahil değil. Sen hala niye mihawk durmadı diyorsun. Mihawk istediği zaman zaten shanksin yanına gidebiliyor. Üstelik tek kollu diye dövüşmüyor da. O zaman kaido shichileri küçümsüyordu, mihawk da tek kollu diye düello etmek için muhattap almıyor artık. 2 kollu olsa alacak adam. Buradan sana ekmek çıkmaz.
Mihawk madem Shichibukai olacak kadar kendini alçaltıp, Denizcileri kendine müttefik yapmış, madem sana göre Shanks onun rakibi ve ondan üstün, Luffy'ye zırt pırt saldırıp özür dilerim Shanks diyeceğine Shanks geldiğinde onun önüne geçip özür dilerim ama buradan defolup gitmen lazım deseydi işte, rakipler ya sana göre, öyle Luffy'nin ara öncesi haline saldırmakla, Vista ile düello ertelemekle olmuyor o işler.

Son düzenleme:
Bunu doğru kabul edelim, peki Shanks'ın sadece kılıçustası olduğunun ve başka yeteneğinin olmadığını garantisi var mı? Bunun garantisi yokken siz Mihawk fanlarının bunun üzerinden Mihawk'ın gücünü belirlemeniz doğru mu?

Önce bir görelim bakalım Shanks'ın kılıçustalığından başka bir yeteneği numarası daha var mı, ondan sonra söylersiniz Mihawk bilmem kaç sene önce Shanks ile düello etmiş diye.

Kaldı ki Mihawk bilmem kaç sene önce düello ettiğinde ne Shanks'a düzgün yara vermiş ne de yendiği söylenmiş. Yine ikilem var, madem Shanks sadece kılıçustası madem Mihawk ondan daha iyi, Shanks'ı neden yenememiş ve Shanks'ın adasına gittiğinde Shanks ona düelloya mı geldin hayırdır diye merak ediyor. Yani daha önce hiç yenilmemiş ki Mihawk'ın tekrardan bunu deneyebileceğini düşünüyor. Ortada yenilmemiş bir Shanks, hemde sadece kılıçustası olup olmadığı belli olmayan bir Shanks. Sadece kılıç üzerine antreman yapıp yapmadıkları ve kendilerini sadece geliştirmeye adayıp adamadıkları, Shanks'ın ciddi olarak kazanmaya çalışıp çalışmadığı bile belli değil.

Shanks üzerinden güç denklemi yapmayın ona göre Mihawk ne yapmış bakalım
Önce bu konuyu netleştirelim sonra diğer konulara da cevap vereceğim. Yoksa anlaşamayacağız.

Güzel bir şeyleri kabul etmeye başlamışsın. Gelelim Shanksin farklı bir gücü var mı yok mu konusuna. Bu hiç önemli değil. Çünkü mihawk en güçlü kılıç ustası. Bunu sana daha önce Zoro örneği ile anlatmıştım kaku ile vssinden bahsederek. Aynı örnekten bahsediğ mihawka bağlayacağım.

Kaku = Rokushiki teknikleri + kılıç ustalığı(kendisi kendine 4 kılıç ustasıyım diyor) + Zoan meyve gücü

Zoro = Saf kılıç ustası

Zoro'nun saf kılıç ustalığından gelen güç seviyesi > Kaku'nun tüm tekniklerinden gelen gücün seviyesi

Yani bir kişi ben kılıç ustasıyım dediği sürece meyve yesin veya yemesin, farklı teknikleri olsun veya olmasın o kişi Mihawktan GÜÇSÜZDÜR.

Bunu sayılarla açıklayalım. Fujitora üzerinden gidelim bu sefer.

Mihawkın maksimum gücü 1000 olsun. Fujitoranın kılıç ustalığındna gelen gücü 500 olsun. Meyvesi de 400 olsun. İkisinin toplamı 900. Meyve yemek fujitorayı kılıç ustalığından çıkarmaz.

Yani Mihawk öyle bir kılıç ustası gücü var ki Fujitora meyve yemesine rağmen gene de Mihawk hala en güçlü kalabiliyor. Peki fujitoranin güç toplam 900 değil de 1100 olsaydı ve Mihawkı yenseydi en güçlü kılıç ustası olur muydu? Evet olurdu. Fakat en iyi olmazdı. Çünkü mihawkın saf kılıç ustalığı 1000. Fujitoraya ise 400 vermiştim. Yani En güçlü olmak en iyi olmak değildir. En iyi olmak da en güçlü olmak değildir. Fakat Mihawk hem en iyi hem de en güçlü kılıç ustası. Son çıkan sayılardan birinde shiryuu meyve yemişti. Aynı sayıda mangaka mihawkı çizmiş ve demişki en güçlü kılıç ustası. Mangaka shiryuunun meyveli haline rağmen Mihawka en güçlü ünvanını vermiş. Eğer shiryuya verseydi diyecektik ki demekki meyve ile öne geçmiş ve en güçlü o olmuş.

Bakınız Zoro vs Kaku. Kaku o kadar tekniğe zoana ve 4 kılıç ustalığına rağmen Zoro gibi saf bir kılıç ustasına yenildi. Meyve kişiyi kılıç ustalığından çıkarmaz ve onun gücünün bir parçasıdır. Zaten biz de bunu diyoruz Mihawk için. Adam en güçlü kılıç ustası ve bir meyvesi bile olabilir belki de. Şuan bildiğimiz yok. Örneğin WB dünyanın en güçlü adamıydı. Meyvesiz mi? Hayır meyvesi ile en güçlü adamı. Total güçten bahsediyoruz burada.

İşte bu sebepten, Shanksin başka bir gücünün olup olmaması önemli değil. Kılıç ustası olması bizim için yeter sebeptir. Adam fazladan ne gücü varsa da Mihawkı geçememiş. Bu kadar basit.

Shanks Mihawk ile düello ettiğinde muhtemelen yonkou olmuştu bile. Çünkü WB mihawkı tanıyor ve diyor ki ikinizin düelloları hala kulağımda. Bu ikisi o dönem ezik olsalardı kim bunların düellosunu iplerdi? Üstelik mihawk o dönemde bile adını duyurmuş. Öyle ki shanks WB'ye diyor ki bu yarayı mihawktan almadım. Yani mihawk bana bu yarayı bırakabilirdi, bu normal olurdu ama ondan değil senin adamından aldım. Buradan da zaten yapılan düellonun ciddi olduğunu anlıyoruz. Çünkü shanks yaralanma ihtimalinden bahsediyor. Bunlar oturup da slash atma yarışması yapmamışlar. Öyle bir durumda yaralanma ihtimali olmaz. Doğal olarak WB'ye böyle bir şey demesi de saçma olurdu. Ayrıca vivreye göre Shanks luffyi ziyaret ettiği sıralarda yonko olmuş. Herif yonko iken balığa kol vermiş. Shanksi mihawk hiç yenememiş fakat yenilmemiş de. Ve bildiğimiz bir yarası da yok.

Mihawk da vivreye göre kendisini yenebilecek Shanksin üzerinde birini bekliyor. Yani shankse de hiç yenilmemiş. Zaten yenilmiş olsa en güçlü ünvanı mihawkta olmaz. Peki o zaman 2si de yenişemediyse neden Mihawk en güçlü olarak anılıyor? Ben bunun sebebinin şu olduğunu düşünüyorum. Bu ikisi vivreye göre kılıçta daha da güçlenmek için bir kez de değil çok sayıda düello etmişler güçlenmişler. O sırada dünyanın en iyisi başka birisiydi. Mihawk gitti ve en güçlüyü shanksten önce yenerek en güçlü ünvanını kendine aldı. Sonra en güçlü ünvanı ile shanksin yanına bir geldi Shankste kol yok. Mangadan anlıyoruz Mihawk shanks daha luffy veletken kolunu kaybettiğinden beri shanksle dövüşmemiş. Bunu onuruna yakıştırmıyor. Doğal olarak en güçlü ünvanı da buna yapıştı kaldı. Şimdi Mihawk 2 kollu ve shanksten güçlü birisini bekliyor. Hangi shanks? Yonko seviyesi olan shanks.

Mihawkın shichibukai olması, marinefordda abuk sabuk tiplerin önüne çıkması onun seviyesini düşürmez. Marinefordda o tipler herkesin önüne çıktı. Birisi croco, Wb'ye dalmaya kalktı, sengokuya laf soktu, dofa laf soktu, akainuyu 2ye ayırdı falan. Peki bunları yaptı diye onların seviyesi aşağı mı düştü? Sengoku istese yerin dibine gömerdi. Akainu istese canını alırdı. İlgilenmediler. Mihawk da aynını yaptı ilgilenmedi. Aşırı ezikleri ise kesip geçti. Keyfi davrandı ve güçlü olanların luffynin kaderine neden müdahale ettiklerini anlamaya çalıştı. Önüne çıkanları gördükçe en sonunda bu denizlerdeki en büyük güç, herkesi peşinden sürükleme gücü dedi. Bunların dışında Mihawk gözlem hakide çok iyi birisi ve insanların niyetini anlayabilir. Croconun ve vistanın dövüşme niyetinin olmadığını sezip dövüşmemiş de olabilir. Ama mesela okama saldırıyordu onları kesti. Muhtemelen mr1 de saldıracaktı onu da saldırmadan kesti. Yani geleceği görebiliyor olabilir de mihawk. Serideki en iyi gözlem haki bunda çıksa kimse şaşmaz.

Doğal olarak önüne çıkanlar üzerinden güç denklemi kurulamaz. 1. shankse bakacağız 2. mihawkın ünvanına bakacağız 3. marineforddaki slashlara bakacağız. Adam 2 tane slash attı bir tanesi marinefordun dışına kadargidip devasa kesik attı. Pikayı kesmek istese adam adanın öbür ucundan slash atacak kadar güçlü biri yani. Bir diğerini WB'ye gönderdi marinefordun te ortasına kadar. Jozu durdurdu. Jozunun durdurması bir şey de değiştirmez çünkü adam elmas. O meyveyi buggy yese o da durdururdu. Durduran şey elmas. Elmas duvar koy önüne o da durdururdu. Ki bu da bir kıstas değil.WB'nin deprem dalgası çelik duvarı geçemedi. O zaman çelik duvar > WB mi diyeceğiz. O duvarı miwak sence kesemez miydi? Bu adamın elmas dışında kesemeyeceği bir şey olduğunu sanmıyorum ben.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık