Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ah ah.Yola gelmek için illa gözünüze sokulmasının gerekmesi üzücü :/
Yav he he.:/

Vallahi bana yüz ifadesi hiçte öyle demiyor be bilemiyorum artık bana gayet ciddi cidi Luffy'i yakalama peşinde olan bir adam gibi geldi.
Haki kullandı ve kesemedi mi diyorsun yani ?

Bir de şey sorucam.Plot armor olayına ne diyorsun ? Mihawk'ın orda Luffy'i öldürmesini veya komalık etmesini bekler miydin ?

Bu şuna benziyor.Jozu haki kullansa donmaktan kurtulabilir mi ? Kurtulamaz.Haki dediğin şey meyve yeteneğini iptal etmiyor.

İşine yarayıp yaramamasını bilmem de bu sahneden yola çıkıp Mihawkta haki yok demek ilginç yahu.
Haki meyveyi iptal etmiyor orası tamam zaten.Ayrıca düşünce olarak dediğine daha yakınım bende.Bence de Buggy hakiyle bile kesilemiyor.Ama kesin değil ondan dedim.Oda'nın naneliği falan tutarsa şaşırmam.

Bence de ilginç.Onu forumun açıldığı zamanlarda bunu diyenlere söylemek lazım.:/

Bir de şey sorucam.Plot armor olayına ne diyorsun ? Mihawk'ın orda Luffy'i öldürmesini veya komalık etmesini bekler miydin ?
Plot armor sadece Luffy'e yok işte bunu bir düşün derim. En azından güzel ağır bir yara verse iyi olurdu Akainu gibi hani Amiral karşısına çıkıp da ne tür sonuçlar aldı millet görüyor MF'de gözünüzü seveyim Mihawk o denli bir güç gibi gözüküyor mu gözünüz de cidden.

Crocoya tek falan atamaz zoro.Jozu gibi fiziksel olarak bir hayvan olan adamın,elmas+haki ile vurduğu imza saldırısına yıkılmayan adam Crocodile.Zoronun Jozudan daha güçlü bir darbe vurabileceği kesin değil ve zannetmiyorum.Hele hele tek atmak hayal olur.

Ek olarak Mf arcı bizzat mangaka tarafından çizilmiş bir ark.Ben onu kabul etmiyorum diye bir düşünce olamaz.Mfde gösterilen ile haki denilen oldu gayet yerli yerindeydi.Haki denilen naneyi sadece kalbur üstü adamlar kullanıyordu.Yeni dünyada ise ele ayağa düştü mevzu.Bu mangada koka çizilmeyen bir sürü hakili darbe var.Mihawk koka yapmadı diye hakisi yok demek de,Buggy mevzusu üzerinden de-muhtemelen haki yok diyenler o zamanlar hakinin meyve iptal ettiğini falan düşünüyor- yerilip,haki yok bu adamda denmesi abesle iştigal.

Mihawkın amiral gücünde olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.Eldeki veriler de,manganın yorumlanması da bunu gayet net gösteriyor.Ha amiral seviyesi diyene de tepki göstermem.
Sert bir cisimle vurulmak la keskin bir cisim tarafından kesilmek arasında daima fark vardır. Kata'dan tonla sopa yedikten sonra hala dayanacak gücü kalan Luffy'nin yediği mızrak darbesinden sonra feleği şaştı. Zaten olması gereken bu. Her daim bu tarz saldırılar daha tehlikelidir. Zoro denk getirir en özel tekniklerinden birini yapar ve Croco'yu deşer. Bu şekilde tek atabilir ama bu fantezi bir senaryo olduğundan üzerine çok konuşmaya gerek yok.

Kabul etmiyorum demedim kafam girsin dedim. Onu nereden çıkardın la. Her insan hata yapar saçmalar, MF arcı da Oda'nın en çok saçmaladığı arclardan biri. Hatta o savaşı adam akıllı yansıtamadığını söylemişti bir yerde yanlış hatırlamıyorsam kendi bile pişman yani. Haki dediğimiz şey bulunmaz hint kumaşı değil olmamalı da zaten. Herkeste olsa bile herkesin seviyesi farklı sonuçta. MF de ise OP'un en baba karakterlerinden bazıları vardı ve çağın en büyük olaylarından biriydi. Biz bu savaşta adam akıllı haki sahnesi göremedik bile *******. Bir çok şey geçiştirildi o savaşta o yüzden çok iplememek lazım.

Herkes aynı şekilde yorumlasa zaten okumanın analiz etmenin bir anlamı kalmaz seriyi. Ama gayet ne bir şekilde gösteriyor demene katılmıyorum. O güçte olmadığını düşünebilirsin gayet normaldir ama aksi de net bir şekilde gösterilmedi. Bunun üzerinden verilen örneklerin tamamı mangakanın adam akıllı yansıtamadığı bir savaştan kalma. Bunlara rağmen serinin başından beri Mihawk'ın gücüne ve serideki ağırlığına vurgu yapan çok fazla şey gördük. Bence bu adam amiral seviyesidir aşağısı çıkmaz. Ama gördüklerimiz kadarıyla da Yonkou seviyesi çıkması saçma olur diye düşünüyorum.

Öyle demiyorum.Kullansa da kesemezdi diyorum.Kesilmiyor çünkü :/

Beklemem ama iki tokatlayıp birine kurtartırdı istese.Nasıl Sakazuki Luffyi komaya sokunca tüm Wb tümenleri dizildiyse,Luffyi de tokatlarken Vista falan girebilirdi araya.

Plot armor sadece Luffy'e yok işte bunu bir düşün derim. En azından güzel ağır bir yara verse iyi olurdu Akainu gibi.
Luffy'de yok derken neyi kastettin anlamadım.Biraz açar mısın ?

Akainu gibi yara vermesini nasıl bekliyorsun ? Aka direk komaya sokacak türden yara verdi ki o da ancak arcın sonunda verdi.Luffy Mihawk'la karşılaştığında daha kurtarması gereken bir abisi vardı.

İki sahnede aynı b.kun laciverti diyorum ben.

Mihawk orda Luffy'i öldüremez veya komaya sokamazdı.Çünkü Luffy ana karakterdi ve kurtarması gereken bir abisi vardı.BM'de bizim tayfayı öldüremezdi çünkü saldırdığı kişiler ana karakterin 1. dereceden yancılarıydı.

BM için açlık krizi diyorsunuz.O açlık krizindeki BM'nin seviyesi nedir sence ? Kata'yı alır mı alamaz mı ? O seviyelerde var mıdır yok mudur ? O durumda kadın tam bir kontrolsüz güç.Yani bizim tayfanın çöpleri için daha büyük bir tehlike.Kaldı ki kadın onları öldürecem vari bir sözde söylüyor.Bunu söyleyince de kadının amacı pasta diyorsunuz değil mi ? BM'nin karakterini bildiğimizde öldürmekten geri kalıcak bir tip değil.

Bir de bir tarafta yonkonun has adamıyla karşılaşan Mihawk diğer tarafta Luffy'nin çöpleriyle karşılaşan BM.Hangisinin rakibi sence daha güçlüydü ?

Mihawk BM'den daha güçlüsüyle karşılaştı da şu duruma düşmedi.

Kadın krizden dolayı gemiyi kemiriyor, ötesi var mı. Perospero bile '' Bilinci tam kapanmamış. Bir şekilde bunu atlatırım sanmıştım'' diyor. Kadının akıl sağlının yerinde olmadığı net değil mi?

Yahu her şeyi geçtim. Mihawk'ın karakteri nasıl? Karşısındaki güçsüz ise tekleyip geçen birisi. Adam bunu kendi ağzıyla söylüyor. Peki, Croco-Vista'da ne değişiyo? Hele Vista olayı. Mihawk'ın kendisi teklif ediyor, bu olayı sonraya bırakalım diye. Nerden nereye

Big Mom olayına gelirsek; Jinbei çok m zayıf bir karakter? Bu adam Mihawk ile beraber shichibukai olmuş adam değil mi? Tayfayı küçümsüyorsun da bu adamı neden küçümsüyorsun?

Big Mom kötü durumlara düştü. Peki sonrasında ne oldu? Herhangi bir zarar gördü mü, ya da Mihawk gibi ''Ben sizi geçemeyeceğim, bu olayı sonraya bırakalım '' mı dedi, yoksa hiçbir şey olmamış gibi takibe devam mı etti?

Bir tarafta zayıfları tekleyen ama güçlüler karşısında duran ve dövüşü yarıda kesen Mihawk; diğer tarafta bilinci tam yerinde olmayan ve o kadar şeye rağmen hiçbir şey yokmuş gibi takibe devam eden Big Mom. Çok benziyor gibi gelmedi bana.

İşin ironisi de şu: Mf'de Mihawk daha çok saldırı gücüyle ön plana çıkarılmış bir karakter. Big Mom ise Tüm Kek'te daha çok savunmasıyla ön plana çıkarılmış bir karakter. Big Mom hakkını verirken, Mihawk'ın saldırı gücünde Vista'ya takılmış olması da tuhaf.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık