Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bigmom'ın üstü Kaido oluyor zaten. O da azıcık bir farkla. Ben Shanks için bile Bigmom'dan güçlüdür diyemem. Kimse diyemez.

Kaldı ki bu olay bir zamanlar tartıştığımız konunun aynısı. Gördük ki kılıç kullanmak Bigmom'ın meziyetlerinden birisi sadece. 5 elinde 5 marifet var.
Serideki en denk oluşum olan amirallerde bile bir galip çıkıyor. Yonkoular çok daha karışık bir oluşum olarak aralarındaki denge sadece kendilerine değil bölgelerine ve sahip olduğu adamlarına da bakıyor. O yüzden yonkoular arasındaki güç dengesine daha farklı bakıyorum.

Yani benim için Mihawk Linlin'i yense bile Kaido seviyesi olamaz. Nasıl ki Sakazuki amiral yendi diye yonkou seviyesi değilse...

Beklentime göre en güçsüz amiral hala Linlin. Tabi yine amiralden güçlü bu karı orası ayrı :)

Sonuç olarak Linlin kılıç ustasıdır diye ısrar etmemde bir anlam yok şu an. Dediğin gibi de olabilir. Ilerleyen zamanlarda daha net görürsek tartışırız zaten mutlaka :D

BM kılıç ustası olsa bile Mihawk>BM mantığı çıkmaz. @Raiden e katılıyorum.Mihawk'ın gücünün kaynağını %90 kılıç oluşturuyo desek BM'nin de kılıç ustalığı gücünün %30'unu oluşturuyor diyelim.Mihawk doğal olarak kılıçta daha güçlü olur ama olası bir dövüşte BM'yi yeneceği anlamına gelmiyor.
O halde haki kullanmayan bir kılıç ustası Mihawk'tan daha iyi kılıç ustası olabilir ama Mihawk daha güçlü olur. Aynı mantık. Bu mantığa göre 2 sene önceki dövüşte Zoro'nun daha iyi kılıç ustası olduğunu ama Mihawk'ın daha güçlü olduğu için kazandığını savunabilirim. Savunabilir miyim?

O ünvanın olayı belli. Kılıç dövüşünde kimse Mihawk'ı yenemez. Bigmom ise don değiştirir gibi dövüş stilini değiştiriyor. Buradan yürümeye çalışman hiç olmadı.
Kılıç ustası olmayan bir insan kılıç tekniği kullanamaz. Luffy gibi olur. Kılıç ustası demek kılıç kullanmakta usta kişi demektir. Dediğim gibi mangada örnekler de mevcut.

@Raiden[/QUOTE]
Katılmam mümkün değil dostum. Kadın her durum için farklı bir gücünü kullanıyor sadece. Bigmom elindeki kılıçla Mihawk'la baş edemiyor mu? Basar oradan yıldırımı, düşürür kafasına güneşi. Bitti gitti işte.

Sanji'den de bahsetmişsiniz. Sanji kılıç kullanırken yenildiğini düşünelim. O X kişisi Sanji'den güçlü mü oldu yani? Elbette hayır. Tekme stiline geçip ağzını burnunu kırabilir isterse. Aynı hesap Bigmom için de geçerli. Siz yine Mihawk>Bigmom diyin ama bu argüman üzerinden demeyin gözünüzü seveyim. :D

Çok basit bir mantık bu nasıl anlamıyorsun.
Misal, Sabo meybeyi yedi ve teknik kullandı, mera mera da usta mı oldu?

Zaten bu ünvan sürekli bir DEİKU listesi varmış ve ünvan tanrı tarafından listenin tepesine geçene veriliyormuş gibi düşünülüyor.

Zamanının en iyisini Mihawk yenmiş o kadar. Mihawk tüm kılıç ustalarını yenecek diye bir kural yok.
Şimdi de kılıç ustalığıyla alakası olmayan bir örnek geldi. :D Ayrıca hatası sadece bu değil. Big Mom yerden rastgele bir kılıç alıp acemice rastgele mi savurdu yoksa kendi kılıcını kullanıp bir teknik mi sergiledi? Baştan aşağı alakasız bir örnek daha.

290 sayfa Mihawk'ın ne kadar "Şişirilmiş" karakter olduğunu kanıtlıyor.O sadece shichibukai daha fazlası değil.

Kılıç ustası olmayan bir insan kılıç tekniği kullanamaz. Luffy gibi olur. Kılıç ustası demek kılıç kullanmakta usta kişi demektir. Dediğim gibi mangada örnekler de mevcut.

@Raiden
Katılmam mümkün değil dostum. Kadın her durum için farklı bir gücünü kullanıyor sadece. Bigmom elindeki kılıçla Mihawk'la baş edemiyor mu? Basar oradan yıldırımı, düşürür kafasına güneşi. Bitti gitti işte.

Sanji'den de bahsetmişsiniz. Sanji kılıç kullanırken yenildiğini düşünelim. O X kişisi Sanji'den güçlü mü oldu yani? Elbette hayır. Tekme stiline geçip ağzını burnunu kırabilir isterse.[/QUOTE]
Sanji kılıç kullanmıyor. Alakasız bir örnek.

Zoro Mihawk'tan iyi kılıç ustası ama Mihawk daha güçlü diyorum. Haki, fiziksel güç ve hızda önde olduğu için. Belki lanetini de kontrol edebiliyordur. Ne diyorsun?

O halde haki kullanmayan bir kılıç ustası Mihawk'tan daha iyi kılıç ustası olabilir ama Mihawk daha güçlü olur. Aynı mantık
Evet aynı mantık.Öyle biri olursa Mihawk'tan daha iyi kılıç ustası derim ama öyle biri seride çıkmaz orası ayrı konu.

Bu mantığa göre 2 sene önceki dövüşte Zoro'nun daha iyi kılıç ustası olduğunu ama Mihawk'ın daha güçlü olduğu için kazandığını savunabilirim. Savunabilir miyim?
Savunamazsın.Nasıl savunucaksın ? Meyve bıçağıyla Zoro'yu dövdü adam.Mihawk'ın o zamandaki kılıç ustalığı>>>>>>>Zoro'nun kılıç ustalığı.Mihawk o zaman total güçte de kılıç ustalığında da Zoro'nun çok ilerisindeydi.

Meyve ustası, bisento ve çakı ustası diye yeni bir efsane doğuyor :alkis:

Ben @F.M. Dostoyevski gibi net değilim şu anda Linlin konusunda. Ama akıl mantık dışı, kendi uydurduğunuz şeyleri örnek göstermek yerine Dostoyevski'nin düşüncesini çürütecek bir sahne atın, herkes görsün. Kılıç ustası olmayıp da kılıç tekniği yapan birini bekliyoruz. Bekliyorum ama gerçekten. Olur da bilmiyordum Belki. Haydi buyrun :)

@Jenque, @twei..

Evet aynı mantık.Öyle biri olursa Mihawk'tan daha iyi kılıç ustası derim ama öyle biri seride çıkmaz orası ayrı konu.

Savunamazsın.Nasıl savunucaksın ? Meyve bıçağıyla Zoro'yu dövdü adam.Mihawk'ın o zamandaki kılıç ustalığı>>>>>>>Zoro'nun kılıç ustalığı.Mihawk o zaman total güçte de kılıç ustalığında da Zoro'nun çok ilerisindeydi.
Bunu nasıl kanıtlayacaksın? Ben diyorum ki gözlem ve silahlanma hakisi, fiziksel gücü ve hızı sayesinde durdurdu. Aksini ispatla.

@F.M. Dostoyevski @Densetsu no Samurai

Bir konuda teknik kullanınca usta olmak yalnızca kılıca mı özgü de meyve örneği alakasız oluyor.

Siz Mihawk ünvanı ne zaman almış, en son kiminle ünvan için dövüşmüş, kim ünvanın peşinde onu bir düşünün. Sanki listenin tepesinde Mihawk var puan sıralamasında onu geçen 1. olacakmış gibi düşünüyorsunuz.

Tenis mi la bu. :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık