Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Seviyesi Hakkında

Sen Mihawk'a korkak mı demek istiyorsun, Mihawk Shanks'tan korkuyor mu demeye getiriyorsun açık açık söylede anlayayım.

Çünkü bana göre Mihawk'un korkma gibi bir ihtimali yok. Kaybetme durumu olsa bile herkese karşı dövüşebilecek bir karakter.

Bu serideki birçok karakter öyle. Luffy, Sanji, Zoro, yonko, amiral, smoker .... Mihawk'ta bu adamlardan biri. Yani Mihawk'un dövüşten çekinme gibi bir durumu yok. Yani Oda'nın dövüşten korkarak kaçacak şekilde çizdiği karakter gurubuna dahil değil.

Bana korkaklık dışında bir neden söyleyebilsen tamam ama hala bahane ediyor diyorsun ama bu neden değil. Neden dövüşmüyorlar o vakit sebeb belli adil olmayacak ya da seninki nedir Mihawk korkuyor cidden ne desem bilemedim:p Korkacak karakter değil Mihawk.
Korkak olmak ile aptal olmak farklı şeyler. Şimdi senin gücün yetmiyorsa, ve bile bile gidip saldırırsan aptallık yaparsın, bu cesaret değildir.

Mihawk kendisi ''KK olmak beni geçmekten bile daha zor.'' demiş ve Shicihibukai olarak hükümet köpekleri kontenjanından kendine yer ayırtmış birisi. Ayrıca Beyazsakal ile aramdaki farkı ölçmek istiyorum diyen birisi. Jozu'yu görünce gidip dalmayan, Vista ile düellosunu sonraya erteleyen, Crocodile'ı, Daz Bones ve Newkama kılıçustaları ile kıyasla kolayca yenemeyeceğini bilecek kadar aklı çalışan ve haddini bilen birisi.

Yani Mihawk, Mihawk severlerin aksine, kendi çapını ve gücünü gayet iyi bilen ve bunu kabul edecek olgunlukta birisi, aptal değil kesinlikle.

Haliyle, Shanks'ın kendisini geçtiğini, kendinden daha güçlü olduğunu, bu sebeple ona rakip olamayacağını iyi biliyor. Bu korkaklık değil, bazı şeyler kabul etmek demektir. Mihawk'ta Shanks ile 2 sefer fırsat bulmasına rağmen savaşmayarak bunu gözler önüne serdi zaten.

Korkak olmak ile aptal olmak farklı şeyler. Şimdi senin gücün yetmiyorsa, ve bile bile gidip saldırırsan aptallık yaparsın, bu cesaret değildir.

Mihawk kendisi ''KK olmak beni geçmekten bile daha zor.'' demiş ve Shicihibukai olarak hükümet köpekleri kontenjanından kendine yer ayırtmış birisi. Ayrıca Beyazsakal ile aramdaki farkı ölçmek istiyorum diyen birisi.

Yani Mihawk, Mihawk severlerin aksine, kendi çapını ve gücünü gayet iyi bilen ve bunu kabul edecek olgunlukta birisi, aptal değil kesinlikle.

Haliyle, Shanks'ın kendisini geçtiğini, kendinden daha güçlü olduğunu, bu sebeple ona rakip olamayacağını iyi biliyor. Bu korkaklık değil, bazı şeyler kabul etmek demektir. Mihawk'ta Shanks ile 2 sefer savaşmayarak bunu gözler önüne serdi.
Adam "dövüşmeye mi geldin" demiş olan Shanks'a "tek kollu birine karşı dövüşmem" demiş. Sen bunu dövüşmek istemiyor çünkü yenemeyeceğini biliyor diye yorumluyorsan bu olacak olan dövüşten kaçmaktır. Aptal olmamaktan ziyade korkak olmaktır. Korkaklığını laf canbazlığı yaparak kapatıyor demektir.

Ortada bir dövüş beklentisi var ama Mihawk bunu geri çeviriyor. Gerekçesi ise "tek kol". Yani senin demene göre Mihawk dövüşmek yerine bahaneler süren bir korkak olmalı.

Ancak yukarıda da belirttim. Mihawk korkak karakter kontejyanından bir karakter değil. Kimseden çekinmez, herkesle dövüşebilir. Tıpkı öteki emsalleri gibi. Yani Mihawk gerçektende adil olmayacağını düşünerek ret ediyor dövüşmeyi.

Şimdi Mihawk Jozu'dan zayıf olsa böyle bir şey yapar mı ya da başka türlü diyeyim Jozu'dan güçsüz olsa WB için sözde güç farkı denemesi zahmetine girer mi? Dediğin gibi adam gücünün farkında, rakibininde gücünün farkında ve Shanks ile kılıç tokuşturmanın şu an için eşit şartlarda olmayacağının da farkında.

Adam "dövüşmeye mi geldin" demiş olan Shanks'a "tek kollu birine karşı dövüşmem" demiş. Sen bunu dövüşmek istemiyor çünkü yenemeyeceğini biliyor diye yorumluyorsan bu olacak olan dövüşten kaçmaktır. Aptal olmamaktan ziyade korkak olmaktır. Korkaklığını laf canbazlığı yaparak kapatıyor demektir.

Ortada bir dövüş beklentisi var ama Mihawk bunu geri çeviriyor. Gerekçesi ise "tek kol". Yani senin demene göre Mihawk dövüşmek yerine bahaneler süren bir korkak olmalı.

Ancak yukarıda da belirttim. Mihawk korkak karakter kontejyanından bir karakter değil. Kimseden çekinmez, herkesle dövüşebilir. Tıpkı öteki emsalleri gibi. Yani Mihawk gerçektende adil olmayacağını düşünerek ret ediyor dövüşmeyi.

Şimdi Mihawk Jozu'dan zayıf olsa böyle bir şey yapar mı ya da başka türlü diyeyim Jozu'dan güçsüz olsa WB için sözde güç farkı denemesi zahmetine girer mi? Dediğin gibi adam gücünün farkında, rakibininde gücünün farkında ve Shanks ile kılıç tokuşturmanın şu an için eşit şartlarda olmayacağının da farkında.
Evet, Mihawk bahane sunuyor, bende bunu söylüyorum zaten. Shanks açıkça Mihawk'tan güçlü, ve Mihawk Shanks'ın tek kolu bahane ediyor, öbür gün ''ama ben sadece Beyazsakal ile savaşmaya geldim'' diye bahane ediyor. Bu kadar basit.

Sen bu adamları rakip olarak görüyorsan, Marineford'a Shanks geldiğinde orada en başta Mihawk dikilecekti, ama dikilmedi, en başta gidenlerden birisi oldu. Sen bunu halen anlamak istemiyorsan senin bileceğin iş, ben yeterince açıkladığımı düşünüyorum, artık korkak mı dersin, cesur mu dersin, yoksa halen rakipler mi dersin, istediğini söyle.

İyi yol katetmişiz gerçekten, bi aralar Mihawk Zoro'dan haki öğrendi diyenler bile vardı :hhh:
Mihawk Ejder kesemez bir başka konunun güzel anılarıydı.
Mihawk vs Shanks olurken Shanks haksızlık olmasın diye hakisini kapatmıştır başka bi zamanın modasıydı.
Benim favorim Shanks kılıcı sopa diye kullanıyor savunması :gamyon:

Son düzenleme:
Evet, Mihawk bahane sunuyor, bende bunu söylüyorum zaten. Shanks açıkça Mihawk'tan güçlü, ve Mihawk Shanks'ın tek kolu bahane ediyor, öbür gün ''ama ben sadece Beyazsakal ile savaşmaya geldim'' diye bahane ediyor. Bu kadar basit.

Sen bu adamları rakip olarak görüyorsan, Marineford'a Shanks geldiğinde orada en başta Mihawk dikilecekti, ama dikilmedi, en başta gidenlerden birisi oldu. Sen bunu halen anlamak istemiyorsan senin bileceğin iş, ben yeterince açıkladığımı düşünüyorum, artık korkak mı dersin, cesur mu dersin, yoksa halen rakipler mi dersin, istediğini söyle.
Başka ne diyeyim bende sana:D Adam zaten önceden dövüşmem tek kollu ile demiş sen hala MF'de niye dövüşmedi diyorsun. Dövüşmedi çünkü adil değil. Evet adil değil. Bunu kabul etmek neden zor. Ben yener yenemezde değilim, bu dövüş Mihawk'un kafa yapısı açısından adil değil.

Bu çok barizken Mihawk'un korkak olduğu gibi durumları düşünmek nedir bilemedim. Adamın karakterine uygun değil. Şu adama denebilecek en son sıfatlardan biri korkaktır. Ne diyeyim başka sağlıcakla kal:byee:

Akainu Mihawk'a rakip değil. Mum parçalarına ayırıp şatosuna diker reyiz.

:a:
Shanks'in tipe bak.:S

Yalnız Shanks'te kılıç ustası havası yok Rayleigh'de de yok bence. Bir araç olarak kullanıyorlar gibi geliyor bana.Yani Zoro Mihawk tarzı felsefe yapıp kılıcı o kadar önemsiyorlar gibi gelmiyor bana. Mihawk konusu ile alakası yok ama yine de söylemek istedim. Burdan anlam çıkarmaya da gerek yok.:S

Başka ne diyeyim bende sana:D Adam zaten önceden dövüşmem tek kollu ile demiş sen hala MF'de niye dövüşmedi diyorsun. Dövüşmedi çünkü adil değil. Evet adil değil. Bunu kabul etmek neden zor. Ben yener yenemezde değilim, bu dövüş Mihawk'un kafa yapısı açısından adil değil.

Bu çok barizken Mihawk'un korkak olduğu gibi durumları düşünmek nedir bilemedim. Adamın karakterine uygun değil. Şu adama denebilecek en son sıfatlardan biri korkaktır. Ne diyeyim başka sağlıcakla kal:byee:
Sen benim yazdıklarımı okumuyorsun galiba, ben korkak demedim, bazı şeyleri kabul edecek olgunlukta dedim.

Hadi benim yazdıklarımı okumuyorsun, bari mangayı oku, bak Mihawk önceleri neler demiş ve neler yapmış ;
- ''KK olmak beni geçmekten bile daha zor.''
- ''Beyazsakal ile aramdaki farkı ölçeceğim.''
- Bir zaman diliminde Shichibukai ünvanını kabul etmiş.
- Vista ile düello ertelemiş.
- Jozu'ya saldırmaya devam etmemiş.

Mihawk bunları söyledi ve bunları yaptı diye korkak mı oldu ? Hayır, haddini ve gücünü kabullenen birisi oldu. Aksini yapıp saldırmaya devam etseydi, Shichibukai ünvanını almasaydı, Beyazsakal ile arasındaki farkı kabul etmeseydi, KK olmak beni geçmekten daha zor değil demeseydi aptal olurdu.

Sen benim yazdıklarımı okumuyorsun galiba, ben korkak demedim, bazı şeyleri kabul edecek olgunlukta dedim.

Hadi benim yazdıklarımı okumuyorsun, bari mangayı oku, bak Mihawk önceleri neler demiş ve neler yapmış ;
- ''KK olmak beni geçmekten bile daha zor.''
- ''Beyazsakal ile aramdaki farkı ölçeceğim.''
- Bir zaman diliminde Shichibukai ünvanını kabul etmiş.
- Vista ile düello ertelemiş.
- Jozu'ya saldırmaya devam etmemiş.

Mihawk bunları söyledi ve bunları yaptı diye korkak mı oldu ? Hayır, haddini ve gücünü kabullenen birisi oldu. Aksini yapıp saldırmaya devam etseydi, Shichibukai ünvanını almasaydı, Beyazsakal ile arasındaki farkı kabul etmeseydi, KK olmak beni geçmekten daha zor değil demeseydi aptal olurdu.
Kelimeler ile oynuyorsun sadece. Senin anlattığım durum Mihawk'un korkak olduğu durumdur. Olacak olan dövüşten bahanelerle kaçan adam korkaktır, akıllı değil. Ortada olaylar silsilesi yok. Bir meydan okuma var. Yani dövüşmesi gerekir normal şartlarda.

Kendi dediğini yumuşatarak doğru gibi lanse ediyorsun ama değil. Mihawk korkak değil arkadaşım. Olmadığını ikimizde biliyoruz. Adil olmayan dövüşe girmiyor sadece. Ama sen adamı Jozu'dan aşağı gördüğün için dediklerin normal tabi. Jozu aadasdfasdgsv.

Mihawk kk olmak beni geçmekten zor diyerek yonko gücü olmadığını kabulleniyor.Çünkü kk olmak amiral ve yonkoyu aşmayı gerektiriyor.İkisini de yapman lazım.
Üzerine gidip Wb ile arasındaki farkı görmek istiyor.Yani bu adam yonko ayarı değil.

Fakat amiral yada Rayleigh ayarında yada az üstünde olmaması için hiçbir sebep yada gösterge yok.Yada akainu ayarında olmaması için.Savaşa bakmayın oraya bakarsak Dof hakisi yokmuş gibi kafa kesiyordu.

O zaman Jozu>Marco+Vista :good:

o_O

Mf'ciler sağdan devam :D
Ne alaka la? Ben öyle bir mantık mi kurdum? Luffy, kkg caksa Akainu ucar ve kan kusar bayağı. Ama bu Marco+Vista'dan daha güçlüdür, bir vsde onlari kyener demek değildir. Sadece amirallere bıraktıkları etki bazında Luffy>Marco+Vista dersin. Aynı şekilde Jozu>Marco+Vista da bu mantıkla kurulabilir.

Kid çizik atamamış deyince bir sey yok, ben ornekleyince zoruna mi gitti :D Jozu'nun saldiri gucu çok sağlamdır, Marco+Vista'nin çok sağlamdır ama sonuç ortada. Senin mantiginla yonkolardan çok çok aşağıda olan amiraller ciddi hasar almalilardi. Hele hele Kaido söz konusu ise kesin almalilardi. Zira Kaido en olduğu için fark daha da fazla. Ama ne hikmetse gerçek bu değil. Sanırım amiraller senin mantiginla yonko 10 ise 5.5 verilecek adamlar değiller :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık