Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Mihawk'ın Gizemleri

Boşuna kendimizi yormayalım arkadaşlar. Üstteki bizzat Oda'nın çizimi. Gördüğünüz gibi kılıcı pelerindeki iki tane girinti tutuyor. Herhangi bir çıtçıt ya da mıknatıslı sistem yok. Kılıcın dikine yukarı çekilmeden çıkarılabilmesinin bir yolu yok. İki metrelik bir kılıcı o şekilde çekmek de mümkün değildir. O yüzden bu tartışmayı hiç uzatmaya gerek yok.
Reis bunun cevabı one piece nedir sorusundan daha zor

Boşuna kendimizi yormayalım arkadaşlar. Üstteki bizzat Oda'nın çizimi. Gördüğünüz gibi kılıcı pelerindeki iki tane girinti tutuyor. Herhangi bir çıtçıt ya da mıknatıslı sistem yok. Kılıcın dikine yukarı çekilmeden çıkarılabilmesinin bir yolu yok. İki metrelik bir kılıcı o şekilde çekmek de mümkün değildir. O yüzden bu tartışmayı hiç uzatmaya gerek yok.
Aslında şöyle bir bakınca her türlü o tutmaçların kopması lazım. Kılıcın dar yerini kavrayacak kadar genişlikteler, buna karşın kılıcın uç tarafı daha geniş. Yani kılıcı düz bir şekilde çıkartsa bile tutmaçların yırtılması gerekir.

Mihawk'ta gizem çok. Biz bu gizemleri çözmeye çalışsak mevzunun sonu gelmez. :D

Son düzenleme:
Aslında şöyle bir bakınca her türlü o tutmaçların kopması lazım. Kılıcın dar yerini kavrayacak kadar genişlikteler, buna karşın kılıcın uç tarafı daha geniş. Yani kılıcı düz bir şekilde çıkartsa bile tutmaçların yırtılması gerekir.
"Usta bir kılıç ustasının elindeki kılıç hem çeliği kesebilecek kadar keskin, hem de bir yaprağı kesemeyecek kadar kör olabilir." :oleyo::oleyo::oleyo:

Ben buldum. Vallaha buldum. Olay şöyle başka açıklaması yok:
Mihawk kılıcını çıkartırken klipsli olduklarından dolayı kılıç rahatça çıkıyor. geri sokacağı zaman arkasına götürüyor ve birinden yardım istiyor, o kişi de klipslerini kapatıyor. MF'de Doflamingo veya denizcilerden, Don Krieg sonrası aşçılardan bu yardımı istemiş olabilir.

"Usta bir kılıç ustasının elindeki kılıç hem çeliği kesebilecek kadar keskin, hem de bir yaprağı kesemeyecek kadar kör olabilir." :oleyo::oleyo::oleyo:
İyi de ne yapıyor bu kılıç sıvı hale mi bürünüyor geçmek için. :oleyo:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık