Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Meyveyi Kim Yemeli?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
meyveyi luffy'nin veya tayfadan birinin isteyerek yiyeceğini sanmıyorum.ne olur bilmem ama tayfadan birinin yiyeceğini sanmam.ama luffy kendine has bir şekilde şeytan meyvesi olduğunu bilmeden yiyecek sanarak yiyebilir :D olmayacak bişey değil :D ilk meyveyi yediği gibi kaşla göz arası bilmeden götürebilir :D herkes de öleğini sanarken geri dönebilir :D

Pek sanmıyorum yeniceğini ama şöyle bir şey olur :D

DoF: o meyveyi nasıl kaptın sen
Luffy: Ben lastiğim :D
DoF: Demek abinin meyvesini aldın ne ..
Luffy: Şapur şupur.
DoF: Dumur şekilde ne ne yapıyorsun sen :D

Haki olmayınca bırak amirali koramiral olamazsın. Bence meyve önemli bir faktör ve logia olması da artı bir avantaj. Ama haki savunması yapılabilmeli ve hakili saldırılar karşılanabilmeli ki bu bile yetmiyor, seviye WB ın gönderdiği seviyede hakili bir şok dalgası karşılayabilmeli ki tamam sen amiral olmuşsun denebilmeli. Ne Roger KK ne de WB en güçlü olabilirdi haki olmayaydı.

BENCE LUFFY yemez oda kishimoto gibi saçmalamiyor bi kural varsa oda bir insan 2 meyve yiyemez karasakalda yemiyor zaten karanlık meyvesiyle içine çekiyor meyveleri diye düşündüm : ) sanji yesin zaten alev saçiyordu düşünsene dönen ayaklariyla typhoon yapiyor alevden ilginç olmazmi : )

Eğer tayfadan biri yerse isteyerek olmaz sanırım zor durumda falan kalıp yenilebilir. Nami yiyebilir desek en büyük ters köşelerden birini yapar Oda bir şekil alevi en iyi şekilde kullandırabilir ama benim için ihtimal %1, Franky desek %0 bana göre, Usopp yer desek, mera mera saf güçle daha iyi gidebilecek bir meyve Usopp'un teknikleriyle alakasız olurdu, Usopp ihtimalim %5, tayfadan son seçenek Sanji; Eğer tayfadan biri yerse büyük ihtimal Sanji yer meyveyi. Aslında çok yakışmaz hem Diable Jambe var hem uzaktan saldırılar falan pek gitmez Sanji'ye. Diğer taraftan hem komedi unsuru açısından hemde şimdiye kadar üvey evlat muamelesi gören Sanji'nin artık tersine döndürerek meyveyi yerdirirse Oda karizmasının tavan yapması olayı var. Ancak yerse Luffy'le rahat aşık atabilecek kadar güçlenir bu yüzdende pek ihtimal yok gibi. Luffy'nin paramerciası logia ile tamamen ters, yani WB'nin paramerciası gibi bir paramerciası olsa belki diyebilirdim ama çok saçma olur bu yüzden hiç sanmıyorum Luffy'nin yiyeceğini.

Diğer ihtimallerden adaya gelen denizcinin meyveyi götürmesi ve Coby'nin yemesi ihtimali var bana bu diğer seçeneklere göre daha olası geliyor. Mera Mera amiral olmak için yeterli mi sorusu geliyor aklımıza ama bence yeterli olur çünkü en yıkıcı 3 meyve verilmiş daha yıkıcı eşit güçte pek aklıma bir şey gelmedi. Daha yıkıcı bir meyve olsada bunun boşta olma ihtimali baya az. Dof'un adamlarından birisinin yiyeceğini zannetmiyorum çünkü Dof, hasırşapka bununla ilgilenecektir diyor yiyecek olsa direk yedirirdi adamlarından birine.

Diğer taraftan Mera Mera'nın gücünü seride devamlı görmek isterim bu yüzden birileri yesin meyveyi boşta kalmasın.

Bepo'nun ödülü de 500 Beri. Pek fark yok.
evcil hayvan olarak görüyorlar garibanları :D

yalnız tayfadan birisi yerse boğularak birilerinin ölme ihtimali de artar.meyve kullanıcılarıyla diğerleri arasında bi denge var.o yüzden yine tayfadan birinin yiyeceğini sanmam . bi de bunu luffy'nin kendine yakın gördüğü birisinin yemesi lazım diye düşünüyorum

Yalnız abi şöyle birşey de var. Ateş normal olarak 4 elementden birisi. Çok daha güçlü olması gerekir. Seride gördük ki 2 şahane meyve Oda'nın azizliğine uğradı. Mera mera ve Goro goro. Bir meyve de yüceltildi Gomu gomu. Mera mera amirallerden birisinde olsa herkesi öttürdü. Keza Goro goro da öyle. Meyveler yanlış kişilerdeydi. O 2 meyveyi ver Amirallere ortalığın tozunu dumanını attırırdı. Sağlam hakiyle neler çıkar o meyvelerden. Gomu gomu olayıda, normalde lastik esnek, dövüş gücü olmayan bir meyve. Ace söylemişti. Ama Oda öyle şeyler çıkardı ki vay be lasikde neler varmış dedik.

Herkesin meyvesi abartmasının sebebi de ateşin gücünden kaynaklanıyor.
"Olsaydı", "Olmalıydı" tarzı cümleler kurmak için artık çok geç. Logia türü meyveler geliştirilemez. Enel'in meyvesi en fazla 200 milyon volt üretebilir ya da Kuzan belirli bir alanı dondurabilir. Ace'in meyvesi de en fazla bu kadar zarar veriyor. Yani Amiral de kullansa, Korsanlar Kralı da kullansa sıcaklığı artmaz. Sıcaklığı artmıyorsa, verdiği zarar da artmaz. Belki farklı bir saldırıda daha çok hasar bırakabilir. Ancak Hiken gibi lakabını aldığı bir saldırı ile adamların canını bile yakamayan bir meyveden bahsediyoruz. Yukarıda arkadaş da demiş, konu görüş ayrılığına geliyor. Kimseyi burda Ace'in meyvesinin Amiral ayarı olmadığına ikna etmeye çalışmaya niyetim yok, kimse de bana olduğunu kabul ettirmeye çalışmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık