Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Mevcut Güçlerine Ek Sadece Sarsıntı Meyvesi ile İmparator Olabilecek Karakterler

Deprem meyvesi şu seviyede kimlere verilse Yonko dersiniz kafadan?

• Kullanılan toplam oy
    188
Amiraller Marco, Katakuri ve Katakuriyi Döven Luffye birde Deprem meyvesi ek gelirse. Yonko olurlar diye düşünüyorum. Katakuri özellikle k.hakide cağ atlamış bir karakter. Deprem meyvesinin yıkım gücüyle yenilmez olur.

Yok kendi meyvesinin üstüne deprem alacaklar. Yani Kata'ya şimdi deprem meyvesini de verirsen Teach gibi yonkou olabilir mi? Asıl hikaye buradan çıktı.
Fiziksel yatkınlık veya mevcut meyve ile uyumluluk önemli.
Ama sadece en güçlü parameciaya sahip olmak yonkuo olmaya yeter mi orası mechul.Luffy kategorisi seçeneklerden kaybeder.

Seni sinir etmek için söylemiyorum ama Fuji'ye efsane gider gura gura :D

Listedeki herkes bence yonkou gücünde olur bireysel olarak, lakin yonkou olup kaliteli bir tayfa ve yonkou yapılanması kurup bu işin hakkını verebilecek en olası isim Doflamingo olurmuş gibime geliyor. Adam schi haliyle bile BM'dan daha ağır ve oturaklı bir karaktere sahipti.

Kong Gun'ı doğrudan almadı ki Big Mom. B.haki kolu ile blokladı. Bu noktada Kata'dan fiziksel olarak daha öne çıktı. Çünkü Kata kolu ile savunsa bile uçmuştu. Big Mom'dan da meyvesini alsan şu an gücü büyük oranda düşer. WB de çok güçlü ama ondan da meyvesini alsan baya bir güç düşüşü yaşar. Bunun aynısı meyveli olan her karakter için geçerli. Çünkü adamların teknikleri gelişimleri her şeyi bunun üzerinden oldu. Hele özellikle bir de direk meyvesinin kendi zaten bir tehdit olan kişilerin güçleri daha çok azalır. Amiral'lerin hepsi WB, Big Mom bunlar büyük güç düşüşleri yaşar.

Garp deprem meyvesini yese de pek farkedeceğini sanmıyorum. Adamın yumrukları zaten o kalibreye kadar gelebilmiş neredeyse. Bire bir dövüşte çok büyük bir fark yaratacağını sanmıyorum ama büyük çaplı savaşlarda Garp'ı daha rahat hale sokar. Shanks'in ise deprem meyvesi ile dövüşebileceğini sanmıyorum. Çünkü direk stiline aykırı bir tarzı var. Bu arada haki seviyesi de tabiki çok önemli. Ama WB haki ile logiayı vurabilmeyi sağlıyorsa da deprem meyvesiyle de hasarını çok artırıyordur.

Ayrıca bu tarz meyveler direk sana avantaj sağlıyor. Bak Luffy'de gördük bunu. Eğer ki rakip logia değilse ona b.haki kullanmana gerek yok. B.hakinin biten bir şey olduğunu gördük. WB bazı durumlarda b.haki kullanmıyor olsa gerek. Çünkü gerek yok. Luffy'nin kokasız tekniklerinin ne kadar güç düşüşü yaşadığını gördük. Adam kokalı tekniğiyle Perospero'nun duvarını aşıyorken b.hakisi yokken hiçbir şey yapamadı. WB'nin ise öyle değil. B.haki olmasa bile o deprem yumruğu ile çoğu kişiye hasar verirsin. Bu da seni haki olarak avantaja sokar. Her durum için hakini harcamazsın. Bir saldırı geldiğinde k.haki kullanmaktan dolayı bitap düşüyor oluyorsan direk deprem ile bloklarsın. Bu noktada sana savunma da katar. Deprem meyvesi hem saldırı hem savunma verir hem de seni haki kullanma açısından avantaja sokar. Çok üstün bir güç bence.
Yani işte Bende Yonko'nun güçleri tabi kide düşer ama büyük oran mı orası tartışılır bunlar zaten canavarlar. Çok güçlü karakterler. BM'nin Filo amirali olacağını daha bebeyken görüyor Carmel Ana la. Karı gidip Yonko oluyor kendi sistemini kurup kendini en güçlüler arasına yazdırıyor.

Garpa illa fark yarattırır meyve ama dediğim gibi Usopp'ta yarattığı farkı yaratmaz.

Üstün güç diyip Garp'a bir etkisi olmaz demişsin. :/ Kendinle çelişmişsin. :/ Yonko olan meyveli karakterler bence zaten belirli seviyenin adamları o yüzden dir ki. Meyveleri alınca bile bariz düşüş yaşayacaklarını düşünmüyorum. Adamlar salt meyve gücüyle var olamazlar zaten.Big Mom dev tekniği kullanıyordu la. Kim bilir daha neler kullanabiliyor.

Fiziksel yatkınlık veya mevcut meyve ile uyumluluk önemli.
Ama sadece en güçlü parameciaya sahip olmak yonkuo olmaya yeter mi orası mechul.Luffy kategorisi seçeneklerden kaybeder.

Seni sinir etmek için söylemiyorum ama Fuji'ye efsane gider gura gura :D
Gitmez mi ona manyak ötesi olur, hem deprem hem kendi meyvesi.:D Uyumluluğu oldu sayacaksın. Kata'nın bu gücünün üstüne deprem gücü var, sıkıntısız kullanıyor, yonkou olur mu? Tayfasını da salla, o seviyelere gelir mi? Bir Teach eder mi? O meyve Dof'a da çok iyi giderdi.:D Ona ne diyon? Bence 1 oyunu hak etti.:D

Yani işte Bende Yonko'nun güçleri tabi kide düşer ama büyük oran mı orası tartışılır bunlar zaten canavarlar. Çok güçlü karakterler. BM'nin Filo amirali olacağını daha bebeyken görüyor Carmel Ana la. Karı gidip Yonko oluyor kendi sistemini kurup kendini en güçlüler arasına yazdırıyor.

Garpa illa fark yarattırır meyve ama dediğim gibi Usopp'ta yarattığı farkı yaratmaz.

Üstün güç diyip Garp'a bir etkisi olmaz demişsin. :/ Kendinle çelişmişsin. :/ Yonko olan meyveli karakterler bence zaten belirli seviyenin adamları o yüzden dir ki. Meyveleri alınca bile bariz düşüş yaşayacaklarını düşünmüyorum. Adamlar salt meyve gücüyle var olamazlar zaten.Big Mom dev tekniği kullanıyordu la. Kim bilir daha neler kullanabiliyor.
Ama sebebini belirttim. Adamların gelişimleri onun üzerine oldu. Big Mom'dan adam akıllı haki kullanımı görmemişiz bütün sistemini meyve gücü üzerine kurmuş olduğunu gördük. Yakıyor meyve ile. Çarpıyor meyve ile. Uçuyor meyve ile. Kılıcı yanıyor konuşuyor. Garp'a etki eder ama daha çok gücünü stabil olarak koruması açısından. Yoksa saldırı gücü olarak aşmaz. Garp zaten kendi teknikleriyle bir şekilde deprem vuruşlarına yakın seviyede yumruklar atiyordur. Deprem ile birleştirip gücünü katlama gibi bir durumu olursa olur. Ama ben de öyle bir tekniğin olmayacağını düşünüyorum. Garp'a nasıl bir katkı yapar diyorsan savunması artar. Haki kullanımını azaltır böylece daha fazla süre haki kullanabilir. WB karışısındaki Logia değilse b.haki kullanmasına gerek yok. Zaten deprem ile vuruyon. Var mı dahası.

Akainu neden b.haki ile kaplamıyor kolunu? Çünkü magma özerkliğini kaybederse hasarını azaltır da ondan bence.

Ama sebebini belirttim. Adamların gelişimleri onun üzerine oldu. Big Mom'dan adam akıllı haki kullanımı görmemişiz bütün sistemini meyve gücü üzerine kurmuş olduğunu gördük. Yakıyor meyve ile. Çarpıyor meyve ile. Uçuyor meyve ile. Kılıcı yanıyor konuşuyor. Garp'a etki eder ama daha çok gücünü stabil olarak koruması açısından. Yoksa saldırı gücü olarak aşmaz. Garp zaten kendi teknikleriyle bir şekilde deprem vuruşlarına yakın seviyede yumruklar atiyordur. Deprem ile birleştirip gücünü katlama gibi bir durumu olursa olur. Ama ben de öyle bir tekniğin olmayacağını düşünüyorum. Garp'a nasıl bir katkı yapar diyorsan savunması artar. Haki kullanımını azaltır böylece daha fazla süre haki kullanabilir. WB karışısındaki Logia değilse b.haki kullanmasına gerek yok. Zaten deprem ile vuruyon. Var mı dahası.

Akainu neden b.haki ile kaplamıyor kolunu? Çünkü magma özerkliğini kaybederse hasarını azaltır da ondan bence.
Niye savunmasını artıran bir güç saldırısını artırmıyor peki?
Ya abi Big Mom anadan üryan hayvanat olamış olsa şu meyve ile nerelere gelebilir. Ateş atsan ne olur yıldırım çarpsan ne olur. Kendi elementinin belki de en güçlü tekniğini yedi hiç bişey olmamış gibi yoluna devam etti. Yani zaten şu Pro ve Zerus ile Gidipte Beyaz sakala saldırsa ne yapacak adam nefesi ile proyu söndürür yahu. Meyve gücü üzerine gelişim kaydettiği doğrudur zaten bunun en bariz örneği Luffy. Ama işte Yonko olmuş karakterlerde zaten şu durumda bile meyvelerini alsan. Doğuştan canavar oldukları için zaten herifler. Bir deprem meyvesi ile o seviye gelmenin zor olduğundan bahsediyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık