Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Mavi Hap mı, Kırmızı Hap mı?

Mavi Hap mı? Kırmızı Hap mı?

• Kullanılan toplam oy
    38
Meşhur sahneyi hepiniz hatırlarsınız. Morpheus ve Neo küçük bir odadadırlar. Aralarında biraz konuştuktan sonra Morpheus Neo'ya bir dönüm noktasında olduğunu ve 2 seçeneğinin bulunduğunu söyler:
Mavi hapı alırsan, bu hikaye sona erer, yatağında uyanırsın ve istediğin her neyse ona inanırsın. Kırmızı hapı alırsan Harikalar Diyarı'nda kalırsın. Ben de sana tavşan deliğinin gittiği yerleri gösteririm...
Bildiğiniz gibi, teknoloji inanılmaz hızlı ilerliyor. Bu ilerleyişle de "sanallık" kavramı gün geçtikçe daha da hayatımızın içine giriyor. Sanallaşan oyunlar, sanallaşan bilgisayarlar, sanallaşan medya, sanallaşan arkadaşlıklar...Pek çok şeyin sanal bir alternatifi var, olmayanlar da son hızla üretilmeye çalışılıyor.
Hızla sanallaşan bu dünya da, günün birinde, Android'in teki elinde iki tane hapla karşınıza dikilse ve dese ki:

MAVİ HAP'ı seçersen; bundan sonraki hayatını bir makineye bağlı olarak yaşayacaksın. Makine senin her türlü fiziksel ihtiyacını karşılayacak ve senin için sanal bir dünya oluşturacak. Bu dünyada gördüğün, duyduğun, dokunduğun, tattığın her şey sanal olacak ve makine bu şeyleri hissetmen için her şeyi yapacak. Bu dünya da istediğin hayatı da yaşayabileceksin. Ancak bir daha asla gerçek dünyaya dönemeyeceksin.

Eğer KIRMIZI HAP'ı seçersen; hayatında hiç bir değişiklik olmayacak ve Android arkasını dönüp çekip gidecek...
Hangisini tercih ederdiniz? Ve neden?

Matrix evreninde mavi hapı, şu an yaşadığım dünyada böyle bir teknoloji gelişirse kırmızı hapı seçerdim.

Son düzenleme:

Silinmiş Üye

Ellerine sağlık farklı bir konu olmuş, cevaba gelirsek :Tabi bu olduğumuz çağa ve toplumun durumuna bağlı olarak verebileceğim bir cevaptır ancak şu anda keltoşun teki seç birini deseydi kırmızı hapı seçerdim. Çünkü hayatımı seviyorum ve hiçbir sahtenin gerçeğin yerini tutamayacağını düşünüyorum. Ayrıca o sanallık ne kadar güvenilir orası da muamma. Gerçek hayatta aldığın zevkler aslında o zevke ulaşmak için geçtiğin yolla doğru orantılıdır. Her şeyi bedava elde ederek ancak bir yere kadar mutlu olacağımı düşünüyorum. Diğer bir etken ise eğer yaşadığım yer çok kötü ve zevk alamayacağım bir yer ise mavi hapı içerdim. Hiçbir insan mutlu yaşayamaz. Bunun bir derecesi vardır ve ben o derecenin altındaysam neden gerçeklikten kaçmak istemiyeyim?

Diğer bir etken ise eğer yaşadığım yer çok kötü ve zevk alamayacağım bir yer ise mavi hapı içerdim. Hiçbir insan mutlu yaşayamaz. Bunun bir derecesi vardır ve ben o derecenin altındaysam neden gerçeklikten kaçmak istemiyeyim?
Ya gerçeklikten kaçtığın yer daha acı vericiyse?

Bulunduğum pozisyonda Kırmızı hapı aldıktan sonraki senaryoya psikolojikman hazir olduğumu düşünmüyorum.Şuan seçme zorunluluğum olsa mavi gelecekte ise kırmızı hapı alırdım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık