Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Matah

Uzun zamandır hikaye bazında birşeyler yazmıyordum.Geçen gün gördüğüm bi rüya bana güzel olacağını düşündüğüm bi fikir verdi.Bunun üzerine gördüğüm rüya üzerinden hatırladığım detayları çıkararak bir hikye hazırladım.Öncelikle belirteyimki yazım kurallarıyla zerre aram yoktur hikaye içersinde bilgiler tamamen kurgudur parçalar halinde hikayeye devam edicem.Okuyup değerlendirirseniz sevinirim.

Hikayeyi okurken yayınladığım resimlerede lütfen dikkat ediniz!

Matah

Burası alfa konum bildiriyorum -208° enlem 1048° boylam kaydedilebilen atmosfer basıncı normal seviyede…Merkez şahin konuşuyor konumunuz doğrulandı alfa sistemler normal seviyede seyrediyor şu an normal prosedürde her şey yolunda gözüküyor sizi izliyoruz alfa göreve devam edin…
Anlaşıldı merkez şu an kızıl reaktöre 1,126×1011 m uzaklıktayız konumumuz birkaç derece sapmayla sabit seyirde uzaklığımızı koruyoruz.Dünya çehresinde gözlemlenen ozon önceki senelere göre bir incelme var lakin kritik seviyede değil…
Evet Alfa merkez üstünden gözlemlediğimiz statik dış uzay hareketleri şu anki seviye’nin normal değerler içinde olduğunu gösteriyor endişelenmemize gerek yok alfa küçük mavi’nin zamanı daha çok uzun….
Anlaşıldı merkez şimdi alıcıyı pasif konuma getiriyorum kızıl reaktör çevrsinde kafamı karıştıran bir yoğunluk var bir süre irtibatımız kesilecek merkez onaylıyormusunuz…
Anlaşıldı alfa merkez şahin gözlem talebini onaylıyor sinyalini pasif konuma getiriyoruz iki saat içinde seninle tekrar iletişime geçeceğiz anlaşıldımı alfa…
Anlaşıldı merkez şahin iki saat sonra sistemi tekrar devreye sokacağım.
--Bıpbipp-bıppıpp- sistem geçici olarak devre dışı bırakıldı
Kızıl reaktöre doğru ilerleyebileceğimiz son sınıra kadar yaklaştık gerçekten her zaman olduğu kadar sıcak ve vahşi.Anladığım kadarıyla atmosfere bıraktığımız uzay atıklarından kopan parçalar kızıl reaktörün çekim alanına kapılıp onun etrafında bir tür toz tabakası oluşturmuş.Bu nasıl gözlemlenemedi anlam veremedim fakat kızıl reaktör çevresindeki sıcaklık son bilimsel verilerin çok daha üstünde gözüküyor anlamıyorum…
-Sistem:UYARII---UYARII---UYARII Gemi kızıl reaktörün çekim alanına giriyoruz sistem acil durum prosedürü devreye sokuluyor…Acil kaçış durumu için otomatik sistem devry skjlörasjj sssss…
Merkez şahin, merkez şahin acil durum merkez şahin kızıl reaktör çevresinde bilinmeyen toz tabakası verilen yaklaşım sınır değerlerini genişletmiş sıcaklık çok fazla ana sistemde arıza var sisteme manuel olarak müdahale etmeye çalışcam.Beni duyuyor musunuz merkez…
Lanet olsun bu bir şaka olmalı acil durum iticileri yardımcı iticiler hiç biri çalışmıyor neler oluyor burada.Merkez şahin merkez şahin beni duyuyor musun kızıl reaktöre doğru çekiliyorum sisteme içerden müdahale edemiyorum merkez.
Heeehhh hıııhhh heeeehhh siktir öhö höh lanet olsun lanet olsun.Huuuhfff Sarah ve küçük incim emily bu kayıt size ulaşabilirse bilinki ben artık geri dönemeyeceğim bir yerdeyim.Ama sizi daima bir yerlerden izliyor olacağım sizi çok seviyorum john…
Ahh neyseki bu gibi durumlar için Absent var gemide.Pueehh bu siktiğimin şeyi gerçektende çok sertmiş of.Ahh kızıl reaktör siktiğimin reaktörü güneş işte lan kim bilebilirdi ki bu kadar az zamanımızın kaldığını……

Yerel mahkemeye serbest fotoğrafçılık yapan Miguel Fowen kamuya ayit özel bir alanı izinsiz görüntülemek suçundan 10 yıl hüncre hapsine çarptırıldı.Başkan Bolden bu tutuklama kararı konusunda açıklama yapmadı fakat günün bir diğer konusu olan NASA tarafından yapılan araştırmalar sonucu sonunda bilgiler basın ile paylaşıldı.Kazanın ardından yapılan ön incelemelerde bulunan eriyip metal parçacıklara yapışmış organ ve deri örnekleri bulundu.Yapılan araştırmalar sonunda bulunan parçacıkların Astronot John Baker’ın DNA’sı ile birebir örtüştüğü doğrulandı.Gelen baskılar üzerine NASA başkanı Charles Bolden bir açıklama yaptı
‘’ Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde kuzey Sen Diego’da bulunan Palomar Gözlemevin’den bir inceleme başlatmalarını rica ettik.Dış uzayda solar sisteminde kritik ve tehlike arz eden bir durum yoktu.Atlantis 252-UC yoğun termal sıcaklık alanına maruz kaldığından sistemde ters bi tepkimeye yol açarak ana kontrol’ü devre dışı bıraktığını düşünüyoruz.Ana sistem kilitlendiği içinde sisteme manuel olarak müdahale edilemediğinden uzay mekiğimiz güneş’in çekim alanına kapılarak parçalandı ve yer yüzüne düştü.Bizler uluslar arası uzay araştırma enstitüsü olarak acılı ailemizin daima yanında olacağımızı belirtmek isteriz bu hepimiz için büyük bir kayıp’’ açıklamasında bulundu.
‘’Bize bir ruh verdiler üstümüze deri geçirdiler içersinde bir eko sistem kurup bu bedenin en üstüne yuvarlak kemikten fanus yerleştirip içine birde et parçası koydular onada beyin dediler.Aklımız vardı konuşmayı öğrendik elimiz vardı tutmayı öğrendik ayağımız vardı yürümeyi öğrendik.Ama bu hiçbir zaman yetmedi.Farkındaydık ama farkında olmadık gördük ama bilmedik,bildik fakat dikkat etmedik gelen sonu gördük ama hiçbir zaman kendimizi buna hazır etmedik’’
öff Andrew genemi bu zırvalıklar dostum şu felsefik zırvalıkları bi kenara at artık.Zaten işimiz başımızdan aşkın birde senin bu saçmalıklarla uğraşmıyalım.Al şunu fazla dolanmadan.Hemen karargaha götür. Profesör Vladimir bunu bekliyordu ne zamandır potoraplivat(çabuk ol).
Tamam anlaşıldı.Bunu hemen götürüyorum.
Andrew görev arkadaşın’dan aldığı dosya ile bikte FSB’ye(Rusya Federal Güvenlik Servisi) götürmek üzere yola çıktı soluk deri rengindeki belge’nin üstünde ulusal belgeler üzerinde kullnanılan çift başlı kartal mührü vardı bu kesinlikle çok önemli ve gizli bir dosya olmalıydı.Andrew belgenin içinde ne gibi bir bilgi’nin olabileceğini düşünürken aracına atlayıp karargaha doğru hızla yol aldı.
On beş dakika sonra karargaha gelen Andrew yetkili prosedürlerden geçtikden sonra karargahın sadece üst düzey yetkililerin girmesine müsaade edilen ve katı kurallar ile korunan özel yer altı karargahına indi.
Yer altı karargahı ortalama bir stad büyüklüğüne sahip özel jenaratörlerin bulunğu titanyum alaşımlı stünlar ile desteklenen ve içersinde rus mühendislerin geliştirdiği süper bilgisayarlar ve veri depolama koridorlarının bulunduğu bilim kurgu filmlerinden fırlamış bir görünteye sahip bir yerdi.
Tüm sistemi idare eden konsol özel bir camlı bölme ile alandan ayrılmıştı.İçerde Albay Dimitry ve profösör Vladimir Demikhov haretli bir tartışma içersindeydiler.Andrew onları görerek içerde yoğun bir baskının kendisini beklediğini hemen anladı yutkunup bir nefes aldıkdan sonra Andrew camlı kapıyı tıklattıkdan sonra içeri girdi.
Bay Andrew!? siz neden buradasınız? Size bu kata inme yetkisini kim verdi bay Andrew bana hemen cevap verin.
Profesör ve Albay Dimitry kızgın gözler ile Andrew’a bakarken Andrew elindeki dosyayı yavaşça kaldırarak gösterdi.O anda albay ve profesörün gözleri fal taşı gibi açıldı bi anlığına donup kaldılar.
B-bu yoksa Çernobil dışındaki gözlem evinden gelen dosyamı!?
Sanırım öyle efendim buyurun.
Tamam bay Andrew görevinizi layıkıyla tamamladınız gidebilirsiniz.
Teşekkürler albay müsadenizle.
Albay profesörün meraklı bakışları altında çok beklemden mühürü kopararak dosyayı açtı.Bu kesinlikle çok gizli ve önemli bir belgeydi.Zira son birkaç aydır uydu ve gözlem evlerinden çekilen fotoğraflar ya başarısızlıkla sonuçlanıyor ya da ne olduğu anlaşılamıyan görüntüler alınabiliyordu.
Albay O-o beklediğimiz şeymi yoksa.
Evet profösör beklediğimiz şey!
Evet anlıyorum burada bulunan istiparata göre bu 22 kasımda haberlerde çıkan Atlantis uzay mekiği kazasından sonra diğer ulusların gözlem evlerinden veya uydu cihazlarından hiç biri şu an elimize geçen kadar belirgin bir fotoğraf çekememiş.
Fakat bununla birlikte gökbilimcilerimiz belirttiğine göre bu fotoğrafta hatalı olabilirmiş uzayda ışık dünyamızdakinden daha farklı bir yol izlediği için gözlem evi teleskobumuzun merceğinde bir bulanıklığa sebep olmuş olabilir diyorlar.
Şuna bir de ben bakayım albay.Evet,evet bu gerçekten çok değişik teleskoplar icad edildiğinden ve uydularla fotoğraf çekmeye başladığımızdan bu yana bir çok uzay hareketi izledim.Değerli astro fizikçi arkadaşımla birçok akıl almaz olayı gözlemleme fırsatı buldum.Fakat daha önce hiç buna benzer bişi görmedim.

Lanet olsun peki bu şey ne böyle profesör size ve çalışanlarınıza hükümetimiz yıllardır ülke gelirinin nerdeyse yarısı kadar yatırım yapıyoruz ve siz hâlâ bize bunun ne olduğunu söyleyemiyorsunuz.
Bakın albay bende herkez gibi bu ülkeyi seviyorum ve bu çalışmalar uğrunda sınırlarımın müsaade ettiği her şeyi deniyorum.Fakat şunu unutmayın ki insan sınırlarını aşan şeylerde vardır.

Peki bu b...ktan şeyi açıklayabilecek hiçbir kelime yokmu en azından bize bir idda bir tez sunmanız gerekir buna mecbursunuz.

Bu her hangi bir şey olabilir.Fakat bana en kötü ihtimal üzerinden bir şey söyle derseniz.Bundan sonra artık neler yapmamız gerektiğini daha çok düşünmeliyiz derim.
Siz ve sizin içine tükürdüğümün biliminiz yerin dibine batsın artık bu saçmalıklara katlanmayacağım üstlerime projenin başarısız olduğunu söyleyip sizinde mahkemede usulsüz çalışmadan yargılanmanızı sağlayacağım.
Albay Dimitry etrafı kıra döke asansöre doğru ilerleyip karargahtan ayrılır.
Hofff bunun gerçekten ne ima ettiğini bende bilmek isterdim.Keşke bilebilseydim aslında öbür türlü bilseydim de ne yapabilirdim onuda bilmiyorum.Bu resimide çerçevelettiririm artık içerde yatarken düşünmek için daha çok zamanım olur.Hoş belkide hapishane daha iyi bir seçenektir…
Profesör Vladimir Demikhov sigarasını yakıp özel deri koltuğuna görevindeki son saatlerini geçirmek üzere oturup sigarasını tüttürürken elindeki fotoğrafıda masanın üstüne doğru fırlatır.
Resim üstündeki yazı'nın türkçe karşılığı: çok gizli
Devam edicek.

Evet arkadaşlar hikaye'nin yeni kısmını eklemiş bulunuyorum.Biraz düzenleme yaptım okumak isteyenlere baştan başlıyarak resimleride dikkate alarak okumanızı tavsiye ederim.Tabi fikirlerinizide belirtirseniz ayrıca memnun olurum:)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık