Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Marshall D. Teach - Blackbeard (Karasakal)

Yami yami no mi'nin özelliklerinden birisi başta 2 kat daha fazla acıya neden olup sonradan acıyı yok etmesi olabilir mi? Nedense bu adamın yarım saat yerde kıvranıp sonra bir anda ayağa kalkıp hiçbir şey olmamış gibi davranması bana garip geliyo.
Veya karşılaştığı saldırıyı ilk başta özümseyip ona karşı yavaş yavaş dirençli hale geliyor olabilir, çünkü alevi kendine çektiği vakit alevi kendi vücuduna kısa süreyle hapsediyor bu sebeple kullanıcı kendi gücünü kullanamıyor, veya lastik için aynısı geçerli. İlk saldırılarda afallayıp sonradan direnç kazanıyor olabilir.

Kurouzu'nun işlevi ile ilgili, karanlığın çalışma şekli hemen hemen aynı, Black Hole yaparkende elini yere dayayıp orada bir çekim alanı oluşturuyor, Kurouzu yaparken de elini çekmek istediği kişiye yönlendiriyor, Kurouzu ile meyve kullanmayan kişileride çekmemesi için bir sebep göremiyorum.

Veya karşılaştığı saldırıyı ilk başta özümseyip ona karşı yavaş yavaş dirençli hale geliyor olabilir, çünkü alevi kendine çektiği vakit alevi kendi vücuduna kısa süreyle hapsediyor bu sebeple kullanıcı kendi gücünü kullanamıyor, veya lastik için aynısı geçerli. İlk saldırılarda afallayıp sonradan direnç kazanıyor olabilir.

Kurouzu'nun işlevi ile ilgili, karanlığın çalışma şekli hemen hemen aynı, Black Hole yaparkende elini yere dayayıp orada bir çekim alanı oluşturuyor, Kurouzu yaparken de elini çekmek istediği kişiye yönlendiriyor, Kurouzu ile meyve kullanmayan kişileride çekmemesi için bir sebep göremiyorum.

Black hole tekniğinde karanlığa batıyorsun. Gücünü kaybetmiyorsun. Kurouzu tekniği biraz farklı gibi :/
Tamamiyen şeytan ruhunu çekmeye yönelik gibi duruyor.
Çekilen kişi göğüsünde vurgun yiyerek çekiliyor. Ruhu çekiliyor muş gibi . Ve şeytan meyve yeteneğini kaybediyor.(Tutulduğunda)
Bu , meyveye sahip olmak istemesinin en büyük etkeni olabilir. Tüm meyvelerin ruhunu çekebiliyorsun.

Teach karanlığı kullanarak bir grup askeri rahatlıkla çekebiliyor, tek bir kişiye odaklanırsa Kurouzu gibi çekmemesi için bir sebep göremiyorum.

Burgess burada kaptan coşacak çabuk olun diye kaçıyor. Demek ki Burgess'i de karanlıkla çekebiliyor Teach.

Burada kalabalık bir grup Impel Down gardiyanını karanlıkla çekiyor.
Burada ise bir grup kalabalık denizciyi çekiyor.

Teach dokunabilirse mi meyve yetenegini kapatiyor yoksa yakinina girerse mi?
Ace mizrak ile karsilik verdiginde Aceyi yakaliyamamasina ragmen boynuna darbe vurabilmis. Bu durumda Ace mi meyvesini acamamis yoksa alana girmesi yeterli mi?(mizrak saldirisini baya bi yakinda yapiyor Ace)

Teach karanlığı kullanarak bir grup askeri rahatlıkla çekebiliyor, tek bir kişiye odaklanırsa Kurouzu gibi çekmemesi için bir sebep göremiyorum.

Burgess burada kaptan coşacak çabuk olun diye kaçıyor. Demek ki Burgess'i de karanlıkla çekebiliyor Teach.

Burada kalabalık bir grup Impel Down gardiyanını karanlıkla çekiyor.
Burada ise bir grup kalabalık denizciyi çekiyor.
Black Hole ile Kurouzu aynı şeyi yapmıyor ki Black hole alana yayılıp içine alıyor. Kurouzu ise istediğini tutup kendine çekiyor karanlığa hapsetmiyor üstüne dokunduğu zaman muhtemelen emin değilim ama eğer tutarsa seni şeytan meyvesin yeteneğin gidiyor. Luffy'i yere vurması gibi bence kurouzu sadece şeytan meyvelerinde etkili bir teknik olabilir. Yoksa o haraketle herkesi çekerse bence zaten gücü efsane çok çok sağlam bir karakter olur onun bir sınırlaması vardır. Bence o sınırlama kurouzu saldırısı şeytan meyvesi kullanıcıları ve tek bir kişiye yani black hole gibi çok kişeye aynı andan yapılmıyordur. Yapılıyor mu bilmiyorum tahmin eğer kurouzu senin dediğin gibi herkese yani şeytan meyvesi kullanımı farketmeksızın ve birden çok kişeye yapabiliyorsa bu saldırıyı Karasakal baya baya güçlü bir karakter olur.

Edit: Çünkü Luffy g2 formadayken hızı yatsınamaz kendine doğru tek hareketle çekiyor. Herkesi kendine doğru çekebilmesi efsane bir güç olur bence. Serideki en hızlı karakteri bile bu teknikle kendine çekebilir mesela Kizaru'yu çünkü teknik baya iyi birde bunu şeytan meyvesi kullanıcısı olmayanlarda yaparsa ohoo çek kendine vur kafasına depremi meftah yemin ederim. Teach'i hiç sevmiyorum Ace'in ölümüne sebep olmasından ötürü ama adamı çok güçlü yapmış be Oda-sensei.

Black Hole ile Kurouzu aynı şeyi yapmıyor ki Black hole alana yayılıp içine alıyor. Kurouzu ise istediğini tutup kendine çekiyor karanlığa hapsetmiyor üstüne dokunduğu zaman muhtemelen emin değilim ama eğer tutarsa seni şeytan meyvesin yeteneğin gidiyor. Luffy'i yere vurması gibi bence kurouzu sadece şeytan meyvelerinde etkili bir teknik olabilir. Yoksa o haraketle herkesi çekerse bence zaten gücü efsane çok çok sağlam bir karakter olur onun bir sınırlaması vardır. Bence o sınırlama kurouzu saldırısı şeytan meyvesi kullanıcıları ve tek bir kişiye yani black hole gibi çok kişeye aynı andan yapılmıyordur. Yapılıyor mu bilmiyorum tahmin eğer kurouzu senin dediğin gibi herkese yani şeytan meyvesi kullanımı farketmeksızın ve birden çok kişeye yapabiliyorsa bu saldırıyı Karasakal baya baya güçlü bir karakter olur.
Ben teknikleri yapış şekilleri arasında bir fark görmedim, iki teknikte de eliyle bir noktaya konsantre oluyor, Black Hole yaparken yere doğru eli ile nişan alarak konsantre oluyor, Kurouzu yaparken eliyle çekmek istediği kişiye konsantre oluyor, Black Hole yapıp koca bir kasabayı bir grup askeri rahatça çekebilen birisi, sıradan birisine Kurouzu da olduğu gibi nişan alarak neden kendine doğru çekemesin ? Bu Kid'in bir kılıçustasının kılıcını çekememesi demek gibi bir şey, Kid bir grup askerin elinden metalleri toplayabiliyor, sadece tek bir kişinin elindeki metale konsantre olduğu zamanda rahatça çekebilir.

Teach dokunabilirse mi meyve yetenegini kapatiyor yoksa yakinina girerse mi?
Ace mizrak ile karsilik verdiginde Aceyi yakaliyamamasina ragmen boynuna darbe vurabilmis. Bu durumda Ace mi meyvesini acamamis yoksa alana girmesi yeterli mi?(mizrak saldirisini baya bi yakinda yapiyor Ace)
Yeteneğin alanına girersen çekiliyorsun.Sana dokunduğu an,şeytanını tuttuğu süre zarfı içinde kendi bedenine alıyor.Bıraktı mı şeytan gerçek sahibine geri dönüyor.WB ölü olduğu için,meyve ağacına ya da nerden çıkıyor ise,oraya gitmeden absorbe etti.Şeytan da gerçek bedeni öldüğü için dönemedi.Ama ace o esnada sağ olduğu için geri döndü.Ha bunu 2y sonra geliştirmiştir geri döndürmeme özelliği kazanmış olabilir.

@Marco

Black hole tekniğinde vücudundan dışarı karanlık yayılıyor ve o karanlık bataklık gibi dokunursan içine çekiliyorsun, Kurouzu da böyle bir durum yok sadece çekim kuvveti var, pek bir benzerlik göremiyorum arada..

Kurouzu tekniği dokunduğu vakit meyveyi iptal ediyor, yani dokunmadığı sürece meyve kullanıcısı meyvesini yarı yolda çekilirken kullanabilir (tabii çekilirken ne kadar etkili kullanabilirse), demek ki sıradan birisini de aynı yolla çekebilir. Şayet Kurouzu tekniği sadece meyveden ötürü kullanıcıyı çekebilseydi, kullanıcı çekildiği esnada meyvesini kullanamazdı, çünkü meyve iptali ancak temas halinde mümkün oluyor.

Ace, yakalanmadığım sürece meyve gücümü kullanırım o zaman diyor, Teach'te çekim gücünden kaçamayacağını söylüyor.
Çekme olayı meyve ile alakalı değil, herkesi çeker, ancak dokunduğu vakit kullanıcının meyvesi iptal olur, benim anladığım bu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık