Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Marineford'daki Beyazbıyık Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı?

Gerçekten de Whitebeard Dünyanın En Güçlü Adamı mıydı ?

• Kullanılan toplam oy
    396
Yumruk yumruğa bir dövüş olmuştur. Xebec de meyve kullanmıyor bence. Zorluk derecesi de bayağı bir üst nokta. Garp'ın dövüşten sonra geldiği hal ortada.
Ama yani o ikisine karşı o seviyede çarpışacak adam tek başına orta zorlukta ya da kolayca yenebilir mi diyorsun?Xebec'i tam olarak ne seviyede gördüğünü anlamaya çalışıyorum.

Ama yani o ikisine karşı o seviyede çarpışacak adam tek başına orta zorlukta ya da kolayca yenebilir mi diyorsun?Xebec'i tam olarak ne seviyede gördüğünü anlamaya çalışıyorum.
Roger ve Garp ile aynı seviyede bir adam, belki bir tık fazlasıdır. O seviyedeki adamlar sağlam vurur ve kolay yıkılmaz. Ahı gitmiş vahı kalmış Beyazbıyık bile nasıl canavar gibi dayanıklı bir adamdı, hep birlikte şahit olduk. Zirve halindeki Beyazbıyık da tıpkı Xebec gibi ikisi ile kapışırdı, yenemezdi o ayrı konu. Roger ve Garp mecburi iş birliği yaptılar, teke tek mücadelede güçleri yetmeyeceği için değil. Düşmanımın düşmanı dostumdur mantığı. Diğer türlü Meksika açmazı olacak, üç kişi birbirine girecekti. Ortama bakalım:

Xebec, Garp ve Roger'ın düşmanı.
Roger, Garp ve Xebec'in düşmanı.
Garp, Roger ve Xebec'in düşmanı.

Tamamen çıkmaz bir durum, yani bu üçlüden ikisi mecburen birleşmeliydi, diğer türlü kazanan bile kaybetmiş olurdu. Aynı olay Law, Doflamingo ve Issho arasındaki dövüşte yaşandı. Üçü doğrudan dövüşe girdi, ancak bir noktada Doflamingo ve Issho taraf oldu, Law yalnız kaldı. Tanrı Vadisi'nde de buna benzer bir şey olmuştur.

Ben daha önce bu konuda çok net delillerle konuştum. Dünyanın En Güçlü Adamı demek dolar kuru altın gibi yükselen alçalan bir şey değil. Dünyanın En Güçlü Adamı olmak demek en zayıf anında amiral pataklayıp ölü halinle Teache yarım atmak demek. En güçlü adam demek futbolda dediğimiz kondisyon geçici klas kalıcı mantığı ile klasın kalıcı olması demek. Öyle hastalandın artık en güçlü değilsin iki gün sonra iyileştin tamam yine en güçlüsün demek değil. Düşünsenize şimdi dünyanın en iyi oyuncuları kim? Messi ve Ronaldo kimilerine göre değişir hangisinin en iyisi olduğu. Şimdi ikisi de birer ay sakatlandı hastalandı veyahut maça sakat sakat çıktılar. Bu durumda o anda Neymar mı en iyi oluyor? Örnekleme böyle uzar gider. Yani anlık şeylerle değişen bir ünvan değil bu.

Burada şöyle bir durum var. Balon Akainuyu Babalık ile iki vs attı diye yonkou klasmanına sokuyorlar. Bir kere babalıkı en güçsüz anında yenemeyen birinin yonkou klasmanında işi yok aynı pozisyonda Kaidou Koca Ana Shanks olsa sonuç nasıl olurdu malum. Dünyanın En Güçlü Adamı en zayıf anında bile amirali yeniyor geçiyor.

Benim Marineford ile ilgili düşüncem Babalıkın zirve döneminde olmasa da en zayıf durumunda bile neden Dünyanın En Güçlü Adamı olduğunu açık ve net şekilde gösterdiği yönünde.

Bütün bu açıklamalarım benim açımdan Dünyanın En Güçlü Adamı nasıl bir şey olduğunu açıklamıştır umarım.
Amirali öylece pataklayabilseydi, aynısını Kizaru'ya ve Kuzan'a da yapardı. Ancak yapamadı. Aka'yı da gafil avladığı için gömebildi. Ki yüzünün yarısını da verdi. Gafil avlamadan başa baş bir dövüşte hemen indiremez çünkü açık verdirmek kolay değil. Uzun sürecek bir dövüş ise her an hastalığı nüksedecek, kalbi tekleyecek biri için yokuş aşağı bir yoldur. WB hastalığı ilerlediğinden itibaren dünyanın en güçlü adamı değildir. En güçlü kalamayacağını WB de söylüyor.

Amirali öylece pataklayabilseydi, aynısını Kizaru'ya ve Kuzan'a da yapardı. Ancak yapamadı. Aka'yı da gafil avladığı için gömebildi. Ki yüzünün yarısını da verdi. Gafil avlamadan başa baş bir dövüşte hemen indiremez çünkü açık verdirmek kolay değil. Uzun sürecek bir dövüş ise her an hastalığı nüksedecek, kalbi tekleyecek biri için yokuş aşağı bir yoldur. WB hastalığı ilerlediğinden itibaren dünyanın en güçlü adamı değildir. En güçlü kalamayacağını WB de söylüyor.
Şimdi öncelikle Babalığın Kizaru ve Kuzanla anlık çatışmalar dışında Akainu gibi bir dövüşü olmadı o kıyaslama bu açıdan manasız. Ayrıca şunu görüyorum ki hala benim en güçlü tabirinden ne anladığımı anlatamamışım. Bunu daha önce anlattığımda anlayan ve katılmayan insanlar da vardı katılan insanlar da. Ben zaten çıkıp babalık marinefordda en iyi halinde de demiyorum. Öncelikle dediğim altını çizdiğim şey bu ünvanın anlık değişen bir ünvan olmadığı ki bunu daha iyi anlatmak için örnekler verdim.

Akainuya yüzünün yarısını vermiş demişsin ben vermedi demedim. Zaten o aşamada adam ölmeyi kafayı koymuş yüzünü verse ne olur vermese ne olur. O saldırıda Babalığın yüz ifadesinden bu anlaşılıyor. Neden Dünyanın en güçlü adamı işte biliyor musun? Bu güçten düşmüş haliyle amirali yeniyor. Ki o amiraller yonkoulardan sonra en büyük güç olarak anılıyor ve birçok kişinin yonkou seviyesine çıkarttıkları o Köpek o durumdaki Babalığı bile yenemiyor. Ondan sonra yonkou seviyesi, oldu canım şimdi yenemeyeceksin de ne zaman yeneceksin. O şahsiyet kendine güvenseydi Squardoya bıçaklatmazdı ayrıca. İşte bu yüzden dünyanın en güçlü adamı.

Niye mi dünyanın en güçlü adamı savaş sounda gördüğümüz üzere bir sürü kılıç darbesi mermi gülle yemesine rağmen o hastalıklı durumda nasıl bir canavar olmasından dolayı o ünvana sahip. Neden mi dünyanın en güçlü adamı yüzünün yarısı yokken hayvan gibi dövüşmeye devam edip Teache yarım attığından dolayı Dünyanın en güçlü adamı.

Dünyanın En Güçlü Adamı demek en zayıf anında bile düşmanlarınla başa baş dövüşmen o dövüşleri neye mal olursa olsun kazanabilmek demektir. Babalık bu savaşta hiç VS kaybettimi? Hayır. Babalığın yerinde başkası olsa bu durumda Babalığın yapabileceklerini yapamayacağı için Babalık Dünyanın En Güçlü Adamı. Çünkü o Dünyanın En Güçlü adamı ve en zayıf halinde bile amiral yenebilecek durumda. Hatta son olarak şunu da belirteyim savaş ortamı değil de 1 vs 1 olsa bir Allahın kulunun şansı yok. Örnek Squardo olayı...

Şimdi öncelikle Babalığın Kizaru ve Kuzanla anlık çatışmalar dışında Akainu gibi bir dövüşü olmadı o kıyaslama bu açıdan manasız. Ayrıca şunu görüyorum ki hala benim en güçlü tabirinden ne anladığımı anlatamamışım. Bunu daha önce anlattığımda anlayan ve katılmayan insanlar da vardı katılan insanlar. Ben zaten çıkıp babalık marinefordda en iyi halinde de demiyorum. Öncelikle dediğim altını çizdiğim şey bu ünvanın anlık değişen bir ünvan olmadığı ki bunu daha iyi anlatmak için örnekler verdim.

Akainuya yüzünün yarısını vermiş demişsin ben vermedi demedim. Zaten o aşamada adam ölmeyi kafayı koymuş yüzünü verse ne olur vermese ne olur. O saldırıda Babalığın yüz ifadesinden bu anlaşılıyor. Neden Dünyanın en güçlü adamı işte biliyor musun? Bu güçten düşmüş haliyle amirali yeniyor. Ki o amiraller yonkoulardan sonra en büyük güç olarak anılıyor ve birçok kişinin yonkou seviyesine çıkarttıkları o Köpek o durumdaki Babalığı bile yenemiyor. Ondan sonra yonkou seviyesi, oldu canım şimdi yenemeyeceksin de ne zaman yeneceksin. O şahsiyet kendine güvenseydi Squardoya bıçaklatmazdı ayrıca. İşte bu yüzden dünyanın en güçlü adamı.

Niye mi dünyanın en güçlü adamı savaş sounda gördüğümüz üzere bir sürü kılıç darbesi mermi gülle yemesine rağmen o hastalıklı durumda nasıl bir canavar olmasından dolayı o ünvana sahip. Neden mi dünyanın en güçlü adamı yüzünün yarısı yokken hayvan gibi dövüşmeye devam edip Teache yarım attığından dolayı Dünyanın en güçlü adamı.

Dünyanın En Güçlü Adamı demek en zayıf anında bile düşmanlarınla başa baş dövüşmen o dövüşleri neye mal olursa olsun kazanabilmek demektir. Babalık bu savaşta hiç VS kaybettimi? Hayır. Babalığın yerinde başkası olsa bu durumda Babalığın yapabileceklerini yapamayacağı için Babalık Dünyanın En Güçlü Adamı. Çünkü o Dünyanın En Güçlü adamı ve en zayıf halinde bile amiral yenebilecek durumda. Hatta son olarak şunu da belirteyim savaş ortamı değil de 1 vs 1 olsa bir Allahın kulunun şansı yok. Örnek Squardo olayı...
İşte bu noktada Sakazuki'nin neden Filo amirali olmayı Kuzandan daha çok hak ettiği ortaya çıkıyor. Sengoku gibi Savaşı kazanmak için her şey mübahtır kafasında. Düşmanı manipüle etme konusunda üstüne yok. Dediğin gibi o dövüşü Beyazsakal savaşıda Sengoku ve Sakazuki kazandı. Güzel açıklıyorsumn ama boşuna yoruyorsun kendini ne argüman sunarsan sun Amiral = İmparator denkleminden vaz geçmiyor insanlar

İşte bu noktada Sakazuki'nin neden Filo amirali olmayı Kuzandan daha çok hak ettiği ortaya çıkıyor. Sengoku gibi Savaşı kazanmak için her şey mübahtır kafasında. Düşmanı manipüle etme konusunda üstüne yok. Dediğin gibi o dövüşü Beyazsakal savaşıda Sengoku ve Sakazuki kazandı. Güzel açıklıyorsumn ama boşuna yoruyorsun kendini ne argüman sunarsan sun Amiral = İmparator denkleminden vaz geçmiyor insanlar
Ne derse desinler mangakanın nasıl çizdiği nasıl yansıttığı belli. O yüzden bildiğimizden şaşmayız...

Şimdi öncelikle Babalığın Kizaru ve Kuzanla anlık çatışmalar dışında Akainu gibi bir dövüşü olmadı o kıyaslama bu açıdan manasız. Ayrıca şunu görüyorum ki hala benim en güçlü tabirinden ne anladığımı anlatamamışım. Bunu daha önce anlattığımda anlayan ve katılmayan insanlar da vardı katılan insanlar da. Ben zaten çıkıp babalık marinefordda en iyi halinde de demiyorum. Öncelikle dediğim altını çizdiğim şey bu ünvanın anlık değişen bir ünvan olmadığı ki bunu daha iyi anlatmak için örnekler verdim.

Bir kere Aka kendine güvenseydi bıçaklatmazdı argümanın ikna edici değil. Savaştalar ve düşmanı zayıflatmak için her yolu denemeleri mantıklı. Squardo'yu kullanmadan yenemeyiz dediği için yapmıyor bunu. Galibiyetin ihtimalini arttırmak için yapıyor.

Senin en güçlü tanımın "feat" lerden ibaretse, evet dünyanın en güçlü adamına yakışan feat ler sergiledi ancak bisentosunu elleri cebinde karşılayan bir Saka, saldırdığı halde zarar veremediği Kuzan ve Kizaru var.

1v1 de hastalığı onu etkileyeceği için kaybedeceği isimler var. O kılıcı yemese de hastalığı nüksedecek ve bir yerde açık verecekti.

Sen kendi kriterlerine göre en güçlü diyorsun. Ben 1v1 de yenileceği isimler olduğunu düşündüğümden en güçlü değil diyorum.

Bir kere Aka kendine güvenseydi bıçaklatmazdı argümanın ikna edici değil. Savaştalar ve düşmanı zayıflatmak için her yolu denemeleri mantıklı. Squardo'yu kullanmadan yenemeyiz dediği için yapmıyor bunu. Galibiyetin ihtimalini arttırmak için yapıyor.
O yüzden bir ayağı çukurda ihtiyarı yenemedi di mi? Yoksa istese yenerdi. Bu Köpek işine gelince ona buna havlayan, Shanks falan görünce süt dökmüş kediye dönen kişiydi aynı kişiden bahsediyoruz herhalde. Adaletin Yılmaz Savunucusu (!)

Senin en güçlü tanımın "feat" lerden ibaretse, evet dünyanın en güçlü adamına yakışan feat ler sergiledi ancak bisentosunu elleri cebinde karşılayan bir Saka, saldırdığı halde zarar veremediği Kuzan ve Kizaru var.
Feat yerine Türkçe kullanmalısın öncelikle. Türkçe karşılığı varken yabancı kelime kullanmak yasak. Ben senin tabirinle "feat" özelinden gitmiyorum. Bir çerçeve çiziyorum. Kizaru ve Kuzanla ilgili durumu söyledim. Onlar öncelikle Marco ile Jozuyu yensin de adam akıllı sonra konuşuruz. Saka konusunda ise argüman bulamayıınca ayak mevzusuna mı girdin. Yıllardır tartışırım bu argümanı da ilk kez duydum. Tamam adam bir yonkou değil ama amiral yani. Bir şeyler yapsın bir zahmet gitsin tek yesin demiyorum gerçi tek yedi sonra di mi Babalığa küfür ede ede yerin dibini boyladı :D

1v1 de hastalığı onu etkileyeceği için kaybedeceği isimler var. O kılıcı yemese de hastalığı nüksedecek ve bir yerde açık verecekti.

Sen kendi kriterlerine göre en güçlü diyorsun. Ben 1v1 de yenileceği isimler olduğunu düşündüğümden en güçlü değil diyorum.
Zaten ben bunun cevabını bir evvelki mesajda verdim. Kaidou, Koca Ana ve Shanks. Ben onu Marineford özelinde yazdım.

Bence MF'deki hali o kadar hastalığa rağmen (yaşlılığı bir etmen saymıyorum, Rayleigh, Garp, Sengoku gibi elemanlar hâlâ taş gibi) 1v1 bir durumda diğer İmparatorları alırdı bence. MF'de hasta olması bir yana tayfası zarar görmesin diye de kendisini bir nebze tutmuştu. Geri çekilme emri verdikten sonra saniyeler içinde Marineford'u ne hale soktuğunu gördük.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık