Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Marco

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 255 90.1%
  • Sevmem.

Kullanılan: 28 9.9%

• Kullanılan toplam oy
    283
Az önce Marco'nun ödülüyle ilgili küçük bir detayı fark ettim, buraya da yazayım dedim. Bir bakalım.

:beli:1,374,000,000

''3, 7, 4'' sayılarının Japonca yazılışı ''San, Nana, Shi'' şeklinde olabiliyor. Şimdiyse buradaki kelime oyununu bulabilmek için gereken harflere vurgu yapalım.

sAn NANA Shi

Evet, ananas! ? Sıraya göre gidersek çift ''n'' ile ANNANAS oluyor aslında ancak pek bir şey de fark etmiyor. Sonuçta ardışık harfleri takip ettiğimizde Marco'nun ta kendisine ulaşabiliyoruz. Belki diyeniniz olur ananas Türkçe kelime değil mi diye ama hayır, dünya genelinde bir ad olsa gerek. Mesela İngilizcede ''pineapple'' dışında ''ananas'' da deniyormuş zaten. Anlaşılan Oda, bu sefer Japoncayı kullanmamış.

Aynı Yonko ödüllerinde yaptığı gibi karakterle ilişkili bir kelimeyi ödüle yerleştirmiş işte. Hoş detaymış.
İngilizce dışında çoğu dilde ananas diye geçiyor zaten.

Teach ve Thatch'in sayılmadığı senaryoda bana öyle geliyor.
Marco
Jozu/Ace
Ace/Jozu
Vista
İzo
Tnatch çizilmiş olmak için çizilen tabirine en çok yakışan karakter ya. Adam geçmişte bile gözükmedi Oda'nın kafasında o kadar yeri yok gibi. Sonradan değinir mi bilmiyorum da seride de 2 3 kare anca gözükmüştür. Bence bu güç dengeleri içinde anmaya değer bir yanı yok.

Az önce Marco'nun ödülüyle ilgili küçük bir detayı fark ettim, buraya da yazayım dedim. Bir bakalım.

:beli:1,374,000,000

''3, 7, 4'' sayılarının Japonca yazılışı ''San, Nana, Shi'' şeklinde olabiliyor. Şimdiyse buradaki kelime oyununu bulabilmek için gereken harflere vurgu yapalım.

sAn NANA Shi

Evet, ananas! ? Sıraya göre gidersek çift ''n'' ile ANNANAS oluyor aslında ancak pek bir şey de fark etmiyor. Sonuçta ardışık harfleri takip ettiğimizde Marco'nun ta kendisine ulaşabiliyoruz. Belki diyeniniz olur ananas Türkçe kelime değil mi diye ama hayır, dünya genelinde bir ad olsa gerek. Mesela İngilizcede ''pineapple'' dışında ''ananas'' da deniyormuş zaten. Anlaşılan Oda, bu sefer Japoncayı kullanmamış.

Aynı Yonko ödüllerinde yaptığı gibi karakterle ilişkili bir kelimeyi ödüle yerleştirmiş işte. Hoş detaymış.
Ödülü veren Luffy olsaydı ve türkçe bilseydi bu detay isabet olurdu

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık