Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Manga Önerileri

Okuduklarını yazarsan daha sağlıklı yardımcı olabiliriz. ;) Toriko diyeceğim, onu okuyorsundur sen mesela.
Hocam şunları okudum valla

Veritas

The Breaker (iki serisinide)

Sun Ken Rock

Toriko dediğiniz gibi :D

Berserk

Gantz'a bakmıştım ama pek hoşuma gitmedi nedense gerçi manganın başında en sevdiğim adam ölünce bıraktım direk :D

Birde TGOHS

Bu kadar galiba.

Kaan4259

Hollyland'e hemen şimdi başlıyorum zaten işsiz olduğum için manga okumak kolay oluyor :D

thosy

Arkadaşlar ben One Piece ve Toriko tarzında bir shounen manga arıyorum. Çok çok iyi olması gerekmez, kendini okutsun yeter.
Bir de Berserk gibi fantastik (elfler, büyücüler, ejderhalar vb.)bir evrende geçen manga arıyorum, seinen türünde olursa daha iyi olur.
Son olarak da tavsiye edebileceğiniz çok başarılı seinen mangalar varsa öğrenmek isterim.

Manga listem şöyle.
ID serisinde büyücü, elf, cüce, ejderha vb. ne ararsan var. Bir göz at istersen. Magi serisi var büyücü var içinde, güzel de bir seri. Peri, elf filan yok ama başka değişik şeyler var. Fairy Tail'in mangasını da okuyabilirsin, biraz ecchi var ama rahatsız olmuyorsan zevk alarak okuyabileceğin bir seri.

Hunter x Hunter, Trace-Trace 1.5 serilerine bakabilirsin. Bu ikisi One Piece ve Toriko serilerine dövüşlerde kullanılan yetenekler açısından benziyor. Trace serisinde neden olduğu bilinmiyor ama değişik yetenekleri olan insanlar var, şeytan meyvesi yemiş insanları andırıyor baya. Aralarında geçen dövüşleri izlemek eğlenceli oluyor. Güzel bir seri. Hunter x Hunter'da her insanda bulunan ama çok çalışma ile ortaya çıkan yetenekler var, o da güzel bir seri.

Bunlar dışında Tower of God, Ares, Hystories Strongest Disciple Kenichi, Transfer Student Storm Bringer serilerini öneririm.

@Solid Snake; Claymore'u deneyebilirsin biraz Berserk tarzındadır. Shounen olarak manga bilmiyorum ancak izleme listende gözüme çarptı HunterxHunter izlemeni tavsiye edebilirim. Mangası biraz sönük sanırım animesi yanında.
Claymore'u okuyordum zaten ama 2-3 senedir anime-mangalardan uzaktım, MyAnimeList'te de eklememişim nerede kaldığımı unuttum o yüzden. Hunter x Hunter'ın ilk anime serisini izlemiştim birkaç bölüm, hoşuma gitmişti. Yeni seriye de bakmayı düşünüyorum. Teşekkürler önerin için.

@frtztrk
@Solid Snake
Toriko ve OP gibi sürükleyici manga istiyorsan The Breaker dene. Veritas'a çok benziyor zaten. Ama çizimleri çok daha güzeldir. Manhwa'lardan ID var. Çok methediyorlardı. Onu da deneyebilirsin. Ama benim önereceğim asıl manga Hokuto no Ken. Bunu kesinlikle oku. Shounen - Seinen türündedir. Çizimleri seinen tarzı zaten. Aksiyon da hiç bitmez.
The Breaker sürükleyici diyorsan bakmak lazım o zaman. Id'ye biraz göz attım, benim aradığım tarzda gibi duruyor. Hokuto no Ken'e de bakacağım. Tavsiyelerin için teşekkürler.

ID serisinde büyücü, elf, cüce, ejderha vb. ne ararsan var. Bir göz at istersen. Magi serisi var büyücü var içinde, güzel de bir seri. Peri, elf filan yok ama başka değişik şeyler var. Fairy Tail'in mangasını da okuyabilirsin, biraz ecchi var ama rahatsız olmuyorsan zevk alarak okuyabileceğin bir seri.

Hunter x Hunter, Trace-Trace 1.5 serilerine bakabilirsin. Bu ikisi One Piece ve Toriko serilerine dövüşlerde kullanılan yetenekler açısından benziyor. Trace serisinde neden olduğu bilinmiyor ama değişik yetenekleri olan insanlar var, şeytan meyvesi yemiş insanları andırıyor baya. Aralarında geçen dövüşleri izlemek eğlenceli oluyor. Güzel bir seri. Hunter x Hunter'da her insanda bulunan ama çok çalışma ile ortaya çıkan yetenekler var, o da güzel bir seri.

Bunlar dışında Tower of God, Ares, Hystories Strongest Disciple Kenichi, Transfer Student Storm Bringer serilerini öneririm.
Önerdiğin fantastik serilerden benim aradığım tarz daha çok Id gibi sanırım.
Trace ilgimi çekti ona bakacağım. Hunter x Hunter'a da ya animesinden ya da mangasından başlayacağım. Tavsiyelerin için teşekkürler.

Off Veritas neydi öyle. Bütün karakterlerin kendine has dünyası var. Vera dışında kimsenin gerçek gücü bilinmiyor. Herkes kendi Veritas'ı için çabalıyor. Harika bir seriydi. Ama hiç olmayacak yerde bitti. Keşke devamı da çıksa :(

Hacı bu veritas ile The breaker benziyor diyorlar harddiskte duruyor ikiside. Hangisi daha hoş? Boş zamanlarımda okurum.
Bir takım benzerlikler var evet. Ama ben Veritas'ı çok beğenmedim. The Breaker daha hoş ve güzel. İlk The Breaker sonra 2. serisi The Breaker New Waves'i oku. Sonra da Veritas'ı okumak istersen okursun.

thosy

Hacı bu veritas ile The breaker benziyor diyorlar harddiskte duruyor ikiside. Hangisi daha hoş? Boş zamanlarımda okurum.
Veritas'ın sonu güzel değil. Devamı olması gerekirdi. Breaker'ı tercih ederim ben. Çok uzun seriler değil zaten ikisini de oku. :D

Veritas'ın sonu güzel değil. Devamı olması gerekirdi. Breaker'ı tercih ederim ben. Çok uzun seriler değil zaten ikisini de oku. :D
Hocam biterken zaten part1 son yazıyor. Part2 yok sıkıntı orada :D

High school of the dead kaldığı yerden mangası devam edecekmiş. Veritas'da bir süpriz yapsa ne güzel olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık