Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin Kaido'yu Teke Tek Dövüşte Yenmesi Mantıklı mı?

Luffy'nin Kaido'yu teke tekte alması mantıklı mı?

• Kullanılan toplam oy
    161
Herkes ortak nokta da hem fikir ama aynı şeyi kendi sevdiği karakterleri içinde görmeli hiç birinin güçlenme senaryosu bile işlenmedi. Ol dedi ve oldu!
Keşke ana karakterden biraz zaman ayırıp işleseydi çok memnun olurdum şahsen.
Bence burada ki sorun shounen olması direk bilerek yapıyor.

Dof olayı özellikle herifi tam yamultcak haki bitiveriyor 1 2 bölüm dram kasıyor. Komiklik olsun diye Crackere bisküvi veriyor. Dünyanın en sert seylerinden biri falan. Bisküvi lan bu bisküvi. :D Anamı dövü anlamadım gerçi ama. :(
Shounen de bir yere kadar. Luffy dopingli G4 ile geçici olarak o seviyelere çıkacağına direkt o seviyede gelse kimse bir şey demezdi. Doffy'de o kadar zorlanmasına şaşırmıştım mesela. Sonra bir de bunun üstüne Doffy'i komutan bile edip etmeyeceği belli olmayan bir seviyede lanse etti. O zaman insan ister istemez diyor bu yonkou ne kadar güçlüdür nasıl inecek diye. Onu da güzel işleyemedi. Luffy'i daha güçlü tasarlamalıydı baştan. Ya da yonkouyu bu kadar uçurmamalıydı. Ya da aradaki dövüşleri daha iyi ayarlamalı basamakları düzgün çıkarmalıydı.

Üye silindi 5781

Zaten benim mükemmel yaptı Goda ? gibi bir iddiam yok. Ayrıştığımız nokta mantıksızlık seviyesi.

Daha spesifik konuşayım, @Taisho 'nun da dediği üzere şu kurguda tek mantıksız şey Luffy'nin başta tek yemesiydi. Eğer Luffy tek yemeseydi ilk şıkkı işaretler geçerdim. Ama shounenlerin janrı böyle biraz da. Bana göre örneği olmamış bir şey de değil. Lucci konusu bunun bir tık altıydı işte.
Valla ne yalan söyleyeyim bence Arc.'taki en mantıklı şey Luffy'nin tek yemesiydi :hhh:

Yorumları okudukça daha net anlıyorum ki ne boş bir tartışma... Mantık aradığınız bu seride şeytan meyvesi, uçan adalar, dünyayı dört parçaya bölen kırmızı hatlar var:hhh:
Seri içindeki mantığa göre bakarsanız%100 mantıklı luffy hep böyleydi birinden görür ve yapar.
Çok yanlış ve hatalı bir bakış açısıyla yaklaşıyorsun. Fantastik eserlerde normalde olmayan şeylerin varedilmesi ayrı şey, tutarlılık ayrı şey. Bir eseri yukarı taşıyan unsurlardan birisi de tutarlılıktır. Bir evren inşa edersin kurallarını belirlersin ve buna göre hareket edersin.

Çok yanlış ve hatalı bir bakış açısıyla yaklaşıyorsun. Fantastik eserlerde normalde olmayan şeylerin varedilmesi ayrı şey, tutarlılık ayrı şey. Bir eseri yukarı taşıyan unsurlardan birisi de tutarlılıktır. Bir evren inşa edersin kurallarını belirlersin ve buna göre hareket edersin.
Bende onu diyorum serinin tutarlılığına göre luffy hep böyleydi her kullandığı teknik başkasında gördüğü bir şeydi ve bunu kendine maal etti. Tutarlılık konusuna bakmıyorum mantık konusu daha farklı.
Mantık konusunda bakarsak;
Seri tamamen mantık çerçevesinin dışında ama tutarlı. Dünyamızdaki mantık ile bakmak bu konuya netlik kazandırmıyor seriye göre mantık aradığında ise tamamen mantıklı geliyor.

İşte dedim ya bu meselenin diğer dövüşlerden daha fazla göze batma sebebinde psikolojik etmenler de etkili :D. Yonkou=god olarak görünce yıllarca Luffy cücesinin dayak atması batıyor, en ufak kurgu hatasında affetmiyoruz :D
@Capori doğruya doğru bu bir gerçek. Nasıl Zoro, Killerın bir atağına bayılıp bir enma ile Kaido ve Linlin'in atağına az da olsa maruz kalabildiyse.. veya saldırı attığı Apoo ayağa kalkıyor da Kaido, yarılıyorsa, Luffy'nin tek yemeside aynı absürtlükte.

Enies Lobby'e gerek yok. Crocodile, Daz ve Bon'a yarım atar.

Arlong'ta 2v1 Zoro ve Sanji'ye yarım atmıştı. Evet biliyorum o aralar Zoro, komaya girmişti hatta o yüzden ilk defa Sanji, Sağ kolu kesmiş, Zoro, üç numarayı almıştı. Ama ölçü yine belli eğer böyle yaralı olmasaydın muhtemelen burnumu çizerdin demişti Arlong. Sonra ne oldu, evet doğru bildiniz. Luffy o burunu kırdı, kelimenin tam anlamıyla yamulttu
Yaaa anlat anlatttt. Ne güzel hikayeler bunlar :)

Bu burnumu anca keserdin diyen Arlong, Zoro'nun yarasını görünce g*t*ndeki solungaçları içine kaçan Arlong değil mi ? Hayatında öyle bir yara görmemiş ve bu yaraya rağmen Zoro gözlerini kendine dikince o an için adını sorsalar Yusuf Yusuf diyecek Arlong asdffds. Zoro sağlam olsaydı da görseydik burnunu mu kesiyordu yoksa burnunu kesip başka bir yerine monte mi ediyordu :)

Bu arada Visky Peak Arlong Park'tan sonraydı dimi ? :hmm:Hani sana göre Arlong Park Luffy>Zoro ya o açıdan şey ettim :fool:

Croco Daz ve Bon'a kaç atar bilemem ama Zoro tek atmıştı onu biliyorum shshshsh. Ayrıca o arcta silahlanma uyandıran ilk Hasır'ın Zoro olduğunu da hatırlatır esenlikler dilerim.

E. Lobby hakkında konu açmıştım detaylara oradan ulaşmak mümkün.

Vs. vs.

Naruto: Senin mod.
Bleach: Vaizard, Fullbring falan yeni bir güç ekleten power uplardı.

Bu güçlendirmeler evrenlerinde enerji kaynağı odaklı güçlendirmelerdi. Kullandığın enerji kaynağına göre tekniğinin gücü artıyordu. Hayvani güçlendirmeler olsalar da farklı oldukları bir tip enerji oldukları için neyse diyebiliyordun.
Naruto serisinde mesela benim 10 birim çakralı yumruğum senin 10 birim çakralı vuruşuna denkti saf çarpışmalarda. Bir birim doğa çakrası 1000 birim çakra yapmışlar, tamam dersin.

One piece serisinde haki kullanım limiti olan ve kişiden kişiye gücü değişen bir güç.
Luffy'nin g4'te hakisinin bitmesi 'haki havuzu' ile ilgili olsun.
Luffy'nin yumruklaşmadan sonra eli acıyıp "Hakim, onunki kadar güçlü değil" demesi 'haki rengi' olsun. Veya renk dediğim olaya Rayleigh'in h.haki'ni eğitimle geliştiremezsin yalnızca potansiyeline bağlıdır falan demesi.

One piece evreninde haki hem havuza hem de renge bağlı olarak değişiyor. Daha fazla haki basmak havuzdan kullanıp daha güçlü vurmana olanak sağlıyor bazı ileri haki tekniklerinde (taşırma, içten patlama vs).

Luffy'nin power up aldığı yer b.haki + h.haki yapması. Nasıl işlenmiş, sonucu ne tam belli değil ama yeni bir güç yok ortada. Ee aynı gücü rakip de kullanıyor. Yani soğukkanlı bir Katakuri'nin Kaido'ya ağız burun dalıp kan alması hoşuma gitmeyeceği için Luffy'nin anında üstünlük kurması da hoşuma gitmedi.

Not: Güç dinamiklerinde katılmadığınız durum olursa tartışmak isterim. Kavramları mangada açıklanmadı diye şimdi salladım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık