Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy'nin En Güçlü Rakibi

Luffy'nin En Güçlü Rakibi?

• Kullanılan toplam oy
    134
Ben WB'nin kestiğini söylemedim mesajlarım da o BB'nin aptallığı o konuya girme gereği bile hissetmedim, benim düşüncem haki meyve gücünden daha üstün kapatmasa bile dokunduğu kısmı engelliyor ve eğer senin hakin ondan güçlüyse onun meyve gücüyle yaptığı saldırıları da engelliyorsun 3 amiralin WB'nin saldırısına karşı yaptığı haki savunması buna bir örnek, etkilenmediler bile. Başka bir örnek olarak da vücudu haki kaplı Vergo'nun Law tarafından meyve gücüyle kesilmesi buda hakisinin ondan aşağı olmasının sonucu velhasıl BB ile Akainu arasında olan bir savaşta hakisinin yüksek olanın kazanacağına inanıyorum.
Wb'den bir deprem basıncı yiyen BB'nin feleği şaşıyor bir de deprem meyvesinin combinesiyle dünyanın en güçlü adamından darbe yedikten sonra tekrardan onun karşısına çıkan bir Akainu var fiziksel güç/dayanıklılık dediğin böyle olur benim gözümde.
Senin görüşüne de saygı duyarım tabi.
Bak anladım ne demek istediğini ama sen beni anlamadın.Ya da ben anlatamadım sana.

Amirallerin yaptığı o şey farklı bir şey.Orada doğrudan yumruk yemiyorlar.Doğrudan yumruk yiyen Akainu var onun da ne kadar etkilendiğini tipi belli ediyor.Teach'in yapacağı da doğrudan vurmak.Çeker karanlık ile vurur.

Haki savunmasına da itiraz etmiyorum ama bu adamın haki savunması yok işte meyve savunması var.Gura gura ile bloklar veya karanlık ile iptal eder WB'de yaptığı gibi.Gene Ace gibi ada büyüklüğünde saldırısı olan birini yenmiş bu herif.Demek ki yami yami gerçekten çok işlevsel.Senin Law kesiyor dediğin yerde haki kullandı mı belli değil.Kullanmış kabul edelim meyve + haki gücü demek o.Doğrudan kılıca haki yükleyip aşmıyor yani.Meyve + haki.Adayı bölüyor adam.Meyvenin ne kadar büyük nimet olduğunu bu adamda görüyoruz.Güzel bir paramecia ama en güzeli değil en güzeli Teach'te.Bugün Law-Zoro tartışmaları dönüyor çoğu kişiyi Law daha iyi demeye iten en büyük etken hakisi veya dayanıklılığı değil tek atan meyvesi.

Darbe aldığında da haki sayesinde hasarı azaltırsın.Bu adam hasarı azaltmıyor ama hasara dayanabiliyor gene de.WB'yi düşün 100lerce yara aldı dayandı tanktı kısaca.BB de tank.WB kadar dayanıklı mıdır bilinmez elbette ama şu var WB kadar kolay darbe yemez 2 tane muazzam meyvesi sayesinde.

Sonra Akainu dayanıklı zaten ama Teach'e de bir şey olmadı ki abi kafasına doğrudan yedi depremi.Ama öldürün şunu dedi zehahahaha diye güldü.Sağlamdı epey.Sonra burayı yıkacağım diye millete atarlandı.Gayet sağlamdı bir de heyecan vardı adamda yeni meyvenin getirdiği :D O da çok dayanıklı yani.

Özetle:

Haki eksikliğini muazzam saf gücü + 2 meyvesi ile gideriyor.
Savunma zaafını gene meyveleri ile absord ederek gideriyor.

Bak anladım ne demek istediğini ama sen beni anlamadın.Ya da ben anlatamadım sana.

Amirallerin yaptığı o şey farklı bir şey.Orada doğrudan yumruk yemiyorlar.Doğrudan yumruk yiyen Akainu var onun da ne kadar etkilendiğini tipi belli ediyor.Teach'in yapacağı da doğrudan vurmak.Çeker karanlık ile vurur.

Haki savunmasına da itiraz etmiyorum ama bu adamın haki savunması yok işte meyve savunması var.Gura gura ile bloklar veya karanlık ile iptal eder WB'de yaptığı gibi.Gene Ace gibi ada büyüklüğünde saldırısı olan birini yenmiş bu herif.Demek ki yami yami gerçekten çok işlevsel.Senin Law kesiyor dediğin yerde haki kullandı mı belli değil.Kullanmış kabul edelim meyve + haki gücü demek o.Doğrudan kılıca haki yükleyip aşmıyor yani.Meyve + haki.Adayı bölüyor adam.Meyvenin ne kadar büyük nimet olduğunu bu adamda görüyoruz.Güzel bir paramecia ama en güzeli değil en güzeli Teach'te.Bugün Law-Zoro tartışmaları dönüyor çoğu kişiyi Law daha iyi demeye iten en büyük etken hakisi veya dayanıklılığı değil tek atan meyvesi.

Darbe aldığında da haki sayesinde hasarı azaltırsın.Bu adam hasarı azaltmıyor ama hasara dayanabiliyor gene de.WB'yi düşün 100lerce yara aldı dayandı tanktı kısaca.BB de tank.WB kadar dayanıklı mıdır bilinmez elbette ama şu var WB kadar kolay darbe yemez 2 tane muazzam meyvesi sayesinde.

Sonra Akainu dayanıklı zaten ama Teach'e de bir şey olmadı ki abi kafasına doğrudan yedi depremi.Ama öldürün şunu dedi zehahahaha diye güldü.Sağlamdı epey.Sonra burayı yıkacağım diye millete atarlandı.Gayet sağlamdı bir de heyecan vardı adamda yeni meyvenin getirdiği :D O da çok dayanıklı yani.

Özetle:

Haki eksikliğini muazzam saf gücü + 2 meyvesi ile gideriyor.
Savunma zaafını gene meyveleri ile absord ederek gideriyor.
Bende seni anlıyorum ama iki karakter arasında kurduğumuz hayaller farklı bizim sanırım bu yüzden orta yolu bulamıyorum, çabalamanın da bir anlamı kalmıyor :D

Bende seni anlıyorum ama iki karakter arasında kurduğumuz hayaller farklı bizim sanırım bu yüzden orta yolu bulamıyorum, çabalamanın da bir anlamı kalmıyor :D
Doğrudur.Misal ben Shanks'ı rakip olarak görmem çünkü Luffy için canını verebilecek birisi olarak görüyorum onu.Luffy'nin önüne çıkmayı bırak önünü açar gibi geliyor daha da.Ama bir bakıyorsun oy atanlar çıkıyor.Herkesin düşüncesi farklı tabi.Ki böyle olması da güzel.Rengarenk.Tek düze olsa berbat olurdu.

Karasakalın şu anda Shanks veya Kaido kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum.Onları yenmesi için aşırı iyi hakisinin olması gibi.Big mom' un da çok güçlü çıkacağını düşünmüyorum diğer yonkou ile kıyaslarsak tabi.:DKara sakal daha da güçlenip Luffy' nin ilerideki en güçlü rakibi olacakmış gibi geliyor.

Karasakalın şu anda Shanks veya Kaido kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum.Onları yenmesi için aşırı iyi hakisinin olması gibi.Big mom' un da çok güçlü çıkacağını düşünmüyorum diğer yonkou ile kıyaslarsak tabi.:DKara sakal daha da güçlenip Luffy' nin ilerideki en güçlü rakibi olacakmış gibi geliyor.
Abi niye herşeyi hakiye bağlıyorsunuz ki onu anlamadım :D Mesela Amiraller hep meyve ustalığı sayesinde dövüşüyor, hakileri var ama meyveleri daha ön planda. Ondan sonra kendi seviyelerine göre kıyaslarsak, Monet ve Tashigi bir birine denk karakterler ama haki kullanan Tashigi, meyve kullanan Monet'e yeniliyodu. Ondan sonra 2 sene önce Luffy haki kullanamıyordu ama gear2 tekniği ile haki kullanan Sandersonia - Marigold'u yendi. Kizaru gayet denk dövüştü ışık meyvesi ile Ray-san'a karşı. :)

akainu ya son boss ya da hükümete sırt çevirip op'nin ihanete dair en iyi plot twistini yapacak kişi alın bu mesajın capsını
Kaidou ile arasında kaldım ama Kaidoudaki Luffy'nin göğsündekine benzer yara yüzünden Akainuya gitti oyum

Bence Kutsal Ejderler'in torunları mı olur ya da Hükümetten birileri mi olur bilmiyorum. Ama şu ana kadar gördüklerimizden olmayacak gibi. Eğer gördüklerimizden biri olacaksa. Shanks, Teach başı çeker bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık