Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Luffy'nin Eksikliği

Alpamis

Goku ciddiyetsiz ve aptal değil, sadece saf. Ciddiyetsizlik ve aptallık Luffy'e özgü yetenekler, hiç öyle şonen sınıfına has bir şey gibi söylemeyin, değil çünkü. Kenshiro gibi, Toriko gibi, Himura Kenshin gibi örnekleri var. Şimdi düşünüyorum, Naruto ile İçigo bile böyle değil. O derece yani. Komiklik unsuru olsun diye karakterlerin ayak altına alındığı yerler olur ama karakter özelliği olarak Luffy'den başka pek görmeyeceğimiz bir özellik bu.
Yeri geldiğinde hepsinde ciddi oluyor. Farklı bir karaktere bürünüyor. Kommedi unsuru olarak Luffy'i çok kullanıyor Oda. Bleach'de komedi yapmaya çalışıyor ama başaramıyor.

Valla Luffy size göre gereksiz aptal yada umursamaz herneyse bu özelliklerinden dolayı seviliyor , hatta sevmemin ana sebebi. Adam detaylara takılmıyor. Direk olaya geçiyor o yüzden güzel zaten herkesin bir özelliği var tayfada birleşince bir olan. O yüzden Luffy bilmesede olur. Küçüklüğünden beri hiç değişmemiş adam. Sabo , Ace hemen bunu söylüyor Shanks'ı örnek alıyor bu konularda. Aynı Shanks gibi bence size göre eksik olan özellikler bence Luffy'i farklı kılıyor. Detayları napacak döve döve herkesi zaten Kk olucak diğerleri onu ilgilendirmiyor. Umursamazlık cesaret yüksek. Bence bilmesine gerekte yok. Luffy'i Luffy yapanda bu zati.

Edit: Direk rakibini seçip tokatlıyor. Detaylara takılmıyor.

Luffy'in karakter olarak eksik yanı yok. Arkadaşlarına değer veren, merhametli, duygusal zekası yüksek bir karakter. Fakat normal zekası zayıf biraz onu da komedi unsuru yapabilmek için kullanıyor Oda. Eğer Luffy çok cool çok zeki olsaydı çok ön planda olur seri sırf Luffy'in üzerine olurdu. OP bu şekilde tüm karakterleriyle bir bütün olarak izletiyor kendini.
Shanks'a benzemeye çalışması normal çocukken hayatını kurtaran bir adamı izlemeyecek de ne yapacaktı. Arkadaşlara değer vverilmesi gerektiğini Shanks'tan gördü. Bunun üzerine kendi karakterini şekillendiriyor.

Goku ciddiyetsiz ve aptal değil, sadece saf. Ciddiyetsizlik ve aptallık Luffy'e özgü yetenekler, hiç öyle şonen sınıfına has bir şey gibi söylemeyin, değil çünkü. Kenshiro gibi, Toriko gibi, Himura Kenshin gibi örnekleri var. Şimdi düşünüyorum, Naruto ile İçigo bile böyle değil. O derece yani. Komiklik unsuru olsun diye karakterlerin ayak altına alındığı yerler olur ama karakter özelliği olarak Luffy'den başka pek görmeyeceğimiz bir özellik bu.
Evet, aptal demem yanlış olmuş, saf demek daha doğru. Kendine has özellikleri var her birinin ama genel olarak bir ciddiyetsizlik söz konusu diye düşünüyorum.

Yani şöyle diyeyim Hokuto no Ken'i hiç izlemedim veya okumadım onun için bir şey diyemem ama Kenshin de Toriko da başlangıca göre görmüş geçirmiş ve güçlü kişiler. Edward da öyle mesela. Bu yüzden daha ciddi bir duruşları var ancak yine de tam manasıyla ciddi değiller. Ve bunların istisnası da Saeba Ryo ve Meliodas ve Gintoki'dir bana göre. Güçlü ve görmüş geçirmiş kişiler ama işi hep dalgaya alıyorlar.

Bir de maceraya yeni atılan güçsüz kişiler var. Luffy, Sakuragi, Ippo, Gon gibi. Bunlar tamamen saf kişiler ama yeri gelince nasıl ciddi oluyorlar biliyoruz.

Luffy'de bu özellikler biraz daha baskın ve onu da farklı kılan yanı bu. Naruto ve İchigo ise ayrı olarak mal bence. :D Gerçi ikisini de uzun zaman önce adam akıllı takip etmeyi bıraktım ama aklımda öyle kalmışlar.

@straw-hat, DB'yi 20-25 bölüm falan izledim sadece o yüzden Goku'nun davranışları nasıldır bilemiyorum ama DB esin kaynağı olduğu için öyle dedim.

JamesLogan

Evet, aptal demem yanlış olmuş, saf demek daha doğru. Kendine has özellikleri var her birinin ama genel olarak bir ciddiyetsizlik söz konusu diye düşünüyorum.

Yani şöyle diyeyim Hokuto no Ken'i hiç izlemedim veya okumadım onun için bir şey diyemem ama Kenshin de Toriko da başlangıca göre görmüş geçirmiş ve güçlü kişiler. Edward da öyle mesela. Bu yüzden daha ciddi bir duruşları var ancak yine de tam manasıyla ciddi değiller. Ve bunların istisnası da Saeba Ryo ve Meliodas ve Gintoki'dir bana göre. Güçlü ve görmüş geçirmiş kişiler ama işi hep dalgaya alıyorlar.

Bir de maceraya yeni atılan güçsüz kişiler var. Luffy, Sakuragi, Ippo, Gon gibi. Bunlar tamamen saf kişiler ama yeri gelince nasıl ciddi oluyorlar biliyoruz.

Luffy'de bu özellikler biraz daha baskın ve onu da farklı kılan yanı bu. Naruto ve İchigo ise ayrı olarak mal bence. :D Gerçi ikisini de uzun zaman önce adam akıllı takip etmeyi bıraktım ama aklımda öyle kalmışlar.

@straw-hat, DB'yi 20-25 bölüm falan izledim sadece o yüzden Goku'nun davranışları nasıldır bilemiyorum ama DB esin kaynağı olduğu için öyle dedim.
Senin nick'in yeter :D

Üye silindi 1004

Arkadaşım zaten Luffy bu konuda eksiklere sahip olduğu için Law eklendi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık