Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KPSS 2022

Derhal bunun 2024 konusu açılsın. Özel sektör beni çok yoruyor muhtemelen bunun 2024 versiyonuna girip solitareci memurlardan olcam. Sınav hakkında gram fikrim yok gerçi. hafta sonu elime çıkmış soruları alıp sıfır bilgi ile bir bakayım neler yapabiliyorum :s
2020 sorularını elime alıp çözdüm şimdi. Genel yetenek 43 genel kültür 24 net geldi. Demek ki hiç çalışmadan girersem değil memur terörist bile olamazmışım aşırı düşük geldi bana bu sonuçlar shshshhshd

Matematik çok kolay sormuşlar 2020'de. Türkçe de kolaydı ama devasa uzunlukta paragraf çözmeyi bünye hafızadan silmiş. bünye alışkın olmayınca 43'e kadar düştü netler.

Tarihim iyidir aslında ama unutmuşum. Coğrafya ve diğer konularda da umutsuz vaka olunca 24 net geldi.

Kaç netle memur oluyoruz bunda bir ara kitap mitap alıp çalışmaya başlayayım özel sektörden kaçmak için hafta sonları falan çalışacağız mecbur :s

@Kenny
Reis özelde iş değiştirmeyi de deneyebilirsin belki. Belki daha rahat bir yer gelir. :)
İşin zorluğundan ziyade maaşı da pek yüksek değil. Bir de özelde maaşlar belli bir yere kadar artabiliyor. Aynı yerde 5-10 sene kalsam bile bir memur kadar maaş alır mıyım şüpheli. Sınavı gözüme kestirdim de plansız kazanamam gibi duruyor bir plan program yapcaz bakalım :D

Düz memurlar şu an 20.000 küsür civarı alıyor diye biliyorum .Kitlerde düz memurlar 25bin 27 bin civarı alıyor .

Ünvanlı isen Mühendis şef vs gibi 28 civarı . Kitlerde 31 32 civarı alınıyor diye biliyorum. Bu seyyanen zamlar gelmeden önce özel , devleti çok geçmişti . Şimdi tekrar dengelendi gibi.
Bilgilerde hata olabilir😊bir kısmı duyum

Düz memurlar şu an 20.000 küsür civarı alıyor diye biliyorum .Kitlerde düz memurlar 25bin 27 bin civarı alıyor .

Ünvanlı isen Mühendis şef vs gibi 28 civarı . Kitlerde 31 32 civarı alınıyor diye biliyorum. Bu seyyanen zamlar gelmeden önce özel , devleti çok geçmişti . Şimdi tekrar dengelendi gibi.
Bilgilerde hata olabilir😊bir kısmı duyum
Gençlik spor bakanlığında memur tanıdığım var. Hiçbir şey yapmıyor haftada bir iş çıkıyor ona da söylenerek gidiyor. Adam 22k maaş alıyor. Memuriyet yerine göre aşırı kolay olabiliyor.

Memurluğun en iyi tarafı kafanın rahat olması. Akşama iş götürmüyorsun. Özel sektör de hem köle gibi çalışıyorsun hem de o emeğe değecek para alamıyorsun. Yıllarca millet kpss'ye boşuna kasmıyor. Tabi onun farklı sebepleri de var ama genel de bu sebepten. Ülkenin ortası yok. Bir tarafta iş yükü fazla olmayan insani şartlar altında hafta da 40 saat çalışan, yıllık izni olan bir kesim var diğer tarafta asgari ücret için haftanın 6 günü (bazı yerlerde 7 gün) çalışan bildiğin köleler var. Kimse zorunlu olmadıkça çalışmaz böyle ki işsizlik göstergeleri de bunu gösteriyor. Evlenmelerin azalması bile bununla ilgilidir bence. İnsanlar niye sorumluluk alsın ki böyle bir durumda. Resmen başkaları için köle oluyorsun. Asgari ücretle geçinen insanlar nasıl geçiniyor gerçekten merak ediyorum. Ülkenin yarısından fazlası asgari ücretle geçiniyor. https://www.bloomberght.com/hangi-ulkede-asgari-ucretli-calisan-orani-ne-kadar-2309803 Buradaki haber de mesela %57 asgari ücretle çalışan oran var. Bu geçen yılın haberi şimdi bu oran %60 olmuştur. Tabi bu ücretin altında çalışanlarda vardır kesin ama resmi rakamlarda gözükmüyordur. Tüm dünya faiz arttırırken bizimkiler faiz indirmişti şimdi de tüm dünya da faizler durdu yakında indirmeye başlarlar bizimkiler arttırmaya başladı :D İşsizlik zaten bu ülkenin bir gerçeğiydi yakında daha da fena patlayacak. Kamu alımları da durur. O yüzden memurluk isteyenler için son şans 2024 gibi geliyor bana.

Ben zaten bir kitte memurum . Ama memnun değilim . Ortamı vs çok anlatmayayım . Biraz şans işi . Kötü yere de düşme şansınız var .o yüzden tekrar girip şansımı başka yerde deneyeceğim . Bakalım

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık