Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KorsanFan Memnuniyet Anketi

Siteden Memnun musunuz?

• Memnunum, daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Kullanılan: 293 81.6%
  • Memnun değilim, düzelmesi gereken (ya da düzelmeyecek) şeyler var.

Kullanılan: 12 3.3%
  • Forumun durumu önemli değil, öylesine takılıyorum.

Kullanılan: 54 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    359
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Herhangi bir serinin fanlarının oluşturduğu bir foruma göre korsanfan seriye eleştiri getirmek konusunda en iyi yerlerden biri. Burada yazdığım eleştiri mesajlarının 10'da birini reddit one piece altredditinde yazsam seri eksi yerim. Mesela git bir Lotr forumunda Yüzük yer bakayım neler neler gelir karşına.
Reddit ya da LOTR forumları çok farklı yapılar. Kıyas için uygun düşmez. Ben zaten forumun eleştiri kaldırma oranı = 0 yazmadım. Sadece (biraz da doğal olarak) OP korunurken diğer serilere atış serbest modu var. Ki bu da benim yıllardır gözlemlediğim bir şey. Mesaj sayım az olabilir ancak 3 yıldır üyeyim ben de(ki ondan önce de üye olmadan gene ara sıra gelip takip ettiğim bir yerdi). Gözlemlediklerimden yola çıkarak söyledim.

Ayrıca başkasının günahı senin sevabın olamaz mantığı ile kıstas Reddit gibi gün içinde milyonların dolaştığı bir portal ya da LOTR gibi çok kemik ve kapalı bir fan kitlesi olan bir medyum olmamalı. Ben sadece OP'nin bu korunduğu, kayrıldığı tutumun olaki seri bittikten sonra KF devam etmek isterse diğer serilere yönelme konusunda hız tümseği gibi bir etki yaratabileceğine değindim. Yoksa KF'de hiç eleştiri yapılamıyor ya da bu konuda çok katılar demedim.

Reddit ya da LOTR forumları çok farklı yapılar. Kıyas için uygun düşmez. Ben zaten forumun eleştiri kaldırma oranı = 0 yazmadım. Sadece (biraz da doğal olarak) OP korunurken diğer serilere atış serbest modu var. Ki bu da benim yıllardır gözlemlediğim bir şey. Mesaj sayım az olabilir ancak 3 yıldır üyeyim ben de(ki ondan önce de üye olmadan gene ara sıra gelip takip ettiğim bir yerdi). Gözlemlediklerimden yola çıkarak söyledim.

Ayrıca başkasının günahı senin sevabın olamaz mantığı ile kıstas Reddit gibi gün içinde milyonların dolaştığı bir portal ya da LOTR gibi çok kemik ve kapalı bir fan kitlesi olan bir medyum olmamalı. Ben sadece OP'nin bu korunduğu, kayrıldığı tutumun olaki seri bittikten sonra KF devam etmek isterse diğer serilere yönelme konusunda hız tümseği gibi bir etki yaratabileceğine değindim. Yoksa KF'de hiç eleştiri yapılamıyor ya da bu konuda çok katılar demedim.
Ben de herhangi bir fan forumuna göre korsanfanın görece olarak iyi olduğunu söyledim. Hem diğer One Piece forumlarına göre hem de diğer fan forumlarına göre. O kadarı kadı kızında da olur tarzı bir yorumdu yani, sonuçta burası bir fan forumu, daha genel bir forum değil ilk mesajında da belirttiğin gibi. Korsanfan her ne kadar genele hitap etmeye yaklaşsa da bir One Piece forumu en nihayetinde.

Eski aktifliğim yok, site güzel, şu an sadece yorum ve ye bölüm okuyup arada bir kaç mesaj atıp çıkıyorum. Şu an memnunum. Site tasarımı da güzel ve yorucu değil.

Bunlardan birisi olduğumu düşünüyorum ama bence sitenin şimdiki hali eskisine göre çok çok daha iyi. Ama bazen bazen spoiler yorumlarını falan tek tek okumak zor geliyor en beğenilen yorumları sıralayıp görebilseydik güzel olurdu. Güzel bir analiz yada caps görebilmek için 100 sayfa gezinmek zor geliyor bana.
O özelliği getirecektim, fakat sonra bazı arkadaşlar bunun foruma zarar verebileceğini söyledi, o yüzden vazgeçtim. En beğenilen yorumları sıralama özelliği çoğu kişinin sadece en beğenilen yorumları okumasına, geri kalan yorumlara bakmamasına ve üyelerin beğenilerek yorumlarını öne çıkarmak için gereksiz bir çaba içine girmesine neden olabilir, hatta olur. Ekşi Sözlük'te bunun örneğini açıkça görebilirsin.
Bu kısa bir süreliğine denenebilir belki. Mesela anime-manga caps paylaşım konusunda 175 sayfa mesaj var. Modunun düşük olduğu bir anda en beğenilen gönderilere sıra sıra bakmak güzel olurdu. Ya da mesela arada bir; Luffy'nin Kaido'dan tek yediği, Sanji'nin Momo'yu kurtardığı bölümler tarzı sitede çok fazla konuşulan bölümler geliyor. Böyle bölümlere dönüp komik mesajları sıra ile okumak güzel olurdu. Ekşi'nin asıl bozma sebebi debeden ziyade yıllar içinde aşırı artan yazar nüfusu gibi geliyor bana. Burada zaten hep belli başlı az sayıda üye yazdığı için endişe edilen durumlar olmayacaktır. Olursa da o özelliği kaldırırsınız zaten. Belki o yüzden bir denenebilir diye düşünüyorum. :s

12 senedir forumdayım genel itibariyle burada dönen sohbet ve makara çok hoşuma gidiyor. Forumun şu anki düzeni de gayet güzel. Yıldırmaların azalması veya banların azalması iyi bir durum. Sonuçta zaman öldürmek için giriyoruz buraya. Bir iki arkadaşı sınırsız banlasak daha iyi olurdu ama neyse artık onları öyle kabul ettik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık