Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

KorsanFan Memnuniyet Anketi

Siteden Memnun musunuz?

• Memnunum, daha da iyi olacağını düşünüyorum.

Kullanılan: 293 81.6%
  • Memnun değilim, düzelmesi gereken (ya da düzelmeyecek) şeyler var.

Kullanılan: 12 3.3%
  • Forumun durumu önemli değil, öylesine takılıyorum.

Kullanılan: 54 15.0%

• Kullanılan toplam oy
    359
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bunlardan birisi olduğumu düşünüyorum ama bence sitenin şimdiki hali eskisine göre çok çok daha iyi. Ama bazen bazen spoiler yorumlarını falan tek tek okumak zor geliyor en beğenilen yorumları sıralayıp görebilseydik güzel olurdu. Güzel bir analiz yada caps görebilmek için 100 sayfa gezinmek zor geliyor bana.
O özelliği getirecektim, fakat sonra bazı arkadaşlar bunun foruma zarar verebileceğini söyledi, o yüzden vazgeçtim. En beğenilen yorumları sıralama özelliği çoğu kişinin sadece en beğenilen yorumları okumasına, geri kalan yorumlara bakmamasına ve üyelerin beğenilerek yorumlarını öne çıkarmak için gereksiz bir çaba içine girmesine neden olabilir, hatta olur. Ekşi Sözlük'te bunun örneğini açıkça görebilirsin.

Eskiden çok daha ağır tartışmalar oluyordu.Şimdi kitlenin de olgunlaşmasıyla daha oturaklı bir forum genel olarak.Yeni gelenler de bu düzene uyduğu için çok fazla toksiklik görmüyorum forumda.Twitch,Youtube,Eksisözlük'ten sonra 4.sekme hep bizim forumdur chromeda :)

Genellikle güncel manga bölümü ile alakalı(öngörü, spoiler ve bölüm) konu başlıklarında mesaj atan biri olarak memnun olmadığım tek konu, bahsettiğim konu başlıklarında sürekli olarak bölümden alakasız bir şekilde karakter kıyası yapılması. Kıyas yapan kişileri yok saymak çözüm olmadığından kimseyi yok saymamış olsam da yorum okurken baygınlık geliyor bir zaman sonra.

Kurallarla bir sıkıntım yok. 1 kere ban yedim ve ban yiyeceğimi biliyordum o iletiyi yazarken. Genel itibarıyla memnunum forumdan. Teşekkürler.
Kesinlikle katılıyorum hatta bazen bunu iyice abartıp iki kişi arasında sohbet eder gibi sayfalarca sürdürüyorlar.

Zorocu sanjici ocu bucu hoca efendici alayına ban istiyoruz efendim :sapkali:(kanserlik seviyesinde olanlara)

ben çentikli forum seviyorum yontulunca mehleşiyor :S sürtüşmeler biraz daha çentiklenmeye müsait olmalı, hemen yontmayacaksın çentik keser de zarar verir diye. memnunum diyemiyorum, memnun değilim de diyemiyorum arada öyle kalmışım galiba

Forumdan son derece memnunum. Yalnızca one piece serisi değilde diğer serilerinde zaman zaman tartışılması ve hakkında konuşulması hemen hergün foruma girmemi tetikliyor. Diğerlerinin aksine nispeteden yeni sayılırım uzun süredir üye olmadan takip ettiğim foruma üye olmak ve insanlarla ortak bir paydada konuşmak iyi vakit geçirmemize yardımcı oluyor emekleriniz için teşekkürler. yinede birşeyi eleştirecek olursam fotoğraf yüklerken karşıdan yükleme yapabilirsek( direkt kendi bilgisayarımızdan) daha kullanışlı olabileceğini düşünüyorum.

Korsanfan forum olarak farklı bir forum. Belirli bir forum kültürü oturmuş, en yeni gelen bile bir süre sonra buna ayak uyduruyor. Farklı konular da One Piece kadar konuşuluyor. Farklı seriler hakkında da konular açılıyor. O yönden müstesna bir yerde benim için. Bir kayıp rıhtım takip ediyorum zaten, orada da genel manada sürekli bir seri üzerinde konuşma durumu olmuyor sanki bu aralar. Ben memnunum korsanfandan.
Forum çok spesifik bir konu üzerine olduğu için kötü olması zaten zor. Anime-Manga üzerine değil, shounen üzerine değil direkt ağırlıklı olarak bir seri üzerine o yüzden. Diğer geniş çaplı forumlar gibi kolay kolay yan çizmez.

Ancak, Naruto bittiğinde naruto forumlarına olan (yerli yabancı hepsi) olan şey bundan bi 5-6 yıl sonra burada olunmasın isteniyorsa ki bence istenilmeli. Biraz daha diğer türler ve serilerin de üzerine düşülmeli. OP'yi gölgelemeyecek şekilde. Hatta manhwa, webtoon, mangwa, çizgi roman, comics vs de dahil buna. Nitekim şu an için fanatiklik, tutku ve hype ile yürür site. Ancak ileride de sürdürülebilir olması için bu üç şey kadar (belki daha da fazla) doğru bilgi, takipçisini bilgilendirme ve çok yönlülük de eklenilmeli.

Fanatizm ve de diğer serilere rahatlıkla saydırılabilirken OP'nin dokunulmaz oluşu hariç kayda değer bir şikayetim yok. Yukarıda yazdıklarım yakın gelecek içindir.Şart değildir,tavsiyedir.
Herhangi bir serinin fanlarının oluşturduğu bir foruma göre korsanfan seriye eleştiri getirmek konusunda en iyi yerlerden biri. Burada yazdığım eleştiri mesajlarının 10'da birini reddit one piece altredditinde yazsam seri eksi yerim. Mesela git bir Lotr forumunda Yüzük yer bakayım neler neler gelir karşına.
Hem One Piece bitince korsanfanın kapanacağını @Smoker söylemişti, halen aynı mı düşünüyor bilmem, belki başkasına devreder ama her halükarda One Piece'in bitişi forumu köklü bir değişikliğe uğratır, bu kaçınılmaz.
O özelliği getirecektim, fakat sonra bazı arkadaşlar bunun foruma zarar verebileceğini söyledi, o yüzden vazgeçtim. En beğenilen yorumları sıralama özelliği çoğu kişinin sadece en beğenilen yorumları okumasına, geri kalan yorumlara bakmamasına ve üyelerin beğenilerek yorumlarını öne çıkarmak için gereksiz bir çaba içine girmesine neden olabilir, hatta olur. Ekşi Sözlük'te bunun örneğini açıkça görebilirsin.
Üzerinde emek verilmiş uzun yazılar, analiz vb için mesaj seçilebilir belki. Bunun gibi bir şey olsa zamanı kısıtlı üyeler bazı şeyleri kaçırmazlar. Bölümün yıldız mesajları diye bir konu açılabilir, kısa uzun fark etmez, güzel bir nüans, ayrıntı olan mesajlar da olabilir. Ekşideki debenin haftalık versiyonu gibi olur. Spoiler aşağı yukarı aynı vakitlerde geliyor, bir sonraki spoiler konusu açılmadan böyle bir konu açılır, hem böylece bölüm konusu baltalanmamış olur diğer bölüm gelene kadar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık