Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

İthaki Yayınları'nın Japon klasikleri serisini öneririm. Şimdiye kadar dört ya da beş kitabını okudum ve hepsi de güzel kitaplardı.

Edebiyat eserlerinde gerçekçilik arayanlar okusun. Inanılmaz akıcı bir dille yazılmış, hissiyatı birebir veriyor.

Askerlik günlerini de hatırlatıyor.

Ivan Denisoviç’in Bir Günü - Aleksandr İsayeviç Soljenitsin
Soljenitsin, Stalin Rusyası’nda esaret altında yaşayan milyonlarca Rus’un ortak kaderini hem paylaşmış hem de bu kitap aracılığıyla dünyaya duyurmuştur.

Bir parça ekmeğin, bir kâse suyun, bir çanak lapanın, tek bir parça çaputun bile hayatta kalmak ve yaşamaya devam etmek anlamına geldiği sürgün koğuşlarının tüm gerçekliğini büyük bir edebi başarıyla aktaran ve okuyucuya hissettiren Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Soljenitsin; Rusya’nın ücra bir köşesindeki bu buzlar ve karlar altındaki soğuk çalışma kampını ve esirlerin hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Doktor Jivago’ya kadar hiçbir ilk roman modern Rus edebiyatında, nadide bir eser olan İvan Denisoviç’in Bir Günü kadar heyecan uyandırmamış ve fırtınalar koparmamıştı.

DAVID STEWART HULL

"Ellerin dert görmesin Uğur Mumcu! Sakıncalı Piyade’yi yazdığın için, eline sağlık, ağzına sağlık, canına sağlık. Kendi yazdıklarıma gülemem. Ama senin yazdıklarını gülerek okudum. ‘Acı acı gülmek’ deyimi vardır ya, işte öyle acı acı güldüm.

Bir yazında anlattığın olayın sonunda tıpkı halkımızın ağzıyla "Güler misin, ağlar mısın" diyorsun. Yazılarını okurken, içimde, gülmekle ağlamak arası bir burukluk duydum...

Bizi acılı acılı güldürdün, düşündürdün. Sağ ol. Uğur Mumcu!

Aziz Nesin

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık