Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Şu an Jean Paul Roux'nun Türklerin Tarihini okuyorum. Bumin'in Juan Juan'lara başkaldırdığı bölümdeyim. Ve tavsiye ediyorum.

Tespit edebildiğim kadarıyla:

Genel Türk tarihi için Jean Paul Roux'nun,
Orta Asya eksenli Türk tarihi okumaları için Barthold'un,
Selçuklu okumaları için Osman Turan'ın,
Osmanlı için Halil İnalcık ve Ahmet Yaşar Ocak'ın,
İmparatorluk'tan Cumhuriyete geçişteki süreç için Erik Jan Zürcher'in kitapları akademik kaynaklar olarak çok kullanılıyor.
Cumhuriyet Tarihi için henüz bir isim çıkartmadım ama yukarıdaki isimlerden kütüphanenizde güzel bir Türk Tarihi rafı oluşur.

Bir araştırma yapınca , önüme "2 Abdülhamit ve Sherlock Holmes" adlı kitap çıktı.İnceleme fırsatım olmadı ama baya iyi ve güzel kurgusu var gibime geliyor. Alacağım kitaplar listesine ekledim.
Bence polisiye edebiyatı seven kişiler incelemeli. Everest tam metin basmış.

Edit: arkasında sözlük bulunduruyormuş,hevesim kaçtı.:( Daha Ahmet Hamdi'nin dilinden zorlanan ben bunda zorlanmağın ötesine geçerim :( Yine de bilgilendirme amaçlı mesajım bulunsun.:oops:

Son düzenleme:
Bir araştırma yapınca , önüme "2 Abdülhamit ve Sherlock Holmes" adlı kitap çıktı.İnceleme fırsatım olmadı ama baya iyi ve güzel kurgusu var gibime geliyor. Alacağım kitaplar listesine ekledim.
Bence polisiye edebiyatı seven kişiler incelemeli. Everest tam metin basmış.

Edit: arkasında sözlük bulunduruyormuş,hevesim kaçtı.:( Daha Ahmet Hamdi'nin dilinden zorlanan ben bunda zorlanmağın ötesine geçerim :( Yine de bilgilendirme amaçlı mesajım bulunsun.:oops:
Sherlock dandik çıktı zaten ya boş ver. :oleyo2:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık