Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kılıç "Ustalığı" Karmaşası

Seride Kılıç Ustalarının Yeri Nedir/Ne Kadar Önemlidir?

• Kullanılan toplam oy
    86

Üye silindi 1004

Kılıç ustaları önemli bir parçası bu serinin bu bir gerçek. Ayrıca kılıcını elinden aldığın zaman güçlerinin çok büyük bölümü düşecek adamlara da kılıç ustası denilebilir.

Bu arada Shanks tam olarak neden kılıç ustası değilmiş çok merak ediyorum?

Shanks kılıç ustası çünkü: Belinde bir kılıç ile geziyor. Ve bu kılıç isimli bir kılıç. Mihawk gibi bir adamla düellolar yapmış. Wb ve Saka gibi adamlara da kılıcı ile karşılık veriyor. Mf de herkese posta koyarken kılıcı ile poz veriyor.

Shanks kılıç ustası değil çünkü: :)
Shanks dojo görmüş mü?? Ray dojo görmüş mü? Zanaatı eksik olan adam ustası nasıl olsun? Felsefesini disiplinini bilmeden ustası nasıl olacaksın? Reis her şeyin nefesini duyuyordu. Boşa değil felsefe dojo hep bunlar.

Shanks dojo görmüş mü?? Ray dojo görmüş mü? Zanaatı eksik olan adam ustası nasıl olsun? Felsefesini disiplinini bilmeden ustası nasıl olacaksın? Reis her şeyin nefesini duyuyordu. Boşa değil felsefe dojo hep bunlar.
Dojo şart değil.Batılı Mihawk dojo görmemiş olabilir.Shanks bal gibi de kılıç ustasıdır.Kılıç ustası olmayan kılıç düellosu atmaz.Koca ananın dahi kılıç düellosu atalım diyeceğini hayal edemiyorum.

Üye silindi 1004

Dojo şart değil.Batılı Mihawk dojo görmemiş olabilir.Shanks bal gibi de kılıç ustasıdır.Kılıç ustası olmayan kılıç düellosu atmaz.Koca ananın dahi kılıç düellosu atalım diyeceğini hayal edemiyorum.
Mihawk ve Vista'nın çocukluk çizimlerinde tahta kılıç var. Hatta Mihawk tahta katana taşıyor. Prensip olarak Dojo görmemiş adama kılıç ustası demiyorum ben :sapkali:

Yahu adam kolunu kaybetmiş, 6 yıl önce Yonkou olmuş. WB "Merdivenleri hızlı tırmandın" diyor. Mihawk Shanks'ın yanına geliyor sonra Mihawk tek kollu biriyle düello yapmam diyor. Ya Mihawk tırsak sonradan uçmuş gitmiş adamla kapışmak istemiyor ya da bu adamın başka bir yeteneği var anlayın şunu artık.

Mihawk ve Vista'nın çocukluk çizimlerinde tahta kılıç var. Hatta Mihawk tahta katana taşıyor. Prensip olarak Dojo görmemiş adama kılıç ustası demiyorum ben :sapkali:

Kılıç kullanıcısı diyorsun yani kolay gelsin. :D
Yahu adam kolunu kaybetmiş, 6 yıl önce Yonkou olmuş. WB "Merdivenleri hızlı tırmandın" diyor. Mihawk Shanks'ın yanına geliyor sonra Mihawk tek kollu biriyle düello yapmam diyor. Ya Mihawk tırsak sonradan uçmuş gitmiş adamla kapışmak istemiyor ya da bu adamın başka bir yeteneği var anlayın şunu artık.
Sen boksör olsan tek kollu boksörle dövüşeceksin deseler dövüşür müsün ? Mihawk da aynı şekilde bakıyor olaya.O şekilde yenmesi ona artı bir değer kazandırmaz çünkü.Fujitora da gelse meteor atmadan dövüşecek Shanks de gelse özel yetenek kullanmadan.Kılıca odaklanıp dövüştüklerinde yonko bile olsa yenmesinin anlamı olmaz tek kolla.

He sana göre başka bir ihtimal yok değil mi?

Kılıç kullanıcısı diyorsun yani kolay gelsin. :D

Sen boksör olsan tek kollu boksörle dövüşeceksin deseler dövüşür müsün ? Mihawk da aynı şekilde bakıyor olaya.O şekilde yenmesi ona artı bir değer kazandırmaz çünkü.Fujitora da gelse meteor atmadan dövüşecek Shanks de gelse özel yetenek kullanmadan.Kılıca odaklanıp dövüştüklerinde yonko bile olsa yenmesinin anlamı olmaz tek kolla.
Yonkou yenmesi ona bir şey kazandırmayacak yani. Anlıyorum gerçekten :hhh:

He sana göre başka bir ihtimal yok değil mi?
Sen yok kabul et.

Yonkou yenmesi ona bir şey kazandırmayacak yani. Anlıyorum gerçekten :hhh:

Sen yok kabul et.
O şekilde yenmesi kazandırmaz.Tüm gücüyle yenmiş olmayacak tek koluyla kılıç düellosu atarken yenmiş olacak.Adam tek kola sahipti Mihawk’ın düelloda yenmesi normal diyecekler.Shanks artık meyve yada başka birşey varsa düelloya karıştırmayacak zaten o sebeple imparatoru sadece bir alanda yenmiş olur.Bir kavgada değil.Kavga ile düello farklıdır korsan kavgasında kural olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık