Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kenbunshoku Haki vs Hız

"Soru kullanan Usopp" vs "K.Haki'li Usopp" şeklinde daha somut bir hale sokarsak konuyu, bence hızlı olan Usopp üstün olur.

Monkey D. Luffy -(Anime Bölüm 163) Hareketlerimizi önceden bilmen epey süper, ama onları önceden bilsen bile,savuşturamadıktan sonra hiçbir şey ifade etmez.

ör:kizaruyu farkeden ama karsı koyamayan luffy.luffynin tüm hareketlerini okuyan ama hızına yetişemeyen boa sandersonia.büyük ihtimal op evreninin en hızlıları kizaru ve enel.bu adamlardan kacabilmek için sadece kenbunshoku yetmez,rayleigh,garp,shanks ayarındada hızın olucak.yani dogrusal bir denge var hızın arttıkca kenbunshokuya karsı koyma olasılıgında artıyor. ;)

Namiye enelin mantrasını verip hadi kizaruyla dövüş demek araba örneğine benziyo. Sanırım teori bu kısımda biraz anlamsızlaşıyo. Benim yorum cacık oldu :)
Enel'in Mantra meyvesi yüzünden tamamen mi kuvvetleniyor yoksa sadece duyu alanı mı artıyor?

Peki o sahnede drakenin hakisi çok üstün bir seviyede olsaydı ve kizarunun apoo yu indirme anına kadar görebilseydi.Sonuç ne olurdu? Zaten olay kısa bir sürede gerçekleşiyor apoodan sonra drakeye vurması çok kısa bi süre içinde gerçekleşiyor.
Daha uzun bir görme seviyesinde kurtulması mantra kullananın hızı ve zaman ayarlamasına bağlı olmazmıydı?
Smoker verdiğin araba örneğiyle anlatırsam, bi 4 şeritli yolda 2. şeritteyken arabanın vurmasını görmek var.Birde 4 şeritli yola adımını atmadan 2. şeritte arabanın vurucağını görmek var. Arabanın vurucağı şeritte kaçma olasılığı daha azken o şeride adımını atarken bilirsen daha fazla oluyor kurtulma oranın. Op dede olamazmı yani ? Herşey zaman ayarlamana bağlı kalmazmı bu durumda.
Tabi bu mantrayı kullanan arkadaşda yeterince hızlı olmalı ki zamanı ayarlıyabilsin.
Dün kapamadan aynısını düşündüm eğer ki Haki'ler seviyeliyse böyle bir seviyede olmalı ayağını atmadan farkedebilirsin ve önleyebilirsin ancak bu Kizaru'ysa en üstün hakiyle bile ne yapabilirsin.
Rakibin hızı kadar haki sahibinin hızı önemlidir bence. Rakip senden birazcık hızlı olursa gözlem hakisi ile atlatırsın saldırıları. İlla ondan hızlı olman gerekmez bence. Ama Luffy vs yılan ikizlerde ki gibi arada uçurum varsa hissetsen bile bir şey yapamazsın.
Bence Kadınlar Adasında ki herkesin haki'si öğrenmiş olma seviyesi kadar.Boa Hancock'ta Kral Haki varmış ama Hikayede hiç bir yer tutmuyor.Kral haki olupta gösterilen en güçsüz kişi kanımca yani yılan kardeşleri soru tekniği bile ezer bence.

"Soru kullanan Usopp" vs "K.Haki'li Usopp" şeklinde daha somut bir hale sokarsak konuyu, bence hızlı olan Usopp üstün olur.
Ama işte bu Haki'nin seviyelerine göre mi yoksa savaşan 2 karaktere göre mi değerlendiriyorsun.

Monkey D. Luffy -(Anime Bölüm 163) Hareketlerimizi önceden bilmen epey süper, ama onları önceden bilsen bile,savuşturamadıktan sonra hiçbir şey ifade etmez.

ör:kizaruyu farkeden ama karsı koyamayan luffy.luffynin tüm hareketlerini okuyan ama hızına yetişemeyen boa sandersonia.büyük ihtimal op evreninin en hızlıları kizaru ve enel.bu adamlardan kacabilmek için sadece kenbunshoku yetmez,rayleigh,garp,shanks ayarındada hızın olucak.yani dogrusal bir denge var hızın arttıkca kenbunshokuya karsı koyma olasılıgında artıyor. ;)
Ne kadar hızlıysan o kadar güçlü olur ankete ekleyemedim eğer Kizaru K.Hakide en üstünse nolur en üstün olmasına bile gerek yok ama varsa zaten usta bir kullanıcı olur.3 amiral'den yaşça büyük tecrübelidir veya en hızlı olduğu için hiç bulaşmamışta olabilir.

hatemfatih@

tüm kenbunshoku kullanıcıları zaten seviye seviye gösterildi hatta direk bu gücle dogan otohime ve aisa bile.ama aralarındaki sıralama menzilleri ve hissetigi aurayı tanımlama kabiliyetiyle dogru orantılı.yani rayleigh adadaki canlıları sayılarını üstelik güclerinin seviyesini bile anlıyordu.

eneli özel yapan sey goro goro no minin gücü,zaten mantra erimi kendi rahiplerinden asmıs durumdaydı tüm skypieayı kapsıyordu.aisada nerdeyse bu seviyedeydi ama rahipler sadece upper yarda hakimdi.eneli asıl özel kılan sey meyvesinin sayesinde havadaki elektriksel formda olan ses dalgalarını alıp insanların neler konustuklarınıda duyabilmesi.o yüzden dünyadaki en iyi kenbunshoku onun akıllı olsa ve korsan olsa kimse onu yakalayamaz.seytan meyvesi kullanıcıları gemiyle yanına bile yaklasamaz.ama işte zaafı kibiriylen su an aya hükmediyor ve muhtemelen uranüsle geri döner :D yani sonuc olarak kizarununda kenbunshokusu olsa, hatta rogerında olsa, enelinki daha işlevsel diyeyim bence tabi ;)

Dragon@

Roger'ı katma kimsenin dokunamadığı adamın gücünü bilmiyoruz :D Diyelim ki Kizaru vs Enel oldu,Enel'in Mantrasıda son seviye diyorsun,Kizaru o göz kırpmadan tekme atabiliyor bunu karşılayabilir miydi yada bloklayabilir miydi? :D

Peki o sahnede drakenin hakisi çok üstün bir seviyede olsaydı ve kizarunun apoo yu indirme anına kadar görebilseydi.Sonuç ne olurdu? Zaten olay kısa bir sürede gerçekleşiyor apoodan sonra drakeye vurması çok kısa bi süre içinde gerçekleşiyor.
Daha uzun bir görme seviyesinde kurtulması mantra kullananın hızı ve zaman ayarlamasına bağlı olmazmıydı?
Smoker verdiğin araba örneğiyle anlatırsam, bi 4 şeritli yolda 2. şeritteyken arabanın vurmasını görmek var.Birde 4 şeritli yola adımını atmadan 2. şeritte arabanın vurucağını görmek var. Arabanın vurucağı şeritte kaçma olasılığı daha azken o şeride adımını atarken bilirsen daha fazla oluyor kurtulma oranın. Op dede olamazmı yani ? Herşey zaman ayarlamana bağlı kalmazmı bu durumda.
Tabi bu mantrayı kullanan arkadaşda yeterince hızlı olmalı ki zamanı ayarlıyabilsin.
Hareketleri önceden görmenin bir sınırı var. Zaten anlık bir görüntü halinde görebiliyorsun. Yani yolun başındayken kaçıncı şeritte sana araba çarpacağını bilemezsin. Rakibin hızı söz konusu olduğundan aynı şerit içerisinde arabayı görsen bile, durdurmak için elinden bir şey gelmez. Drake'in Haki'si aşmış olsa bile, o saldırıyı atlatamazdı. Çünkü Kizaru'nun parlaması ve Drake'e vurması neredeyse düşünce hızı süresinde gerçekleşiyor. Drake'de hızlı bir karakter olmadığından, imkansızdı.

Dragon@

Roger'ı katma kimsenin dokunamadığı adamın gücünü bilmiyoruz :D Diyelim ki Kizaru vs Enel oldu,Enel'in Mantrasıda son seviye diyorsun,Kizaru o göz kırpmadan tekme atabiliyor bunu karşılayabilir miydi yada bloklayabilir miydi? :D
ama sen benim özellikle vurguladıgım seyi anlamamısın ben zaten hız üstünlügü kenbunshokuya karsı en büyük avantaj dedim ve enelin mantrası için daha dogru tabir olan işlevseli kullandım.yani enelin mantrası saldırı karsılamada dünyadaki diger kenbunshoku kullanıcılarından daha iyi degil.onunkide smokerın dedigi gibi anlık görüyor.yani kizaru eneli bile savunmasız yakalar.ha ne avantajı var yıldırım hızında havada süzülerek kacabilir kizarudan, hatta bence kizarudan daha avantajlı bu konuda.üstelik uzakta bir sniper var.yatmıs soteye diyorku enel ahanda seni şimdi mıhladım.enel bunu harfi harfine duyuyor ve o sniperı mıhlıyor hemde kmlerce öteden :D

yani rogerı söylememin nedenide bu rogerda herseyin sesini duyuyormus belkide kenbunshokunun son seviyesi bu sadece auraları degil cansız nesneleride her yerde hissedip duyabilirsn bunu bilemem ama su an için enel en işlevsel kenbunshokuya sahip bu da,bu konuda onu dünyanın en iyisi yapıyor ;)

ama sen benim özellikle vurguladıgım seyi anlamamısın ben zaten hız üstünlügü kenbunshokuya karsı en büyük avantaj dedim ve enelin mantrası için daha dogru tabir olan işlevseli kullandım.yani enelin mantrası saldırı karsılamada dünyadaki diger kenbunshoku kullanıcılarından daha iyi degil.onunkide smokerın dedigi gibi anlık görüyor.yani kizaru eneli bile savunmasız yakalar.ha ne avantajı var yıldırım hızında havada süzülerek kacabilir kizarudan, hatta bence kizarudan daha avantajlı bu konuda.üstelik uzakta bir sniper var.yatmıs soteye diyorku enel ahanda seni şimdi mıhladım.enel bunu harfi harfine duyuyor ve o sniperı mıhlıyor hemde kmlerce öteden :D

yani rogerı söylememin nedenide bu rogerda herseyin sesini duyuyormus belkide kenbunshokunun son seviyesi bu sadece auraları degil cansız nesneleride her yerde hissedip duyabilirsn bunu bilemem ama su an için enel en işlevsel kenbunshokuya sahip bu da,bu konuda onu dünyanın en iyisi yapıyor ;)
Ben senin dediğini anladım ama her halükarda bi açıklık var.İki güçte birbirine karşı tek savunma ama hangisi üstün Rayleigh Kizaru'yu alır diyenler vardı o zaman haki seviyesi derim ama Kizaru kılıç kılıca dövüştü ondan alamadı diyenler var o zamanda hız derim ben oyumu Kizaru'ya verdim.Eğer bu meyvenin bir sınırı yoksa iyi ki Oda filo amirali yapmamış diyorum :D

Ben senin dediğini anladım ama her halükarda bi açıklık var.İki güçte birbirine karşı tek savunma ama hangisi üstün Rayleigh Kizaru'yu alır diyenler vardı o zaman haki seviyesi derim ama Kizaru kılıç kılıca dövüştü ondan alamadı diyenler var o zamanda hız derim ben oyumu Kizaru'ya verdim.Eğer bu meyvenin bir sınırı yoksa iyi ki Oda filo amirali yapmamış diyorum :D
şimdi olaya su acıdan bakmak lazım senin konunun ana özü kenbunshokuyla hızın birbiriyle kıyası.ama rayleigh vs kizaruda baska etmenlerde söz konusu.mesela kizaru ışın kılıcıyla saldırdı ama muhtemelen içine busoshoku haki yükledi.sonra rayleighte busoshoku haki kullandı yani rayleighin tek esprisi kenbunshokusu olsaydı kizaru haliylen ona üstün gelirdi.ama adamın luffynin 2 yıl önceki halinden cok daha güclü dedigi bir fili sadece busoshoku zırhıylan yamulttugunu gördük.o yüzden rayleigh olayı bir kıstas degil.asıl kıstas drakein yedigi tekme :D orda busoshoku zırhı rayleigh ayarında olmayan hangi adam olsa dünyadaki en harika kenbunshokuyada sahip olsa anlamadan tekmeyi yerdi sanırım senin duymak istedigin bu :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık