Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Kaidou

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 • Severim

  Kullanılan: 254 58.7%
 • Sevmem

  Kullanılan: 179 41.3%

 • Kullanılan toplam oy
  433

Kaidou (Kaidō), Dünyanın "En Güçlü Yaratığı" olarak tanınır ve Canavar Korsanları'nın General Valisi'dir. Eskiden Yeni Dünya'yı yöneten Dört İmparator'dan biriydi. Aynı zamanda Yamato'nun babasıdır.

Yıllar önce Votka Krallığı'na hizmet ederken umut vadeden bir çocuk asker olan Kaidou, ülkesi tarafından Denizciler'e satılmış, ancak kaçmayı başarmış ve bir korsan olmuştur. Edward Newgate'in davetiyle efsanevi Rocks Korsanları'na miço olarak katılmış ve burada Charlotte Linlin ile tanışıp onunla arkadaş olmuştur. Tanrı Vadisi Olayı'nda Rocks Korsanları dağılınca Linlin, Kaidou'ya en nadir bulunan Şeytan Meyvesi türü olan Mitolojik Zoan türü bir meyve olan Seiryu Meyvesi'ni vermiştir. Kaidou bu olaydan sonra kendi tayfasını oluşturmuş ve tayfasını Dünya Hükümeti'ne meydan okuyabilecek kadar büyük bir askeri güç haline getirmiştir.

Kaidou, Kurozumi Higurashi tarafından Wano Ülkesi'ne davet edildikten sonra Wano Ülkesi'nin şogunu olan Kurozumi Orochi ile güçlerini birleştirmiş ve üs olarak kullanmak için Onigashima'yı işgal etmiştir. Kozuki Oden ve Dokuz Kızıl Kın'ın onu devirmek için girişimde bulunduysa da bu girişim başarıya ulaşmamıştır. Kaidou bu olaydan sonra Yeni Onigashima Projesi için Orochi'yi aradan çıkarmadan önce 20 yıl boyunca askeri gücünü geliştirmeye ve büyütmeye devam etmiştir. Yeni Onigashima Projesi'nin ilan edildiği gece Ninja-Korsan-Mink-Samuray İttifakı, Onigashima'yı basmış ve Canavar Korsanları'nı mağlup etmiştir.. Kaidou, Luffy tarafından yenildikten sonra Dört İmparator'dan biri olma sıfatını da kaybetmiştir.

Kaidou'dan ilk olarak Enies Lobi Sonrası Arkı'nda Dört İmparator'u tanıtan Monkey D. Garp bahsetmiştir. Burada sadece silueti görünmüş olsa da, Korku Barkası Arkı'nda Gecko Moria tarafından adı söylenmiş ve arkın sonlarına doğru statüsü de açığa çıkmıştır. Kaidou adından bahsedilen üçüncü İmparator olsa da, içlerinde en son gösterilenidir. Bizzat gösterilmeden önce Kozuki Momonosuke'nin Dressrosa'ya ilk indiğinde hatırladığı bir anıda sesi duyulmuştur. Yaptıklarından dolayı Wano Ülkesi Arkı'nın ve ve Wano Ülkesi Sagası'nın ana düşmanlarından biridir.

Görünümü

Kaidou aşırı derecede uzun boylu, kaslı vücutlu ve heybetiyle normal insanları yanında küçük bırakan orta yaşlı bir adamdır. Aşırı ağır bir yapıya sahiptir. Geniş omuzları, kalın kolları ve biraz orantısız bacakları vardır. Kaidou'nun kalın boynunun üstündeki başı da orantısız bir şekilde küçüktür. Başının iki yanından öne doğru çıkan, uçlara doğru da yukarı kıvrılan boynuzlara sahiptir. Sol boynuzu Monkey D. Luffy ile yaptığı son dövüşte kırılmıştır. Sarı renkte gözleri, kanca şeklinde bir burnu ve dolgun dudakları vardır. Kaşları yoktur ve kaş çıkıntıları belirgindir. Neredeyse her zaman çatık kaşlı olduğundan alnının ortası kırışmış haldedir. Gözlerinin altında kaz ayağı biçiminde çizgiler vardır. Koyu siyah renkte yeleye benzeyen gür ve uzun saçları vardır. Saçları önde kısa olsa da arkada bütün sırtını kaplar. Çenesinde çalıya benzeyen bir keçi sakalı vardır. Fu Mançu biçimli bıyığı kalçalarına kadar uzanır.

Kaidou'nun sağ karın bölgesinde Kozuki Oden tarafından kendisine verilmiş X biçiminde büyük bir yara izi vardır. Yirmi yıl sonra Roronoa Zoro, bu yara izinin üstünden Kaidou'nun omzuna kadar uzanan bir yara daha açmayı başarmıştır. Sol göğsünü ve kolunun büyük bir kısmını kaplayan sürüngen pullarına benzer turuncu renkte bir dövmeye sahiptir. Buna ek olarak sol ön kol kısmında bir kurukafa dövmesi daha vardır.

Kaidou genelde üst kısmına bir şey giymez. Sırtında lavanta renginde bir kürk vardır. Altına koyu yeşil renkte bol bir pantolon giyer. Pantolonun içine sıkıştırılmış (muhtemelen gömlek) ve yanlardan sarkan bir kıyafet vardır. Kıyafetin her iki yanındaki deliklerden altından yapılmış zincirler geçer. Beline bir şimenava bağlar. Şimenavanın altında sarı renkte iki adet hasır kordon yer alır. ve kısa, asılı bir dizi ince, kırmızı kurdeleyi sabitlemek için kemer görevi görür. Ayaklarına uzun konçlu siyah botlar giyer. Pantolonunun paçaları botlarının içindedir. Bileklerine üzeri dikenli olan koyu renkte bileklikler takar. Koca Ana ile dövüştükten sonra ön kısmı açık beyaz renkte bir gömlek giymiştir.

20 yıl önce Fu Man bıyığı göğsüne kadar geliyordu ve keçi sakalı yoktu. Kırışıklıkları yeni yeni ortaya çıkıyordu ve görünür bir yara izine sahip değildi. O zamanlarda da çok iri ve kaslı olmasına rağmen, şimdiki haline göre daha orantılı bir vücudu vardı. Gecko Moria ile karşılaştığında yeşil-mavi renkte önü açık bir yelek ve deriden yapılmış gibi görünen siyah bir pantolon giyiyordu. Oden'in idamı sırasında lacivert bir deri ceket ve siyah renkte deri bir pantolon giymiştir. Beline de tokasında korsan tayfasının simgesi olan sarı renkte bir kemer bağlamıştır. O zamanlarda da lavanta rengindeki kürkü sırtındaydı ve dikenli bilekliklerini takıyordu. Oden ile dövüşürken aldığı yara nedeniyle göğüs ve karın bölgesi sıkı şekilde bandajlanmıştı.

Kişiliği

Kaidou savaşırken elde ettiği fırsatları asla kaçırmayan, acımasız, saldırgan ve kendine güvenen bir savaşçıdır. Genel olarak dünyaya, adamlarına ve hatta kendisine karşı bile bir kayıtsızlık hali içerisindedir. Hayatında çok az şeyden zevk alır ve nadiren heyecanlanır. Bu yüzden huysuz bir mizacı vardır ve çoğu zaman kaşları çatık haldedir. Hayatın çok sıradan olduğunu düşündüğü için dünyanın en büyük savaşını başlatmak ister. Bu konu açıldığında heyecanlanır ve kaos için can attığını belli eder. Votka Krallığı'na hizmet ettiği dönemde de aynı kafa yapısına sahipti. O zamanlar çocuk olan Kaidou savaştan başka şeylere pek ilgi göstermezdi.

Kaidou birinin gerçek değerinin ancak savaş alanında ölçülebileceğine inanır. Bu yüzden otoritesine saygı duymadığı insanlarla her zaman sorun yaşamıştır. Bir zamanlar Joy Boy'u ve onun efsanesini taklit etme çabasıyla dünyayı yalnızca kendisinin değiştirebileceğine inanmış, fakat daha sonradan yöntemlerinin ve genel amacının onunkinden çok daha farklı olduğunu kabul etmiştir. Yine de Joy Boy'u veya onun amacını yerine getirebilecek birinin olup olmadığını merak eder. Bunlara ek olarak kendisini yenebilecek tek kişinin Joy Boy olduğunu düşünür.

Kaidou'nun pervasız doğası ve herhangi bir idam yöntemi ölememesi onun intihar etmeyi hobi haline getirmesine neden olmuştur. Genel olarak ölüm hakkında çok olumlu bir görüşü vardır ve bir kişinin öldüğü zaman gerçekten zafere ulaştığını düşünür Bu yüzden Gol D. Roger, Edward Newgate ve Kozuki Oden gibi sonuna kadar savaşarak ölenlere hayranlık duyar ve o anlarda yarattıkları etkiyi kabul eder. Kendisi ile kafa kafaya dövüşebilen düşmanlarla karşılaştığında heyecanlanır, ancak onu yenemedikleri zaman büyük hayal kırıklığına uğrar.

Kaidou sake içmeyi seven ağır alkolik bir adamdır. Sarhoş olduğunda çok dengesiz bir ruh haline sahip olur. Örneğin artık Yapay Şeytan Meyvesi yemiş adamlarının sayısını artmayacak olması ve sadece Şeytan Meyvesi kullanıcılarından oluşan bir tayfaya sahip olma hayalinin suya düşmesi nedeniyle bunalıma girmiştir. Kaidou böyle anlarda çok öfkeli ve şiddete meyilli olur. Bazen adamlarını vahşice döver.Kaidou sarhoşken istemeden de olsa kazayla daha yıkıcı hale gelebilir, çünkü çevresini, operasyonlarını ve adamlarını çok az önemsemeye başlar. Kaidou içki içmeyi o kadar çok sever ki kısa bir süreliğine ayık olmaktan bile hoşlanmaz. Sarhoş ruh hali değişimleri savaşırken de kullanabilir. Sekiz Trigramlı Sarhoş Ejderha olarak bilinen tekniği ile özel bir dövüş stilinde kendisine meydan okuyabilen rakiplerine saldırır.

Kaidou, Fatihin Hakisi kullanabilen insanlardan rahatsız olur ve dünyanın bunu kullanabilecek bu kadar çok insana ihtiyacı olmadığını düşünür. Diğer birçok karakter gibi, Kaidou'nun da kendine has bir gülüş tarzı vardır: Worororo! Sarhoş olduğu zamanlarda ise daha farklı güler. Fuhihihi!

Savaş Çığırtkanlığı
Tüm o şımartılmış asilzade hükümdarları fildişi tahtlarından indirip savaş alanına sürükleyeceğiz! Eşitlik ve özgürlük tam olarak budur! Savaşın bir adamın gerçek değerini ortaya çıkardığı bir dünya yaratacağız! -Kaidou

Kaidou daha çocukken bile savaşa çok aşinaydı ve sonsuz savaştan başka bir şey istemiyordu. Bu yetiştirilme tarzı nedeniyle bir insanın değerinin savaş alanında belirlenebileceğine inanmaya başlamış, savaş alanını kutsal bir yer olarak görmeye başlamıştır. Bir savaştan rahatsızlık duyulmasını hoş görmez, bir savaşın engellenmesinin ise adaletsizlik olduğunu düşünür. Bu durum büyük çapta bir savaş başlatma hırsında önemli bir faktördür. Dünya Asilleri tarafından yönetilen dünyaya kendi kafasındaki eşitlik ve özgürlük biçimini getirmek istemektedir.

Dünya Hükümeti'ne karşı topyekün bir "son savaş" yürütmeyi hedefleyen Kaidou bunun için sadece Şeytan Meyvesi kullanıcılarından oluşan dünyanın en güçlü korsan tayfasını oluşturmaya çalışmıştır. Aynı amaç için Basil Hawkins, Scratchmen Apoo ve X Drake gibi Süper Çaylaklar da dahil olmak üzere sürekli büyüyen ordusuna yeni askerler katmak için Yeni Dünya'yı dolaşmıştır. Kendisine direnenleri bu yüzden öldürmemiş, onları ölene ya da kendisine boyun eğene kadar işkence ve zorla çalıştırma yoluyla iradelerini kırmak için uğraşmıştır. Bunlara ek olarak davası için Antik Silahları ve One Piece'i bulmakla da ilgilemiştir. Bu nedenle bir Yol Poneglifi'ni mülkiyeti altına almış. Kozuki Oden'in onlara bilgi vermiş olma ihtimaline karşılık Kozuki Momonosuke ile üç hizmetkarı Kin'emon, Raizo ve Kanjuro'nun yakalanması için çaba göstermiştir.

Kaidou bölgelerini potansiyel olarak mahvedebilecek savaşlardan kaçınayı tercih eder. Koca Ana, Wano Ülkesi'ne geldiğinde, Kaidou bunun büyük bir savaş çıkarma ihtiamlinden korkmuş ve özellikle Koca Ana'nın güçlü çocuklarının annelerine eşlik ettiğini fark ettikten sonra adamlarına onları durdurmalarını emretmiştir. Aynı durum Oden yolculuğundan Wano Ülkesi'ne döndüğünde de yaşanmıştır. Kaidou, Orochi ile anlaşarak sahte bir anlaşma ile Oden'i kandırmış ve kendisine ordusunu güçlendirmesi için zaman kazanmıştır. Kaidou, Oden'in hakkında söylenenleri bildiğinden ilk karşılaşmaları sırasında Oden ile dövüşüp dövüşmemek konusunda emin olamadığını itiraf etmiştir.

Vahşiliği
"Arkadaşlık bir aldatmacadır! Her şey göstermeliktir! Derinlerde senden korkarlar! Güçlü bir şekilde yönetmelisin! Sen iblislerin soyundan geliyorsun! İnsanlarla arkadaş olmak için yaratılmadın!" -Kaidou

Kaidou bir iblisten bekleneceği şekilde vahşi, acımasızdır. Neredeyse rakipsiz olan gücünü başkalarını korku ve yıldırma yoluyla yönetmek için kullanır. Onun yönetimine itaat etmeyenleri veya ona isyan edenleri diğerlerine örnek olacak şekilde cezalandırır. İlginç bir şekilde soyunun diğer insanlarla dostane bir ilişkiye sahip olmaması gerektiğini düşünür ve kendisini bir insan olarak görmez, ancak onlara güvenmemek ya da onları hakir görmek yerine onlarla işbirliği içerisinde olmayı tercih eder.

Kaidou çocuklara karşı bile son derece zalimdir. Kozuki Oden'i öldürdükten sonra, oğlu Momonosuke'nin karşısında Oden'e acımasızca hakaret ederek Momonosuke'nin üzüntüsü ve umutsuzluğu ile alay etmiştir. Tama'ya vahşice saldırmış ve onu ölmesi için olduğu yerde bırakmıştır. Queen'i Komurasaki'nin "ölümü" hakkında bilgilendirirken, Queen'in idolünün ölümüyle ilgili üzüntüsüne gülmüştür. Orochi'nin Yasuie'yi öldürmesinden ve vatandaşlarını bilerek bozuk yapay meyveler ile duygusuz hale getirmesinden son derece eğlenmiştir. İstismarcı bir baba olan Kaidou çocukluğundan beridir oğlu Yamato'yu sürekli olarak dövmüştür. Bu durum kendi çocuğunun bile onun şiddetinden ve gazabından kurtulamadığını göstermektedir.

Kaidou'yu bir şeylere ikna etmek oldukça zordur. Müzakere etmekten pek hoşlanmaz. Bu nedenle onu kışkırtmak veya küçümsemek akıllıca bir davranış değildir. Eski bir Savaş Lordu ve Dünya Asili olan, ayrıca korkusuz tavrıyla tanınan Donquixote Doflamingo bile Kaidou ile yaptığı iş anlaşmasında üzerine düşeni yerine getirmediği takdirde olacakları düşünerek rahatsız olmuştur. Adamlarından biri Kaidou'nun yapay Şeytan Meyvesi fabrikasının yıkım haberini duyduğunda çok kızacağını ve bu yüzden ona bu haberin uzak bir mesafeden verilmesinin en doğru karar olacağını söylemiştir. Tüm bunlara rağmen, günler önce öldürmeye çalıştırğı başka bir İmparator ile ittifak kurabilmiş olmasından da anlaşılacağı üzere, Kaidou anlaşma konularında tamaman kör bir adam değildir.

Kibri ve Güce Olan Saygısı
Kaidou güce ve askeri kudrete her şeyden daha çok saygı duyar. Bu yüzden sürekli olarak güçlü adamları tayfasında toplar ve çok sayıda silah biriktirir. Kurozumi Higurashi ile insanlık tarihinin her zaman böyle işlediği konusunda hemfikir olarak, "en güçlü olanın hayatta kalması" felsefesini benimsemiştir ve çoğu sorunun kaba kuvvetle çözülebileceğini düşünür. Bu düşünceleri nedeniyle Dünya Asilleri'ni ve onların herhangi bir gerçek savaş erdemi yerine esasen yalnızca doğuştan gelen haklara dayanan muazzam güçlerini ve etkilerini hor görür.

Kaidou, gücüne son derece güvenir. GÜLÜCÜK ticaretini felç etmelerine rağmen Hasır Şapka Korsanları ve Kalp Korsanları'nı ciddiye almamış ve güç olarak Süper Çaylaklar'ın çok üzerinde olduğunu düşünür. Bir Savaş Lordu'nu yenmenin etkilenecek bir şey olmadığını ve Donquixote Doflamingo'nun zayıf olduğu için görevini hak etmediğini söylemiştir. Koca Ana kendi bölgesine gelme niyetini açıkladığında, Koca Ana gibi kendisininkine eşdeğer güce sahip birini hiç çekinmeden öldürmekle tehdir etmiştir. Güçlü olduğunu düşündüğü düşmanların güçlerini test etmek için doğrudan saldırılar yapmaktan hoşlanır ve bunu çok eğlenerek yapar.

Kaidou muazzam küstahlığına rağmen Ashura Doji ve Eustass Kid gibi istisnai güce sahip kişilerin kendisine yaptığı hareketlere rağmen kendi adamları olmasını diler. Hatta nihai hedefleri için hayati önem taşıyan GÜLÜCÜK ticaretinin durdurulmasından sorumlu kişilerden biri olan Luffy'yi bile adamı yapmak istemiştir, bu yüzden onu yendiğinde öldürmek yerine gücünü kendi çıkarına kullanabilmek için onu hapse attırmıştır. Kaidou güce olan saygısından dolayı, güçlü adamlarına iyi işler başarmaları durumunda daha yüksek pozisyonlar teklif eder. Güçlü gördüğü düşmanlara karşı yenilen adamlarını suçlamaz. Jack, Sulong formlarında Nekomamushi ve Inuarashi'ye kaybettiğinde ona kızmamıştır. Çünkü Jack'in zayıf olmadığını, aksine düşmanlarının başa çıkılamayacak kadar güçlü olduğunu anlamıştır.

Onuru ve Hainliği
"O aptalın yaptığı hareket için kusura bakma... Bu şekilde kazanmak istememiştim." -Kaidou

Kaidou düşmanlarına karşı gaddar ve acımasız olsa da, mücadelelerindeki müdahaleleri hiç hoş karşılamaz ve bunu yapan hiç kimseyi kesinlikle affetmez. Bu konuda oldukça onurludur. Yıllar sonra Koca Ana ile ilk kez tekrar karşılaştığında adamlarından onun Deniztaşı kelepçelerini çıkarmalarını istemiştir. Bu durum Kaidou'nun kesinlikle düşmanlarıyla adil ve dürüst bir şekilde savaşmayı tercih ettiğini göstermektedir. Canavar Korsanları'nın bir üyesi, aslında kılık değiştirmiş Kurozumi Higurashi olan Kozuki Momonosuke'yi rehin almış gibi yaparak Oden'in dikkatini dağıtmış, Kaidou da bunu bilmeden fırsatı değerlendirerek Oden'i ağır yaralamıştır. Dövüşlerine müdahale edilmesine tahammülü olmadığı için Orochi'nin en yakın adamlarından biri olmasına rağmen Higurashi'yi yaptığı hareket nedeniyle öldürmüştür. Efsanevi Saat'e tanık olduktan sonra Oden'in gücünden ve iradesinden ciddi bir şekilde etkilenmiştir. Son bir saygı işareti olarak Higurashi'nin dövüşlerine müdahele etmesi konusunda Oden'den özür dilemiş ve ona Higurashi'yi bu yaptığı nedeniyle öldürdüğünü söylemiştir. Ardından da Oden'i başından vurarak öldürmüştür. Bu olaydan yirmi yıl sonra, CP0 üyesi Guernica araya girip Kaidou'nun Luffy ile arasındaki savaşı kazanmasını sağlayınca Kaidou dehşete kapılmış ve oracıkta Guernica'ya ölümcül bir vuruş yapmıştır. Luffy'nin müdahaleye rağmen ölmemiş olması Kaidou'yu sevindirmiş ve olanlar nedeniyle ondan özür dilemiştir.

Kaidou savaş ve dövüş dışında oldukça hain ve fırsatçı bir adamdır. İhanet etmenin korsanlığın doğasında olduğuna inanır. Bu yüzden asil samurayların korsanlarla ittifak kurmasını asla beklemediği için Dokuz Kızıl Kın tehdidini gözden kaçırmıştır. Oden'i ve ülkesini kontrol altında tutmak için ona iki kez yalan söylemiş ve tutmayacağı sözler vermiştir. Tutmayacağı ilk sözünde Oden'in halk nezdindeki itibarını bitirmeyi ve bu süreçte ordusunu güçledirmeyi hedeflemiştir. İkinci sözünde ise Oden ve Kınlar'ı halkın gözleri önünde öldürerek devrim umudunu tamamen yok edebileceğini düşünmüştür. Ayrıca yirmi yılı aşkın süredir ittifaklarına rağmen Wano'yu bir korsan cennetine dönüştürme planını sorguladığı için Orochi'nin kafasını kesmiştir. Artık bir işine yaramayacağını düşündüğü müttefiklerini öldürmekten çekinmez.

Yetenek ve Güçleri

"İnsanlar sık sık "Bire bir dövüşte daima Kaidou kazanır" der. Kaidou... Karada, denizde ve havada... Tüm canlılar arasında "en güçlü yaratık" olarak bilinen bir korsandır!!!" -Kaidou'nun tanıtımı

Eskiden Dört İmparator'dan biri olan Kaidou, dünyanın "En Güçlü Yaratığı" olarak bilinir ve dünyadaki en güçlü korsanlardan biridir. Sahip olduğu 4.611.100.000 Belilik ödül, şu anda yaşayan korsanlar arasındaki bilinen en yüksek ödül ve tarihteki en yüksek üçüncü ödüldür. Canavar Korsanları'nın Genel Valisi olarak Kaidou, 20.000 kişilik devasa bir korsan örgütü üzerinde söz sahibidir. Şogun Kurozumi Orochi ile olan ittifakı nedeniyle de Orochi'ye hizmet eden binlerce Wano Ülkesi samurayına da emir verebilirdi. Çocukken ve Rocks Korsanları'ında miço oldupu gençlik yıllarında bile oldukça güçlüydü. Kaptanının yenilmesinden ve tayfasının dağılmasından sonra, hayatı boyunca daha da güçlenmiştir.

Kaidou çok az kişinin cesaret edebileceği bir şeyi yaparak Beyazbıyık ile savaşmaya niyetlenmiş, ancak amacına ulaşamadan Shanks ile karşılaşmıştır. İki yıllık zaman atlamasından ardından da Koca Ana ile dövüşmüştür. Beş Kadim, Kaidou'dan Karasakal'ı durdurabilecek birkaç kişiden biri olduğunu söylemiştir. Koca Ana,Kaidou'yu yeneceğini söyleyen Monkey D. Luffy'e gülmüş ve onun bunu asla başaramayacağını söylemiştir.

Trafalgar Law, Kaidou'nun dünyaca ünlü, son derece güçlü bir korsan olan Donquixote Doflamingo'yu kolayca öldürebileceğini söylemiştir. Korkusuz bir adam olarak bilinen Doflamingo, bu özelliğine rağmen Kaidou'yu kızdırma ihtimalinden gözle görülür şekilde rahatsızlık duymuştur. Law ayrıca Kalp Korsanları ve Hasır Şapkalar'ın bir araya gelmesi halinde bile Kaidou'yu devirmek için yalnızca kabaca %30 şansa sahip olacağını belirtmiştir, ancak o sırada Law'un Kaidou ile savaşma konusunda ciddi olmadığı düşünüldüğünde söylediği tahmin hatalı olabilir. Kaidou, En Kötü Nesil'den olan Eustass Kid ve Killer'ı tayfası geri kalanıyla birlikte sorun yaşamadan yenmiştir. Doflamingo'ya karşı kazandıkları zaferden bağımsız olarak Law ve Monkey D. Luffy'nin ittifakını sadece Savaş Lordu'nu yendikleri için ciddiye almamıştır. İlk dövüşlerinde Luffy'yi tek bir vuruşla yendiğinde düşüncesine haklı olduğunu ispatlamıştır. Kaidou, Kurukafa Kubbesi'nin çatısındaki dövüş başlamadan önce yalnızca Gol D. Roger, Beyazbıyık, Kozuki Oden, Shanks ve merhum kaptanının onunla ciddi bir şekilde savaşabileceklerine inanıyordu.

Kaidou'nun yaşamı boyunca sadece sekiz dövüşte yenildiği ve yalnızca iki kez yaralandığı söylenmiştir. İnsanlar Kaidou'nun katıldığı herhangi bire bir savaşı kazanmasının kesin olduğunu düşünür ve hatta grupların bile ona karşı kazanma şansının olmadığına inanılır. Wano Ülkesi'nin daimyoları ve Kozuki Sadıkları isyan ettiğinde Kaidou onları ezerek yenmiştir. 10 yıl önce yüzlerce samuray Kaidou'ya saldırmak için Onigashima'ya gittiğinde hepsi öldürülmüştür. Dokuz Kızıl Kın (Kanjuro hariç) ve Izou (Beyazbıyık Korsanları'nın eski komutanı) ile tek başına yüzleşmiştir. Ejderha formunda onlarla başa çıkmakta sorun yaşasa da, insan formundayken onları kolayca alt etmiştir. Ayrıca 23 yıl önce Gecko Korsanları ile karşı karşıya gelmiş ve kaptanları Gecko Moria dışında hepsini katletmiştir.

Diğer İmparatorlar'a benzer şekilde, Kaidou'nun da birçok adamı ve onunla ittifak kuran diğer korsan ekipleri vardır. Ayrıca kendisine tabi olan adalara da sahipti. Caesar Clown ve Doflamingo ile kurduğu ortaklık sayesinde Yetenekliler olarak bilinen 500'den fazla Yapay Zoan tipi Şeytan Meyvesi kullanıcısından oluşan bir orduya sahip olmuştur.

Fiziksel Yetenekleri
Kaidou, Zoan türü Şeytan Meyvesi güçleri olmadan bile efsanevi bir güce sahiptir ve dünyanın en güçlü yaratığı olarak bilinir. Tek eliyle savurduğu sopası ile normal büyüklükteki insanları tek bir darbeyle uzağa uçurabilir. Luffy'nin Dördüncü Vites'teki muazzam savunma gücünü kolayca aşabilmiştir. Tek başına dokuz devasa hapishane gemisini batırmıştır. Sengoku, Kaidou'nun Rocks Korsanları'nda sadece bir miçoyken bile, gücü sayesinde korkunç tayfa arkadaşlarının saygısını kazandığını söylemiştir.

Kaidou'nun en dikkat çekici özelliklerinden biri eski tayfa arkadaşı Koca Ana'dan bile daha sağlam olan ve neredeyse yok edilemez sayılan bedenidir. Silahlanma Hakisi ile güçlendirilmiş saldırılar bile onun inanılmaz derecede sert savunmasına zarar veremez. Ejderha formundayken Luffy'nin Üçüncü Vites formundan çok sayıda güçlü darbe almış, insan formuna döndüğünde ise üzerinde çizik bile olmadığı görülmüştür. Sonrasında Dördüncü Vites formundan da bir dizi darbe alsa da yine etkilenmemiş ve hızlı bir şekilde ayağa kalkıp sorunsuz bir şekilde karşı saldırı yapabilmiştir. Luffy, Udon'da aldığı eğitimle Silahlanma Hakisi'ni nasıl yayacağını ve rakibine nasıl içten hasar vereceğini öğrenince durum tersine dönmüştür. Luffy ileri düzey Silahlanma Hakisi kullanarak Kaidou'nun kanamasına neden olsa da, çok fazla hasar veremediğini kabul etmiştir.

Kızıl Kınlar saldırılarıyla Kaidou'yu yaralamayı başarmış olsalar da, bu yaraların Kaidou'yu pek etkilemediği görülmüştür. Raizo, Parşömen Meyvesi'nin gücüyle Isı Nefesi saldırısını ona geri yansıtmış, Nekomamushi ve Inuarashi Sulong ile güçlendirilmiş saldırılarını kullanmış, Kawamatsu Denizin Nehri, Izou Keskin Mermiler ve Kikunojo da Kalıcı Kar Orağı ile ona saldırmıştır. Bunlardan ayrı olarak Kin'emon, Denjiro, Inuarashi ve Ashura Doji daha önceden Oden'in açtığı yaraya odaklanarak On Elli Cennet saldırısını yapmıştır, fakat Kaidou onların açtığı yaranın Oden'in açtığı yaraya göre küçük bir kesik gibi olduğunu söylemiştir.

Bu dayanıklılığı Kaidou'ya ölememe şöhretini kazandırmıştır. Hayatı boyunca 18 kez yakalanmış ve işkence görmüştür. Denizciler ve diğer İmparatorlar onu 40 kez infaz etmeye çalışmış, ancak bu girişimler her defasında başarısız olmuştur. Çünkü Kaidou üzerinde kullanılan tüm idam silahları kırılmıştır. Bir defasında 10.000 metre yükseklikteki bir gökyüzü adasından aşağı atlamıştır. Düştüğü yerde büyük bir krater oluşmuş ve düşmenin etkisiyle ortaya çıkan şok dalgası yakınlardaki büyük bir gemiyi batırmıştır. Bu düşmenin Kaidou'ya olan etkisi ise yalnızca küçük bir baş ağrısı olmuştur. Sürekli olarak başarısız intihar girişimleri nedeniyle intihar etmek Kaidou'nun hobilerinden biri haline gelmiştir. Kaidou'nun önceleri aç olduğundan bilerek düşmanlarına yakalandığı ve esaret altındayken bedavadan yemek yemek için bunu yaptığı ima edilmiştir. Ayrıca bir ila üç gün boyunca sürekli olarak Koca Ana ile çarpışmıştır. Bu çarpışmanın sonucunda herhangi bir yaralanma veya yorgunluk belirtisi göstermemiştir.

Kaidou bilinen ilk yarasını 21 Muhteşem Kılıç'tan ikisi olan Enma ve Yılan Biçen'i birlikte kullanan efsanevi samuray Kozuki Oden'den almıştır. Aynı anda Luffy, Law, Eustass Kid, Roronoa Zoro ve Killer tarafından saldırıya uğradığında da yaralanmıştır. Hibrit formundayken bile, En Kötü Nesil'in üyelerinden sürekli olan hasar yemesine rağmen dövüşmeye devam edebilmiştir. Düşmanlarının ona artan şekilde zarar veren yetenekleri karşısında paniğe kapılmaktan çok sinirlenmiştir. Sonrasında dayanıklılığının ve acı toleransının anormal olduğunu kanıtlayacak işler yapmıştır. Law'un sürekli olarak savunmasını aşma becerisine, Luffy ve Zoro'nun Fatihin Hakisi ile artan becerilerine ve her ikisinin de onu ciddi şekilde yaralayabilmesine gözle görülür bir şekilde şaşırmıştır. Luffy'nin Fatihin Hakisi infüzyonu ile artan gücü ve becerisine rağmen Kaidou onu tek başına yenebilecek kapasitedeydi. Sonradan Luffy ile yaptığı dövüşün kendisini bir süredir olduğundan daha fazla heyecanlandırdığını kabul etmiştir. Luffy'yi yendikten sonra güçlü bir savaşçı olan oğlu Yamato ile çarpışmış ve sürekli olarak onu alt etmiştir. Gelişmiş Silahlanma ve/veya Fatihin Hakisi infüzyonlarıyla büyük ölçüde geliştirilmiş sayısız güçlü saldırıya katlandıktan ve bu süreçte zayıfladıktan sonra bile üçüncü dövüşlerinde (Guernica'nın yardımı da etkili olmuştur) Luffy'ye karşı galip gelmeyi başarmıştır. Ateş Ejderhasının Büyük Meşalesi tekniğiyle yarattığı taş eriten alevler bile Kaidou'nun vücuduna en ufak bir zarar verememiştir. Kaidou'nun bedeni ateşe karşı muazzam bir dayanıklılığa sahiptir ve hatta ateşe karşı bağışık olduğu bile söylenebilir.

Kaidou muazzam boyutuna rağmen son derece hızlıdır ve bir noktadan diğerine anında hareket edebilir. Luffy'ye yaptığı ve onu yendiği ilk saldırıda Luffy ne olduğunu bile anlayamamıştır. Kaidou'nun hızına bir başka kanıt da, Luffy'nin Gözlem Hakisi kullanarak geleceği görmesine rağmen onun saldırılarından zorlukla sıyrılabilmesidir.

Şeytan Meyvesi
Kaidou, Zoan türü bir Şeytan Meyvesi olan Balık Meyvesi'nin mitolojik bir alt modeli olan Seiryu Meyvesi'ni yemiştir. Meyvesinin gücü ile istediği zaman kendisini tam bir Seiryu'ya veya bir insan-Seiryu melezine dönüştürebilir. Tam Seiryu formu çok büyüktür ve neredeyse bir kasabanın üzerini kaplayabilecek boyuttadır. Bu formundaki mavi pulları Kaidou'nun doğal savunma gücünün çok daha fazla artmasını sağlar. İnsan-Seiryu formunda ise hızı, çevikliğine ve hareket kabiliyetine muazzam ölçüde artar, ayrıca yüksek direnci ve fiziksel gücü de önemli derecede gelişir.

Kaidou, ejderha güçleri ile "Alev Bulutları" adı verilen özel bulutlar yaratabilir ve bunları dayanak olarak kullanarak havada hareket edebilir. Bu bulutları başka nesneleri kaldırmak için de kullanabilir. Yarattığı bulutlar koca bir adayı denizin dışına çıkarabilecek kapasitededir. Ayrıca ağzından, tüm bir dağa ve üzerindeki kaleye bir anda önemli hasarlar verebilen veya tamamen yok edebilen yıkıcı ateş patlamaları salabilir. İstediği zaman ejderha bedenini etrafındaki her şeyi eritebilecek kadar sıcak bir alev tabakası ile kaplayabilir, bu sayede kendisine yapılacak saldırılardan vazgeçilmesini sağlayabilir. Ateşin yanı sıra ağzından diğer elemental saldırıları da yapabilir. Kükreyerek şimşek çaktırabilir ya da üfleyerek görünmez, keskin rüzgar bıçaklarını oluşturabilir. Devasa vücudunu döndürerek düşmanlarını etrafa uçurabilecek kasırgalar yaratabilir.

Kaidou, Şeytan Meyvesi güçlerinde ileri derecede ustalaşmıştır. Ejderhaya dönüşmeden Alev Bulutları yaratarak onları kullanabilir. Alev Bulutları ile Onigashima'yı havada uçururken aynı anda Koca Ana ile birlikte En Kötü Nesil'e mensup korsanlar ile savaşabilmiştir.

Haki
Kaidou, Haki'nin üç formunu da kullanabilen birkaç kişiden biridir. Monkey D. Luffy ile birlikte tüm Haki türlerimin gelişmiş versiyonlarınu kullanabildiği gösterilen iki karakterden biridir. Law, Kaidou'nun Haki'sinin çok güçlü olması nedeniyle onu yarattığı ODA'nın içerisinde hareket ettiremeyeceğini söylemiştir.

Fatihin Hakisi
Kaidou, Fatihin Hakisi kullanımı konusunda uzmandır. Bir başka Fatihin Hakisi kullanıcısı olan Koca Ana ile çarpıştığında Onigashima sallanmış ve gökyüzündeki bulutlar ikiye ayrılmıştır. Buna ek olarak, etrafındaki nesnelere zarar verebilen ve rakiplerini havaya uçurabilen son derece güçlü Fatihin Hakisi patlamaları oluşturabilir.

Kaidou, Fatihin Hakisi'ni silahına "aşılayabilen" az sayıda kişiden biridir. Kendi doğal gücü ve Silahlanma Hakisi ile birlikte bu gücünü de kullandığında Luffy, Zoro ve Law gibi güçlü korsanları bir veya iki vuruşta yere serebilmiştir.

Silahlanma Hakisi
Kaidou, silahlarına sorunsuz bir şekilde Silahlanma Hakisi ekleyebilecek kadar bu haki türünde ustadır. Onigashima Baskını sırasında Silahlanma Hakisi'nin Luffy'ye zarar verebilecek kadar güçlü olduğu görülmüştür. Silahlanma Hakisi'nin gelişmiş versiyonunu da kullanabilir. Böylece Silahlanma Hakisi'ni sopasından dışarı yansıtarak, doğrudan temas kurmaya gerek kalmadan metrelerce önündeki rakiplerine yıkıcı bir güçle vurabilir. Eğer Fatihin Hakisi de kullanırsa bu tür saldırılarının yıkıcılığı önemli ölçüde artar.

Gözlem Hakisi
Kaidou, aynı zamanda yetenekli bir Gözlem Hakisi kullanıcısıdır. Koca Ana ile birlikte yaptığı saldırının ardından Süpernovalar'ın "seslerini" hissederek onların hala hayatta olduklarını anlayabilmiştir. Ayrıca Gözlem Hakisi'nin de gelişmiş halini kullanabilir. Bu sayede kısa bir süreliğine de olsa geleceği görebilir. Bu yeteneği ile Luffy'nin Kızıl Şahin ve Yılanadam saldırılarından kaçınabilmiştir.

Silahları
Kaidou silah olarak Rocks Korsanları'nda miçoluk yaptığı zamanlardan beridir sahip olduğu Sekiz İlke (Hassaikai) isminde büyük, siyah, çivili demirden bir sopa kullanır. Muazzam gücüne ek olarak sopaya Silahlanma ve Fatihin Hakisi de aşılayarak oldukça güçlü saldırılar gerçekleştirebilir. Sopası ile büyük şok dalgaları oluşturabilir, düşmanlarını ciddi şekilde yaralayabilir, güçlü düşmanlarını tek bir vuruşla bayıltabilir ve insanları uçaklara uçurabilir.

Oden'i kafasından vurmak için bir tabanca kullanmıştır.

Kurozumi Orochi'nin kafasını kesmek için King'in kılıcını ödünç almıştır.

Ek Bilgiler


- Tıpkı Koca Ana gibi, Kaidou'nun da gerçek görünüşü ile önceden gösterilen siluetleri arasında büyük farklar vardır;
 • İlk silueti Su 7'de Garp'ın anlatımında görülmüştür. Buradaki Kaidou çok daha geniş bir yüze, daha sivri, gaga benzeri bir burna ve kocaman, kötü görünümlü bir sırıtışa sahiptir.
 • İlk silueti ile yalnızca animede gösterilmiştir. Jinbe, Balıkadam Arkı'nın sonunda Dört İmparator hakkında kısaca konuştuğunda Kaidou öncekine benzeyen bir silüetle tasvir edilmiştir. Bu tasvirinde saçları göründüğünden çok daha kabarık ve dalgalıdır.
- Animenin 630. bölümünde Kaidou'yu seslendiren kişinin adı açıklanmamıştır.
- Kaidou'nun animede fiziksel olarak göründüğü ilk bölüm 1 Mayıs'ta yayınlanmıştır, bu gün aynı zamanda Kaidou'nun doğum günüdür.
- Kaidou'nun ödülü, şu ana kadar açıklanan en yüksek aktif ödüldür. Geçmiş ve şimdiki Dört İmparator arasında en yüksek ikinci (Beyazbıyık'ın ödülü daha fazladır) ve bilinen tüm ödüller içerisinde en yüksek üçüncü (Roger'ın ödülü de daha fazladır) ödüldür.
 • Kaidou'nun ödülü (tıpkı diğer İmparatorlar'ın olduğu gibi) goroawase tipi bir sayısal kelime oyunu içerir: 4.611.100.000, "yüz on" tam sayısı olarak 110 rakamları "hyakujū" olarak okunur ve "Canavarlar" anlamına gelir. Hyakujū kelimesi Kaidou'nun lakabının bir parçasıdır.
- Kaidou, Japon mitolojisinin en büyük ikonlarından biri olan dev benzeri yōkai oni'den ilham alınarak tasarlanmıştır;
 • Oni genellikle Kaidou'nun paylaştığı özellikler olan dev, hantal bir bedene, başında bir veya birden fazla boynuza, dağınık saçlara ve vahşi bir çehreye sahip olarak tasvir edilir.
 • Kaidou gibi, oni'nin de muazzam bir fizik gücüne sahip olduğu söylenir. Ayrıca imza silahı olarak genellikle tıpkı Kaidou'nun kullandığına benzeyen çivili demirden bir sopa taşırken görülür.
 • Kaidou yaşadığı yerin adı Onigashima'dır (bu isim oni adası anlamına gelir. Bu adanın ismi Japon halk masalı kahramanı Momotarō'nun hikayesine dayanmaktadır; Momotarō, ergenliğe girdikten sonra Onigashima isimli bir adada yaşayan bir oni grubunu yenmeye gider.
- Kaidou'nun karakteri ve hikayesi Japonya'nın en popüler oni masallarından biri olan (ve Ashura Doji'nin de dayandığı) Japon mitindeki isimli onilerden Shuten-dōji'den gelir;
 • Shuten-dōji, Ōe Dağı'ndaki kalesinde yaşayan devasa güçlü bir onidir ve bir haydut çetesinin lideridir. İnsan olarak doğmuştur, ancak çocukken doğaüstü gücü ve zekası nedeniyle "canavar çocuk" (kaidō) olarak anılmıştır (Kaidou'nun adı buradan geliyor olabilir, zira "kaidō" kelimesi "alışılmadık derecede büyük veya "güçlü genç" olarak çevrilebilir).
 • Shuten-dōji'nin gençliğinden itibaren sake içmeye doyamadığı söylenir (adının bir diğer anlamı "sake içen çocuk"tur). Bir oni olduktan sonra, tıpkı Kaidou'nun kendi sarhoşken sinirlenmesi gibi sık sık öfkeye kapılırdır. Kaidou'nun kullancığı sake kabağının üzeride kanji ile "cennet" yazar, bu kanji "Shuten-dōji" adının bir varyantında da bulunmaktadır.
- Kaidou'nun adı, Japon mitinin başka bir halk kahramanı olan Sakata no Kintoki olarak da adlandırılan Kintarō'dan geliyor olabilir. Kintarō, Shuten-dōji figürüyle bağlantılıdır. Edo Dönemi'ndeki isimlerinden biri "Sakata Kaidōmaru"dur.
- Kaidou'nun Canavar Korsanları'nın başı rütbesine "genel vali" (sōtoku) denir ve bu kelime aynı zamanda basitçe "vali" veya "genel vali" olarak da çevrilebilir Japon tarihinde bu terim Bakumatsu'dan erken Meiji Dönemi'ne kadar aktif olan bazı askeri komutanlar için kullanılmıştır. Buna ek olarak, 1910'dan 1945'e kadar Japon yönetiminde olan Kore'de ve 1895 ile 1945 arasında yine Japon yönetiminde olan Tayvan'da bir genel vali vardı.
- Kaidou'nun zikzak kağıt şeritli beyaz bir ip bükümü olan kemeri, geleneksel olarak yokozuna (en yüksek dereceli sumo güreşçilerine verilen unvandır) tarafından giriş törenlerinde rütbelerini belirtmek için giyilen iplere (tsuna) dayanmaktadır. Bahsedilen kemerler, türbeler gibi kutsal Şinto alanlarını işaretlemek için kullanılan ve çok daha büyük olan şimenavanın bir çeşididir. Şimenavaua benzer şekilde, yokozuna kemerleri arınma nesneleri olarak dini bir anlama da sahiptir.
- Kaidou'nun Wano sınırları içerisinde lakabı "Bilge Kral" (Myōō) olarak geçer. Bu isim Vajrayana Budist tanrıları olan Bilgelik Kralları'nın Japonca isimlerine dayanmaktadır.
- Kaidou şimdiye kadar gösterilen İmparatorlar içerisinde bayrak gemisi gösterilmemiş veya bayrak gemisinin adı söylenmemiş tek kişidir.
- Kaidou, 6. One Piece Popüler Karakterler Anketi'nde 97. ve 7. ankette 65. sıradadır.
- Kaidou'nun en sevdiği besinler alkollü içkilerdir.

Künye

Adı: Kaidou
Okunuşu: Kaidō
İngilizce Adı: Kaido
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 795, Anime 736
Bağlantıları: Canavar Korsanları, Rocks Korsanları (eski), Dört İmparator (eski)
Unvanları: Korsan, Genel Vali, İmparator (eski), Asker (eski), Miço (eski)
Doğduğu Yer: Büyük Hat
Yaşadığı Yerler: Wano Ülkesi (Onigashima), Votka Krallığı (eski)
Lakapları: Canavar Kaidou (Jap. Hyakujū no Kaidō, İng. Kaido of the Beasts), En Güçlü Yaratık (Jap. Saikyō no Seibutsu, İng. The Strongest Creature), Bilge Kral (Jap. Myōō, İng. Deity)
Durumu: Bilinmiyor
Yaşı: 59
Doğum Günü: 1 Mayıs
Boyu: 710 cm
Kan Grubu: F
Ödülü: 4.611.100.000 Beri

Şeytan Meyvesi
Adı:
Seiryu Meyvesi (Jap. Uo Uo no Mi, Model: Seiryu, İng. Fish-Fish Fruit, Model: Azure Dragon)
Anlamı: Balık, mavi ejderha
Türü: Mitolojik Zoan

Hak Sahibi

Kaynak: onepiece.fandom.com/wiki/Kaidou
Çeviren: Smoker
Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com
 
Son düzenleme:
Eline sağlık hacı.

Yonkou denilince akıllarda beliren ilk isim. Tasarımı, karakter yapısı falan çok çok iyi. Lakin dayağı yiyecek elbette, öyle böyle değil hem de.
 
Seviyorum kendisini ama şamarı yiyeceği günüde sabırsızlıkla bekliyorum.Hasır şapkaları hafife alıp kül olanlardan olacak :a:

Eline sağlık Smoker .)
 
Farkettim :(
Bir şey soracağım çevirisini yaptığından Wbnin ünvanı ile Kaido ünvanı arasında farkettiğin bir ayrım söz konusu mu ?
Yani sana göre ünvanı ağır gelen hangisi ?
Newgate daha güçlü görünüyor sadece yazılanlardan yola çıkarsak. Adamı tam görelim, o zaman net konuşulabilir.
 
Odanıın bu karakterde trolleyeceğini düşünüoyordum. Böyle tipsiz mal bişi çıkıcak diye ama adam çok şekil çıktı. 10000 metreden atlayıp ''başım ağrıyor'' falan demesiyle beni benden aldı tam kırık :D
 
Şamarı yiyeceği günü halatla çekiyorum. Luffy için zorlu bir rakip olacak..

Ellerine sağlık bu arada Smoker.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık