Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaido vs. Edward Newgate

Kaido Vs WB

• Kullanılan toplam oy
    377
Buradaki ile bence uyanış sonrasındaki Toon Force ile mesela karakterleri komik bir duruma sokması arasında fark var. Luffy burada son derece ciddi. Girdiği tip komik olduğu için gülüyorlar. Bence aradaki farkı anlamak lazım.

Birilerini sırf güldürmek üzerine bir savaş stiline sahip olmakla, savaştığın meyve gücün yüzünden komik saldırıların ortaya çıkması üzerine birilerini güldürmek arasında fark var. O fark Luffy'nin son derece ciddi oluşu ile daha çok ortaya çıkıyor.

Buradaki ile bence uyanış sonrasındaki Toon Force ile mesela karakterleri komik bir duruma sokması arasında fark var. Luffy burada son derece ciddi. Girdiği tip komik olduğu için gülüyorlar. Bence aradaki farkı anlamak lazım.

Birilerini sırf güldürmek üzerine bir savaş stiline sahip olmakla, savaştığın meyve gücün yüzünden komik saldırıların ortaya çıkması üzerine birilerini güldürmek arasında fark var. O fark Luffy'nin son derece ciddi oluşu ile daha çok ortaya çıkıyor.
Aradaki fark bariz belli zaten defalarca da yazdım. Meyve uyandıktan sonra Luffy kafası güzel bir hale bürünüyor ve bu da meyve şeytanının etkisi. Luffy iki dövüşelim de keyfimiz yerine gelsin diye hoppa zıppa arc bosslarına girişmez meyve uyanışı yaptıktan sonra özellikle başlarda lunaparka gitmiş çarpışan ejdere binen bir çocuk gibi takılıyor. Köpeğin evladı meyve işte. Bu etkinin çizildiği her saniye seriye eksi yazıyor.

Abi seri hep böyleydi neyine şaşırdınız Luffy zaten böyle dövüşüyordu tarzı muhabbetler küfürden beterdi. Seriye toz kondurmayan kafanın ürünüdür bu tarz yorumlar.

Aradaki fark bariz belli zaten defalarca da yazdım. Meyve uyandıktan sonra Luffy kafası güzel bir hale bürünüyor ve bu da meyve şeytanının etkisi. Luffy iki dövüşelim de keyfimiz yerine gelsin diye hoppa zıppa arc bosslarına girişmez meyve uyanışı yaptıktan sonra özellikle başlarda lunaparka gitmiş çarpışan ejdere binen bir çocuk gibi takılıyor. Köpeğin evladı meyve işte. Bu etkinin çizildiği her saniye seriye eksi yazıyor.

Abi seri hep böyleydi neyine şaşırdınız Luffy zaten böyle dövüşüyordu tarzı muhabbetler küfürden beterdi. Seriye toz kondurmayan kafanın ürünüdür bu tarz yorumlar.
Ben ikisi arasındaki farkı ortaya koydum. Ben öyle düşünmüyordum açıkçası dediğim de ortaya çıkıyor. Şu anki Luffy ile 1044-1045'lerdeki arasında büyük fark var.

Ben ikisi arasındaki farkı ortaya koydum. Ben öyle düşünmüyordum açıkçası dediğim de ortaya çıkıyor. Şu anki Luffy ile 1044-1045'lerdeki arasında büyük fark var.
Söylediğin tek bir şey bile ortaya çıkmıyor seninle Luffy'nin ne kadar özel olmadığı üzerine sayfalarca tartışmamız var D bile özel değil diyorun. Bütün seriyle ilgili söylediklerin baştan sona yanlış çıktı :ehe:

Luffy gittiği heryerde kendini sevdiren, dövüş dışında da olsa gülücükler saçan bi kişiliğe sahip.
İnsanlar toon force gücüyle olsun veya olmasın böyle birinin wanoya gelmesini bekliyordu zaten.

Benim de hoşuma gitmiyor ama mangaka gücünü de bu kişiliğe uygun yapmaya çalışmış. Meyve uyanışının dövüş dışında insanları güldürmesini zaten bekleyemezsin. Artık luffy’nin o gülücük saçan kişiliğini dövüşe de katmak istemiş.

Nika ve luffy birebir aynı olacak diye bişey de yok. Gittiği yerlere özgürlük veren, gerektiğinde halkı birleştiren, her gittiği yerden ayrılırken insanları daha mutlu bırakan bi kişilik var ortada. Ortak özellikler bunlardır. Toon force meyveden geliyor. 800 yıl önceki nika da meyveyle nika olmadı mı? Belki o da normalde luffy gibi bi insandı.

Meyve 800 yıl hükümetten kaçtı deniyor. Bunu denizci gördüğünde ayaklanıp kaçarak yapamaz. Kader var işin içinde. Luffy’nin yemesini istemese zaten meyve oraya hiç koyulmazdı, luffy görmezdi bile onu. Küçücük çocuğun önüne meyveyi koymuşlar. Kader bu.
Roger ve Oden luffy’nin wanoya gideceğini 20 yıl önceden biliyordu. Çok önceden yazılmış bi kader var ve luffy’nin nika’yı yemesi de bu kaderin bi parçası.

Söylediğin tek bir şey bile ortaya çıkmıyor seninle Luffy'nin ne kadar özel olmadığı üzerine sayfalarca tartışmamız var D bile özel değil diyorun. Bütün seriyle ilgili söylediklerin baştan sona yanlış çıktı :ehe:
D lerin özel bir şeyini görmedim dedim. Gelecekte ne olur bilemeyiz. O ihtimale karşı bir şey yazmadım. D ler arasında devler de var. Bunlar doğrudan kan bağıyla birbirine bağlı mı belli değil. Özel güçlerini de görmedik. Sen bana şöyle söyle özel gücü var de ben haklısın diyeceğim. Oden bir D değil Momonosuke değil. Her şeyin sesini duyabiliyorlar. Önceden Roger ile Luffy sadece duyabiliyordu o yüzden o da D özelliği sanılıyordu ama Momo ile Oden bozdu o işi de. Senin bir tane sağlam argümanın yok anca laf çeviriyorsun.

Nika mevzusu Odanın okuyucuyu kandırması ve saçmalamaları başka bir şey. Luffy umursamaz demek başka bir şey. Herif belli ki meyvenin uyanışının etkisiyle bir hoş olmuş. Bütün varıyla dövüşmeye çalışıyor kendi işini yapıp gerisini arkadaşlarına bırakma peşinde her zamanki gibi. Sözlerinden bu anlaşılıyor zaten. Ama bir sarhoş hali var bunun nedenini söylüyoruz paşam, yoksa Odanın batırmasını savunacak halim yok
Arc bossuna kitlenecek kadar umursar işte. Arc bossunun kıçını tekmelemek için motivasyon lazım sonuçta. Başka zaman tayfa dışı arkadaşlarına umursamaz olduğu yerler var. Çok da önemli değil. Bu zamana kadar öyle böyle çok göze batmadı da Nika geldikten sonra daha bir başka oldu. Ana karakteri tamamen çöpe atmaz. Ama yaptığı değişiklik ile iyice gevşedi. Düzelecek gibi de durmuyor.

D lerin özel bir şeyini görmedim dedim. Gelecekte ne olur bilemeyiz. O ihtimale karşı bir şey yazmadım. D ler arasında devler de var. Bunlar doğrudan kan bağıyla birbirine bağlı mı belli değil. Özel güçlerini de görmedik. Sen bana şöyle söyle özel gücü var de ben haklısın diyeceğim. Oden bir D değil Momonosuke değil. Her şeyin sesini duyabiliyorlar. Önceden Roger ile Luffy sadece duyabiliyordu o yüzden o da D özelliği sanılıyordu ama Momo ile Oden bozdu o işi de. Senin bir tane sağlam argümanın yok anca laf çeviriyorsun.
Karakter baştan sona özel çıkmış yediği meyve bile en güçlü meyve olmuş, ölmüş geri gelmiş hala lütfü diye geziyon ortalarda :ehe:

Biz adama, dövüşlerde birden fazla hakkı var o yüzden dövüşleri adam akıllı olmuyor dedik elemann birden fazla yaşam hakkı bile çıktı zuhahahaha :hhh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık