Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kaido ve King Gelseydi?

Kaido ve King gelseydi savaşın sonucu ne olurdu?

• Kullanılan toplam oy
    182
Dostum 2 arctır rezil olan biz değiliz nedense. :) Bu savaşa Kaido alır diyenler zamanında 1 Yonko 3 Amiral alır da demiştir. O günleri fazla konuşmuyoruz ama yok da saymıyoruz.
Bende diyorum ki, Oda Yonkou'ları bile böyle harcadıysa amiralleri varın siz düşünün. Normalde evet bir Yonkou üç amirali alır ama tek tek dövüşmek şartıyla. Çünkü aynı anda o kadar kişiyle dövüşmek çok zor ama tek tek olursa amiralleri ezer geçer. Hele Kaido, o Kanabou'suyla her amirali gömçürtür.

Bende diyorum ki, Oda Yonkou'ları bile böyle harcadıysa amiralleri varın siz düşünün. Normalde evet bir Yonkou üç amirali alır ama tek tek dövüşmek şartıyla. Çünkü aynı anda o kadar kişiyle dövüşmek çok zor ama tek tek olursa amiralleri ezer geçer. Hele Kaido, o Kanabou'suyla her amirali gömçürtür.
Dostum nereye alıyor üçünü sanırsın her dövüşten sonra komple yenilenecekleri fantezi dövüşler hayal ediyoruz ya. Evet yonkolar amirallerden daha güçlü ama aradaki fark da uçurum değil. Zaten konuda bahsini yaptığımız Garp ve Sengoku da (özellikle Garp) yonko seviyesi olarak hayal ettiğin şeyin bir gram aşağısında değillerdir.

Iki yonkonun karşısına en güçlüsü amiral etmeyen 5'li çıkmayacak Sengoku ve Garp devreye girdiğinde teke teke döner mevzu.
Law’ın meyvesi yok amiral tarafında. Saldırıya 2-3 saniye maruz kalıp sonra ordan ışınlayacakları bi kurban yok burda. O tarz bi saldırıyı kim durdurmaya çalışsa tamamını yiyecek.

Wb’nin taa savaş alanının diğer tarafından attığı depremi 3 amiral beraber haki duvarıyla durduruyor. 2 yonkou beraber güç toplayıp düzgün bişey attığında sonuç farklı olabilir.

Garp ve Sengoku o saatten sonra bir yerlerin yıkılmasını önlemek adına savaşmazlar. Bir şeyi korumak yıkmaktan daha zor. WB'de Akainu'nun meteorlarını durduramamıştı. Teach deprem meyvesiyle ufak bir hareket yapıyor ada sallanıyor. Garp ile Sengoku bunu durduramadı diye niye yeriliyor anlamış değilim. Doflamingo uyanış yaptığında niye şehri ipe çevirmesini Luffy ya da Fujitora durdurmadı demek gibi bir şey bu.

Kendin de demişsin. Marineford için zarar. Sengoku ve Garp karşıda Kaido ve WB varken MF'yi düşünecek lükse sahip değiller.

@RedTeroR

Hayırdır sen mi doğurdun ikisini yahu? :D
Mf denizci dolu. Bi yandan onlar da zarar görecek. Bu dövüşler devam ettikçe korsan tarafının avantajı artmaya başlar.

Akainu’nun attığı saldırı bambaşka yerlere gitti wb izledi. Ne yapacaktı meteor yağmuruna?
1 vs 1’de atılacak bişey değil. Akainu vs wb’nin ilk kısmına bak mesela akainunun çevreye hiç zararı yoktu. Wb her saldırısıyla akainu’nun saldırıyı aşıp çevreyi yıkıyordu. Akainu buna engel olmaya çalıştı ve engel olamadı. İlk dövüşe başlarken akainu’nun ettiği laf:

dövüş devam ederken hala engel olamıyor:

Garp ve sengoku’ya teach kendisi “hadi bakalım beni durdurabilecek misiniz ve sengoku?!” şeklinde bağırıyordu:
_______

bu savaşta kaido ve king karşıdaki garp, sengoku, aokiji ve kizaru’ya karşılık gelmiyor. En baştan bunlar gelseydi wb delikle başlamazdı, marco ve jozu da savaştan düşmezdi. 2 amirali komutanlar tutarken wb de bi yandan akainuyu tutup bi yandan çevreyi yıkıyordu zaten.
Komutanlar kesintisiz amiral tutmaya mecbur değil. Amiraller yonkoulara bulaştıkları an önlerinden alıyordular sadece. Tutmaları yetiyor.

Garp ve sengoku el ele tutuşmadan bakkala gitmiyor. İkisi bu sefer bi yonkouya dalar. King boşta kalır veya o ikiliye dalan kaptanına yardım eder. Akainuyla eşleşen yonkou da (muhtemelen wb) bi yandan savaşı etkilemeye devam eder.

mesele 1 vs 1 kazanmak olmaz artık. Yonkouların savaş alanındaki etkisi çok yüksek. Amiralleri yenmek şart değil oyalansalar yeter. Savaş uzadıkça mf tarafı kaybediyor.
_____

Kısaca savaşı belirleyecek şey hep wb idi. Şimdi kaido ve wb olacak. Amiral ve üstü onları durdurmaya çalışacak. Komutanlar da amirallerin toplanıp dalmasına engel olacak ve yonkoular karşı tarafı yıkmaya devam edecek. Wb tayfasının stratejisi zaten buydu wb’nin kalbi durana kadar.

Law’ın meyvesi yok amiral tarafında. Saldırıya 2-3 saniye maruz kalıp sonra ordan ışınlayacakları bi kurban yok burda. O tarz bi saldırıyı kim durdurmaya çalışsa tamamını yiyecek.

Wb’nin taa savaş alanının diğer tarafından attığı depremi 3 amiral beraber haki duvarıyla durduruyor. 2 yonkou beraber güç toplayıp düzgün bişey attığında sonuç farklı olabilir.

Mf denizci dolu. Bi yandan onlar da zarar görecek. Bu dövüşler devam ettikçe korsan tarafının avantajı artmaya başlar.

Akainu’nun attığı saldırı bambaşka yerlere gitti wb izledi. Ne yapacaktı meteor yağmuruna?
1 vs 1’de atılacak bişey değil. Akainu vs wb’nin ilk kısmına bak mesela akainunun çevreye hiç zararı yoktu. Wb her saldırısıyla akainu’nun saldırıyı aşıp çevreyi yıkıyordu. Akainu buna engel olmaya çalıştı ve engel olamadı. İlk dövüşe başlarken akainu’nun ettiği laf:

Garp ve sengoku’ya teach kendisi “hadi bakalım beni durdurabilecek misiniz ve sengoku?!” şeklinde bağırıyordu:
_______

bu savaşta kaido ve king karşıdaki garp, sengoku, aokiji ve kizaru’ya karşılık gelmiyor. En baştan bunlar gelseydi wb delikle başlamazdı, marco ve jozu da savaştan düşmezdi. 2 amirali komutanlar tutarken wb de bi yandan akainuyu tutup bi yandan çevreyi yıkıyordu zaten.
Komutanlar kesintisiz amiral tutmaya mecbur değil. Amiraller yonkoulara bulaştıkları an önlerinden alıyordular sadece. Tutmaları yetiyor.

Garp ve sengoku el ele tutuşmadan bakkala gitmiyor. İkisi bu sefer bi yonkouya dalar. King boşta kalır veya o ikiliye dalan kaptanına yardım eder. Akainuyla eşleşen yonkou da (muhtemelen wb) bi yandan savaşı etkilemeye devam eder.

mesele 1 vs 1 kazanmak olmaz artık. Yonkouların savaş alanındaki etkisi çok yüksek. Amiralleri yenmek şart değil oyalansalar yeter. Savaş uzadıkça mf tarafı kaybediyor.
_____

Kısaca savaşı belirleyecek şey hep wb idi. Şimdi kaido ve wb olacak. Amiral ve üstü onları durdurmaya çalışacak. Komutanlar da amirallerin toplanıp dalmasına engel olacak ve yonkoular karşı tarafı yıkmaya devam edecek. Wb tayfasının stratejisi zaten buydu wb’nin kalbi durana kadar.
Dostum saldırıyı durdurmaya çalışacak olan adamlar Garp ve Sengoku. Bunları nasıl hayal ediyorsun bilmiyorum da gerekirse Garp tek karşılar öyle bir saldırıyı sonra devam eder yoluna. Bu ligdeki adamlar o tarz saldırılara gitmez. Denizcilerin bu konudaki tek derdi MF'nin yıkılmaması olur. O ortamda bunu engelleme ihtimalleri de pek olmayacağından bir noktadan sonra direkt dövüşe odaklanırlar. Sürekli iki yonkonun kombine saldırısını hayal edip gerisini es geçiyorsun. Amiraller kombine saldırı yaptığında ne olacak? Yan yana adam akıllı dövüşmedi bile bu adamlar. Wb, Kaido saldırınca Garp Sengoku karşılayacak taraf oluyor. Üç amiral saldırınca karşılayacak olanlar Marco, Charmender, Jozu. Hangi taraf daha çok yıpranır gerisini sen hesap et.

_______

_____

Akainu da korumak ister. WB'nin MF'ye zarar vermesi ve bunun Amiral'ler tarafından durdurulamamasını örnek veriyon yine. Ben de sana Akainu'nun geniş çaplı saldırısını örnek veriyorum işte. Bu meyvelerin hasarlarını durduramazlar. Aokiji de bir yeri dondurmak istediğinde WB ona engel olamaz. Bu kadar basit anlatmak istediğim.

İkisi bir olup öyle saldırı atsın benzer karşılığı ikisi bir olup atacak Garp ve Sengoku verir. Çatı 5'lisi performansı niye örnek veriliyor. Onların yapabilecekleri o kadardı.

Teach'in her dediğini de büyütmeyelim. Karşıdaki adamlar daha adam akıllı harekete geçmemiş. Bu adam WB'ye de büyükleniyordu sonra yalvarmaya başlamıştı. Aynı adam tüm tayfasıyla birlikte Gura Gura yedikten sonra bile Akainu'dan kaçıyordu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık