Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Jujutsu Kaisen

Bazı yerleri tekrar okuduğumda fark ettim, "kahraman" grubunun şu ana kadar gerçekten kazanmaması dikkatimi çekti. 216 bölümdür bizim grubun gerçekten kazandığı hiçbir şey yok, sadece piyonları öldürdüler veya onlara karşı bir kazanç elde ettiler. Aslında Gojo'nun bile hiç kazanamaması, tam halledeceğim derken mühürlenmesi vs. serinin kahramanlara hiçbir şekilde kazandırmamasına rağmen bu kadar umutsuzluğa düşmememiz sanırım serinin sunuş şekli yüzünden, bu yönünü düşününce fark ettim. Aşağıda da şimdi neden hiçbir zaman tam olarak "kazanamadığını" olaylarla yazayım.

2009'da Gojo ve Geto ayrı yollara gittiler, bu Geto'nun 2017'de ölmesine, Kenjaku'nun onun vücuduna geçmesine sebep oldu.
Aynı şekilde tekrardan 2009'da Toji, Tengen'in taşıyıcısı olan Riko'yu öldürdü ve Tengen Riko kadar güçlü bir taşıyıcı bulamadığı için başka adaylara rağmen birleşmedi ve evrimleşti, bu ise Kenjaku'nun amacına hizmet etti.
Güncel zamana geri döndüğümüzde Sukuna Itadori'yi bir bağlayıcı yemin ile teknik olarak kandırdı.
Kenjaku, Mechamaru ile bağlayıcı yemin yaparak parmakları Jujutsu Lisesi'nden çaldı.
Shibuya'da Gojo mühürlendi, Mahito öldürülemedi ve bunun sonucunda Kenjaku, Culling Game'i başlattı.
Sukuna Culling Game'de bağlayıcı yemini kullandı ve Megumi'yi ele geçirdi.
Maki, Zen'in klanını katletti fakat bu Sukuna'nın banyosuna yardımcı oldu.

Araya daha bazı detayları eklemedim, yani büyük resime baktığınızda hiçbir şekilde kazanamadılar. İstemeden gerçekleşen şeyler dahil her şey Kenjaku'ya yaradı. Kahramanların tamamen kazandığı bir senaryo olur mu bilmiyorum ama 216 bölümdür Gege bunu vermiyor, bu gidişat ile serinin sonunun oldukça kaotik olacağı açık. Mutlu mesut el ele bir şekilde biteceğini hiç sanmıyorum serinin.

Son düzenleme:
Bazı yerleri tekrar okuduğumda fark ettim, "kahraman" grubunun şu ana kadar gerçekten kazanmaması dikkatimi çekti. 216 bölümdür bizim grubun gerçekten kazandığı hiçbir şey yok, sadece piyonları öldürdüler veya onlara karşı bir kazanç elde ettiler. Aslında Gojo'nun bile hiç kazanamaması, tam halledeceğim derken mühürlenmesi vs. serinin kahramanlara hiçbir şekilde kazandırmamasına rağmen bu kadar umutsuzluğa düşmememiz sanırım serinin sunuş şekli yüzünden, bu yönünü düşününce fark ettim. Aşağıda da şimdi neden hiçbir zaman tam olarak "kazanamadığını" olaylarla yazayım.

2009'da Gojo ve Geto ayrı yollara gittiler, bu Geto'nun 2017'de ölmesine, Kenjaku'nun onun vücuduna geçmesine sebep oldu.
Aynı şekilde tekrardan 2009'da Toji, Tengen'in taşıyıcısı olan Riko'yu öldürdü ve Tengen Riko kadar güçlü bir taşıyıcı bulamadığı için başka adaylara rağmen birleşmedi ve evrimleşti, bu ise Kenjaku'nun amacına hizmet etti.
Güncel zamana geri döndüğümüzde Sukuna Itadori'yi bir bağlayıcı yemin ile teknik olarak kandırdı.
Kenjaku, Mechamaru ile bağlayıcı yemin yaparak parmakları Jujutsu Lisesi'nden çaldı.
Shibuya'da Gojo mühürlendi, Mahito öldürülemedi ve bunun sonucunda Kenjaku, Culling Game'i başlattı.
Sukuna Culling Game'de bağlayıcı yemini kullandı ve Megumi'yi ele geçirdi.
Maki, Zen'in klanını katletti fakat bu Sukuna'nın banyosuna yardımcı oldu.

Araya daha bazı detayları eklemedim, yani büyük resime baktığınızda hiçbir şekilde kazanamadılar. İstemeden gerçekleşen şeyler dahil her şey Kenjaku'ya yaradı. Kahramanların tamamen kazandığı bir senaryo olur mu bilmiyorum ama 216 bölümdür Gege bunu vermiyor, bu gidişat ile serinin sonunun oldukça kaotik olacağı açık. Mutlu mesut el ele bir şekilde biteceğini hiç sanmıyorum serinin.
Ben İtadori'nin kesin öleceğine inanıyorum nedense.

Megumi'yi karanlığa sokup sokup çıkarıyorlar da Megumi'nin ruhu orada ezilmez o güçü ele geçirip çıkar.

Megumi'nin gölge tekniği ile lanetli ruhları kullanmasına doğru gidiyor olay.

İtadori zaten kafa olarak gidik kötü duygulari tavan yapmış halde.

Kendilerinden daha kötü 2 kişiyi kendi elleriyle oluşturuyorlar.

Güç farkı aşırı fazla kapanmasının yolu da kendi iyi hallerini feda etmeleri ile olucak gibi.

Ya bu serinin gidişatı beni aşırı geriyor. İyilik ve kötülük kavramının çok çok dışına çıkıldı. Sukuna ve Megumi diğer kombinasyondan çok daha fazla ürkütücü ve Meguminin ele geçirmesi bana oldukça zor geliyor. Gojo kısmına değinmiyorum bile ben onu attım artık. Karakterler çok fazla yoruldu. Maki özellikle aşırı sınırında, İtodori şok içinde Nobaranın gidişat belli değil, onun durumunu daha atlatamadan bir de Megumi çıktı. Seri ölümler gerçekleşiyor.

Ya bu serinin gidişatı beni aşırı geriyor. İyilik ve kötülük kavramının çok çok dışına çıkıldı. Sukuna ve Megumi diğer kombinasyondan çok daha fazla ürkütücü ve Meguminin ele geçirmesi bana oldukça zor geliyor. Gojo kısmına değinmiyorum bile ben onu attım artık. Karakterler çok fazla yoruldu. Maki özellikle aşırı sınırında, İtodori şok içinde Nobaranın gidişat belli değil, onun durumunu daha atlatamadan bir de Megumi çıktı. Seri ölümler gerçekleşiyor.
Ryo ya yazık oldu.Uro da gider gibi geliyor.Son bölüm Sukuna ortaya çıktığında ki o hissiyatı çok iyi vermiş Gege.HxH de ki Karınca arcındaki hissiyatı aldım.

Edit:Birde bu Yorozu kimdir nedir öğrenelim bakalım Sukuna'ya karşı ne yapabilecek.

Seride tek sıkıntı (Ki bu tamamen benden kaynaklıda olabilir) olayları akılda tutmak zor oluyor.Yani birde zamanında aralar falan da verdiğinden takip etmesi zor karmaşık bir seri.Ama dediğim gibi bu sadece benim için böylede olabilir.Her şekilde seri çok iyi.Net bir şekilde en iyi yeni nesil shounen.

İşlediği zaman aralığını düşünürsek bu yaptığı gayet mantıklı aslında, çünkü bu karakterlerin yılları yok ayları bile yok, günleri var. Topladıkları puanlar bile boşa çıktı. Ben bu karamsarlığı seviyorum mantığa da oturunca insan gerçekten durumun kötü olduğunu iliklerine kadar hissediyor. Karakterlerin tepki verecek üzülecek travmalarını sindirecek zamanları bile yok, Maki gibi bir şeyde takılı kalanlar dışında karakterler hep şok içinde ve bu güzel. Elin 15 yaşındaki veledi gelip 1000 yılın sonunda o kadar başarısız olup planın işlediği zaman dilimine gelince bir anda hemen o planı bozamıyor veya gücü yetmiyor, bunu yapar belki ama bizi tatmin ederek yapacağı kesin. Shonen olmasına rağmen o anlayış yok seride.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık